Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

@Barkley#34 Nema sta da likujem, ali ti upravo sad nakon ovog rutiniranja odgovoram i ponavljam ono sto su zapravo svi u Zvezdi i svi koji navijaju za Zvezdu mislili - sve dok je bodovna razlika takva da je sve u nasim rukama - nema dupe gace zvace, jer ovaj Partizan sa ovakvim trenerom ne moze iz 10 utakmica da pobedi Zvezdu, pogotovo u ovakvim derbijima gde se zaista nesto odlucuje. 

Link to comment
Share on other sites

Partizan je igrački lošiji od Zvezde, to se videlo još od početka sezone. Međutim, priče o razmontiravanju ili da bi neki drugi trener izvukao više od ovih igrača, posebno kada povrede kroje ionako slab tim, su smešne. Bolje se zapitaj zašto nas dobijate na individualno majstorstvo par igrača. Ti to znaš jer se razumeš u teranje lopte tako da ne znam zašto pišeš to što pišeš. A vidim da mnogi od vas tripuju da sve zavisi samo od vas i vašeg rapoloženja. Da, u igrici možda.

 

Van zemlje sam pa sam uspeo da odgledam samo drugo poluvreme. Malo sam pratio prvo preko napisa na portalima i čim sam video da se Jevtović povredio znao sam da nam ostaje rupa u sredini, ne zato što je on drugi Kante nego što zaista ostaje rupa. To se i pokazalo tačnim.

 

Na stranu Stanojevo ponašanje, on je u suštini ove godine očajno postavio prvo poluvreme drugog derbija, delom opet zbog povreda, i u trećem je kasnio sa izmenama. Za sve ostalo u derbijima teško da može da mu se nešto krupno zameri, ovo danas su sve iznuđeni potezi.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao dodelu pehara, a čitam da su igrači Partizana bojkotovali dodelu medalja ? Sećam se da su svojevremeno Hrvati, košarkaška reprezentacija, bojkotovali postolje, kad smo mi osvojili prvenstvo....hm...od tada nisu nikad ništa osvojili......samo kažem...[emoji848]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Constantin said:

Nisam gledao dodelu pehara, a čitam da su igrači Partizana bojkotovali dodelu medalja ? Sećam se da su svojevremeno Hrvati, košarkaška reprezentacija, bojkotovali postolje, kad smo mi osvojili prvenstvo....hm...od tada nisu nikad ništa osvojili......samo kažem...emoji848.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Jojic i Obradovic jedini ostali, Cigani ih ispratili aplauzom samo takvim kad su odlazili u tunel. Ostali se pokupili cim su dobili medalje

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Nisam gledao dodelu pehara, a čitam da su igrači Partizana bojkotovali dodelu medalja ? Sećam se da su svojevremeno Hrvati, košarkaška reprezentacija, bojkotovali postolje, kad smo mi osvojili prvenstvo....hm...od tada nisu nikad ništa osvojili......samo kažem...emoji848.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Nisu svi. Jojić i Miljković su ostali, a stranci Rikardo, Mening i Natko su hteli da ostanu, ali su prijateljski savetovani da to ne rade.

 

Ružno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ima i Partizan individualni kvalitet, Natko, Mening, Rikardo pa se to nista nije videlo u 4 derbija. Derbiji i resavaju pojedinci, nema uslova niti mesta za neku igru sa 60 faulova i hrkljus ambijentom. 

Cim se Partizan otvorio u 2/2, jeste zapretio, da, zabio je i gol, ali je i primio gol iz kontre, a mogao jos dva da primi kasnije. Eto, tako bi manje vise izgledali derbiji kad se oba rivala otvore ili jedan od njih krene va bank. 

Uostalom, koliko se i secam i Partizan je 2009,2010 itd itd, resavao derbije sa klasom Klea i Princ Tejga i slicnih, to partizanovcima tada nije smeatalo, iako na terenu je bilo manje vise egal, ali imas Vukica koji resi derby, Evandro promasi penal, Tejgo dobije dva duela protiv Cosica golobradog itd itd. 

Zvezda je naprosto bolji tim sa vise kvaliteta u timu i sto je najbitnije, isporucuju kad je najpotrebnije, dok to u Partizanu nije slucaj. I samo danasnjih 20 minuta u 2/2 je nesto sto je licilo na fudbal od Partizana u sva 4 derbija , i to protiv Zvezde na izmaku snaga i na kraju sezonu, premalo premalo premalo za nekog ko hoce i titulu i Kup. 

 

Partizan jeste pokraden brutalno, ali od strane Dejana, Katai i Ivanica. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Nisu svi. Jojić i Miljković su ostali, a stranci Rikardo, Mening i Natko su hteli da ostanu, ali su prijateljski savetovani da to ne rade.

 

Ružno.


Ružno od većine, ali rispektčina za one koji su ostali, a i za ove koji su hteli da ostanu. Svaka čast!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Tunji Awojobi said:


Ružno od većine, ali rispektčina za one koji su ostali, a i za ove koji su hteli da ostanu. Svaka čast!

Ja sam bio klinac kada smo izgubili od Dinama u finalu kupa i tada j bio skandal kada igrači Zvezde nisu prišli da čestitaju, ali baš skandal. Toliko se pisalo o tome, da ja eto koji sam tada imao 6-7 godina još se sećam toga,

 

Druga vremena,

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ja sam bio klinac kada smo izgubili od Dinama u finalu kupa i tada j bio skandal kada igrači Zvezde nisu prišli da čestitaju, ali baš skandal. Toliko se pisalo o tome, da ja eto koji sam tada imao 6-7 godina još se sećam toga,

 

Druga vremena,

Nije Dinamo, nego Hajduk 1984.

Ozbiljan skandal je nastao, udarac na bratstvo i jedinstvo, samoupravljanje, revoluciju, mere štednje Milke Planinc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam citao o tome kakva je fama nastala kad je trener Hajduka izjavio da ce biti sampioni ako im to dozvole

I gledao sam, prvo ga je napao komentator u stilu da je sramotno to sto prica i ko to treba da im dozvoli. 

Danas Stanojevic prica da je brutalno pokraden i niko nista, sve normalno

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja sam citao o tome kakva je fama nastala kad je trener Hajduka izjavio da ce biti sampioni ako im to dozvole

I gledao sam, prvo ga je napao komentator u stilu da je sramotno to sto prica i ko to treba da im dozvoli. 

Danas Stanojevic prica da je brutalno pokraden i niko nista, sve normalno

U Srbiji ne postoje novinari i komentatori. Samo držači mikrofona.

Link to comment
Share on other sites

1988. posle poraza u finalu Kupa protiv Borca iz Banjaluke, igrači Zvezde su takođe krenuli ka svlačionici pre ceremonije dodele pehara. Veliki Velibor Vasović, tada trener Zvezde, stao je na ulaz u tunel i sve igrače Zvezde vratio nazad na teren da ispoštuju ceremoniju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Ja sam citao o tome kakva je fama nastala kad je trener Hajduka izjavio da ce biti sampioni ako im to dozvole

I gledao sam, prvo ga je napao komentator u stilu da je sramotno to sto prica i ko to treba da im dozvoli. 

Danas Stanojevic prica da je brutalno pokraden i niko nista, sve normalno

 

FK Partizan jeste pokraden sudijskim odlukama i tu nema dileme, ali nije kljucni faktor oko sampionske titule, vec je to jednostavno razlika u kvalitetu igrackog kadra i direktan okrsaj rivala.
Zanimljivo da ne smatras problematicnim, npr, da je predsednik koji popuje sampanj i visi po medijima, vidja se sa precednikom osvedoceni lopov koji izbegava sudjenje.
Ili da ti nije cudno da isti taj dodje u svlacionicu na pripreme i isprica kako su oni sami u ovoj bici protiv saveza koji vodi Partizan, sudije, itd.

 

Zapravo, sustina je da u moru moralnih, zakonskih i sportskih gazenja ti plivas, preplivas i onda poentiras kako je novinarstvo u Srbiji mrtvo jer niko ne kaze Stanojevicu nesto za tvrdnje da je FKP pokraden u borbi za titulu. 

Postoji 101 stvar koja je zanemarena od strane novinarstva i javnosti u Srbiji koja je preca od Stanojeviceve izjave da je Partizan pokraden. Cak i kada bismo se zadrzali u domenu "pokraden" - vrati se par godina unazad i slusaj izjave Terzica, Mrkele i Djurovskog nakon sto su izgubili titulu i kup.

I sad sve ovo po strani, javnost a samim tim i novinari su jednostavno navikli na otrovne strelice, prozivke, aboliranje, pravdanje neuspeha decenijama unazad i bukvalno su svi oguglali na to. Odnosno, price u kojoj ako ne uspes u necemu si pokraden, neko ti je poturio klin u tocak i slicno su, nazalost, svakodnevnica u svim sferama drustva.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Nije Dinamo, nego Hajduk 1984.

Ozbiljan skandal je nastao, udarac na bratstvo i jedinstvo, samoupravljanje, revoluciju, mere štednje Milke Planinc.

Da, moguće da si u pravu.

Pomešao sam zato što smo valjda sezonu ii dve igrali sa Dinamom finala, jebiga imao sam 7 godina 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Da, moguće da si u pravu.

Pomešao sam zato što smo valjda sezonu ii dve igrali sa Dinamom finala, jebiga imao sam 7 godina 🙂

 

Sa Dinamom ste igrali finale Kupa 1980. 1982. i 1985. Prvo ste izgubili, sledeća dva dobili.

 

DInamo je inače jedini klub "velike četvorke" sa ispod 50% uspešnosti u finalima (7 titula u 15 finala). Zvezda ima odnos 12/20, Hajduk 9/14, Partizan 6/10.

 

OFK Beograd je jedini 100% klub (4/4). Ima i Vardar doduše 100% ali to mu je bilo jedno i jedino učešće u finalu, pa mi glupo da i to brojim 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

 

Sa Dinamom ste igrali finale Kupa 1980. 1982. i 1985. Prvo ste izgubili, sledeća dva dobili.

 

DInamo je inače jedini klub "velike četvorke" sa ispod 50% uspešnosti u finalima (7 titula u 15 finala). Zvezda ima odnos 12/20, Hajduk 9/14, Partizan 6/10.

 

OFK Beograd je jedini 100% klub (4/4). Ima i Vardar doduše 100% ali to mu je bilo jedno i jedino učešće u finalu, pa mi glupo da i to brojim 🙂

Da, to je ta permutacija.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Barkley#34 said:

Partizan je igrački lošiji od Zvezde, to se videlo još od početka sezone. Međutim, priče o razmontiravanju ili da bi neki drugi trener izvukao više od ovih igrača, posebno kada povrede kroje ionako slab tim, su smešne. Bolje se zapitaj zašto nas dobijate na individualno majstorstvo par igrača. Ti to znaš jer se razumeš u teranje lopte tako da ne znam zašto pišeš to što pišeš. A vidim da mnogi od vas tripuju da sve zavisi samo od vas i vašeg rapoloženja. Da, u igrici možda.

 

Van zemlje sam pa sam uspeo da odgledam samo drugo poluvreme. Malo sam pratio prvo preko napisa na portalima i čim sam video da se Jevtović povredio znao sam da nam ostaje rupa u sredini, ne zato što je on drugi Kante nego što zaista ostaje rupa. To se i pokazalo tačnim.

 

Na stranu Stanojevo ponašanje, on je u suštini ove godine očajno postavio prvo poluvreme drugog derbija, delom opet zbog povreda, i u trećem je kasnio sa izmenama. Za sve ostalo u derbijima teško da može da mu se nešto krupno zameri, ovo danas su sve iznuđeni potezi.

 

A ko je Stanojevicu kriv sto ima ovaj i ovakav tim ili ti stvarno mislis da Partizan ne moze da ima boljeg beka od Miljkovica, od kog samo u SL ima bar jedno pet boljih bekova i od Markovica koji ne moze u Borcu iz Cacka da igra sad? Da zanemarimo prvu godinu kad je dobio nasledjeni tim, covek je imao citava tri prelazna roka i nije mogao dalje da dobaci do povratnika koji su u teskom kanalu. On je dobar trener da utegne ekipu, poslozi kockice, ali je ziheras i uvek ide na siguricu. Uporedio sam ga sa Milojevicem na Zvezdinoj temi, s tim da je ovaj imao dosta bolje rezultate u Evropi, identicno shvatanje fudbala i svega.

 

Ja sam zaista ubedjen da je ove sezone sve zavisilo samo od Zvezde i da je samo kljucno bilo da Partizan na prolece ne ode na minus 7. Sve dok je bilo minus 5, kod mene je bilo raspolozenje kao da imamo bod vise, jer sam mogao da potpisem da cemo dobiti oba derbija, ako nam to bude trebalo.  

 

Takodje, Stanojevic je i pre ovoga bio trener Partizana i secam se da nije mogao ni Prosineckog da nadigra i da ne zna ni on kako je pobedio ona dva prolecna derbija kad je Borha imao pet zicera, a Tejga pogodila lopta sa 30 metara pa dao gol. Jedini dobar derbi mu je bio onaj kad su Vukic i Scepovic dali golove na Marakani, ali i tad je Evandro imao penal u prvom.

 

Ne patkometrisem nikad, pogotovo kad pricam o fudbalu, i prema Stanojevicu sam indiferentan, uopste me ne nervira nesto specijalno, niti ga gledam kao vecina ostalih zvezdasa. Da, verovatno je bolja opcija od vecine trenera koje ste imali u proslosti, bolja je opcija i od nekog rookia poput Sase Ilica, ali stojim pri tome da ne zna da vodi derbije i da nije trener koji nesto epohalno moze da uradi sa Partizanom, a kamoli u ovoj situaciji gde je Zvezda daleko ispred. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...