Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

 

1 hour ago, Honey Badger said:

Fizicka granica sa Republikom Irskom je najveca prepreka, jer dovodi u pitanje mir u tom dijelu zemlje.

 

Bojim se da se Brexitom dodatnno pogoršavaju odnosi unutar VB ali, da ne bih napamet tvrdio, kakav je stav Škotske po tom pitanju? Digresija: Realno NI pripada matici, RI, a to se tek neće desiti. 

 

1 hour ago, Honey Badger said:

Theresa May, vodjena samo time da odrzi Konzervativnu stranku u vlasti i da se ne raspadne

 

Negde sam video grafikon, možda si baš ti okačio. Čini mi se da su bili označeni plavom krivuljom, negde na 11%, što je šokantno čak i za laika poput mene.

 

1 hour ago, Honey Badger said:

Nadam se da sam ti barem malo docarao ljepotu situacije u kojoj se nalazimo. 

 

Jesi, tnx, kakva su tvoja predviđanja za dalje? Ili, da malo suzim pitanje, u kom vremenskom periodu bi se mogao nazreti odgovor na "should I stay or should I go" pitanje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barracuda said:

 

 

Bojim se da se Brexitom dodatnno pogoršavaju odnosi unutar VB ali, da ne bih napamet tvrdio, kakav je stav Škotske po tom pitanju? Digresija: Realno NI pripada matici, RI, a to se tek neće desiti. 

 

 

Negde sam video grafikon, možda si baš ti okačio. Čini mi se da su bili označeni plavom krivuljom, negde na 11%, što je šokantno čak i za laika poput mene.

 

 

Jesi, tnx, kakva su tvoja predviđanja za dalje? Ili, da malo suzim pitanje, u kom vremenskom periodu bi se mogao nazreti odgovor na "should I stay or should I go" pitanje?

 

Koliko ja vidim, Skoti su prilicno nabrijani sto im se po ko zna koji put u istoriji, sudbina odlucuje u Londonu. SNP ce kopati i rukama i nogama za jos jedan indi-ref, na sta god ovaj Brexit izadje. Pred indi-referendum 2014, zaprijeceno je da im clanstvo u EU ne pripada automatski i ako izglasaju nezavisnost da ce morati naknadno aplicirati i vjerovatno nemati bolji status od jedne Hrvatske, te da im je pametnije da ostanu u UK. To im je David Cameron obecao. Onda je, na krilima uspjeha sto je zadrzao Skote u UK osjetio strasnu pobjednicku erekciju i sazvao Brexit referendum jer mu UKIP i krajnje desno krilo Tory partije disali za vrat i da je pobijedila Remain opcija, skinuo bi ih sa spolovila sljedecih 20-30 godina ali svi znamo kako je to zavrsilo. 

 

Moja predvidjanja su dobro koliko i bilo cija druga. Ovako nesto se nikada ranije nije desilo i niko ne moze sa ikakvom sigurnoscu ista predvidjeti. Moze se nagadjati ali ima vise varijanti kako se stvari mogu odvijati, a onda i vise varijanti za eventualni rasplet. Kljucni datumi su 23. i 24. Maj, kada cemo glasati i vidjeti rezultate izbora za EU parlament, sta ce se desiti sa Terezom May, Konzerve su digle kuku i motiku da je smijene i ko ce je zamijeniti. Da li ce  maknuti budalu Corbyna i staviti nekog centristu na celo Laburista i punom parom stati na stranu Remain i novog referenduma i hiljadu drugih sitnijih stvari koje se mogu desiti. U nekom momentu izmedju sad i 31. Oktobra ce Tereza pokusati opet proturiti svoj deal koji je isposlovala sa EU, sto joj nece uspjeti ako ne bude popraceno konfirmativnim referendumom i opet smo na istom. Do kraja oktobra se moze sve rijesiti, a i ne mora nista. Ovo je najveca farsa od vladajuce klike u bilo kojoj zemlji zapadne demokratije od drugog svjetskog rata i plasim se da ne izazove vecu krizu jer sve vise lici na perfect storm.

Edited by Honey Badger
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

 

Ne bih ja ni za sta danas tvrdio da ne postoji ni teoretska sansa. Sve sto kazes je tako ali se isto tako moze i promijeniti. Ovo Brexit klupko jos nije ni pocelo da se odmotava. UK je i dalje puna clanica EU i snage koje vuku van i snage koje zele da zadrze stanje rade isto sto se radilo i zadnje 3 godine. Kad jedna od strana konacno pretegne i povuce na svoju stranu, tad ce vjerovatno i poceti da se odmotava, pa cemo moci donositi i nesto realnije pretpostavke.

 

Zamisli da Skotska izglasa nezavisnost, pa sutra katolici u NI zatraze isto, pa ne dobiju, onda krenu eksplozije po Belfastu, Londonu, Manchesteru...  Neki dan ubijena novinarka tamo i nesto ranije neko podmetnuo bombu u auto, jesi li cuo za to?

 

Na stranu to sto sam ja ubedjen da ce UK ostati deo EU i da treba da ostane, mislim da malo preuvelicavas sam uticaj Brexita na neke stvari. Naravno, to je i normalno jer zivis tamo i direktno te pogadjaju, kao i vecinu drugih gradjana, sve gluposti koje se desavaju oko njega. 

 

Da Skotska izglasa nezavisnot u slucaju Brexita je sasvim realna stvar. Zelja Skota da budu deo EU je velika, ne treba zaboraviti ni to da je jedan od kljucnih argumenata prilikom kampanje protiv nezavisnosti bio upravo ostanak u EU. Kada se ta stvar promeni, novi referendum je legitiman i sanse opcije za nezavisnost drasticno rastu. Ipak sto se Skotske tice, tu nije iskljuceno da ni u nekoj buducnosti ako UK i ostane u EU da snage koje su za nezavisnost nece jacati u buducnosti, posebno ako se nastavi ovakva politika vlade.

NI je druga prica i tu EU nije toliko bitan faktor. U slucaju novog referenduma, ako konzervativci podrze zvanicno opciju live, uopste nije iskljuceno da bi u NI pobedila ta opcija, dok bi u svim ostalim regijama porastao broj glasaca Remain opciji. 

Znam za ubistvo novinarke, to za bombu mi je verovatno promaklo. Medjutim ti tragicni dogadjaji nisu vezani za trenutna politicka zbivanja, to je neki standardni folklor grupa koje jos uvek zive u proslosti. One jesu opasne, ali situacija kakva je bila nekad vise ne moze da se ponovi sta god da se desi. Takav terorizam, koji je sedamdesetih sejao strah sirom UK, je stvar proslosti. Sve se menja, pa i terorizam. Nijedna grupa u NI, bilo protestantska, bilo katolicka, nema snage za ozbiljnije i kontinuirano delovanje. 

Ono sto mene brine, je to da i pored svega, starnke koje se otvoreno zalazu za ostanak u EU plus laburisti, po svim anketama nemaju jasnu vecinu u odnosu na proBrexit stranke, po svim anketama. Rezultat je u 1-2%. Bolje ce se videti na izborima za par dana, ali to je indikator jednog mnogo dubljeg problema i to u Engleskoj i Velsu. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, A sad said:

 

Na stranu to sto sam ja ubedjen da ce UK ostati deo EU i da treba da ostane, mislim da malo preuvelicavas sam uticaj Brexita na neke stvari. Naravno, to je i normalno jer zivis tamo i direktno te pogadjaju, kao i vecinu drugih gradjana, sve gluposti koje se desavaju oko njega. 

 

Da Skotska izglasa nezavisnot u slucaju Brexita je sasvim realna stvar. Zelja Skota da budu deo EU je velika, ne treba zaboraviti ni to da je jedan od kljucnih argumenata prilikom kampanje protiv nezavisnosti bio upravo ostanak u EU. Kada se ta stvar promeni, novi referendum je legitiman i sanse opcije za nezavisnost drasticno rastu. Ipak sto se Skotske tice, tu nije iskljuceno da ni u nekoj buducnosti ako UK i ostane u EU da snage koje su za nezavisnost nece jacati u buducnosti, posebno ako se nastavi ovakva politika vlade.

NI je druga prica i tu EU nije toliko bitan faktor. U slucaju novog referenduma, ako konzervativci podrze zvanicno opciju live, uopste nije iskljuceno da bi u NI pobedila ta opcija, dok bi u svim ostalim regijama porastao broj glasaca Remain opciji. 

Znam za ubistvo novinarke, to za bombu mi je verovatno promaklo. Medjutim ti tragicni dogadjaji nisu vezani za trenutna politicka zbivanja, to je neki standardni folklor grupa koje jos uvek zive u proslosti. One jesu opasne, ali situacija kakva je bila nekad vise ne moze da se ponovi sta god da se desi. Takav terorizam, koji je sedamdesetih sejao strah sirom UK, je stvar proslosti. Sve se menja, pa i terorizam. Nijedna grupa u NI, bilo protestantska, bilo katolicka, nema snage za ozbiljnije i kontinuirano delovanje. 

Ono sto mene brine, je to da i pored svega, starnke koje se otvoreno zalazu za ostanak u EU plus laburisti, po svim anketama nemaju jasnu vecinu u odnosu na proBrexit stranke, po svim anketama. Rezultat je u 1-2%. Bolje ce se videti na izborima za par dana, ali to je indikator jednog mnogo dubljeg problema i to u Engleskoj i Velsu. 

 

Slazem se sa svime sto si naveo. Ako se vratis post iznad, i ja sam neke od tih stvari pomenuo. Takodje se slazem da bi vjerovatno drugacije reagovao kad bi se malo izmaknuo ali tu sam i bombardovan sam gloopilom svaki dan i svaki minut.

 

Sto se Remain stranki tice, Labour i Corbyn su najvise krivi sto je takvo stanje. Tory i UKIP su Brexit stranke dok se Labour smatrao Remain. Supcina Corbyn pokusava da sjedi na obje stolice i da protura neke druge ideje, kao da se Brexit i ne desava dok je mnogima to najbitnije pitanje od svih. Corbyn unosi konfuziju medju remainers, pogotovo ne pomazu njegov zamjenik Tom Watson koji izjavi da je Labour "Remain and Reform" stranka i da bez novog referenduma nece biti nikakav deal, isto prica i Brexit shadow ministar, Keir Stamer, a onda se pojavi debilcina Barry Gardiner, koji je skupa sa Seamus Milneom u Putinovom dupetu i izvali da Labour nije Remain partija i da ne podrzavaju drugi referendum. Mnogi clanovi stranke napustaju i glasaju za L/D, Change UK,  Greens itd ali sve je toliko konfuzno da izgleda kao da namjerno sabotiraju Remain opciju. Za to vrijeme Brexit su organizovani, imaju jednostavnu poruku i solidno se kotiraju. Ja i dalje necu da vjerujem da ce razvaliti, nadam se nekom cudu, da ce remainers izaci vise nego ikad i preglasati ih. 

 

Jos 10 dana i znacemo dosta vise. :classic_smile:

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Honey Badger said:

 

Slazem se sa svime sto si naveo. Ako se vratis post iznad, i ja sam neke od tih stvari pomenuo. Takodje se slazem da bi vjerovatno drugacije reagovao kad bi se malo izmaknuo ali tu sam i bombardovan sam gloopilom svaki dan i svaki minut.

 

Sto se Remain stranki tice, Labour i Corbyn su najvise krivi sto je takvo stanje. Tory i UKIP su Brexit stranke dok se Labour smatrao Remain. Supcina Corbyn pokusava da sjedi na obje stolice i da protura neke druge ideje, kao da se Brexit i ne desava dok je mnogima to najbitnije pitanje od svih. Corbyn unosi konfuziju medju remainers, pogotovo ne pomazu njegov zamjenik Tom Watson koji izjavi da je Labour "Remain and Reform" stranka i da bez novog referenduma nece biti nikakav deal, isto prica i Brexit shadow ministar, Keir Stamer, a onda se pojavi debilcina Barry Gardiner, koji je skupa sa Seamus Milneom u Putinovom dupetu i izvali da Labour nije Remain partija i da ne podrzavaju drugi referendum. Mnogi clanovi stranke napustaju i glasaju za L/D, Change UK,  Greens itd ali sve je toliko konfuzno da izgleda kao da namjerno sabotiraju Remain opciju. Za to vrijeme Brexit su organizovani, imaju jednostavnu poruku i solidno se kotiraju. Ja i dalje necu da vjerujem da ce razvaliti, nadam se nekom cudu, da ce remainers izaci vise nego ikad i preglasati ih. 

 

Jos 10 dana i znacemo dosta vise. :classic_smile:

 

Da, nisam video prethodni post u isto vreme smo kucali.

 

Za drugi pasus se apsolutno slazem. Cak bih i dodao da je Korbin mozda i glavni krivac sto je Leave opcija uopste i pobedila. Tacno se u kampanji videlo da je on za Brexit i da se uopste ne trudi da ubedi svoje birace da glasaju za Remain.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, A sad said:

 

Da, nisam video prethodni post u isto vreme smo kucali.

 

Za drugi pasus se apsolutno slazem. Cak bih i dodao da je Korbin mozda i glavni krivac sto je Leave opcija uopste i pobedila. Tacno se u kampanji videlo da je on za Brexit i da se uopste ne trudi da ubedi svoje birace da glasaju za Remain.

 

Zalosno je koliko je taj lik debilan. Da ima imalo mozga kao sto ga nema, mogao je do sad biti PM, ovako nema sanse da ce. Ne bi cudilo da L/d isplivaju iznad Laburista na sljedecim generalnim izborima, Corbyn ce skroz potopiti Labour.

 

Konzervativci su svjesni da su zestoko ispusili i vec predlazu koaliciju sa Brexit partijom.

 

Nista se dobro ne sprema, ovdje je izgleda bog rekao laku noc. :classic_wacko:

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 3:33 AM, Vjekoslav said:

stižu izbori za EU parlament, pa ak neko ima ideju za koga glasati, a da to nije nacional-oMraMbena opcija, nek mi slobodno javi. nisam baš stigao pratiti kampanju, medjutim ono što sam čuo, nije mi se svidjelo.

 

Ovde kod mene na sajtu javnog servisa ima "izborni kompas". Odgovoris na nekih 30 pitanja i saznas koja je od kandidovanih opcija najbliza tvojim stavovima. Meni ispala feministicka inicijativa, pa zeleni, pa socijaldemokrati, a ovi moji s avatara tek cetvrti. Ostatak moje liste potpuno ocekivan, sverigedemokraterna ubedljivo poslednji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2019 at 2:22 PM, Honey Badger said:

 

Zalosno je koliko je taj lik debilan. Da ima imalo mozga kao sto ga nema, mogao je do sad biti PM, ovako nema sanse da ce. Ne bi cudilo da L/d isplivaju iznad Laburista na sljedecim generalnim izborima, Corbyn ce skroz potopiti Labour.

 

Konzervativci su svjesni da su zestoko ispusili i vec predlazu koaliciju sa Brexit partijom.

 

Nista se dobro ne sprema, ovdje je izgleda bog rekao laku noc. :classic_wacko:

 

Lik nije debilan, samo zastupa politiku levog krila stranke. Za laburiste itekako glasaju i protivnici EU i oni koji su glasali na referendumu da se izadje iz EU i to su najcesce glasaci koji su orijentisani levo ili dosta levo. Kao i svuda u Evropi, takvi glasaci znaju itekako da budu protiv EU.

 

Problem je sto postoje samo dve partije i onda, kada centrista dodje na celo Laburista on diktira svoju politiku za koju su levicari prosto primorani da glasaju jer ne zele Konzervativce na vlasti. Sad je obrnuto, stranku vodi deklarisani levicar koji dolazi iz krila partije koji i nema velike zamerke za izlazak iz EU, a glasaci sa levog centra i centra uvek mogu da biraju hoce li Konzervativce ili ce da progutaju ponos i glasaju za Corbyna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Za laburiste itekako glasaju i protivnici EU i oni koji su glasali na referendumu da se izadje iz EU i to su najcesce glasaci koji su orijentisani levo ili dosta levo.

 

Pa da ali takvih nije ni 10% Labour glasaca. Radi njih Corbyn gubi 80% mladog svijeta koji su ga i ustolicili kao lidera stranke. On je njih totalno iznevjerio i oni napustaju Labour u coporima. 

 

Corbyn je obicna budala, intelektualno inferioran jednoj Terezi May, Gove, Johnson, pa i priglupi Liam Fox bi svake srijede na PMQ njime brisali patos. On jednostavno nije dorastao problemu u kojem se zemlja nalazi i kako on vidi rjesenja se nisu promijenila od 1970ih. On nema sanse da postane PM ako podrzi Tory i Farazov Brexit.

 

~~~

 

Blize se izbori za EU parlament i izasli su manifesti partija koje se kandiduju:

manifestos.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas da je samo 10% biraca.

 

https://lordashcroftpolls.com/wp-content/uploads/2016/06/LR-by-party.jpg

 

Na ovom grafikonu je taj odnos 2:1 u korist Remain. Glasaci Laburista u velikim gradovima jesu u velikim brojevima glasali za opciju Remain, ali su glasaci Laburista u manjim mestima vise levo orijentisani i veliki broj je glasao za Leave.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Pa nije bas da je samo 10% biraca.

 

https://lordashcroftpolls.com/wp-content/uploads/2016/06/LR-by-party.jpg

 

Na ovom grafikonu je taj odnos 2:1 u korist Remain. Glasaci Laburista u velikim gradovima jesu u velikim brojevima glasali za opciju Remain, ali su glasaci Laburista u manjim mestima vise levo orijentisani i veliki broj je glasao za Leave.

 

 

Ti su vec otisli Farazu jer Corbyn nije nacisto ni s njima. Pazi, on se nije jasno opredijelio ni za jednu stranu, pokusava ugoditi svima, a ne ugadja nikome. Izmislja neke gluposti, stranka mu je rascijepljena na pola. Njegovih 60 MPs su neki dan zaprijetili da ce napustiti partiju ako ih pokusa natjerati da podrze Brexit. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mljeveni Djetic said:

Ovo su approval ratings pojedinačnih političara, teorijski zbir može da bude i 800 (kad bi sabiranje uopšte imalo smisla).

 

Da, nisam citao za Fr. 

 

Ali opet mi je iztrazivanje sumnjivo. 

Link to comment
Share on other sites

Europe elects je bas azuran, objavljuje na dnevnom nivou razlicite pulove.

France (European Election), Ifop-Fiducial poll: RN-ENF: 23.5% (+0.5) LREM+-ALDE: 22.5% LR-EPP: 14% FI-LEFT: 8.5% EELV-G/EFA: 7% (-0.5) PS/PP-S&D: 5.5% DLF-ECR: 4% (-0.5) ... +/- vs. 10-14 May '19 Field work: 11-15 May '19 Sample size: 2,301

Ovaj je od 10. -14.

 

Link to comment
Share on other sites

Izborni rezultat ce svakako biti pod znakom pitanja. Od referendumskih istrazivanja na ovamo sve je promaseno. Ipak  europe elects traze donacije za njihove aktivnosti. Ali opet jedino oni objedinjeno na jednom mestu prate sve. Ako postoji neki merodavniji izvor neka neko okaci da pratimo sa boljeg izvora predikcije. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Moze neki prevod za nas preko bare ………. razumem ponesto, ali nedovoljno za neki zakljucak …….

 

https://europeelects.eu/

https://twitter.com/EuropeElects

Platforma koja se bavi predikcijama za izbore u okviru EU. 

Doduse postoji i ovako nesto ... https://europaunited.eu/

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dobar Los Milos said:

Gledam oko sebe (Austrija) i imam live prikaznu vezbu "kako su Nacisti dosli na vlast". To sam se uvek pitao, kako je bilo moguce, i sada vidim. Zbogom pameti, moralu i cinjenicama...

 

Sad kad si vid'o, bezi dok te ne strpaju u konc logor, sta imas vise tamo da trazis... bar si ti zadrzao pamet...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...