Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Sad sam pogledao ceo raspored, baš vam je zajebano.

 

Nego, koliko mi imamo predstavnika u kval. za Evropu, četiri ili pet? LŠ, LE i 2 ili 3 u LK?

Najlakše, po svemu do sada vidjenom, bilo bi TSC-u....nisam siguran da su u petak bodovi sigurno kod nas, ali hipotetički i da jesu, ostaje nam poslednje kolo sa Partizanom. TSC ima Vošu u poslednjem kolu...očekivano je da onda budemo "egal" a oni bolje plasirani u glavnom delu prvenstva budu ispred nas i odu u Evropu. Voždovac ima Partizan i Zvezdu i trebalo bi da su završili sa osvajanjem bodova. Ali, naša liga ne bi bila to što jeste da se ne kuva u pozadini. Sve ovo bi palo u vodu ako Kup ne bi osvojili Zvezda ili Partizan....onda četvrti ne bi bio u plasmanu, već osvajač Kupa...

A šta imamo u Evropi, koliko mesta za LE a koliko za LK ne znam.....čekam da se završi pa ću onda da gledam..

Link to comment
Share on other sites

S tim što će ulazak u grupe Lige Evrope za tim koji startuje u kvalifikacijama za to takmičenje biti izrazito težak zadatak.

 

Žreb je ekstremno dirigovan, pa se već zna da se u 3. kolu igra sa nekim od 2 poražena tima iz duela Dinamo Kijeva, Fenerbahčea, vicešampiona Danske i Kipra.

U slučaju prolaska igralo bi se sa nekim od ovih 7 klubova: Gent, Heart of Midlothian, Dnipro, ~Fejnord,  osvajačem kupa Turske, trećeplasiranim iz Austrije, osvajačem kupa Danske.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Novi Pazar izdao saopštenje u kom su istakli da su celo prvenstvo igrali "najpoštenije i najčasnije"...

Da nije tužno bilo bi smešno!
...a šta su tek ostali muljali, kad su oni najpošteniji...[emoji23]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://sportske.net/vest/domaci-fudbal/novi-pazar-udario-na-fss-nadamo-ste-da-ste-srecni-ne-znamo-da-li-cemo-u-baraz-466211

 

Ko imalo poznaje moj forumski opus, zna moje gadjenje prema bilo kakvoj vrsti nacionalizma, posebno onoj koju forsiraju cetnici sa severa.

 

Ali stvarno bi mogli Pazarci da se nosi u 3 picke materine. Neka istupe iz lige, prete svake jebene godine. I stalno sranja kod njih, i stalno prave sulude serije pri kraju prvenstva, i i dalje kenjaju. Pa mars stvarno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pantelia said:

https://sportske.net/vest/domaci-fudbal/novi-pazar-udario-na-fss-nadamo-ste-da-ste-srecni-ne-znamo-da-li-cemo-u-baraz-466211

 

Ko imalo poznaje moj forumski opus, zna moje gadjenje prema bilo kakvoj vrsti nacionalizma, posebno onoj koju forsiraju cetnici sa severa.

 

Ali stvarno bi mogli Pazarci da se nosi u 3 picke materine. Neka istupe iz lige, prete svake jebene godine. I stalno sranja kod njih, i stalno prave sulude serije pri kraju prvenstva, i i dalje kenjaju. Pa mars stvarno.

 

Ako mislis na saopstenja, nisu jedini, tri kluba su do sada izdavali najvise saopstenja u LLSL - to su Crvena zvezda, Partizan i Novi Pazar. Inace, ako ti smeta da klub kao sto je Novi Pazar izdaje saopstenja jer gube, kako to da ti ne smeta kada se Partizan i Crvena zvezda isto ponasaju? Zasto oni da se ne nose u 3 p.m.?

 

Razlog zasto Novi Pazar objavljuje ovakva saopstenja (i time se pridruzuje vecitim sampionima i vicesampionima) je populizam - to su jedina tri kluba koji ne samo da imaju neku iole vecu podrsku medju ljubiteljima domaceg fudbala nego su i jedini klubovi koji se (od medija, politicara) guraju kao legitiman izbor za podrsku. Jednostavno, samo manjine u Srbiji ne biraju izmedju Partizana i Crvene zvezde i samo neki Novi Pazar (kada bi ih drzava izdasno pomagala) bi bio u stanju da izaziva scene poput onih kojih stalno ima na mecevima TOP 2 ekipa u ligi.

Link to comment
Share on other sites

Kakva smejurija od izjave uprave Partizana, plus kakva invazija crno belih botova na svaku sportsku objavu vezanu za nas mec..

A nigde da se spomene penal za nas koji nije sviran kao i cudna odluka da se ponisti gol Gajica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Igor_ said:

Kakva smejurija od izjave uprave Partizana, plus kakva invazija crno belih botova na svaku sportsku objavu vezanu za nas mec..

A nigde da se spomene penal za nas koji nije sviran kao i cudna odluka da se ponisti gol Gajica.

 

2X puta je bio prekršaj za penal... jednom nad Katai-ijem, potom nad Erakovicem + neopravdano poništen gol Gajica. Ruku na srce, igrao je i Erakovic rukom, ali ako se dobro secam,  proveravao je sudija sa VAR sobom.

 

Btw,  imao je sudija Ivkovic  previse gresaka I loših procena na jučerašnjoj utakmici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da od Erakovića nije suđen penal zbog toga što se ruka kretala ka telu kako bi je stavio ispred sebe, Ben jeste bio u ofsajdu ali ničim nije smetao golmanu Napretka tako da je gol bez razloga poništen a za ova dva moguća penala za Zvezdu ne znam šta su naveli kao razlog.

Link to comment
Share on other sites

Ben ne da je smetao golmanu, nego mu je maltene sedeo u krilu. Ono je ofsajd kao kuca i cist ponisten gol za Gajica. 

 

Sto se Erakovica i ruke tice, tu se pravila toliko menjaju i toliko su besmislena da vise nemam pojma kad je penal, a kad ne. Za mene je penal, jer mu ruka nije uz telo, a lopta ide ka golu, ali je jos cistiji penal nad Kataijem bio koji nije sviran. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Nije bio penal za Napredak jer je ruka uz telo, niti je isla ruka prema lopti niti od tela, staja je kako je stajala, ali cvrsto uz telo. Da je svirao penal, VAR bi ponistio taj penal.

Ali sve je to nebitno , jer na 0 0 pre toga nije sviran cist penal nad Kataijem, mnogo jasniji nego potencijalno igranje rukom, plus sumo zahvat u 2/2 i cist 1/1 penal za FKCZ. 

 

O saoptenju tesko da moze da se kaze nesto normalno, osim da je za internu upotrebu i za naivcine koji zaista veruju da im FSS nije dao da osvoje titulu, jer eto Zvezda ne bi dobili Napredak da nije bilo sudije, cela sezona stala u jednu odluku sudije Ivkovica.

Luzeri ostaju luzeri, dok je ta uprava tamo, Terzic je miran. 

 

Ovo ce za Terzica da bude nikad sladja titula. Sa virtuelnih -8 nakon poraza od Surdilice i onda remija sa istim timom kod kuce ( bilo je -8 jer su u pojedinim kolima igrali pre Zvezde i povecali prednost na 8 poena uz mec vise, ali i pritisak na FKCZ da mora da dobije utakmice ), dosla je FKCZ na +5 danas. 

Cekamo X danas i da trubaci krenu podno severne tribine jos veceras. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod ruke se gleda položaj ruke, ako je ruka u takvom položaju da telo čini većim, onda je penal. U slučaju kada igrač drži ruku pored tela i eukom beži od lopte, penal može da svira samo komisija u sastavu Vučelić-Vazura-Stanojević.

Penali nad Kataiem i Erakovićem su takođe bili očigledni. Posebno ovaj drugi.

Kod ofsajda kod gola, ako ofsajd nije svirab kod prvog šuta na gol, nisu jmali pravo da ponište gol, pošto je to druga akcija a Ben je bio daleko od golmana.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Gol Gajica je vise regularan nego sto nije, Ben jeste bio blizu golmana, ali ne dovoljno blizu niti je bio u njegovom videokrugu, da mu je blokirao putanju lopte ili sta ti ja znam. 

 

Ako neko moze da se buni nakon jucerasnje utakmice, to je FKCZ i niko vise. 

 

Ovi iz Partizana mogu samo da se bune na jednu odluku u toku citave sezone, a to je sto su navodno osteceni za penal protiv Napretka, sto opet vise nije nego sto jeste bio, bilo je neko blago povlacenje, da, ali nedovoljanog inteziteta. Ali kolo pre toga im je sviran sramotan penal protiv Spartaka, tako da mu dodje na isto. I mozda za crveni protiv Cuke, ali isti kurton, opet bi bili drugi uoci derbija, a na derbijima u tri utakmice nisu napravili vise od tri sanse, ukupno. Mene bi bilo sramota nakon ovakve sezone da pisem bilo kakvo saopstenje, jer ovo je nivo decji vrtic saopstanja , a ne ozbiljnih ljudi i uprava. 

 

VAR ima mana, ali je 10000000x prvenstvo reguralnije nego ranije, sa aspetka potencijalnih ofsajda i golova iz istih i penala i sta ti ja znam. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Markoss said:

Ben ne da je smetao golmanu, nego mu je maltene sedeo u krilu. Ono je ofsajd kao kuca i cist ponisten gol za Gajica. 

 

Sto se Erakovica i ruke tice, tu se pravila toliko menjaju i toliko su besmislena da vise nemam pojma kad je penal, a kad ne. Za mene je penal, jer mu ruka nije uz telo, a lopta ide ka golu, ali je jos cistiji penal nad Kataijem bio koji nije sviran. 

Skoro se negde u PL nije ponistio gol za istu situaciju, koliko sam video Ben se nije pomerio, ili napravio bilo kakav pokret da dodatno zasmeta golmanu, a pritom njje ni igrao loptom.

Link to comment
Share on other sites

Ben ne da je smetao golmanu, nego mu je maltene sedeo u krilu. Ono je ofsajd kao kuca i cist ponisten gol za Gajica. 
 
Sto se Erakovica i ruke tice, tu se pravila toliko menjaju i toliko su besmislena da vise nemam pojma kad je penal, a kad ne. Za mene je penal, jer mu ruka nije uz telo, a lopta ide ka golu, ali je jos cistiji penal nad Kataijem bio koji nije sviran. 
Koliko sam ja video Ben je bio, hajde da tako kažemo, sa leve strane golmana Napretka (gledano iz pravca golmana) ne ispred njega i apsolutno nikako mu nije zaklanjao vidik niti smetao pri odbrani, naročito jer je lopta išla ne u golmanovu stranu gde je bio Ben već u golmanovu stranu suprotno od Benove pozicije. Ali neka bude kako kažeš, gol je svakako poništen.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...