Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

U normalnom svetu ovakav klub kakav je FKCZ ne postoji i tu svaka dalja diskusija završava. Ova pripizdina koja se još kao zove Srbija je sve sem normalan svet i zato je moguće da je mafijaško kriminalna organizacija pod imenom FKCZ još uvek postoji. Ovde opataje i Krušik i Jovanjica i graditelji tipa Zvonka i onih Dodikovaca tako da mogu i kriminalci poput Terzića. I što je najgore uvek će imati svoje burekdžije spremne da ih opravdaju .

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dzoneee said:

Dok god ostali klubovi budu tražili krivca za njihovo stanje u Zvezdi i Partizanu oni će biti to što su dan danas a vrlo moguće i gori.

 

Zvezda je to što jeste ne samo na nivou države već i čitavog kontinenta i ona kao takva zbog svega što je bila i što jeste ima nekakve povlastice, kao što u Španiji to imaju Real i Barselona, Kao u Nemačkoj Bajern, kao u Engleskoj Junajted, Liverpul, Čelsi itd. Isto važi na ovim prostorima i za Partizan.

 

Niti Zvezda niti Partizan nisu krivi ostalim klubovima što u upravama sede takvi ljudi. Na kraju krajeva ni u upravama Zvezde i Partizana ne sede pravi ljudi, šta više bruka je ko sedi, ali jbg tako je kako je. 

 

Pre svakog upiranja prstom drugih u Zvezdu i Partizan prvo bi trebalo pozabaviti se sa tom važnom činjenicom ko sedi u fotelje vaših klubova.

 

E sada ja sam svestan situacije u ovoj zemlji kakva je i kako sve funkcioniše i da se to neće promeniti, jer da bi se promenilo potrebno je imati veliku većinu naroda koja jeste za promene. Pošto nije onda jebiga manjina koja jeste moraće da ili bude strpljiva ili jednostavno da pali odavde. Ali ako je već takva stvar onda priče o nekom boljitku ne piju vodu. 

 

Radnički Niš npr. sigurno neće postati bolji, organizovaniji, stabilniji klub na čelu sa Tončevim i ljudima oko njega. Biće to neko visoko ligaško mesto vrlo verovatno uvek, kao neka maska, ali pravi klub fudbalski organizovani sigurno neće postati i niko iole racionalan ne treba da se pita zašto je to tako dok god takvi ljudi sede u upravama. Ali pošto će uvek sedeti onda je bespotrebno mozgati o nekom konkurentnijem Radničkom iz Niša. 

 

Ovo važi za svaki klub no Radnički Niš sam dao samo kao primer, pošto u nekom normalnom svetu bi taj klub trebao da bude gigant i jedan od fudbalskih centara ove zemlje. Kao što imamo recimo Dortmund u Nemačkoj ili Sevilju u Španiji ili Fejenord u Holandiji.  

Sad da budem malo pokvaren, ali kako to da je taj Tončev bio uspešan u Zvezdi, a ne može da bude u Radničkom ? Znamo da nije isto i da nije isto kad je neko negde "levo jaje", a drugačija je prilika kad mu daš da o svemu odlučuje.

 

Mene ova priča podseća na priču o "decentralizaciji", ono kad je provinciji kriva prestonica za sve nevolje. Onda se iz prestonice čuje glas..."ko vam brani, uradite nešto sami za sebe, a ne samo da kukate"...i mi ovde u provinciji krenemo da razvijamo...aerodrom...govoriše nam "ma sadite paradajz, kakav aerodrom, ko će da leti iz Niša, tamo sve seljaci"....i onda krene aerodrom da se razvija, da obara rekorde po broju putnika...i ? Kažu, gde ste zapeli, ajde sad je to naše....nije baš analogno, ali je modus operandi taj.....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^^

Eeeee pa to je već druga stvar (naravno iz ugla normalnog sagledavanja to je prva i jedina bitna stvar) ali pošto se ne slaže velika većina ljudi koji žive u ovoj zemlji sa tim onda moramo da gledamo stvari iz realnijeg ugla. :classic_smile:

 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dzoneee said:

^^

Eeeee pa to je već druga stvar (naravno iz ugla normalnog sagledavanja to je prva i jedina bitna stvar) ali pošto se ne slaže velika većina ljudi koji žive u ovoj zemlji sa tim onda moramo da gledamo stvari iz realnijeg ugla. :classic_smile:

 

I da ne pomisliš da se ovim krive "blizanci" za loše stanje u, konkretno Radničkom....ne...sami smo krivi što dopuštamo da nam takvi likovi urušavaju klub. Za sada smo nemoćni protiv države, jer Tončev je državni namesnik, nismo ga mi tražili. Mi smo ga jednom izbacili iz Niša, a on sam se sad najebava matere za sve pare, a prave pare muva sebi u guzicu....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Sad da budem malo pokvaren, ali kako to da je taj Tončev bio uspešan u Zvezdi, a ne može da bude u Radničkom ? Znamo da nije isto i da nije isto kad je neko negde "levo jaje", a drugačija je prilika kad mu daš da o svemu odlučuje.

 

Mene ova priča podseća na priču o "decentralizaciji", ono kad je provinciji kriva prestonica za sve nevolje. Onda se iz prestonice čuje glas..."ko vam brani, uradite nešto sami za sebe, a ne samo da kukate"...i mi ovde u provinciji krenemo da razvijamo...aerodrom...govoriše nam "ma sadite paradajz, kakav aerodrom, ko će da leti iz Niša, tamo sve seljaci"....i onda krene aerodrom da se razvija, da obara rekorde po broju putnika...i ? Kažu, gde ste zapeli, ajde sad je to naše....nije baš analogno, ali je modus operandi taj.....

 

 

Jeste to tačno, mislim ovo za aerodrom. Tako je bilo.

 

Ne sećam se koliko je Tončev bio uspešan u Zvezdi, ali i da jeste nema to veze sa njim (mislim znam da i ti znaš to takođe a svi znamo) niti je ovaj uspeh Zvezde sadašnji produkt neke sposobnosti Terzića. Oni su samo poslušnici i dobri saradnici sa državnim vrhom.

 

Moje pitanje je zašto Radnički Niš ne postavi nekog čoveka na čelo kluba koji vredi biti na tom mestu? Znam sve. Sad će neko da kaže jel si ti realan jel znaš kako stvari u ovoj državi funkcionišu? E baš zbog toga što znam, kažem da nema svrhe razglabati o nekom napretku boljitku lige šta ti ja znam jer je će se svaki razgovor o tome svoditi na upravo tu rečenicu. To ne može u ovakvoj državi.

Link to comment
Share on other sites

Sećam se da sam nedavno gledao neku decu sa Kosova i Metohije koja su prvi put dolazila u Beograd.

 

I nisu otišli u Predsedništvo niti u Vladu, nisu posetili Srpsku akademiju nauka i umetnosti niti Patrijaršiju, već su išli na Marakanu, koja je mnogo dalja od centra grada kojim su se takođe šetali i u kojem su sve pobrojane institucije u koje nisu išli.

 

Zato što je za njih Zvezda pijemont nacionalne svesti, a ne Vlada i Predsedništvo...

 

I pitao sam se, a pitam se i sada, da li bi išli na Marakanu da znaju kako se kroz istoriju tamo bogatila klupska vrhuška upravo na tragu te neoročene ljubavi ogromnog broja stanovnika prema Zvezdi? Da li znaju da tu Zvezdu, za kojom žude da je vide, sada predstavlja lice koje ima randevu s pravosuđem, ili je lepše jednostavno biti neobavešten, kao i 99 odsto građana Srbije koji nemaju pojma koliko je Terzić izdvojio para za nekakvog Gruzijca i kako je on uopšte dospeo na Marakanu.

 

Jer, toj deci sa KiM je poseta Zvezdi nešto donela u emotivnom smislu, a šta meni donosi mačevanje sa vetrom i to što znam kako je klub za koji navijam decenijama potkradan?

 

Apsolutno ništa, osim što kucam ovde s vama dok gledam Almeriju i Real.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Jeste to tačno, mislim ovo za aerodrom. Tako je bilo.

 

Ne sećam se koliko je Tončev bio uspešan u Zvezdi, ali i da jeste nema to veze sa njim (mislim znam da i ti znaš to takođe a svi znamo) niti je ovaj uspeh Zvezde sadašnji produkt neke sposobnosti Terzića. Oni su samo poslušnici i dobri saradnici sa državnim vrhom.

 

Moje pitanje je zašto Radnički Niš ne postavi nekog čoveka na čelo kluba koji vredi biti na tom mestu? Znam sve. Sad će neko da kaže jel si ti realan jel znaš kako stvari u ovoj državi funkcionišu? E baš zbog toga što znam, kažem da nema svrhe razglabati o nekom napretku boljitku lige šta ti ja znam jer je će se svaki razgovor o tome svoditi na upravo tu rečenicu. To ne može u ovakvoj državi.

Kao što rekoh...Tončev je bio "levo jaje" u triju Terza, Kokeza, Tončev.....fikus.

Za postavljanje u Radničkom "čoveka" ne pita se Radnički....niti Grad Niš...još manje Gradonačelnica. AKo Piksi reši da "zgužva kačket" kod Žvalavog i složi mu priču da je pučanstvo nezadovoljno, a to su, jel te, glasači....i kaže, daj nekog drugog, dobićemo opet nekog "oktroisanog"....ako nas pusti niz vodu i kaže OK, ali snalazite se....bićemo blizu nekog nižeg ranga, ali i to nije loše, da se ozdravi.

 

Mi Meraklije smo umetnici, a umetnica mora biti zdrava....

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

To je Ivan Radulović. Radi samo prenose fk Partizan. Osvedočeni navijač Partizana.

 

Ne znam ko je to, ali stvarno je mrtva trka sta je veca sramota, TV Arena koja takve odredjuje da komentarisu meceve ili komentator koji se ponasa kao klinac od 14-15 godina pa koristi priliku da navija dok prenosi.

Naravno, da je bilo obrnuto i da je neko navijao protiv Partizana, bilo bi "jao, svi protiv nas, sami smo, procice i ovo doba okupacije i slicno". Ovako je sasvim u redu.

 

1 hour ago, dzoneee said:

Radnički Niš npr. sigurno neće postati bolji, organizovaniji, stabilniji klub na čelu sa Tončevim i ljudima oko njega. Biće to neko visoko ligaško mesto vrlo verovatno uvek, kao neka maska, ali pravi klub fudbalski organizovani sigurno neće postati i niko iole racionalan ne treba da se pita zašto je to tako dok god takvi ljudi sede u upravama. Ali pošto će uvek sedeti onda je bespotrebno mozgati o nekom konkurentnijem Radničkom iz Niša. 

 

Ovo važi za svaki klub no Radnički Niš sam dao samo kao primer, pošto u nekom normalnom svetu bi taj klub trebao da bude gigant i jedan od fudbalskih centara ove zemlje. Kao što imamo recimo Dortmund u Nemačkoj ili Sevilju u Španiji ili Fejenord u Holandiji.  

 

Nece biti visoko mesto, ta mesta su vec duze od tri decenije rezervisana za dva kluba, svi ostali klubovi (uz izuzetak Vojvodine pod vodjstvom onog kriminalca Butorovica) nemaju apsolutno nikakav kontinuitet kada su u pitanju visoki plasmani. Evo u poslednjih nekoliko godina:

 

Radnicki Nis: 2021/22: 5. mesto, pa 4. mesto PO 2020/21: 13. mesto, 2019/20: 5. mesto, 2018/19: 2. mesto, pa 2. mesto PO, 2017/18: 4. mesto, pa 4. mesto, sad su na dnu tabele.

 

Pritom je problem dublje pitanje - vlasti ne cine nista da se pozabave pravim problemima, sve uguraju u Beograd pa to izgleda kao neka lepa fasada, a iza te fasade se nalaze samo trulez i propast.

Ono sto je @Constantin upitao je sasvim na mestu - sadasnji diktator i predsednik najvece stranke najavljuje grandiozne projekte novih stadiona sirom zemlje, samo ne u najvecim gradovima gde i postoje ekipe koje imaju potencijal za uspehe na evropskom nivou. Nego ce malo da se operu pare, nastavice se sa podrzavanjem Crvene zvezde i nesto manje Partizana i to je to.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nek grmi jako said:

Sećam se da sam nedavno gledao neku decu sa Kosova i Metohije koja su prvi put dolazila u Beograd.

 

I nisu otišli u Predsedništvo niti u Vladu, nisu posetili Srpsku akademiju nauka i umetnosti niti Patrijaršiju, već su išli na Marakanu, koja je mnogo dalja od centra grada kojim su se takođe šetali i u kojem su sve pobrojane institucije u koje nisu išli.

 

Zato što je za njih Zvezda pijemont nacionalne svesti, a ne Vlada i Predsedništvo...

 

I pitao sam se, a pitam se i sada, da li bi išli na Marakanu da znaju kako se kroz istoriju tamo bogatila klupska vrhuška upravo na tragu te neoročene ljubavi ogromnog broja stanovnika prema Zvezdi? Da li znaju da tu Zvezdu, za kojom žude da je vide, sada predstavlja lice koje ima randevu s pravosuđem, ili je lepše jednostavno biti neobavešten, kao i 99 odsto građana Srbije koji nemaju pojma koliko je Terzić izdvojio para za nekakvog Gruzijca i kako je on uopšte dospeo na Marakanu.

 

Jer, toj deci sa KiM je poseta Zvezdi nešto donela u emotivnom smislu, a šta meni donosi mačevanje sa vetrom i to što znam kako je klub za koji navijam decenijama potkradan?

 

Apsolutno ništa, osim što kucam ovde s vama dok gledam Almeriju i Real.

 

 

Ovo je ono baš u rangu pisanja nekog klinca na forumu delija!

Nisi malo razmislio da tu decu neko dovodi u Beograd gde imaju predvišeni plan i program šta se obilazi, i kao neko ko je sa Kosova mogu ti reći da je odlazak na stadion Rajko Mitić najmanje bitna stavka u programu a uglavnom je na nastavniku koji ih vodi da osluči da li će ih voditi na Rajko Mitić ili JNA, još ako se uklopi da ima neka utakmca taj dan onda super

Njima je sve u Srbiji pijemont nacionalne svesti pošto su željni da vide i čuju nekog iz Srbije, nemaju neki svoj klub niti mogu da gldaju utakmicu makar i seoskog ranga( sem severnog dela) tako da ova priča koju si pokušao da provučeš je totalni promašaj.

Oni nemaju gde da se obaveste za razliku od 99% građana Srbije koji imaju tu mogućnost ali im puca qrac sve dok njihov klub osvaja titule i bolji je od zlog komšije.

  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Pritom je problem dublje pitanje - vlasti ne cine nista da se pozabave pravim problemima, sve uguraju u Beograd pa to izgleda kao neka lepa fasada, a iza te fasade se nalaze samo trulez i propast.

Ono sto je @Constantin upitao je sasvim na mestu - sadasnji diktator i predsednik najvece stranke najavljuje grandiozne projekte novih stadiona sirom zemlje, samo ne u najvecim gradovima gde i postoje ekipe koje imaju potencijal za uspehe na evropskom nivou. Nego ce malo da se operu pare, nastavice se sa podrzavanjem Crvene zvezde i nesto manje Partizana i to je to.

Sve je to tačno i znam naravno da je problem kompleksan, ali obrni okreni sve se svodi na glas većinskog naroda, a većinski narod kaže ovako kako je danas je super i ne želimo bolje i to je cela filozofija. 

 

Kada jedno 150 000 Nišlija izađu i blokiraju čitav grad zahtevajući bolji život tada će i dobiti to. Isto važi i za Kragujevac i za Novi Sad, i za Beograd, i za Kraljevo, i Kruševac i Suboticu i ostala mesta. Naravno sve bi to bilo po cenu sukoba sa vojskom i policijom pošto Srbija nema ta dva organa u službi države već u službi vladajuće stranke, zato i kažem da je stvar kompleksnija ali to je jedini način.

 

Nikad se neće promeniti nešto ako narod koji živi tu ne zahteva promene. Ovde se promene ne traže. Zadovoljni su platama, zadovoljni su insfrastrukturom gradova, zadovojni su uništavanjem životne sredine, sečom drveća zbog nekih projekata, manjkom parkova i zelenih površina, zadovoljni su kako razni organi i institucije funkcionišu, zadovoljni su što su jeftina radna snaga... Tako da što bi se reklo "ništa ja tu ne bih dirao". 

Link to comment
Share on other sites

Znači li to da u Beogradu navijači nikad neće izaći na proteste pošto je njihovim klubovima pala kašika u med?

Mlađi ste verovatno pa ne znam koliko znate da su ti gradovi nekad žestoko protestvovali protiv režima u Srbiji a onda kad su ga smenili( morali su da dođu u BG da to urade) dobili su još veću centralizaciju a od dolaska AV i totalnu diktaturu.

Link to comment
Share on other sites

O stadionima...

Ne znam čemu novi stadioni, osim...

Budući da sam bio skoro na svim stadionima, a kad to kažem mislim boravio u službenim prostorijama u restriktivnom prostoru.

Kragujevac

Stadion u Šumaricama je poprilično pristojno izgledao unutra. Doduše bio sam mislim upravo posle renoviranja prostorija, i možda malo kozmetike na tribinama, potrebni su samo reflektori i krov, to bi bilo dovoljno. FSS je svima pomogao za reflektore, mogao bi i Kragujevcu, a jeftinije je pokriti nego iznova graditi.

 

Niš

Takodje pokriti, jer materijal koji je korišćen u izgradnji, predvidjen je za pokrivanje, pa bi se mnogi problemi rešili. To što izgleda kao ruglo čini Zapadna tribina. Ona je i onako bila predvidjena za rušenje...znači srušiti, spojiti sa Severom i Jugom...i to je to. Uraditi teren i održavati ga....opet je to jeftinije nego nov objekat. Treba srediti i vlasnički status i funkcionisalo bi bez problema.

 

Kruševac

Krov i malo kozmetike ispod Juga, Severa i Istoka.

 

Surdulica

Jbm li ga...oni su to krpili, na brzaka radili i ne znam da li ima mesta za neko značajnije ulaganje. Sever i Jug može da se pokrije,a Istok i Zapad...bio bi to Sizifov posao.

 

Lučani

 

Oni su odradili bedem pored stadiona, pa ne verujem da će neka sledeća poplava napraviti ponovo čudo....pokrivanje.

 

Uglavnom, svuda treba pokriti....kao i Karadjordje, i Ivanjica je malo problematčna, a ekipi Mladosti GAT nedostaju sredine i krajevi ili svoje igralište mogu da srede ?

 

Šta vi mislite...?

Link to comment
Share on other sites

Čika Dača je zreo za rušenje i gradnju novog ali sumnjam da će to AV u skorije vreme odobriti. Iz meni nepozantih razloga baš ne miriše Kragujevac, u Surdulici nisam bio a na Čairu zapad treba odmah srušiti. Dati Bankoviću lovu i eto pristojnog stadiona 😄  Kruševac ne traži mnogo popravke a za Lučane ili Ivanjicu ne znam da li vredi ulagati lovu za stadione. Bolje Čačak i Užice da se srede.

Link to comment
Share on other sites

@Constantin

 

Kad si pomenuo Ivanjicu, oni su nekada bili primer kako manja lokalna zajednica može da podrži člana elitnog ranga takmičenja i da to organizaciono funkcioniše sasvim korektno.

 

Još od Sekulića, koji ih je promovisao i uveo u super ligu uz njegov Habitfarm kao sponzora, pa kasnije i druge sponzore iz tog grada poput Matisa, suvlasnika Maksmajera (ili neke druge velike kompanije za boje i lakove, nisam siguran) i one što šiju košulje, to je izgledalo sasvim, sasvim pristojno.

 

Umeli su da pogode i igrače, što domaće što strance, i imali su, za tako malu sredinu, lepu infrastrukturu i korektne rezultate.

 

Ali nešto se nije dalo da se etabliraju na duže staze kao superligaš za gornju polovinu tabele, pa su usledila seljakanje iz nižeg ranga u viši. I tu su zaglavljeni i danas, iako su, što se ono kaže, godinama lepa sportska priča.

 

Sticajem okolnosti, nekoliko puta sam tamo gledao utakmice Javora, prosto čovek da ne zna da li da im se obraduje jer funkcionišu i ne daju se iako su tako mali, ili da se rastuži zbog spoznaje da i takav entuzijazam nije dovoljan za nešto više.  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Čika Dača je zreo za rušenje i gradnju novog ali sumnjam da će to AV u skorije vreme odobriti. Iz meni nepozantih razloga baš ne miriše Kragujevac, u Surdulici nisam bio a na Čairu zapad treba odmah srušiti. Dati Bankoviću lovu i eto pristojnog stadiona 😄  Kruševac ne traži mnogo popravke a za Lučane ili Ivanjicu ne znam da li vredi ulagati lovu za stadione. Bolje Čačak i Užice da se srede.

Čačak nisu završili ? Užice je po mneni OK..to su sredili, a za Čika daču....pa zar on nije ukopan, šta mu fali ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

@Constantin

 

Kad si pomenuo Ivanjicu, oni su nekada bili primer kako manja lokalna zajednica može da podrži člana elitnog ranga takmičenja i da to organizacione funkcioniše sasvim korektno.

 

Još od Sekulića, koji ih je promovisao i uveo u super ligu uz njegov Habitfarm kao sponzora, pa kasnije i druge sponzore iz tog grada poput Matisa, suvlasnika Maksmajera (ili neke druge velike kompanije za boje i lakove, nisam siguran) i one što šiju košulje, to je izgledali sasvim, sasvim pristojno.

 

Umeli su da pogode i igrače, što domaće što strance, i imali su, za tako malu sredinu, lepu infrastrukturu i korektne rezultate.

 

Ali nešto se nije dalo da se etabliraju na duže staze kao superligaš za gornju polovinu tabele, pa su usledila seljakanje iz nižeg ranga u viši. I tu su zaglavljeni i danas, iako su, što se ono kaže, godinama lepa sportska priča.

 

Sticajem okolnosti, nekoliko puta sam tamo gledao utakmice Javora, prosto ;ovek da ne zna da li da im se obraduje jer funkcionišu i ne daju se iako su tako mali, ili da se rastuži zbog spoznaje da i takav entuzijamazam nije dovoljan za nešto više.  

Ja sam nešto utripovao da je vlasnik Habitfarma digao ruke od lekova i da se preorjentisao na nameštaj i da je Matis njegov?

Pomenuo si 3-4 jake firme u Ivanjici....mi ih u Nišu nemamo toliko. Ne mogu da nam se ukrste putevi....i neke jake niške firme ne daju pare Radničkom zbog Tončeva i ekipe. Ove neke druge firme, nisu zainteresovane nešto posebno jer vlasnici nisu Nišlije.

Link to comment
Share on other sites

@Constantin

 

Nisam siguran čiji je Matis, ali mislim da nije od Sekulića.

 

Inače, stari Sekulić nije živ več desetak godina (ne znam tačno, možda i nešto više), posle njega je to preuzeo sin, a Habitfarm je nedavno prodat za nekih stotinjak miliona dinara. Ali, eto, Javor se i dalje nekako drži.

 

I kad smo več kod toga, čini mi se da je njihova najveća snaga ležala baš u tome što se nekoliko lokalaca posložilo i što su zajednički voleli projekat, a to baš i nije čest slučaj. I svi su bili Ivanjičani, a u vreme kad im je najbolje išlo i trener, Ćurčič, bio je lik iz ekipe iz kraja.

 

Zato su se i slagali dobro.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Nije Javor baš tako zdrava priča da bi se uzeli kao primer. Jeste da su se na neki način organizovali ali su ih pozicije u savezu gurale napred. Čak je i nesrećni Ćure postao selektor. Služili su uglavnom da se pokaže kakp centrala nema ništa protiv malih sredina ali baš malih. Kg i Užice su im zasmetali za pranje para a Čacak uprkos sjajnim privrednicina i još jačem lokal patriotizmu nikad nike bio miljenik saveza.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

@Constantin

 

Nisam siguran čiji je Matis, ali mislim da nije od Sekulića.

 

Inače, stari Sekulić nije živ več desetak godina (ne znam tačno, možda i nešto više), posle njega je to preuzeo sin, a Habitfarm je nedavno prodat za nekih stotinjak miliona dinara. Ali, eto, Javor se i dalje nekako drži.

 

I kad smo več kod toga, čini mi se da je njihova najveća snaga ležala baš u tome što se nekoliko lokalaca posložilo i što su zajednički voleli projekat, a to baš i nije čest slučaj. I svi su bili Ivanjičani, a u vreme kad im je najbolje išlo i trener, Ćurčič, bio je lik iz ekipe iz kraja.

 

Zato su se i slagali dobro.

Matis je Lazovićev....

Inače...imao sam prilike da upoznam PR-ove klubova.....najviše mi se svidjala Kragujevčanka, zaboravio sam joj ime. Ova Borjanova, dok je bila u FKP bila poprilično nadrndana, a buraz joj je branio kod nas, mnogo fin momak. Bilo mi ga je žao, oteraše ga navijači....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...