Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Izgleda da tu treba da se naruči komplet košulja i da je tamo ta bolest prelazna!

Natho:

"Ako osvojiš 95 odsto bodova, a nisi šampion, to je crvena linija. Problem je što znamo da ne zavisi od nas, to je za mene najveći problem ovde u Srbiji. Ali moramo da gledamo sebe i da iz sebe izvučemo motivaciju. Kad vidiš svoje prijatelje i vidiš koliko su zaslužili titulu i stručni štab koliko je zaslužio, sami ili ne, to moramo da uradimo."

Kako kaže osvoje 95% bodova, od čega protiv direktnog konkurenta osvoje 22% mogućih bodova, budu inferiorni u odlučujućem meču i onda kukaju kako ne zavisi od njih! A od koga zavisi kada je titula izgubljena u direktnom okršaju? Čime su oni to zaslužili titulu više od Zvezde? I kako su uopšte osvojili tih 95% bodova?

B92: Natho ogorčen: To je crvena linija http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2022&mm=05&dd=22&nav_id=2158896

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se Stanojevica tice, sve dok u derbiju dobija po usima, ovo je pisanje uz vetar. A dobice po usima i u cetvrtak. 

 

Isto je bilo i sa Zvezdom koja je onih godina kad je Partizan imao jacu protekciju. Kukanje na sva zvona, onda dodje derbi i ne mogu da dobiju. S tim da je ovo sad i drugacija situacija, jer je vise Zvezda bodova izgubila od ostalih Superligasa, nego Partizan.

 

Tako da Stanojevic se propisno izblamirao i ispustio titulu koju je imao u rukama. Cak i kad je mogao da promeni situaciju, izasao je da odigra derbi 0:0 i pokazao se kao peezda. Mislim da njegovu pricu vise ni oni njegovi najhardkor postovaoci lika i dela ne uzimaju za ozbiljna, a imao je kakav-takav kredibilitet, ali tim poslednjim derbijem gde covek ne napada na 0:0, a moze pobedom da ode na prvo mesto, ja ne znam. Mislim da bi Zvezdinog trenera spalili da je bila suprotna situacija. 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije tu toliko kriv taj Stanojevic, kriva je tzv. fudbalska javnost Srbije koja se ponasa kao u pecinskom dobu i vidi samo "nasi protiv njihovih" bez i zrnca razuma.

 

Vec sam napisao da najgore zlo i najcrnji populizam izlazi iz usta igraca, trenera i uprava losijeg od dvojca na vrhu - jednostavno smo zamrznuti u vremenu vec 30 godina, bukvalno nema gostovanja na kojem Partizan/Crvena zvezda nisu veliki favoriti, ostale klubove ne interesuje nista osim da pokradu pare od transfera ili kvalifikacija za kvalifikacije kvalifikacija i onda imamo dva kluba sa 90+% bodova sto nema skoro nigde u Evropi (mislim na ovu sezonu, NIGDE nema da svake sezone dva kluba ovako dominiraju).

 

I onda naravno da smeta kada veliki populista iz protivnickog tabora prica ovakve nebuloze, ali nece smetati kada "nas" izjavi skoro pa isto. Mislim, da je Crvena zvezda osvojila 96, a Partizan 98, onda bi problem bio ovih 98, pa da je odnos bio 96-94 za FKCZ, onda bi bilo "iju, otkud njima cak 96 bodova" i nastavite dalje.

 

Dok god ima ljudi koji podrzavaju ovakav kriminal, ovakvo pozoriste gde se sve zna i svako ima svoju ulogu (tipa, Cukaricki gleda da prodaje igrace i ne interesuje ih titula, neki tamo Radnicki mora u Evropu, neki drugi Radnicki slavi 100 godina pa je grehota da ispadne, Vojvodina nije bila davno u kvalifikacijama, dajte im 4. mesto, grehota, Partizan mora da se gura jer izbori, Crvena zvezda mora da se gura jer duh lebdi, TSC je izasao u kvalifikacije, pa je to to, Mladost GAT ubija kroz lige, neki IMT sa nekim navijacima gazi redom, Indjija ... ma dosta je i ovo sto sam nabrojao) ... desavace se stalno iste stvari, a funkcioneri, treneri i igraci ce se ponasati kao da su huligani sa tribina, a ne sportski radnici.

 

Resenje je ili stvaranje profesionalne lige sa 10 ekipa koje ce imati velike budzete, barem nekoliko hiljada prodatih sezonskih i zelju da dobiju svaki mec ili bataljenje svih ovih Vozdovaca, Cukarickih i Radnickih i igranje regionalne lige pa da malo vidimo i FKCZ na 6. mestu ili FKP na 9. mestu na tabeli.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, goldberg said:

 

 

Resenje je ili stvaranje profesionalne lige sa 10 ekipa koje ce imati velike budzete, barem nekoliko hiljada prodatih sezonskih i zelju da dobiju svaki mec ili bataljenje svih ovih Vozdovaca, Cukarickih i Radnickih i igranje regionalne lige pa da malo vidimo i FKCZ na 6. mestu ili FKP na 9. mestu na tabeli.

Resenje je iskljucivo Eks Ju regionalna liga, drugo resenje maltene ne postoji. Ja stvarno ne znam, ja kad gledam nasu ligu i npr utakmice LS, meni deluje da ovi iz Liverpula brze stoje nego sto ovi nasi trce. Ne moze ovako, sve se unapred zna, sampioni Zvezda ili Partizan. I onda se ljudi cude, ejjj, kako nema publike. Pa ko ce da ide da gleda to? Ko ce da ide da gleda po milion puta isto otaljavanje  bez ijednog fudbalskog poteza.. I tako 30 puta u sezoni, samo se dresovi menjaju.  Ja zaista kao Zvezdas, gotovo sam sigurna da je sve ovo zatvoreno. I sa nase strane i sa strane Partizana. Jednostavno, postoje pozivi koji se ne odbijaju, svi se secamo upadanje u svlacionicu Ofk-a i cuveno ,,Sta ste se rastrcali''. 


Daj lepo regionalnu ligu 

 

Hajduk Split 

Dinamo Zagreb 

Rijeka 

Osijek 

Crvena Zvezda 

Partizan 

Tsc 

Radnicki Nis ili Vojvodina 

Sarajevo 

Zeljeznicar  

Zrinjski 
Borac Banja Luka  ilI Velez 

Sutjetska 

Buducnost 

Vardar  

Rabotnicki ili Skendija 

 

16 klubova 

Po 2 utakmice sa svakim klubom, domaci i gosti, bez plejofa i tih zajebancija. Nego lepo ko skupi bodove, pobedio. 

Al ovde su puni stadioni zagarantovano.  Pa onda racunaj prihod karata, pa racunaj sponzorstva veca, pa racunaj ovo pa ono, svi klubovi ce se pojacati. Sarajevo i Zeljo ce sigurno da iskopaju pare da naprave respektabilne ekipe, jer ce biti svakog sramota da tim iz njegove drzave ne moze da se bori za prvo mesto. Plus, onda ce igraci poput Arnautovica, Dragovica i tih jos lakse da se odlucuje da dodju ovde da igraju, jer ce imati jace utakmice na normalnim stadionima a ne na raznim Imt poljanama. 

 

Liga gde se za titulu bore najmanje 5-6 klubova i gde nema sigurnih bodova. 

Zvezdi i Partizani su ovde osim derbija, svuda bodovi maltene unapred upisani. A upisi ti unapred bodove protiv Skendije, koji su ovde najslabiji i prvi za ispadanje, upisaces malo sutra. Upisi kad izadjes na Grbavica sva u plavom peva EEEJ GRBAVICEE BOLNAAA SII MIIII, pa polomices zube na Zeljeznicaru!


Mi tu cak nemamo ni problem huligana. Zasto,  vidis lepo ko ce ici na uktamici, ko ulazi preko grane, organizovano, ispratis ih do stadiona. Na svako nasilje policija odgovara ostrim merama, satera obe grupe u park tamo pa nek se tuku do mile volje.  Kad se istuku, pokupis  lepo i ko oce u bolnicu ide, ko na stadion ide tamo. Oni se iziveli, posten narod moze da gleda utakmicu i gotovo. Ako bude nekih vecih problema, kamere na svakom koraku. Zatvor par godina pa da vidis. Kad prva trojica zaglave mardelj, ostali ce se po automatizmu smiriti. 


I da gledamo brre vise koliko toliko kvalitetan fudbal. NEmam vise covece zelju da gledam Zvezdu koju gledam otkad znam za sebe. Jeste, super je to, imacemo mnogo titula. Ali bre ljudi, svake sezone gledam jedno isto, ne mogu vise.  Super, titula. ahajj. Daj malo fudbala. 

Ja dok sam ziveo u Beogradu, nisam isao na svaku utakmicu, dosadno je bre covece. Em anti fudbal, em znas rezultat. A sad 140km van Bga, zbog ove lige, bio bih redovan na stadionu. I to ne samo Zvezde, isao bih i ostale neke utakmice da pogledam kod nas. Pa zasto da ne? Sta ces bolje u nedelju od uzivo fudbala? Ali da bude dobar, ovo da gledam ja kako Zvezda i Partizan redom upisujuu po 3 poena, neka hvala, gledam u zid radije. 


Eto to je moja zelja, regionalna liga, samo to nas spasava od propasti zvanog SRSPKI FUDBAL.

 

 

Edited by Redstar0356
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve to lepo zvuci na papiru, ali kad se uzme u obzir da su navijacke tribine svih tih pobrojanih klubova izrazito protiv ex-yu regionalne lige onda taj papir moze samo da se pocepa. Bez njihovog aminovanja, nazalost, nema nista od zajednicke lige jer zivimo na ludom  Balkanu, a ne u Holandiji i Belgiji (oni valjda prave tu ligu uskoro :))

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

Sto se Stanojevica tice, sve dok u derbiju dobija po usima, ovo je pisanje uz vetar. A dobice po usima i u cetvrtak. 

 

Isto je bilo i sa Zvezdom koja je onih godina kad je Partizan imao jacu protekciju. Kukanje na sva zvona, onda dodje derbi i ne mogu da dobiju. S tim da je ovo sad i drugacija situacija, jer je vise Zvezda bodova izgubila od ostalih Superligasa, nego Partizan.

 

Tako da Stanojevic se propisno izblamirao i ispustio titulu koju je imao u rukama. Cak i kad je mogao da promeni situaciju, izasao je da odigra derbi 0:0 i pokazao se kao peezda. Mislim da njegovu pricu vise ni oni njegovi najhardkor postovaoci lika i dela ne uzimaju za ozbiljna, a imao je kakav-takav kredibilitet, ali tim poslednjim derbijem gde covek ne napada na 0:0, a moze pobedom da ode na prvo mesto, ja ne znam. Mislim da bi Zvezdinog trenera spalili da je bila suprotna situacija. 

Nevezano damo za ovaj post i Markossa, ovoliko kurčenje u kombinaciji sa histerijom iz prvog dela sezone, po raznim temamam samo pokazuje koliko je radila guza ove sezone. Nije nikakva satisfakcija, naravno, ali nije loše ni znati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Bosni opstaje ta liga iako je tamo bila klanica i mrznja je ogromna i danas.

Liga ex yu bi morala izricito da zabrani gostujuce navijace. Nikakvi ni lokalci, prijatelji kluba, simpatizeri... Mada, nikada navijaci nece to da dozvole, a oni se za sve pitaju. Tako da od toga nema nista.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, threepwood said:

a ne u Holandiji i Belgiji (oni valjda prave tu ligu uskoro :))

Probali bili Skandinavci čini mi se pa odustali? Ne znam tačno ko je, a mrzi me da googlam.

 

A šta fali pravoj privatizaciji? Sa stranim gazdama, kapitalom, i zakonima koji ih štite?

 

ExYu liga je uvek ovako na papiru atraktkitvnija ideja od same neke solo lige, ali ja mislim da ostali a posebno Hrvati im na pamet ne pada više to. Oni su nešto malo i doveli ligu do nekog nivoa koliko mi se čini? Može to bolje sigurno ali nije javašluk i besmisao sigurno kao kod nas.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzoneee said:

Oni su nešto malo i doveli ligu do nekog nivoa koliko mi se čini? Može to bolje sigurno ali nije javašluk i besmisao sigurno kao kod nas.

 

Jesi ispratio ovaj haos tamo poslednjih dana? Doduse, s fudbalom nema mnogo veze, ali sa "navijacima" ima.

 

Link to comment
Share on other sites

Radnicki izborio Evropu, treci put u prethodnih pet sezona, veliki uspeh. I potpuno zasluzen jer su odigrali odlicno prolecni deo, a posebno play off i od svih tih ponudjenih timova, Radnicki je bio najcvrsca ekipa, sa najboljom defanzivom i delovali su utegnutno i kao tim koji ima glavu i rep. Cinjenica je da su igrali citavo prolece bez Skrbica, to se osetilo mnogo u napadackoj igri, ali i sa takvim teretom oko vrata , uspeli su da budu 4. U diretknom duelu dobili TSC prosli vikend, dobili Vojvodinu, Napredak 0 4 u gostima dobili, nereseno sa Vozdovcem kuci gde su bili bolji rival i 0 0 sa Cukarickim u gostima. 

Batak je dosao nakon poraza u Pazaru tamo negde u oktobru mesecu. Od tog trenutka, Radnicki je ne racunajuci utakmice sa Zvezdom i Partizanom, izgubio samo jednu utakmicu, to je bilo protiv Mladosti u gostima, sve ostalo su bile pobede i nereseni, tim koji uzasno tesko gubi utakmice i prima malo golova. Porazeni su bili od Zvezde i od Partizana, s tim sto je u Kup utakmici odigrano 0 0 i ispalo se penal seriju. 

 

Naravno, sportski sektor radi jedan od bolji poslova od svih timova u domacoj ligi, nekoliko veoma znacajnih izlaznih transfera, Crnomarkovic, Randjelovic, Cumic, mozda Mitrovic uskoro, svi su bili izmedju 500k i 800k. Isto tako dovedini su bili spicevi koji su kasnije odigrali sezonu fenomenalne, Pavkov, Haskic, Mihajlovic sada Skrbic, znaju da pronadju ispod radara dobrog spica i da im on to vrati golovima, ali i novcem u kasi. 

 

Vujadinovic je odigrao fenomenalnu sezonu iako ima 35,36, klasa je to velika za ovu nasu ligu, da je malo mladji bez problema bi mogao da igra i u Zvezdi i Partizanu. Kamerunac je mnogo pokazao u drugom delu kad je dobio sansu , jak kao stena, stabilan, tehnicki solidan, ima mana, ali dosta dobrog je pokazao. Atmosfera uvek je dobra, Toncev ispunjava obecanja u vezi plata. 

Nista nije ovo slucajno. 

 

Naravno, da spomenemo i Lalatovica koji je selektirao ovaj tim, jos jednom je pokazao kvalitet kod odabira pojacanja, jer su pre svega Skrbic i Micibuci njegovi pikovi. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Radnicki izborio Evropu, treci put u prethodnih pet sezona, veliki uspeh. I potpuno zasluzen jer su odigrali odlicno prolecni deo, a posebno play off i od svih tih ponudjenih timova, Radnicki je bio najcvrsca ekipa, sa najboljom defanzivom i delovali su utegnutno i kao tim koji ima glavu i rep. Cinjenica je da su igrali citavo prolece bez Skrbica, to se osetilo mnogo u napadackoj igri, ali i sa takvim teretom oko vrata , uspeli su da budu 4. U diretknom duelu dobili TSC prosli vikend, dobili Vojvodinu, Napredak 0 4 u gostima dobili, nereseno sa Vozdovcem kuci gde su bili bolji rival i 0 0 sa Cukarickim u gostima. 

Batak je dosao nakon poraza u Pazaru tamo negde u oktobru mesecu. Od tog trenutka, Radnicki je ne racunajuci utakmice sa Zvezdom i Partizanom, izgubio samo jednu utakmicu, to je bilo protiv Mladosti u gostima, sve ostalo su bile pobede i nereseni, tim koji uzasno tesko gubi utakmice i prima malo golova. Porazeni su bili od Zvezde i od Partizana, s tim sto je u Kup utakmici odigrano 0 0 i ispalo se penal seriju. 

 

Naravno, sportski sektor radi jedan od bolji poslova od svih timova u domacoj ligi, nekoliko veoma znacajnih izlaznih transfera, Crnomarkovic, Randjelovic, Cumic, mozda Mitrovic uskoro, svi su bili izmedju 500k i 800k. Isto tako dovedini su bili spicevi koji su kasnije odigrali sezonu fenomenalne, Pavkov, Haskic, Mihajlovic sada Skrbic, znaju da pronadju ispod radara dobrog spica i da im on to vrati golovima, ali i novcem u kasi. 

 

Vujadinovic je odigrao fenomenalnu sezonu iako ima 35,36, klasa je to velika za ovu nasu ligu, da je malo mladji bez problema bi mogao da igra i u Zvezdi i Partizanu. Kamerunac je mnogo pokazao u drugom delu kad je dobio sansu , jak kao stena, stabilan, tehnicki solidan, ima mana, ali dosta dobrog je pokazao. Atmosfera uvek je dobra, Toncev ispunjava obecanja u vezi plata. 

Nista nije ovo slucajno. 

 

Naravno, da spomenemo i Lalatovica koji je selektirao ovaj tim, jos jednom je pokazao kvalitet kod odabira pojacanja, jer su pre svega Skrbic i Micibuci njegovi pikovi. 

Bold....a vezano je za sportski sektor.

Navedene igrače je selektirao sportski direktor Marko Jovanović, koji uskoro debituje u Vojvodini, i tada je bilo i para od države, odnosno firmi iza kojih stoji država. Firme nisu bile niške, a većina para je došla iz Beograda...Areodrom, AMSS, Telekom MTS itd....

 

Nakon odlaska Marka Jovanovića, sve ovo što je došlo je mahom bilo bez ugovora i sve liči na staru emisiju Marka Markovića u Indirektu "kucamo na vrata zaboravljenih asova"....Vujadinović je odigrao odličnu sezonu, ali on uskoro puni 36, bez obziran na sjajan CV.....za Kamerunca se slažem, apsolutno, ali mislim da nisu svi igrači redovno plaćeni...trenutni status. To medjutim nije provereno, ali takve se informacije slivaju kod mene. Ni atmosfera nije baš naročito sjajna...skoro smo iali tuču Bataka i trenera golmana, pa je ovaj napustio Radnički, a na njegovo mesto došao Zaviša Pejić. Mora dosta toga da se menja u Radničkom, možda pre svega Uprava, ali to je baš teško....

 

Da pomenem i to da je nakom Marka Jovanovića sve preiueo Propadalo, o njemu ne bih trošio reči, ali ispustili smo recimo, kao neperspektivnog, Makarića, koga smo prosledili Surdulici, a on bio posle prvi strelac lige. Nakon povrede Škrbića, doveli smo ovog malog iz Partizana i Pavlova, bivšeg špica Surdulice koji su od dolaska zajedno postigli nula golova. U Radniku i Napretku ima fudbalera iz Radničkog za dva tima. Nisu hteli da potpišu Djuričkovića, otišao u Kruševac, ili a i pre svega Sašu Marjanovića koji je zadužio Radnički, a imao je odličnu sezonu u Kruševcu. Da ne pominjem koliko bi nam značio u ovom momentu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Dok god ima ljudi koji podrzavaju ovakav kriminal, ovakvo pozoriste gde se sve zna i svako ima svoju ulogu (tipa, Cukaricki gleda da prodaje igrace i ne interesuje ih titula, neki tamo Radnicki mora u Evropu, neki drugi Radnicki slavi 100 godina pa je grehota da ispadne, Vojvodina nije bila davno u kvalifikacijama, dajte im 4. mesto, grehota, Partizan mora da se gura jer izbori, Crvena zvezda mora da se gura jer duh lebdi, TSC je izasao u kvalifikacije, pa je to to, Mladost GAT ubija kroz lige, neki IMT sa nekim navijacima gazi redom, Indjija ... ma dosta je i ovo sto sam nabrojao) ... desavace se stalno iste stvari, a funkcioneri, treneri i igraci ce se ponasati kao da su huligani sa tribina, a ne sportski radnici.

 

Resenje je ili stvaranje profesionalne lige sa 10 ekipa koje ce imati velike budzete, barem nekoliko hiljada prodatih sezonskih i zelju da dobiju svaki mec ili bataljenje svih ovih Vozdovaca, Cukarickih i Radnickih i igranje regionalne lige pa da malo vidimo i FKCZ na 6. mestu ili FKP na 9. mestu na tabeli.

Hipoteticki, da Roman Abramovic pozeli da ulozi svoje, velike, pare u neki srpski klub koji nje Zvezda i Partizan, i da napravi tim koji bi bio bar konkurentan za titulu, pa ne znam dal bi mu tri dana bila glava na ramenima. Iza Zvezde i Partizana stoji celokupan drzavni i kriminalni vrh. Oni su tu da se peru ogromne pare, mnogo drzavnih para se tu sliva, mnogo se i uzima, i njihov status niko ne sme da ugrozi. Jel mozes da zamislis bilo koji klub u Srbiji koji decenijama duguje milione evra bez posledica, i isto toliko daje na transfere i plate igracima? Cukaricki jeste privatan klub ali je vlasnik verovatno morao da se zadovolji "mrvicama" od tih transfera. De sme uopste da pomisli na nesto vise?

 

Toncev ne bi prismrdeo Radnickom da nije dobio amin od vrha. Uslisena mu je zelja da igra Evropu tako sto je uslo malo vise drzavnih para u klub. I videli smo kroz kakvo je blato provlacen Radnicki kada se usudio da razdvoji Zvezdu i Partizan. To drugo mesto je jedno 10 puta postenije, po vise osnova, od ovod sada Partizanovog. Naravno da je taj uspeh bio kratkog daha jer je bilo jos gladnih ustiju koji su morali malo da kljucnu mrvice.

 

Menjanje statusa quo u nasem fudbalu je samo bajka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Jesi ispratio ovaj haos tamo poslednjih dana? Doduse, s fudbalom nema mnogo veze, ali sa "navijacima" ima.

 

Nisam to. Ne znam šta je bilo? Jel tuče neki i neredi ili pobune protiv uprava ili tako nešto? Ili su otkrivene neke veze kriminalnih grupa sa navijačima?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dzoneee said:

Nisam to. Ne znam šta je bilo? Jel tuče neki i neredi ili pobune protiv uprava ili tako nešto? Ili su otkrivene neke veze kriminalnih grupa sa navijačima?

Na derbiju Dinamo Hajduk gostujuci navijaci nisu hteli da udju na stadion bez transparenata koji su im zabranjeni. U povratku u Split opsta tuca na autoputu. Policija koristila vatreno oruzje. 4 ranjenih koliko sam procitao i dosta povredjenih na obe strane. Policija tvrdi da su planski napadnuti i da su se branili. Torcida tvrdi da ovi lazu i eto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi iz Dinama i nogometnog saveza uvek na lagan način navuku Dalmatince da upadnu u vatru. Umesto da se psprema za finale kupa i osvajanje trofeja posle dužeg vrmena Hajduk i cela Dalmacija bruji o sukobu sa policijom i upucavanjem navijača. Jeste kod nas Čović majstor da zakuva ali Mamić je ipak tri nivo više, i dalje kontroliše ceo hr. fudbal.  

Link to comment
Share on other sites

Koliko rutinski ovo deluje za Zvezdu, samo iz razloga što je Partizan evidentno nemoćan napred. Koliko je samo prostora Partizan imao nešto da napravi i uvek ili loš završni pas, ili nesporazum. Ok desi se jednom, desi se dva puta, ali već nekoliko puta zaredom.. jednostavno nemaš dovoljan kvalitet. E sad naravno ako Zvezda dozvoli šetanje Partizana tako lako blizu njihovog gola i u nastavku, normalno je da bi bilo očekivano da bar jedna lopta zaluta u gol, jer to tako ide. 

 

Mislim da ne postoji razlog da Zvezda ovako olako prepušta prostor Partizanu, jer bi samo sebi mogli probleme neke natovariti. Kataijev gol je stvarno vrhunski. Osim gola deluje nekako dekoncentrisano, ali opet isporučio je kad je bilo potrebno i kada mu se ukazala šansa. Igrači sa takvim statusom tako i rade.

 

Tokom sezone kritikuje se mnogo ovaj napadač Ohi, ali meni ne deluje da Zvezda ima igru za napadača. Nije on takva klasa da mu treba malo šansi za gol, jedna šansa gol. Potrebno je da mu saigrači prave prostora i lopte u prostor. On mi deluje potpuno nesnađeno i nepotrebno za ovakvu igru Zvezde jer Zvezda uglavnom igra na inspiraciju Kataija ili Ivanića. Mislim da Ohi može bolje da se koristi, ali je potrebno da mu i saigrači olakšaju i pomognu. Ako već ovi što se pitaju.. sportski direktori, skauti, trener i ko sve još.. nisu imali u planu da prave takvu igru tima... onda nisu imali potrebu ni da dovode napadača takvog tipa.

 

Partizanu pre svega treba postaviti pitanje šta je uradio on svih silnih para od onih transfera koje je imao tokom proteklih godina? Zašto su došli u sutaciju da imaju ovakvu sredinu pre svega, pa odbranu i onda na kraju možda i trenera. Mislim jasno je meni sve.. ali glupo je sve to želeti kao da se priča o sportu a ovamo se dešavaju neke nelogične stvari koje nemaju veze sa tim. Onda brate mili ne pričaš ništa, praviš se blesav do kraja i teraš tako. A ne sad će da izvode neke analize zašto ovaj igra ovako, ne igra kako treba, ne igra se presing, pada koncentracija i ostale neke gluposti.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...