Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

10 minutes ago, Amigo said:

 

Cuo sam nesto tako za Skandinaviju, ali njih je jako malo i nisam siguran kako ce nositi sa tim u buducnosti, pogotovu sto se i struktura stanovnistva mijenja i ovi koji dolaze ce da povecavaju taj broj vjernika, tako da moze da se desi da time podstaknu i ove domace u tom smislu.

Bilo bi interesantno da o tome nesto napisu ovi nasi skandinavci.

 

Opet imaju manji procenat muslimana u svojim drzavama nego rusija. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

Napomenuo bih samo da 25 decembar nije samo katolicki Bozic, nego i protestantski, a i za neke pravoslavne crkve kao sto su Rumuni, Grci.

Iskreno bih zelio da se i nasa crkva prebaci na novi kalendar, ali ne vjerujem da e se to desiti dok to ne uradi ruska crkva, jer ako mogu Grci, koji su najveci pravoslavci koje sam ja upoznao, ne znam zasto ne bi mogla i SPC.

Bilo bi tu otpora jedno vreme, ali za desetak godina bi se ljudi navikli, mozda da ostave slave po starom kalendaru, to je svakako samo kod nas.

Mislim da bi to sve u svemu dalo jedan pozitivan rezultat. 

 

 

A da naša bruka bude još veća većina tih pravoslavnih crkava nije prešla na gregorijanski nego na Milankovićev kalendar. On se trenutno poklapa sa Gregorijanskim ali će se i on u određenom trenutku početi razlikovati no to je jako daleko.

 

Dakle naša crkva koristi "Cezarov" kalendar a ostali prvoslavci "srpski" kalendar.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Dakle naša crkva koristi "Cezarov" kalendar

 

Marionete ruske ''pravoslavne'' ''crkve'' i udbasi, posebno onaj Bulovic zvani ''Irinej crveni''. 

 

Parnicenje sa Hrvatima oko dogadjaja od pre 80+ godina je samo smesan izgovor za neprelazak na Bozic 25. decembra. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

 

A da naša bruka bude još veća većina tih pravoslavnih crkava nije prešla na gregorijanski nego na Milankovićev kalendar. On se trenutno poklapa sa Gregorijanskim ali će se i on u određenom trenutku početi razlikovati no to je jako daleko.

 

Dakle naša crkva koristi "Cezarov" kalendar a ostali prvoslavci "srpski" kalendar.

 

Bravo, to bi bio dobar argument, Srbi koristite srpski kalendar. 😎

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2021 at 6:08 AM, Liska Manjina said:

Obzirom da nisam iskazao svoj bunt protiv Arkana i regrutacije na tribinama (valjda sam trebao da organizujem neku pobunu, pojma nemam), nemam pravo da kritikujem EPL zbog toga što su BMS-u dozvolili upliv na svoje tržište? Čak da si i u pravu to ne menja činjenicu da je jedna uređena država u 21-om veku zažmurila na sva zlodela BMS-a i dopustila mu upliv na ozbiljno tržište, kako bi uz pomoć tih resursa pokušao da se opere.

Sto mene pitas  sta si trebao da organizujes zbog Arkana, Stanisica, Bugarcica i ostalih? Ti si sam postavio moralne standarde,  pa je logicno pitanje kako ih primenjujes na lokalu, a ne samo na distanci od 2000 km. Opet uvlacenje drzave u privatno vlasnistvo, pa ces posle postavljati pitanje zasto se porede Srbija i Engleska.

 

On 12/6/2021 at 6:08 AM, Liska Manjina said:

 Sa druge strane klub nema baš mnogo uticaja na Dileje/paravojne/parapolicijske formacije i njihov modus operandi, pre bih rekao da je klub njihov zatočenik. To je problem celog društva, a ti očekuješ od pojedinca šta konkretno? Da prestanem da bodrim Zvezdu zato što država dopušta kriminalcima da tribine koriste za mutne radnje!? To nije problem koji Zvezda treba da rešava, ali mi je žao što klub nema snage da se barem verbalno ogradi od njihovih gadosti.

Pazi, to je pitanje koje treba da postavis samom sebi jer kada ti se vec toliko gadi MBS u dalekoj Engleskoj, sta bi tek trebalo da uradis zbog plejade zlocinaca na domacem terenu. Nije valjda da jedino sto moze da dovede do reakcije postenog navijaca je skok cene karata, pa nakon toga zvrje prazne tribine. 

On 12/6/2021 at 6:08 AM, Liska Manjina said:

Ja sam barem ovde iskazao svoj stav o Arkanu, a nikako ne vidim da ti osuđuješ čuveno "pranje kroz sport".

Sto "jes jes", onako uvijeno u najbolju oblandu kroz kratak vremenski period, situaciju u celom drustvu, vremensku distancu i uvek neophodni naglasak da je MBS jos gori od Arkana. Cuj, gde ces boljeg pranja kroz sport nego kada upravnika konc logora postavis za upravnika najtrofejnijeg kluba. :classic_biggrin:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 Nije bas sigurno da je samo zbog toga, ali moguce da jeste tacno zato sto je crkva potisnuta dekretima, a nije sama pocela da odumire kao u mnogim zemljama, narocito severnim, gde je sve manje vernika, negde ih ima samo oko 20, 30% pa te zemlje nisu postale Sodoma i Gomora, nego baš suprotno.

 

Svedska crkva ne da ne odumire, nego joj posao odlicno ide. Nesto ispod 60% stanovnistva Svedske joj zvanicno pripada, znaci ima blizu 6 miliona clanova, malo li je u danasnje vreme?

Podatak je zvanican i pouzdan, ali ipak ne bi bilo u redu od mene da ovde zavrsim ovaj post, pre nego sto dam dodatno pojasnjenje.

Za clanstvo u Svedskoj crkvi nije neophodno da si vernik. Niko te to ne pita i ne moras da se izjasnjavas, a samim tim ne moze niko ni da zna koliko tih ljudi zaista veruje u boga. Ljudi prosto vole obrede krstenja i vencanja, a i sahrane su mesta gde se ljudi rado okupe da podele tugu, kada se vec desi. Plus obicaji vezani za bozic, uskrs i jos ponesto, i nema razloga da takva crkva ne pozivi jos par stotina godina. S vernicima ili bez njih, ko mari, bitni su clanovi i naravno, clanarina (neki je zovu i crkveni porez).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec zasli u off, ljudi dosta grese kad izjednacavaju religioznost sa popunjenosti crkvi u vreme sluzbi.

 

Kao sto ima dosta ljudi koji odu u crkvu na Bozic iako nisu vernici, tako ima i dosta ljudi koji ne idu cesto u crkvu iako jesu vernici.

 

Sto se tice odnosa vere i politike, mislim da najvise procenata vernika ima medju konzervativcima (koji glasaju za stranke desnog centra), a najmanje medju liberalima (ekonomski desno, socijalno levo).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2021 at 5:55 AM, DJORDJE said:

Sto mene pitas  sta si trebao da organizujes zbog Arkana, Stanisica, Bugarcica i ostalih? Ti si sam postavio moralne standarde,  pa je logicno pitanje kako ih primenjujes na lokalu, a ne samo na distanci od 2000 km. Opet uvlacenje drzave u privatno vlasnistvo, pa ces posle postavljati pitanje zasto se porede Srbija i Engleska.

 

Pazi, to je pitanje koje treba da postavis samom sebi jer kada ti se vec toliko gadi MBS u dalekoj Engleskoj, sta bi tek trebalo da uradis zbog plejade zlocinaca na domacem terenu. Nije valjda da jedino sto moze da dovede do reakcije postenog navijaca je skok cene karata, pa nakon toga zvrje prazne tribine. 

Sto "jes jes", onako uvijeno u najbolju oblandu kroz kratak vremenski period, situaciju u celom drustvu, vremensku distancu i uvek neophodni naglasak da je MBS jos gori od Arkana. Cuj, gde ces boljeg pranja kroz sport nego kada upravnika konc logora postavis za upravnika najtrofejnijeg kluba. :classic_biggrin:

 

 

 

Gadi mi se Arkan, baš kao i MBS. Druže ti porediš vlasnika jednog velikog fudbalskog kluba i čoveka koji je bio vođa navijača? O čemu ti pričaš? Zvezda je na žalost državni klub i sama država odlučuje ko će biti na čelu. Kad smo već kod toga gadi mi se i drug Tvorza koji je sad na čelu FKCZ, ali aj tu ne mogu ništa da promenim, baš kao ni u slučaju MBS. Mogu samo da iskažem svoje gađenje i negodovanje! Ti postojanjem Arkana pravdaš MBS! Btw kad se Arkan pojavio kao vođa Dileja ja sam imao 5-8 godina, a kad je ubijen imao sam 17. Da li stvarno misliš da je neko u tim godinama mogao da ima ispravno percepciju o stvarima u i oko kluba? Sa ove distnace mogu ti samom reći da mi se gadi apsolutno sve štoi se dešavalo u zemlji Sribji u tih 10-15 godina, ne samo Arkan.

 

I da, MBS je veći zločinac od Arkana, pošto je odgovoran za smrt više ljudi od Arkana i to mnogostruko više ljudi. Ne posotji niti jedno krivično delo iz grupe kd protiv čovečnosti za koje MBS nije krivično odgovoran.

https://express.24sata.hr/top-news/zlocini-horor-drzave-javne-egzekucije-bicevanja-18187

 

edit: Samo mi je žao što Arkan nije dočekao da bude procesuiran i osuđen, te mu je presuđeno na licu mesta, ali poznavajući naše sudstvo, možda je tako i bolje.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 10:50 PM, ras kass said:

Off topic, ali ne znam sto sam mislio da Bugarska ima 10 milliona stanovnika, kad ono manje od 7.

 

Pa.....nema ni 7....tj. više od trešine stanovništva je zapalilo na Zapad....sela su im prazna, a gradovi, osim Sofije i donekle Plovdiva...poluprazni. Gledao ja svojim očima...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Oni zato i pricaju da za sad nece biti prosirenja. Znaju da kad ne bi trebali ausvajsi, ovde bi trećina stanovništva ostala, a i to zato sto su već drtine :lol_2:

Zato se ide na "primanje" Srbije u EU...ali pojedinačno....:smiley33:

A kome mi drtine i trebamo tamo ? Mi, uglavnom, nikome ne trebamo ni ovde...nego prdimo na staru slavu, pa kao nešto mudrujemo...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Evropski Parlament traži od Evropske Komisije da uvede sankcije Poljskoj i Mađarskoj.

478 članova EPa je glasalo za, 155 protiv.

 

Nema veze sa Ukrajinom, već standardno kršenje evropskih vrednosti i zakona. Tajming je sve.

 

Edited by McCarthy
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 9:02 PM, Klotzen said:

Čitam sad ovo oko zabranjivanja RT.DE u Nemačkoj. Naime zabranjeni su jer nemaju dozvolu a rusi se brane sa "Nije istina, imamo dozvolu iz Srbije" 🙂

 

Opet ćemo dobiti po leđima sa ovom čuvenom "neutralnom" politikom.

Kaze da se nikome ne zameraju. Praaaava palanacka filozofija. I kako bi onda tu bilo drugacije nego palanacki, zabokrecina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...