Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

Ova administracija je u losim odnosima sa EU tako da ta prica o precici za EU preko SAD vise ne vazi. Videcemo da li ce se odnosi menjati ali za sada je dosta nisko izmedju njih. Mozda sad kad ode Merkel i ako izgubi Tramp krenu na gore ali ni to nece ici tako brzo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Ova administracija je u losim odnosima sa EU tako da ta prica o precici za EU preko SAD vise ne vazi. Videcemo da li ce se odnosi menjati ali za sada je dosta nisko izmedju njih. Mozda sad kad ode Merkel i ako izgubi Tramp krenu na gore ali ni to nece ici tako brzo.

 

Nema to nikakve veze sa administracijom u USA, niti sa Merkel niti bilo kojim "liderom" EU. To ce vaziti sve dok EU ne postane samostalni geostrateski igrac, a to nece postati nikad. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2020 at 1:04 PM, Vjekoslav said:

20200831-01021304

 

20200831-01021301

 

opet Orban u fokusu. a on hladno odgovara - na prvom bledskom forumu investicije u ekonomiju su bile 81% sa zapada, 18% sa istoka. danas pak 58% istok, 40% zapad. naglasava nuznost ulaska Srbije u EU. Vucic je pak nezadovoljan s EU "jer 40% njegovih gradjana misle da moraju priznati Kosovo ako zele u EU. a to nije lepo od EU." uhvatio sam live stream na 10ak minuta, volio bih pogledati komplet panel diskusiju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

Ambasador Šib: Joksimović nije spomenula da se nova poglavlja mogu otvoriti samo ako ima napretka

 

Ambasador Nemačke u Beogradu Tomas Šib izjavio je da ministarka za evrointegracije Srbije Jadranka Joksimović s pravom tvrdi da je iz perspektive Srbije pripremljeno pet novih poglavlja za otvaranje u procesu pridruživanja Evropskoj uniji (EU), ali da EU trenutno radi na proveri te procene.

0Piše: Beta24. septembra 2020. 08.22

 

„EU trenutno radi na proveri ove procene. To odgovora redovnoj proceduri. Međutim, ministarka nije spomenula da se nova poglavlja otvoriti samo ukoliko ima suštinskog napretka u posebno prioritetnim poglavljima. Srbija mora da ispuni svoje obaveze iz oblasti vladavine prava“, kazao je Šib za današnji „Blic“.

Naveo je da su tri najvažnije teme reforma pravosudnog sistema, implementacija medijske strategije i borba protiv korupcije i da bez napretka u tim pitanjima nema otvaranja novih poglavlja, kako „pregovori ne bi bili ugroženi“.

https://www.danas.rs/politika/ambasador-sib-joksimovic-nije-spomenula-da-se-nova-poglavlja-mogu-otvoriti-samo-ako-ima-napretka/

 

Dakle sada znamo i zvanično zašto se ne otvaraju nova poglavlja. Srbija je prestala da se kreće "evropskim putem".

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Pa prestala je odavno, u stvari nikada se nije ni kretala.

 

Nemacka je ta koja prva stavlja blokadu. Suludo je ocekivati da ce sekta sama sebe da hapsi i smenjuje, a to je potrebno i za minimalni napredak.

 

Ovo je sada ukradi koliko ko mozes i dokle mozes. Ove silne afere su u stvari medjusobni sukobu u kartelu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Quote

Mađarska: Stranka Fides izašla iz Evropske narodne partije

Evropska narodna partija je zbog potkopavanja demokratije suspendovala stranku mađarskog premijera Viktora Orbana 2019. godine. Ta grupacija okuplja 83 stranke iz 43 države, a iz njenih redova su predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen i 11 čelnika država članica EU.

Orban je početkom meseca pozvao na stvaranje novog saveza desnih evropskih stranaka, uz ocenuo da je EPP „postao dodatak evropskoj levici“.

 

https://www.danas.rs/svet/madjarska-stranka-fides-izasla-iz-evropske-narodne-partije/

 

Jedan je izbačen ostali su još Poljaci. Eto lepe prilike da sa našim faraonom pravi taj novi blok 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poginuo Petr Kellner u padu helikoptera na Aljasci. 

 

 

Biće ovo zanimljiv period, da li će PPF nastaviti nesmetano da radi, šta će biti sa investicijama po regionu u Telenor? Nadam se ništa, iako je on lično bio vlasnik 90 i kusur % fonda. Videćemo ko će naslediti i kako će nastaviti sa poslovima. Jebem ti helikoptere više....

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Sprivel said:

Poginuo jedan od kljucnih ljudi Babisa, Vucica, Orbana i Janse, not bad.

 

Za Babisa, Orbana i Jansu je jasno ko dan. Sto mi kaze kolega iz Praga, sad je u vladi najveća frka jer ne znaju koga da zovu da pitaju sta je državna politika :lol_2:

 

Al za Vučića ne znam baš, posebno ako aludiraš na slučaj Telenor. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sprivel said:

Udruživanje telekoma i telenora.

 

Uf, pisao sam već o tome. Nema tu nikakvog udruživanja. Čist ekonomski interes jednog investicionog fonda (koji je, btw, pokušao da ostvari i preko SBB pa ih odjebali)

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sprivel said:

Bas lijep postic, za nekog nemog posmatraca sa strane.

 

Imam sreću da firma gde radim radi i za jedne i za druge. Godinama. I telekom i telenor (pa sad ppf). I sbb. Tako da je daleko od priče za nemog posmatrača. 

 

Imao u rukama ponudu Telenora (još dok su Norvežani bili tu) SBBu, koju je SBB lagano odjebao. 

 

A ako zaista misliš da je cela priča da bi se gušili nezavisni mediji, ne znam šta da ti kažem sem da to nema veze sa životom. Uostalom, kada na telenor kablu budeš video kanale UG videćeš koliko je šuplja cela priča. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NMX said:

 

Imam sreću da firma gde radim radi i za jedne i za druge. Godinama. I telekom i telenor (pa sad ppf). I sbb. Tako da je daleko od priče za nemog posmatrača. 

 

Imao u rukama ponudu Telenora (još dok su Norvežani bili tu) SBBu, koju je SBB lagano odjebao. 

 

A ako zaista misliš da je cela priča da bi se gušili nezavisni mediji, ne znam šta da ti kažem sem da to nema veze sa životom. Uostalom, kada na telenor kablu budeš video kanale UG videćeš koliko je šuplja cela priča. 

 

Tako misle u Ceskoj i Sloveniji.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:

 

Tako misle u Ceskoj i Sloveniji.

 

Samo što tamo PPF nije vlasnik najboljeg mobilnog operatera. Sitna razlika. I to operatera kojem mora da digne vrednost da bi ga prodao a nema kako drugačije da mu podigne vrednost, sad kada je 5G odložen. Da 5G nije odložen, sada bi pričali o toj PPFovoj investiciji, ne o kablovskoj. U Ceskoj i Sloveniji je vlasnik medija. Kod nas nije, niti ce biti. 

Link to comment
Share on other sites

Kablovski kanali u Srbiji ne zarađuju, oni su trošak za te kompanije. Ali taj trošak ima cilj da svojim kvalitetom ili eksluzivom (prenosi) primami nove pretplatnike. To je upravo ono što SBB radi sa N1 i Novom. Uložili su tonu love u ta dva programa, oba su gubitaši ali donose pretplatu zbog razno raznog sadržaja koji imaju ili kvaliteta informisanja što se tiče N1 a što je deficitarna roba kod nas.

 

Ne postoji ni jedan jedini ekonomski razlog da Telekom a ni SBB prepušta džabe svoje kanale Telenoru ili bilo kome drugome i tako mu omogući da zarađuje bez dinara uloženog u te iste programe. SBB je tražio svojevremeno Arena sport ali ih je Telekom odjebao a kasnije tražio paprenu pretplatu. Pa kada je SBB izgradio sport klubove onda su se setili da kukaju i traže da i oni prenose repku a ćutali su svo vreme dok je arena imala ekskluzivu za prenose. Sada su se dosetili da podele prenose domaće lige sa TV Prva kako bi pojačali pritisak na SBB da i on podeli prenose sa njima. Ako u svemu tome dodamo da se telekomu doniraju novci iz državne kase onda je jasno da ćemo svi mi da plaćamo razvoj privatne kompanije. To niđe veze nema.

 

Uostalom ta afera ju ušla u izveštaj EU o nama. Ako mi ne znamo izgleda da su i ovi iz EU kopčaju na leđima pa su naseli na tu priču.

Link to comment
Share on other sites

SNS je pridruženi član "narodnjaka"  odakle su ovi "nogirani". Obzirom da je on sličniji toj trojci nego normalnoj desnici verovatno ni za njega nema budućnosti u EPP.

 

Inače kod "narodnjaka" je punopravni član SVM, DS je član "Socijalističke Internacionale" i LDP je u "evropskim liberalima". SPS je trebalo isto da bude primljen kod socijalista ali su neke partije iz  komšiluka to stopirale. Ostali koliko ja znam nisu članovi ni jedne evropske grupe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...