Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

gradnja auto puta ili pruge Zaječar-Pirot, Lazarevac-Šabac, Srpska Crnja-Čantavir.....ne kažem da ne treba, ali su prioriteti drugi.

U tome i jeste stvar - odgovor je ne treba. Postoje pravila koja vrsta puta se gradi u zavisnosti od postojećeg i projektovanog saobraćaja itd. Čak nije ni pitanje prioriteta nego je bukvalno zdrav razum da li uopšte nešto treba graditi ili ne.

 

Tako je i sa sportskim objektima, sve ovo što ste pomenuli u par postova - napraviti pametan plan šta, gde, kako i koliko se gradi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Redosled jeste sporan jer su veći gradovi i poznatiji klubovi trebalo prvo da dobiju stadion ali lokacije kao same nisu problem. Sva tri grada su pristojna za srpske standarde (nisu neka sela) i imaju relativno poznate lokalne klubove (opet, za srpske standarde). Najviše smeta što ne postoji neki plan da se lokalni klubovi dovedu na SL nivo. I onda slede ove klasične krpačine sa prebacivanjem klubova ovde i tamo ili da dva kluba igraju na istom stadionu.

 

To je problem. Ne postoji plan da se liga dovede na neki srednjoevropski nivo, da se propišu pravila ko može u viši rang i sa kakvim infrastrukturom, da se smanji broj klubova, da se mafijašima kao Terzić stegne uzica i dovedu pod neku kontrolu, da se spreči prodaja bodova kroz bolji sistem takmičenja kad već ne žele da se obračunaju sa krimosima itd. Bar neki sitni koraci da se prave ka normalizaciji. A ovi izgovori kao kad je već loše onda neka bar ovo je saučešće u njjhovom kriminalu. Bože zdravlja pokazaće se da niko ne želi da gleda OFK u Zaječaru kao što niko nije želeo da gleda Čukarički u Leskovcu.  

Link to comment
Share on other sites

Ali kakvo rezonovanje "najvećeg sina Srbije"  ... Izgradiću stadion u Zaječaru,to će podstači razvoj fudbala tamo ...

Ništa finansije kluba,ništa organizacija,ništa omladinska škola,ništa tradicija ... Znači, napravi ti država stadion i maltene sutra se transformišeš iz FK Timok u Fiorentinu ...

Logika : Kupim  dres Denvera i sutra ima da pikam košarku kao Jokić ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pročitati i komentare...

 

Moze da se kritikuje ovakav stav kluba, ali standarno populisticke izjave Poledice. Klub mora igracu da nudi trening, sve ostalo nije krsenje ugovora (smesno je tek pricati o krsenju ustavnih prava). Integritet takmicenja se rusi i poruka za kladionicare bi bilo da izjavi da ce klub namerno lose igrati, a klub ima pravo da igraju samo igraci koji su planirani i za sledecu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Evo ga, malo širi izveštaj sa konferencije za štampu...

 

Aprorpo Ugovora igrača i "izjašnjavanja"koje ovaj seljober spominje....ako igrači imaju važeći Ugovor i nije im istekao rok (termin Predsednika kluba) oni su članovi kluba i moraju da budu plaćeni za to. Stvar je trenera ili opšte strategije kluba da le će njih računati za vreme trajanje play off-a. Mogu i da raskinu Ugovor sa njima, ali moraju da ih obeštete zbog prevremenog raskinutog Ugovora po pravilima FIFA. 

 

Što se tiče izjave oko Gaćinovića, duboko sam uveren, da nam nije baš preneo autentičan razgovor sa Gaćinovićem. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milko Miller said:

Moze da se kritikuje ovakav stav kluba, ali standarno populisticke izjave Poledice. Klub mora igracu da nudi trening, sve ostalo nije krsenje ugovora (smesno je tek pricati o krsenju ustavnih prava). Integritet takmicenja se rusi i poruka za kladionicare bi bilo da izjavi da ce klub namerno lose igrati, a klub ima pravo da igraju samo igraci koji su planirani i za sledecu sezonu.

Realno, ovde je problem što je čovek javno ovo izjavio, to realno rade i drugi klubovi, počevši od Zvezde. 

Šta znam i jeste i nije legitimno. Meni je ovde najveći problem što je ipak trener taj koji na kraju treba da odluči, a ne uprava.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

Realno, ovde je problem što je čovek javno ovo izjavio, to realno rade i drugi klubovi, počevši od Zvezde. 

Šta znam i jeste i nije legitimno. Meni je ovde najveći problem što je ipak trener taj koji na kraju treba da odluči, a ne uprava.

Pa dobro, valjda i klub ima svoju neku filozofiju i sistem koje trener treba da ispostuje. S obzirom da Napredak ne moze ni da ispadne, a ne moze ni do Evrope, sasvim je legitimno da se vec sada razmislja o narednoj sezoni. 

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Pa dobro, valjda i klub ima svoju neku filozofiju i sistem koje trener treba da ispostuje. S obzirom da Napredak ne moze ni da ispadne, a ne moze ni do Evrope, sasvim je legitimno da se vec sada razmislja o narednoj sezoni. 

Sa te strane gledano, u pravu ste, ali 7 utakmica i hipotetički 7 pobeda...ili ne mora svih 7...2-3. Tu su premije za pobede, predvidjene ugovorom. Zašto da im se uskrati mogućnost i te zarade. Imaju opciju da raskinu ugovor, ali tu idu i odrfedjeni "penali"...a extra što "sutra" igrači neće da dodju u klub, osim ako baš nemaju gde....

 

Jasno je meni i bio sam više puta u prilici da vidim kako ucenjuju igrače...video sam i kad igrači ispadnu prava djubrad. Meni je zanimljiv nastup ove cepanke. Tipični lokalni kabadahija koji je "uvek u pravu" a klub smatra za svoju dedovinu.

 

Neko ne komentariše raskid ugovora sa Gaćinovićem, odnosno Gaćinovića s klubom ?

Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2024 at 11:00 AM, Don Juan said:

https://sportklub.n1info.rs/fudbal/srbija-super-liga/saznajemo-ofk-beograd-se-seli-u-zajecar/

 

Neka igraju gde hoće, ali klubovi koji nemaju uslove da igraju u najjačem rangu takmičenja, ne treba ni da igraju. Koja je logika da klub iz Beograda se seli u Zaječar? Koliko imaju navijača tamo? Ok, biće puno kada dođu Partizan, Zvezda, možda Radnički, ostalo zaista ne verujem da će ikog da interesuje nešto preterano.š

 

Možda je ovo što sad pišem teorija zavere, pa ne zamerite, ali jedina poenta seljenja OFK Beograda u Zaječar in my humble opinion je jaka lokacija na kojoj se sada nalazi Omladinski stadion, a koji će "rekonstrukcijom" da postane "Beograd na Bogosloviji". Kad već imamo "Beograd na vodi":..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U nekom članku je i neki navijač to pomenuo. Opet, napisali su i to da je zemljište uknjiženo samo za sportske namene, što je lako promeni, jelte.

 

Nisam siguran da će sklanjati stadion, pre mislim da će se potući oko toga ko će da napravi sportsko-poslovni objekat, tj. milion lokala za izdavanje, kao deo kompleksa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...