Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

17 hours ago, suptil said:

Датуми изласка на биралишта по државама чланицама ЕУ.

Број полсаника из држава чланица...

5MAL92Izbori_za_EP1.jpg

871H27Mesta_u_eu_parlamentu_po_drzavama_clanicama_-Recovered.jpg

 

Paralelno sa izborima za EU parlament odvijaju se i lokalni izbori u Irskoj, Malti, Italiji, Grckoj i Spaniji, kao i regionalni izbori u Nemackoj, Spaniji i Belgiji. Kao i parlamentarni izbori u Belgiji i predsednicki izbori u Litvaniji. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

Start of European elections 2019 - Evropski parlament najavljuje izbore

Kad vidim i cujem Grubjesicku koja je "prvo evropsko lice Srbije" jasno mi je zasto smo toliko daleko od EU vrednosti. Drobila je jutros o situaciji i ambijentu u EU... Iznela neka ocekivanja. Da l je moguce da Srbija nema neko lice koje je autoritet, koje je lepo videti i cuti koje zraci na temi EU. 

Link to comment
Share on other sites

Brexit nije jedini krivac, no propao je British Steel.

 

.................



How much is Brexit to blame?
It is not the only factor in the crisis but it is very important. Steel contracts are typically agreed well in advance of the product being delivered. As things stand, the UK is due to leave the EU on 31 October and the terms of that separation are yet to be agreed, meaning British Steel’s overseas customers do not know what tariffs will apply to steel they buy from the company. Sources close to the company say orders from customers in the EU and further afield have dried up as a result. 

.............

izvor, citav clanak: https://www.theguardian.com/business/2019/may/22/what-went-wrong-at-british-steel

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zoran59 said:

Brexit nije jedini krivac, no propao je British Steel.

 

Naravno da je zbog Brexita. Tri godine neizvijesnosti su ucinile svoje i ovo je samo pocetak. Vlada u rasulu, sve se raspada, a ovaj supak ne smije ni sa autobusa da sidje jer ga raja zaljeva milkshakom:

 

haha.jpg

 

Umjesto da je u zatvoru.

Link to comment
Share on other sites

 
Je l' ce to sarkazam da se zabranjuje ovde ili...?

Sta ti tacno nije poznato? Ko i sta je FPÖ? Ko je Strache? Ko su Identitäten? Ko je u vladi? Njihova simbolika i retorika? Ponavljanje starih mehanizama? Reci slobodno, objasnicu ti rado, a ima i dosta knjiga na toj temi. Izvoli.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dobar Los Milos said:

1. Ko i sta je FPÖ?

2. Ko je Strache?

3. Ko su Identitäten?

4. Ko je u vladi?

5. Njihova simbolika i retorika?

 

6. Ponavljanje starih mehanizama?

 

Reci slobodno, objasnicu ti rado, a ima i dosta knjiga na toj temi. Izvoli.

 

Blond je na drugoj strani sveta, pa dok ti on odgovori mozes meni da objasnis, ako hoces, interesuje me, a ne bih bas da potrosim 3 sata na Austriju i google, ne interesuje me bas toliko. Prvo moram da kazem da na prvih 5 pitanja ne znam da odgovorim. Cuo sam za nekog Sebastiana Kurtza i cuo sam da su u Austriji pobedili desnicari. I to je sve.

 

Na pitanje broj 6 znam odgovor jer pratim uspon desnice sirom sveta. Stari mehanizmi jedne strane se ponavljaju kao direktna posledica ponavljanja starih mehanizama druge strane, koja se toliko osilila na vlasti da je mislila kako vise ne moze da izgubi i da je druga strana pokojna. Dovoljno je samo da plasi narod sa "Nemojte da dodju oni drugi". GRESKA !!! Jer slepci ne vide da se narod vec uplasio ……. NJIH !!! A ne ONIH drugih. A narod ko narod, zaboravio kakvi su oni drugi.

 

Drugim recima ….. da nije bilo Obame, ne bi bilo ni Trumpa. :s_d:

 

Problem je sto su oni izmedju te 2 strane jednostavno ….. nestali. Povukli se i oni levo-desno, a oni koji su ostali u centru se ne cuju, ne mogu da skrenu paznju.

 

Znaci ja sam odgovorio. Aj' sad ti na moja pitanja ……...

 

1, 2 i 3) Jesu li ti ljudi/grupe/partije zabranjeni zbog fasisticke ideologije koju (im) impliciras i ako nisu zasto nisu? Trebale su vlasti da budu odlucnije, hrabrije, da sprovedu zakone koji su u njihovu korist. Bio sam u Austriji mnogo puta, ali poslednji put pre tacno 10 godina. Nisam stekao utisak da su tolerantni prema nelegalnim aktivnostima. Lepo uredjena zemlja, vidi se da se zna red.

 

4) U vladi je onaj ko je izabran na izborima. Da li je bilo kakvih indicija da su izbori bili neregularni. Mala je sansa da jesu jer je pobedila opozicija, ali eto da pitam.

 

5) Simbolika i retorika su siguran sam na ivici, ali u granicama ……. nego kakve su posledice za sada? Ima li implementacije simbolike i retorike?

 

I na kraju …… vidi li narod da je pogresio, buni li se? Rade li nesto pametno ovi sto su izgubili ili su se samo (samo)upljuvali, kao i u drugim zemljama gde su izgubili, jos uvek nesvesni zasto su uopste izgubili, zaslepljeni samo zeljom da ponovo jašu istu ragu koja im je crkla ….. hocu reci ….. imaju li snage da se promene, jer izbori su opet za koliko? 2 godine? To brzo prodje.

 

Meni se cini da posmatraju srbsku opoziciju i 'vataju beleske, uce od njih. To nije dobro. Opet ce izgubiti.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2019 at 8:14 PM, Vjekoslav said:

ako vas toliko interesuju ti izbori, a nesrećnim spletom okolnosti živite u Srbiji,  evo dogovorite se za koga, i ja ću umjesto vas glasati.

ako mogu Hrvati i Mađari iz Srbije,  zašto ne bi mogli i vi? prosim lepo.

stavljam se na raspolaganje!

 

edit: vidim da se neki smiju, misle valjda da se šalim, međutim moj je prijedlog posve ozbiljan.

Ja nisam dobio nikakav obavijest da mogu glasati?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, slavisa said:

Ja nisam dobio nikakav obavijest da mogu glasati?

 

pa nisam slao svakom posebno obavijest na PM.

 

 

8 hours ago, Honey Badger said:

Ja glasam sutra. Za Lib Dems.

Neki dan sam negdje procitao da je Vince Cable, vodja L/Ds u mladosti bio punker, pa mi je i drazi. :classic_smile:

 

 

 

250px-ALDE_logo.svg.png

 

 

:bravo::thumbsup:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Blond je na drugoj strani sveta, pa dok ti on odgovori mozes meni da objasnis, ako hoces, interesuje me, a ne bih bas da potrosim 3 sata na Austriju i google, ne interesuje me bas toliko. Prvo moram da kazem da na prvih 5 pitanja ne znam da odgovorim. Cuo sam za nekog Sebastiana Kurtza i cuo sam da su u Austriji pobedili desnicari. I to je sve.

 

Na pitanje broj 6 znam odgovor jer pratim uspon desnice sirom sveta. Stari mehanizmi jedne strane se ponavljaju kao direktna posledica ponavljanja starih mehanizama druge strane, koja se toliko osilila na vlasti da je mislila kako vise ne moze da izgubi i da je druga strana pokojna. Dovoljno je samo da plasi narod sa "Nemojte da dodju oni drugi". GRESKA !!! Jer slepci ne vide da se narod vec uplasio ……. NJIH !!! A ne ONIH drugih. A narod ko narod, zaboravio kakvi su oni drugi.

 

Drugim recima ….. da nije bilo Obame, ne bi bilo ni Trumpa. :s_d:

 

Problem je sto su oni izmedju te 2 strane jednostavno ….. nestali. Povukli se i oni levo-desno, a oni koji su ostali u centru se ne cuju, ne mogu da skrenu paznju.

 

Znaci ja sam odgovorio. Aj' sad ti na moja pitanja ……...

 

1, 2 i 3) Jesu li ti ljudi/grupe/partije zabranjeni zbog fasisticke ideologije koju (im) impliciras i ako nisu zasto nisu? Trebale su vlasti da budu odlucnije, hrabrije, da sprovedu zakone koji su u njihovu korist. Bio sam u Austriji mnogo puta, ali poslednji put pre tacno 10 godina. Nisam stekao utisak da su tolerantni prema nelegalnim aktivnostima. Lepo uredjena zemlja, vidi se da se zna red.

 

4) U vladi je onaj ko je izabran na izborima. Da li je bilo kakvih indicija da su izbori bili neregularni. Mala je sansa da jesu jer je pobedila opozicija, ali eto da pitam.

 

5) Simbolika i retorika su siguran sam na ivici, ali u granicama ……. nego kakve su posledice za sada? Ima li implementacije simbolike i retorike?

 

I na kraju …… vidi li narod da je pogresio, buni li se? Rade li nesto pametno ovi sto su izgubili ili su se samo (samo)upljuvali, kao i u drugim zemljama gde su izgubili, jos uvek nesvesni zasto su uopste izgubili, zaslepljeni samo zeljom da ponovo jašu istu ragu koja im je crkla ….. hocu reci ….. imaju li snage da se promene, jer izbori su opet za koliko? 2 godine? To brzo prodje.

 

Meni se cini da posmatraju srbsku opoziciju i 'vataju beleske, uce od njih. To nije dobro. Opet ce izgubiti.

 

 

Ajde da krenemo redom da uklonimo nepoznanice:

 

Bold 1) Austrija je bas dobar primer da ta teorija ne pije vodu. Ovde je ÖVP (konservativna partija koja tendira na desno) kao jedina vec 30 godina u svakoj vladi. Do pre 10 godina smo vec imali FPÖ/ÖVP vladu, koja je propala zbog skandala, korupcije i jer su ljudi videli da ne mogu da jedu svoju mrznju. Nazalost se to brzo zaboravilo. 

Bold 2) Zakonom nije zabranjemo biti neonacista a ni fasista. Zabranjeno je pokazivanje naci simbola i relativizacija nacista i njihovih dela. Ja njima nista ne impliciram, to je cinjenicno stanje.

Bold 3) Opozicija nije pobedila, ÖVP je jos uvek (opet) u vladi.

Bold 4) Ima, ali kao i uvek to ide korak po korak. Kada ministar unutrasnjih poslova pocne da prica kako hoce da hapsi i zatvara ljude koji uopste nisu prekrsili zakon i da ih koncentrira na specijalnim mestima, kad njihovi poslanici otvoreno u parlamentu kazu da nece dozvoliti da ih zakon sputava u njihovim namerama, kada isti ministar posalje ljude poznate po kontaktima u neonacistickoj sceni da sprovedu ilegalnu raciju u BVT (glavna informativna sluzba) i tamo onda ponesu sve podatke o neonacistima (a to cak nije imalo veze sa njihovim navodnim povodom za raciju) koje potom nestanu, onda je to ovde nazalost samo jedan normalan mesec u godini za FPÖ.

Bold 5) Ljudima upravo ovde uskracuju radna prava, prodaju ih svojim sponzorima (primer: KTM je trazio 12/60 sati nedeljno, platili 450.000 za kampanju, i gle' cuda, to je i uvedeno, da ne pricam da u vladinom programu crno na belo 8 puta navode Gold Plating kao cilj!), krate im sve i guraju sebi i sponzorima u dupeta (najsiromasnijima su skratili preko potreban novac, a onda sebi tu sumu odobrili za licni PR -> Kurz 30 miliona, Strache 15 miliona), ali to je njihovim glasacima svejedno, barem za sada, jer za njih postoji samo jedna jedina tema. Primer: FPÖ je pogazio svako obecanje koje su dali pred izbore, ali svako, ali to je opet ok dok oni seju mrznju prema strancima. ÖVP je u jednom trenutku postao marginalan i pricalo se o % <10, ali se Kurz onda setio da dobije amneziju i okrene svoju pricu za 180 stepena (cak i da kritikuje svoj sopstveni rad kao da je to neko drugi radio...), i odjednom su bili prvi. 

Evo sad ovaj skandal sa Ibicom. Neko je pustio snimak skrivene kamere iz 2017 na kojem se vidi kako Strache i njegova desna ruka Gudenus na Ibici pokusavaju da se dogovore sa navodnom ruskom oligarhinjom da ih ona finansira i za to joj nude bukvalno izdaju drzave -> unistavanje jedne od najvecih drzavnih firmi i hiljade radnih mesta, da bi onda od nje kupovali iste usluge po namerno visoj ceni (to sve eksplicitno kaze), kao i preuzimanje najtiraznijih novina "Kronen Zeitung" da bi se resili nekih zurnalista i ubacili svoje kako bi diktirali informacije, prodaja prava na vodu (najvece bogatstvo Austrije) uz naravno lepu podelu procenata izmedju njih, ilegalno finansiranje mimo poreske sluzbe, i jos dosta neverovatnih informacija (to nije bio jedini sastanak), i koja je reakcija njihovih glasaca na to? Ignorancija, svi su drugi za to krivi i "sad cemo tek da glasamo za njih" mantre! Ne salim se uopste kada kazem da je njima apsolutno sve svejedno, cak i da ih njihove navodne patriote prodaju bez da trepnu, sve dok ovi nekako naude strancima (a time opet i njima samima). Podseca na Trumpa kojeg si spomenuo i njegove glasace. 

U Austriji je uvek bilo nacista, jer nikad nisu rascistili za time i uvek su glumili zrtve za razliku od Nemacke. Tek 90ih se prvi politicar drznuo da kaze da nije bilo bas tako. 

FPÖ je dobar primer. Nakon rata NSDAP je bio zabranjen, pa je najcvrsci deo preostalih nacista osnovao VdU (Verband der Unabhängigen), gde su se skupljali SSovci i ostali hardliner-i.. Jedan od tih SSovaca je 10 godina kasnije iz VdU osnovao FPÖ. I dan danas mu odaju pocast, kao i mnogim drugim, nazivaju 8.maj danom zalosti, i vrve od neonacista. Pred drugi svetski rat je u Austriji kukasti krst bio zabranjen, pa su nacisti tada nosili Kornblume (plavi cvet) na reversu kao zamenu. FPÖ poslanici to nose danas, naravno kao i sve ostalo sasvim slucajno. Sam Strache je bio deo Wiking Jugend (radikalna i zakonom zabranjena grupacija, koja je izvodila cak i paravojne vezbe u sumama u kojima je i Strache ucestvovao, znaci ne neki likovi koji kradom crtaju kukaste krstove i glume skinheads-e nego pravi militantni neonacisti), osnivac NPD-a mu je bio idol, cak je i sudski potvrdjeno da se sme dovoditi u vezu sa nacistickim idealima, ali nemam vremena da navedem sve, jer su cak obimne knjige napisane o njegovim vezama sa neonacistima, kao i cele partije. To nije nikakva tajna, cak naprotiv, ali barem 10% ljudi za njih glasa bas zbog toga. 

Zato kazem, gledam oko sebe i vidim iste mehanizme, vidim zelju ljudi da mrzi, vidim propagandu, vidim lazi, vidim euforiju, vidim ludilo. Tako je nekako bilo i pre 20 godina, samo sto Haider nije bio tako radikalan kao Strache, pa je na kraju FPÖ sa 30% spala na samo 3%, jer kao sto rekoh mrznja ne puni stomak. 

 

Evo nekoliko slika Strache-a i tih paravojnih vezbi i nekih drugih (tri prsta se ovde zove Kühnen Gruß i tipican je za neonaciste):

spacer.png
spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.pngspacer.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mladenvzz said:

...i nakon bilo kakovog Brexita Farage ostaje evropski državljanin jer ima njemačko

državljanstvo,navodno,po ženi

 

Druga zena mu je Nemica. Nisu sluzbeno razvedeni, ali ne zive vise zajedno. U braku su zvanicno 20 godina. Ne znam za njega, ali deca koju ima sa njom imaju i nemacko drzavljanstvo.

 

I njegova prva zena je iz EU. Ona je iz Republike Irske. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

@Honey Badger da li ce rezultati biti objavljeni veceras ili se ceka nedelja? 

 

Obicno se glasovi pocnu brojati odmah nakon zavrsenog glasanja i objave se kad se brojanje zavrsi. Tako je sa GE, a i referendum je bio isti. Glasanje se zavrsava veceras u 10, mozda saznamo rezultate i dosta ranije.

 

Ne vidim zasto bi cekali nedelju, to ostavlja previse vremena za nagadjanja i teoretisanja, pa cisto sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ibiza1 said:

kod nas je zabranjeno slikati popunjene glasacke listice!!

 

Da li bi mogao da nam napises neku analizu vasih izbora od osmog maja. 🙂 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ibiza1 said:

kod nas je zabranjeno slikati popunjene glasacke listice!!

 

Ne znam za (samo) slikanje listica ali objavljivanje kako se glasalo izgleda jeste:

 

 Under the Representation of the People Act 1983, it is an offence to publish, while the polls are still open, any information about how people have voted based on “information given by voters after they have voted”. This law is designed to stop on-day polling influencing the results, but the lawyers say it covers comments from individuals too.

 

Living on the edge. :classic_biggrin:

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

EU citizens in UK complain of being denied right to vote

People are reportedly being turned away from European election polling booths due to admin errors

 

https://www.theguardian.com/politics/2019/may/23/eu-citizens-denied-vote-european-election-polling-booths-admin-errors

 

 

Ovo je kriminalno ponasanje ove vlade. Tipicno onemogucavanje demokratskog procesa. Na sta je ova zemlja spala i dokle jos moze da tone?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Negde sam procitao pre dva dana da je procena za Francusku Le Pen 24% Macron 22%, dok je u Nemackoj situacija takva da velika koalicija zbirno ima 45%. Doduse sve su to kalkulacije. Kljucni su rezultati u zemljama visegradske grupe plus Italija. Ukoliko desnica izuje iz cipela konkurenciju u tim zemljama i ne bude ubedljivih pobeda tradicionalnih stranaka u jezgru evropske  ekonomske zajednice, stizu teska politicka vremena prijatelju moj...

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...