Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Pa kao da je jedan bod malo a oni u petogodišnjem ciklusu imaju 3.25. Da su dobili u drugom kolu nekog ko je nosilac pretpostavka je da ga ne bi izbacili niti bi došli do trećeg kola. Tom istom logikom možda u trećem kolu dobiju nekog jakog nosioca, izbace ga, pa u PO dobiju lakšeg protivnika za grupe. Stvarno nema nikakve logike da je lakši put do grupa u stvari hendikep za Vojvodinu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, prolup said:

Pa kao da je jedan bod malo a oni u petogodišnjem ciklusu imaju 3.25.

 

Imaju nesto preko 5, jer im se racuna nacionalni koeficijent.

 

4 minutes ago, prolup said:

Da su dobili u drugom kolu nekog ko je nosilac pretpostavka je da ga ne bi izbacili niti bi došli do trećeg kola.

 

 

Zasto je onda bitno odakle startuju?

 

4 minutes ago, prolup said:

Tom istom logikom možda u trećem kolu dobiju nekog jakog nosioca, izbace ga, pa u PO dobiju lakšeg protivnika za grupe. Stvarno nema nikakve logike da je lakši put do grupa u stvari hendikep za Vojvodinu.

 

Do sada je zreb za PO bio nakon 3. kola, sad se to promenilo.

 

Inace, lista nosilaca u 3. kolu je malo veca od liste u 2. kolu.

 

Kako god, nema neke logike da se pise da je Vojvodina nesto mnogo blize LE, a Partizan mnogo dalje zbog rezultata finala kupa. Jedino sto ce Vojvodina da dobije iz ovog je ekspresno ispadanje, osim ako ne bude imali srece u zrebu. Jedina sansa za klubove iz Srbije da igraju LE ce biti preko LS - sto znaci da im ide u prilog jacanje nacionalnog koeficijenta, ali, naravno, moraju i ti klubovi da se bore da zavrse na minimum 2. mestu u ligi.

 

Ako ce Vojvodina i ostali klubovi da budu osudjeni na plasman od 3. mesta pa nanize, neka zaborave na bilo kakvo ozbiljno igranje u Evropi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

Imaju nesto preko 5, jer im se racuna nacionalni koeficijent.

 

 

Zasto je onda bitno odakle startuju?

 

Računa se nacionalni, ali govorim o klupskom. Imaju 3.25 za pet godina a ti nipodaštavaš taj jedan što im je bukvalno poklonjen bez izlaska na teren.

Bitno je zbog koeficijenta i eventualnog lakšeg ulaska u grupe LE. Pošto mi se čini da se vrtimo u krug, stavio bih tačku. Ti kažeš da je najbitnija uspješnost u kvalifikacijama a ovamo ne vidiš neki plus što su meč bliže grupama.

Link to comment
Share on other sites

Vojvodina bi u drugom kolu takođe bila nepovlašćena pa bi verovatno imala sličan žreb kao i sad u trećem i manje-više slične šanse za osvajanje nekog boda za koeficijent. Da se igraju dve utakmice pa i da kažeš da mogu da osvoje neki bod i protiv apsolutnih favorita a ovako im se isto hvata.

 

Što se tiče uigravanja, do tada će da odigraju 7-8 domaćih kola, nije da bi im jedan meč nešto promenio.

 

Vojvodini i ne znači puno od kog kola kreće (kao što bi značilo Partizanu, pošto ima koef. 22), ali u ovom sistemu im se svašta može zalomiti. Jedna utakmica u Q je uvek priča za sebe.

 

Mi imamo šanse da se popnemo na listi u narednih par sezona jer smo po učinku u poslednje tri sezone (zbirno) 12, kao i u poslednjoj sezoni. Dakle, sa još dve sezone u kojima bismo skupili po oko šest bodova za nac. koef. baš visoko bismo se popeli. Dakle, najbitnija je konstantnost. To 12. mesto naredne sezone znači dva učesnika u Q za LŠ (od kojih šampion igra samo baraž) a pobednik kupa bi išao u grupe LE. Malo li je? Videćemo kako će izgledati kompozicija Uefinih takmičenja u narednim godinama ali rast na listi ne može da škodi.

 

U toj trci svaki bod u kvalifikacijama je bitan, pa stalno popizdim kad neki naš tim bezveze ispusti pobedu/remi čak i kad osigura prolaz ili igra za čast. Međutim, osnovni izvor koeficijenata je učešće u grupama. Prošle godine su učešća FKP i FKCZ donela 5,25 od ukupno 6 nac. bodova. Da ne ureknem, ali CZ ima više nego solidne šanse da uđe u grupe LE, a ne igra ni sa nekim alama u Q za LŠ, a FKP je nosilac u sva četiri kruga Q. Uz malo više sreće i ambicija Vojvodine da otvaramo nacionalni šampanjac.:classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Barkley#34 said:

To 12. mesto naredne sezone znači dva učesnika u Q za LŠ (od kojih šampion igra samo baraž) a pobednik kupa bi išao u grupe LE.

S tim što treba voditi računa o tome da sledeće sezone ne igramo LE, nego ono novo takmičenje, a kako će se tada računati nemam pojma. Verovatno će biti nekih izmena.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Barkley#34 said:

Videćemo kako će izgledati kompozicija Uefinih takmičenja u narednim godinama ali rast na listi ne može da škodi.

 

Zato sam i napisao ovo iznad. :classic_smile:

 

Pod "naredna sezona" sam mislio na ovu što počinje, jer 'beš ga, tekuća još uvek traje. :classic_biggrin:

 

Inače, mišljenja sam da će Uefa da prolongira tu priču sa tri nivoa, bar za jednu godinu. To nije predstavljeno kao gotovo rešenje, nego "polugotovo", mislim da nije zvanično usvojena ta ideja. Onda se desila korona pa su se ućutali. Odužila se sezona, niko ne zna kako će uopšte izgledati sledeća (posebno ako se opet razbukta zaraza - vidite slučaj Drite). Zato sam mišljenja da će to malo prolongirati.

 

U svakom slučaju, i da budemo jednu-dve sezone u donjem domu po novom sistemu, to nije zakucano i zbog rezultata iz prethodnih i nadamo se ove sezone, možemo da se popnemo bez problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kiks TSC u Backoj Palanci. Zlatibor je bas zalutao u ligu, iz kola u kolo primaju petarde na terenu.

 

Ispostavilo se da Novi Pazar i nije bas najgora ekipa lige kao sto su neki tvrdili. Javor i Radnik za 180 minuta nisu savladali nijednom golmana Partizana, sto znaci da je Novi Pazar kvalitetnije odigrao nego pomenuti klubovi.

 

Partizan u prvom delu sezone ima bas lagan raspored, osim gostovanja u Novom Sadu. Vojvodina za sada dobar ucinak i nije im zameriti na remijima sa ekipama za koje se ocekuje da ce se boriti za sam vrh tabele. Cukaricki za sada jako pristojno deluje, ali to se uvek pokvari kako sezona odmice. I TSC je startovao dobro.

 

Arena bi stvarno mogla da se upristoji i pocne da prenosi meceve koji su u tom trenutku derbi kola. Za sada dobro igraju TSC, Cukaricki, Partizan, Vojvodina, Mladost, Spartak, Radnicki i Crvena zvezda i njihovi medjusobni mecevi bi morali biti prenoseni. Crvena zvezda -Zlatibor je mnogo manje zanimljivo za gledanje od Mladost - Cukaricki (prosli put bilo 7 golova na mecu tih rivala). U svakom slucaju, dok nema gledalaca trebalo bi da prenose Crvenu zvezdu, Partizan i sve derbije kola, a nakon toga gostujuce meceve Partizana i Crvene zvezde i derbije kola (ako ih ima).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Ispostavilo se da Novi Pazar i nije bas najgora ekipa lige kao sto su neki tvrdili. Javor i Radnik za 180 minuta nisu savladali nijednom golmana Partizana, sto znaci da je Novi Pazar kvalitetnije odigrao nego pomenuti klubovi

Teško da može kvalitet neke ekipe da se meri samo po meču sa večitima. Na kraju krajeva taj meč je jedini gde su nešto pokazali, evo i Javor ih je dobio u Pazaru.

4 minutes ago, goldberg said:

Crvena zvezda -Zlatibor je mnogo manje zanimljivo za gledanje od Mladost - Cukaricki (prosli put bilo 7 golova na mecu tih rivala).

Da, ali to niko neće gledati 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Teško da može kvalitet neke ekipe da se meri samo po meču sa večitima. Na kraju krajeva taj meč je jedini gde su nešto pokazali, evo i Javor ih je dobio u Pazaru.

Da, ali to niko neće gledati 😁

 

Dobili su ih sa 3:2. To znaci da uopste nisu toliko losiji od ostalih klubova.

 

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Oa kad do kad ti računaš prvi deo sezone? :classic_biggrin:

 

Nisam se dobro izrazio, u prvom delu prvog dela sezone (prvih 9-10 kola).

 

Ne razumem bas najbolje pitanje?

Link to comment
Share on other sites

Tako sto mislim da liga moze da se podeli na dva dela kada je rec o kvalitetu.

 

U prvom delu su Crvena zvezda, Partizan, Vojvodina, TSC, Cukaricki, Radnicki, Spartak, Vozdovac i Mladost. To su ekipe koje su zavrsile medju prvih 9 prosle sezone (pri cemu je razlika izmedju Mladosti i Napretka bila cak 10 bodova). Moguce je da i neke od ostalih ekipa poseduju kvalitet, ali za sada je to slabije od ekipa sa vrha (Spartak je sastavio bas dobru ekipu, Vozdovac nije toliko menjao i imao je dobru sezonu, Mladost je vec vise sezona stabilna u sredini - vrhu).

 

U prvih deset kola Partizan igra samo sa jednom ekipom sa vrha, a u drugih 9 sa cak 7 (svi osim Vojvodine). Meni su i Radnik i Napredak i Metalac, a da ne govorimo o Zlatiboru losiji od Mladosti, Spartaka, Radnickog. Evo, osim Vojvodine, Partizan ima Indjiju, Rad i Backu kod kuce uz gostovanja Metalcu i Zlatiboru - pa to je skoro sigurno 15 od 15 bodova.

 

Uostalom, prosle sezone je Partizan imao ucinak od 20 pobeda, 4 remija i 6 poraza. Protiv pomenutih 8 protivnika: 8 pobeda, 3 remija i 5 poraza. Protiv ostalih 7: 12 pobeda, remi i poraz (svih 12 pobeda kad se izuzme Napredak).

Edited by goldberg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, razumem tvoju logiku ali mislim da zaključivanje samo na osnovu jednog kriterijuma nije dobro. Npr. kakav god bio Napredak mi tradicionalno imamo problema u KŠ. Zatim, tu su faktori terena, vezanih gostovanja, ukrštanja rasporeda SL sa Q za EL, pa onda rezultate iz prošle sezone bi trebalo posmatrati samo uslovno itd. Zato nam raspored, po meni, uopšte nije jednostavan u prvih šest kola, a to je više od pola perioda koji posmatraš.

Link to comment
Share on other sites

Ova sezona je bila idealna prilika da se reorganizuje takmicenje...

Jednostavno je trebalo ovu ligu od 20 klubova na kraju sezone podeliti na pola...

Deset prvoplasiranih bi formiralo novu super ligu...

Na poslednjih deset dodao bih cetiri prvoplasirana iz 2. lige i formirao novu drugu ligu....

Treca liga bi trebalo da bude formirana u dve grupe : Sever i Jug ili Istok zapad i obe grupe bi trebalo da imaju po 12 klubova...

Mi jednostavno nemamo ozbiljnih klubova za ligu vecu od 10 mesta....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mare80 said:

Ova sezona je bila idealna prilika da se reorganizuje takmicenje...

Jednostavno je trebalo ovu ligu od 20 klubova na kraju sezone podeliti na pola...

Deset prvoplasiranih bi formiralo novu super ligu...

Na poslednjih deset dodao bih cetiri prvoplasirana iz 2. lige i formirao novu drugu ligu....

Treca liga bi trebalo da bude formirana u dve grupe : Sever i Jug ili Istok zapad i obe grupe bi trebalo da imaju po 12 klubova...

Mi jednostavno nemamo ozbiljnih klubova za ligu vecu od 10 mesta....

Inače skoro sam gledao neki snimak sa početka 70-tih, Miljanić i Mitić pričaju o jugoslovenskom fudbalu i trenerima. I Miljanić u jednom trenutku kaže - naša liga je preglomazna. Elem, tada je naša liga imala 18 klubova i bila tri puta veća. Danas imamo manju zemlju i više klubova u najačem rangu.

Napredujemo krupnim koracima.

Inače mislim da je liga sa 12 klubova optimalna, e sada ili  trokružnim sistemom ili sa play off-om, pri čemu mislim da je play off bolja varijanta.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Inače mislim da je liga sa 12 klubova optimalna, e sada ili  trokružnim sistemom ili sa play off-om, pri čemu mislim da je play off bolja varijanta.

Bila je koliko se secam liga od 12 klubova tamo negde krajem devedesetih...problem je bio sto je vecina klubova bila iz Bgd,zvali su je "tramvaj liga"...

Igrao se koliko se secam neki trokruzni sistem,u trecem krugu prednost domaceg terena su imali klubovi koji su bili bolje plasirani na tabeli....

Sto se tice klubova iz glavnog grada,tu sada imamo tri ozbiljna kluba CZV,Partizan i Cukaricki,Rad ne racunam,da nema muljanja trebalo je jos pre par godina da odu u drugu ligu,Zemun je vecx u drugoj,ostali Bgd klubovi su manje vise u rasulu...

Tako da bi potencijalna manja liga verovatno imala samo tri kluba iz glavnog grada sto i nije tako lose....

 

edit ; Zaboravih Vozdovac... 😄  Oni su mi nekako ni tamo ni ovamo.... granicni klub u nekoj skracenoj ligi...

 

Edited by mare80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mare80 said:

Bila je koliko se secam liga od 12 klubova tamo negde krajem devedesetih...problem je bio sto je vecina klubova bila iz Bgd,zvali su je "tramvaj liga"...

Igrao se koliko se secam neki trokruzni sistem,u trecem krugu prednost domaceg terena su imali klubovi koji su bili bolje plasirani na tabeli....

Sto se tice klubova iz glavnog grada,tu sada imamo tri ozbiljna kluba CZV,Partizan i Cukaricki,Rad ne racunam,da nema muljanja trebalo je jos pre par godina da odu u drugu ligu,Zemun je vecx u drugoj,ostali Bgd klubovi su manje vise u rasulu...

Tako da bi potencijalna manja liga verovatno imala samo tri kluba iz glavnog grada sto i nije tako lose....

 

edit ; Zaboravih Vozdovac... 😄  Oni su mi nekako ni tamo ni ovamo.... granicni klub u nekoj skracenoj ligi...

 

Bilo je raznih modela. U jednom trenutku smo imali 1a i 1b ligu sa 10 klubova. Razne još dobre i loše ideje, ali ovo sa 20 je definitivno najgora i nema nikakvo logičko opravdanje.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...