Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

EPP je poceo sa objavljivanjem rezultata po drzavama pozivajuci se na izvore bliske evropskom parlamentu .. Irska, Holandija, Austrija... Britanija: Brexit 31.6, Lab:19.1. Ldem: 18.9,Con:12.4, Grn:9.8, ostali nesto preko 8 %

D7gt5BkXYAARHXO.jpg

D7gt7xwW0AETPuc.jpg

D7gtgcZWwAEdIYy.jpg

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Wow:

 

Marine Le Pen’s far-right National Rally party is estimated to have topped the European election vote in France, dealing a blow to the pro-European, centrist president Emmanuel Macron.

A projection for France 2 television, based on exit polls, showed Le Pen’s party coming first with 23.2%, ahead of Macron’s centrist grouping on 21.9%.

Link to comment
Share on other sites

Prvi preliminarni rezultati za Svedsku:

FI nije presao cenzus ☹️. Socijaldemokrati 25%, zeleni 9,5, vänster 6,4, center 10,3, liberali 4,4 moderati 17,6 demohriscani 7,5, sverigedemokraterna 16,9.

Zeleni pali u odnosu na ranije, ali ipak dobri. Na nacionalnom nivou odavne vec ne prelaze cenzus. Ostalo ocekivano, vise-manje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vilhelmina said:

Prvi preliminarni rezultati za Svedsku:

FI nije presao cenzus ☹️. Socijaldemokrati 25%, zeleni 9,5, vänster 6,4, center 10,3, liberali 4,4 moderati 17,6 demohriscani 7,5, sverigedemokraterna 16,9.

Zeleni pali u odnosu na ranije, ali ipak dobri. Na nacionalnom nivou odavne vec ne prelaze cenzus. Ostalo ocekivano, vise-manje.

 

Rekao sam ti. 🙂 Ja sam ocekivao SD ispred M.

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2019 at 11:47 AM, Honey Badger said:

Zive duse nema u polling station, izgleda da je ljudima svejedno. Cudna vremena. 2e8bc0afd3a0b629fd06045e23c5d625.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

 

izb1.jpg
izb2.jpg

 

isto 250px-ALDE_logo.svg.png 

 

jedino sto ima vise sanse za uspjeh, jer je u pitanju koalicija. bila je u toj koaliciji i ranije spomenuta stranka Pametno, ali su se u medjuvremenu posvadjali (oko IDS-ovog Jakovcica i pulskog brodogradilista Uljanik), pa se razisli. moroni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

 

Rekao sam ti. 🙂 Ja sam ocekivao SD ispred M.

 

Nije mi toliko zbog FI, koliko zbog Soraye Post. Ta zena ce stvarno nedostajati EU parlamentu.

Sto se tice ove dve stranke, i jedni i drugi su napredovali, s tim da ako ovako ostane, SD dobijaju jedan mandat vise nego sto su imali, a M ostaju na istom, po 3 oba.

 

Edited by vilhelmina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

UK: estimated declaration times

The following regions will declare at the below times, according to the Press Association.

  • East Midlands – 11.30pm Sunday (11.20pm in 2014)
  • Eastern – 11.30pm Sunday (10.30pm in 2014)
  • London – 2am Monday (3.06am in 2014)
  • North-east – 10.30am Sunday (10.15am in 2014)
  • North-west – 12.30am Monday (12.24am in 2014)
  • Scotland – 11am Monday (12.35pm in 2014). N.B. Seats allocation for Scotland will be known from overnight local counts but the Western Isles count taking place in the day delays the final declaration.
  • Wales – 12.01am Monday (11.38pm Sunday in 2014)
  • South-east – 1am Monday (12.46pm in 2014)
  • South-west – 11.00pm Sunday (11.38pm in 2014)
  • West Midlands – 12.01am Monday (12.30am in 2014)
  • Yorkshire & the Humber – 11pm Sunday (11.28pm in 2014)
Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, A sad said:

HSS nije ALDE, nije ni HSU. Tu je bitno ko ce dobiti mandat, da bi se znalo kojoj grupi ide. 

 

 

Amsterdamska koalicija jeste ALDE.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Amsterdamska_koalicija

Mandat ce, kako stvari trenutno stoje, dobiti nositelj liste, Valter Flego, clan IDS-a (ALDE).

Stranka Pametno izgleda nece dobiti niti jedan mandat.

 

Link to comment
Share on other sites

Zlatna Zora, na cetvrtinu prebrojanih glasova u Grckoj izgubila pola birackog tela. Sa skoro 10% pali na 4,5%. I komunisti su pali ali neznatno. Nova Demokratija ubedljivo ispred Sirize. Ima jos mnogo da se broja, ali lepe vesti stizu iz Grcke. Jos da oni odvratni Nezavisni Grci ostanu ispod cenzusa i sve super. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, A sad said:

Zlatna Zora, na cetvrtinu prebrojanih glasova u Grckoj izgubila pola birackog tela. Sa skoro 10% pali na 4,5%. I komunisti su pali ali neznatno. Nova Demokratija ubedljivo ispred Sirize. Ima jos mnogo da se broja, ali lepe vesti stizu iz Grcke. Jos da oni odvratni Nezavisni Grci ostanu ispod cenzusa i sve super. 

 

U Grckoj je te glasove pokupila partija Grcko Resenje (The Greek solution - EL je skracenica na grckom), tu nema nista novo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

U Grckoj je te glasove pokupila partija Grcko Resenje (The Greek solution - EL je skracenica na grckom), tu nema nista novo.

 

 

Da u pravu si, razlika u zbiru je neznatno manje u odnosu na prosle izbore. Moram priznati da su mi ti ludaci potpuno promakli. To bi bio neki LAOS na steroidima. Sad bas citam, pa oni su i gori od Zlatne Zore. 

 

Tamo je cenzus 3% ako se ne varam? To bi znacilo da ulaze svi ti ludaci, plus Varufakis. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

 

Da u pravu si, razlika u zbiru je neznatno manje u odnosu na prosle izbore. Moram priznati da su mi ti ludaci potpuno promakli. To bi bio neki LAOS na steroidima. Sad bas citam, pa oni su i gori od Zlatne Zore. 

 

Tamo je cenzus 3% ako se ne varam? To bi znacilo da ulaze svi ti ludaci, plus Varufakis. 

 

LAOS se izduvao jer je ucestvovao u vladi koja je provodila mere stednje. Sve vaznije partije su tu polomile zube.

Gori od Zlatne Zore? Mozda u smislu da im je plafon znatno veci, ZZ je kriminalni gang i ekstremno - desna verzija KKE, partija koja pokupi tih 5-10% glasova i bez saveznika u parlamentu.

 

U Austriji OVP narastao na 35%, drugi socijalisti sa 23,6%, FPO na 18%, zeleni na 13%, NEOS na 8%. To bi bilo 7-5-3-2-1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

LAOS se izduvao jer je ucestvovao u vladi koja je provodila mere stednje. Sve vaznije partije su tu polomile zube.

Gori od Zlatne Zore? Mozda u smislu da im je plafon znatno veci, ZZ je kriminalni gang i ekstremno - desna verzija KKE, partija koja pokupi tih 5-10% glasova i bez saveznika u parlamentu.

 

U Austriji OVP narastao na 35%, drugi socijalisti sa 23,6%, FPO na 18%, zeleni na 13%, NEOS na 8%. To bi bilo 7-5-3-2-1.

 

Ovi su ako se ne varam nastali iz LAOSa?

ZZ je bila bezopasna sto se politickog uticaja tice. Oni nisu mogli ni u evropskom parlamentu da se ukljuce u neku grupu, jednostavno niko nije hteo sa njima nigde. Njihov uticaj se zavrsavao na tim njihovim banditima, tamo gde je i pocinjao. E ovi vec deluju ozbiljnije, a i limit im je znatno veci. Izrazena rusofilija, kao bitan element politike...

 

Sve to uz ogradu da ja Grcku politiku dalje od Siriza-ND-PASOK(KINAL) i ekonomskih tema ne pratim bas nesto detaljno, i za ove sam cuo tek veceras.

Link to comment
Share on other sites

Osnivac jeste iz LAOSa. PASOK mislim da vise niko ni ne smatra za ozbiljno u Grckoj. Kao ujedinjen DS ovde, 7% im je plafon.

Finska ima konacne rezultate: NCP (desni centar) - 20,7%, zeleni - 16%, SDP - 14,7%, partija Finaca (ekstremna desnica) - 14%, partija Centra 13,6%, Leva Alijansa - 6,8%. Partija Finaca se seli iz ECR u EAPN.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Osnivac jeste iz LAOSa. PASOK mislim da vise niko ni ne smatra za ozbiljno u Grckoj. Kao ujedinjen DS ovde, 7% im je plafon.

Finska ima konacne rezultate: NCP (desni centar) - 20,7%, zeleni - 16%, SDP - 14,7%, partija Finaca (ekstremna desnica) - 14%, partija Centra 13,6%, Leva Alijansa - 6,8%. Partija Finaca se seli iz ECR u EAPN.

 

Partija Finaca je prezivela i to uspesno jako tezak raskol koji ih je zadesio kada je vecina poslanika napustilo partiju. Veliki gubitak za ECR odlazak partije Finaca, nisu smeli da ih izgube. Sa druge strane izgleda da im dolazi VOX, ali oni i nisu bas napravili tako dobar rezultat sada, ali opet Spanci nose vise mandata. Oni se nadaju Orbanu, ali mislim da od toga nema nista. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Estoniji potop partije Centra i konzervativci losiji nego na parlamentarnim. Biraci im ocigledno nisu oprostili protivprirodni brak. 

 

Odlicni rezultati opozicionih Reformista i Socijaldemokrata.

 

Treci partner iz vlade ProPatria nije ni uzela mandat, dobice ga tek ako se desi Brexit. Au, ovo je bas tezak poraz vladajuce koalicije. 

 

Reformisti (ALDE) 2

Socijaldemokrate ( evropski socijalisti) 2

Centar (ALDE) 1

Konzervativci (EAPN) 1

 

A pisacu o tim clanicama ALDE kad se zavrse izbori. Npr ta partija Centra, nit je centar nit je za ALDE, a ima dosta takvih u njihovim redovima. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

 

Nije ni morao, redovni su ove godine. 

 

Mislim da je pozurio i da ce izbori biti pre oktobra. U svakom slucaju nebitno, on je osudjen na propast na njima.

Prvi rezultati iz UK, severoistok: 38,7% za Brexit Party i 2 mandata, 19,4% za Laburiste i 1 mandat. Konzerve na mizernih 6,8% iza zelenih, a tek nesto iznad (6,25) UKIP.

 

EAPN ce usisati i DPP, dansku desnicarsku partiju koja odlazi iz ECR. Na ovim izborima nisu ucestvovali partije Rasmusa Paludana i Pernile Vermund koje su jos desnije od DPP.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...