Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Dobar Los Milos said:


Reci slobodno sta ti je na umu, nema potrebe da okolisas.

 

Pretpostavljam da je hteo da preporuci kako bi ti bilo pametno da se sklonis одатле gde se radja fasizam jer je iskustvo onih koji to nisu uradili kroz istoriju vrlo tragicno.

 

Ja bih se odavde, gde sam ja, sklonio. Srecom ovde nema fasizma, to samo levica koja kada izgubi izbore vristi i plasi narod fasistima, umesto da kriticki sagleda gde su gresili pa da to ispravi na sledecim slobodnim, demokratskim izborima.

 

U svakom slucaju, cuvaj se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, suptil said:

https://europeelects.eu/

https://twitter.com/EuropeElects

Platforma koja se bavi predikcijama za izbore u okviru EU. 

Doduse postoji i ovako nesto ... https://europaunited.eu/

 

Moja greska, bio sam nejasan, ali hvala. Shvatam sta je to, ali sam mislio neki dajdzest u smislu desno-centar(ako to uopste postoji danas)-levo. Previse je to partija za nas navikle na 2 ili 3. Ko ce s kim ili jos bitnije ko ce koga je nemoguce provaliti.

 

Medjutim zakljucio sam po komentarima ko je nesrecan zbog predikcija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Moja greska, bio sam nejasan, ali hvala. Shvatam sta je to, ali sam mislio neki dajdzest u smislu desno-centar(ako to uopste postoji danas)-levo. Previse je to partija za nas navikle na 2 ili 3. Ko ce s kim ili jos bitnije ko ce koga je nemoguce provaliti.

 

Medjutim zakljucio sam po komentarima ko je nesrecan zbog predikcija.

 

Ha! 2 - 3 partije. Pa u Europi u nacionalnim parlamentima sjede zastupnici barem desetak partija; sad to prenesi na Europski parlament da vidiš koji je to mishmash. Imaš partije iz jedne zemlje članice koje uopće nemaju pandana u drugim zemljama članicama. Pokušalo se to nekako razvrstati u 9 glavnih parlamentarnih klubova, ali svakom od njih opet sjedi mirijada stranaka koje se bodu kao rogovi u vreći.

Ne zaboravi da EU ima 24 službena jezika (bilo bi ih 25 da se Luksemburg nije odrekao svog prava), 11 monetarnih sistema, 28 fiskalnih sistema, tri službena pisma (s bezbroj podvarijanti). O različitim prometnim regulama, poreznim sistemima, pravosuđu, da ne govorim... Indija je mila majka prema EU.

Netko je rekao kako je 'vani' državna uprava efikasnija. To ovisi od zemlje do zemlje. Ako trebam nešto obaviti u HR, to se i obavi. U Belgiji imam noćne more par dana prije nego što trebam ići na šalter (osim u bankama - tu su brzi, uslužni i efikasni). Po općinama kao da zapošljavaju mlade ljude u odmaklom stadiju demencije.

Edited by ironside
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Evo dobar video koji objasnjava sav Brexit bullshit.

 

Nadji nam isti ovakav propagandni video sa druge strane, da pogledamo i uporedimo, ovako nema smisla, posto mi ne znamo sta se tamo desava.

 

Ja mogu da nadjem liberalne klipove koji "objasnjavaju" kako zapravo svedocimo povratku Dzizusa kroz Justin Trudeau-a, to je on, samo se obrijao. I koliko smo srecni sto smo rodjeni u njegovo vreme.

 

A mogu i klipove koji podjednako ubedljivo, ustvari jos ubedljivije posto tu i ne treba puno da se izmislja 😂 - kako je zapravo najveci kreten koji je vladao Kanadom.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nadji nam isti ovakav propagandni video sa druge strane, da pogledamo i uporedimo, ovako nema smisla, posto mi ne znamo sta se tamo desava.

 

Ja mogu da nadjem liberalne klipove koji "objasnjavaju" kako zapravo svedocimo povratku Dzizusa kroz Justin Trudeau-a, to je on, samo se obrijao. I koliko smo srecni sto smo rodjeni u njegovo vreme.

 

A mogu i klipove koji podjednako ubedljivo, ustvari jos ubedljivije posto tu i ne treba puno da se izmislja 😂 - kako je zapravo najveci kreten koji je vladao Kanadom.

 

Pa dobro druze, ne vrti se cijeli svijet oko Trudoa, niti je Kanada pristupila EU koliko ja znam, nema potrebe na svaki topik ulijetati sa Trudoom i libtardima, smara zestoko. 

 

Brexit strana nema sta da ponudi osim neostvarivih konstrukcija, nekakav zal za slobodom i suverenitetom i kad skinemo okove da cemo jesti zlatnim kasikama, za jedno 50 godina. Ima video gdje Faraz prijeti da ce uzeti pusku i obuci uniformu da brani slobodu. Sve isto kao onomad kad je Srbima falilo suvereniteta i slobode pa krenuli u pohod na bijelu tehniku po komsiluku. Mozda je moj strah neopravdan ali vidim tolike paralele sa onim od onda da me jeza prozima kad vidim onog zapca Faraza kako brije krezubi olos, k'o Milosevic na Kosovu polju.

 

Nadam se da je malo pomoglo, a ako ti se gleda pro-Brexit propaganda, a ti malo potrazi, ima toga vjerovatno pun internet. Ziv bio i uzbrdo brz. :classic_smile: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

 

Pa dobro druze, ne vrti se cijeli svijet oko Trudoa, niti je Kanada pristupila EU koliko ja znam, nema potrebe na svaki topik ulijetati sa Trudoom i libtardima, smara zestoko. 

 

Brexit strana nema sta da ponudi osim neostvarivih konstrukcija, nekakav zal za slobodom i suverenitetom i kad skinemo okove da cemo jesti zlatnim kasikama, za jedno 50 godina. Ima video gdje Faraz prijeti da ce uzeti pusku i obuci uniformu da brani slobodu. Sve isto kao onomad kad je Srbima falilo suvereniteta i slobode pa krenuli u pohod na bijelu tehniku po komsiluku. Mozda je moj strah neopravdan ali vidim tolike paralele sa onim od onda da me jeza prozima kad vidim onog zapca Faraza kako brije krezubi olos, k'o Milosevic na Kosovu polju.

 

Nadam se da je malo pomoglo, a ako ti se gleda pro-Brexit propaganda, a ti malo potrazi, ima toga vjerovatno pun internet. Ziv bio i uzbrdo brz. :classic_smile: 

 

Jasno je da sam Trudoa upotrebio kao primer da ja znam mnogo bolje od tebe sta se ovde kod mene desava, a o Brexitu ne znam gotovo nista. Tako da nije bilo namere da smaram, vec si ti tako doziveo.

 

Ovaj video jeste propagandni, sto se vidi po …

 

1. produkciji (potpuno ista kao za global-warming), verovatno je ista firma

2. politicko-svalersko-hipnotizerskoj boji glasa ……. i jos po necemu, a najbitnije

3. nudi ti nesto sto ne mozes proveriti :classic_biggrin:, vec samo poverovati !!! Mo'z da bidne tako, al' i ne mora. Neki to zovu teorija zavere. :s_d:

 

Nisam pazljivo gledao, niti do kraja, ali legalizacija kanabisa u HOL i POR mi nije bas ubedljiv dokaz o odrzanju drzavne suverenosti. Cilj valjda i jeste da se ona eventually ukine ….. ili nije?

 

I Obama je 8 godina pricao "White guilt (Hrvati su krivi), sta su oni nama radili (Albanci), nikada im necemo/ ne smemo oprostiti 500 godina ropstva (Bosnjaci), ima bre da plate za to (white privilege), gde su nasi grobovi - tu su nasi glasovi" …….. ali mu "propalo Kocobo" kao i milosevicu. Pojavila se narandzasta budala koja je to izbrisala gumicom ……. :classic_biggrin: "Pomeri se Husseine, da ja malo vozim".


Ali je Obama svoj posao na zavadi/podeli/rasizmu (group identity politics) vec obavio …… ovaj drugi je samo ubacio Hepo kockicu.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Denis Jasharevic said:

a o Brexitu ne znam gotovo nista.

 

Ali se nekako nadje nacin da se u diskusiju ubaci Trudo? :classic_smile: 

 

Mene je ovaj Brexit skoro raspametio i jedva sam nekako prestao svaki dan da pratim sta se desava i da se vratim u kavu-takvu normalu. Ja cu da glasam ako bude prilike i to je sve sto cu uciniti za ostanak UK u EU. Do tad cu da ignorisem dnevna desavanja koliko je moguce da bih sacuvao zdrav razum. 

 

41 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ovaj video jeste propagandni, sto se vidi po …

 

1. produkciji (potpuno ista kao za global-warming), verovatno je ista firma

2. politicko-svalersko-hipnotizerskoj boji glasa ……. i jos po necemu, a najbitnije

3. nudi ti nesto sto ne mozes proveriti :classic_biggrin:, vec samo poverovati!!! mo'z da bidne tako, al' i ne mora. Neki to zovu teorija zavere. :s_d:

 

Naravno da je propagandni video, nisam uopste negirao. Samo sto nije sva propaganda goebelsovstinska laz i prevara, poneka i obavjestava. Mnogi su primjeri istinite propagande, samo se zapatila negativna konotacija.

 

Ne razumijem sta si htio reci u vezi produkcije ali 'politicko-svalerski-hipnotizerski glas pripada izvjesnom Stephen Fry, glumac, pisac, komedijas i producent, tipicni libtard, peder, ateista i generalno veoma polularan lik, national treasure. Nista on meni ne nudi niti je to neprovjerljivo. Jesu li Rees Mogg i ostali iz ERG grupe disaster kapitalisti i ovaj period kada je funta najniza im je donio visemilionske prihode? Jesu. To je provjerljivo, provjereno i nije ni tajna, samo niko nista ne cini po tom pitanju. Valjda presao Trumpizam i na ove i onda lazu i zavlace i na kraju ne ispadne nista. Kao da su svi hipnotisani. Faraz je primio £500,000 od lika koji je pod policijskom istragom za tesku pronevjeru ali i dalje vodi kampaju za izbore u nedemokratski EU parlament. Vidis li paradox tu? Brexitovci nude neprovjerljive stvari, jednoroge i suncane doline, oni to i ne negiraju. Nego cudi to da je raja nasjela na to i da ce dozvoliti da im sjebu sve sto su tolike decenije gradili iza WW2. A mozda i jeste vrijeme za jedan novi slican picvajz, pa da gradimo neki novi, bolji svijet.

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Honey Badger said:

 

 

Ne razumijem sta si htio reci u vezi produkcije ali 'politicko-svalerski-hipnotizerski glas pripada izvjesnom Stephen Fry, glumac, pisac, komedijas i producent, tipicni libtard, peder, ateista i generalno veoma polularan lik, national treasure. Nista on meni ne nudi niti je to neprovjerljivo. 

Nope, pre tzv classic liberal.  Nije uopste relevantan za ovu pricu, ali da ne gresimo dusu 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

Evo dobar video koji objasnjava sav Brexit bullshit.

 

1 hour ago, Honey Badger said:

Valjda presao Trumpizam i na ove i onda lazu i zavlace i na kraju ne ispadne nista.

 

Haha, pa ovaj video koji si ti okacio jeste populizam upravo trampistickog tipa - "globalisticki centri moci", mocne korparocija i bogatasi vuku konce (samo jos ne rekose da li su Jevreji u pitanju, pa bi podsetilo na jos jednog populistu iz 30ih godina proslog veka) a sve protiv "malog coveka", hoce slobodnu trgovinu i da sacuvaju svoje profite (zamisli drskosti!), hoce da nam truju decu bas kao sto Amerikanci truju svoju, hoce - gluho bilo - da dozvole stanjskim osiguravajucim firmama da prodaju zdravstveno osiguranje "nasim narodima i narodnostima", globalisticka neman namerila od Britanije da napravi USA ili nedaj boze SIngapur - koji, budi receno, ima skoro 50% veci GDP po glavi stanovnika od Velike Britanije! :ajme:

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, bohumilo said:

od Britanije da napravi USA ili nedaj boze SIngapur

 

To ja i govorim, zlatnim kasikama cemo jedemo ali ne daju libtardi.

 

Necu vas ja vise zadrzavati, samo nastavite.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nigelu ide odlicno odkad se sve ovo sa Brexitom oduzilo, bukvalno je vaskrsao iz politickog groba. Prvo je UKIP izgubio svaki smisao posle referenduma, ako se Brexit stvarno desi i Brexit Party ide u istoriju. Farage je verovatno najveci pobornik Remain opcije, sve dok je ovako on ce imati visok procenat.

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 2:06 PM, Dobar Los Milos said:


Reci slobodno sta ti je na umu, nema potrebe da okolisas.

 

Mis'im, nisi valjda lud da se vise patis I rizikujes medj' tolikim nacistima, bezi dok su otvorene granice.

Link to comment
Share on other sites

ako vas toliko interesuju ti izbori, a nesrećnim spletom okolnosti živite u Srbiji,  evo dogovorite se za koga, i ja ću umjesto vas glasati.

ako mogu Hrvati i Mađari iz Srbije,  zašto ne bi mogli i vi? prosim lepo.

stavljam se na raspolaganje!

 

edit: vidim da se neki smiju, misle valjda da se šalim, međutim moj je prijedlog posve ozbiljan.

Edited by Vjekoslav
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dobar Los Milos said:

 

Sto vas volim kad se krijete iza sarkazma. 

 

Ruku na srce, ovde si nas uskratio za elaborattm...

 

Quote

Gledam oko sebe (Austrija) i imam live prikaznu vezbu "kako su Nacisti dosli na vlast". To sam se uvek pitao, kako je bilo moguce, i sada vidim. Zbogom pameti, moralu i cinjenicama...

 

... a sarkastične postove ćemo odmah rešiti objašnjenjem da se ne radi o zalutalom forumašu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dobar Los Milos said:

 

Sto vas volim kad se krijete iza sarkazma. 

 

Sto bi se krio,, sarkazam je ocigledan. Nego, pusti mene, ja sam na bezbednoj udaljenosti od nacista, kako uspevas u tom drustvu bez morala i cinjenica, sme li se na ulicu?

 

3 hours ago, Barracuda said:

... a sarkastične postove ćemo odmah rešiti objašnjenjem da se ne radi o zalutalom forumašu

 

Je l' ce to sarkazam da se zabranjuje ovde ili...?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...