Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

35 minutes ago, Don Juan said:

Naša liga nije jednsotavno merilo za Evropu. Imamo jednu od najslabijih evropskih liga i jednostavno rezultati Partizana i Zvezde nisu nikakvo merilo.

Možda bi bilo drugačije kada bi bila liga bila kraća i kada bi se kvalitet grupisao na jednom mestu, ovako imamo 2 evropski odsrednja kluba i nekoliko na dnu evropske lestvice i najveći broj koji jednostavno ne služi ničemu.

Slažem se, ali nije to poenta nego jednostavno kuka se i na  same igrace Partizana , pričalo je u avgustu ovaj tim nema sanse za titulu itd.  A onda taj tim da 50 golova i ne gubi bodove osim Zvezde nigde. Da liga je slaba ali je bila i prošle sezone pa su gubili bodove, a I u Evropi su čini mi se rano ispali, sad misliš da je za godinu dana liga još oslabila a Partizan ojačao? Čak je i Stanojević pricao o tim nemogućim serijama pobeda Zvezde, sad vidim njihova se uzima kao normalna, razbijas Vosu u Novom Sadu koja je uzela bod na Marakani a gubiš od Santa Klare i Genta tu nešto ne štima ali da ne ulazimo u teorije zavere, zanima me samo kakve će se price rasprodati kad i ako Zvezda ulje opet u neku seriju.

Link to comment
Share on other sites

Našim timovima osim Zvezde i Partizana ambicije u Evropi se svode da u prvom kolu nakantaju neku egzotiku,a da u drugom ispadnu od neke malo manje egzotike ...

Džaba plasman na toj rang listi kada ni jedan klub osim gore navedena dva nema ambicije da makar i pokuša da nešto uradi u Evropi ...

 

Link to comment
Share on other sites

Taj treći bi bio neki tim koji vode likovi tipa Tončev ili Snajper, sredila bi to "centrala" da se plasiraju na mesto koje vodi u taj PO za LE ...

Pare od Evrope bi završile u džepovima istih ... klub bi u svakom pogledu ostao tamo gde je bio i pre plasmana u Evropu ...

Ja bi stvarno više voleo da TSC ili Čuka dodju u tu poziciju, ali znajući našu bagru u FSS,a i šire,verovatniji je ovaj scenario o kome pišem ...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mare80 said:

Našim timovima osim Zvezde i Partizana ambicije u Evropi se svode da u prvom kolu nakantaju neku egzotiku,a da u drugom ispadnu od neke malo manje egzotike ...

Džaba plasman na toj rang listi kada ni jedan klub osim gore navedena dva nema ambicije da makar i pokuša da nešto uradi u Evropi ...

 

Mozda bi imali ambicije kad bi im drzava poklonila nekih 20-50 miliona evra

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto osim Zvezde i Partizana nema jos neke ekipe koja moze da donosi bodove u Evropi.

 

A svakako dobijamo jos jedno mesto u Evropi umesto sadasnjih 4 (tesko da mozemo da padnemo na listi da ne osvojimo jos to jedno mesto). I onda se svi osvojeni bodovi dele sa 5 a ne sa 4. Pa cemo nam biti jos teze da se odrzavamo na listi. 

 

Nama treba barem jos jedan klub koji moze da igra LConf. i donosi bodove. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Pa neka daje i ostalima a ne samo "velikanima" da jednom vidimo i to čudo. Ovako u startu ekipe nisu ravnopravne.

 

Verujem da je Srbijagas upumpao pristojan novac u Vošu pa su u svakom pogledu inferiorni u odnosu na Čuku ....

Ljudi su od  vremena pokojnog Bate u stanju permanentnog rasula ...

Edited by mare80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa 49 godina, Dejan Rambo Petković ponovo se igrački aktivirao, u dresu FK Real Niš, člana petog saveznog ranga takmičenja, Druge niške lige.

Rambo je debitovao u meču prošlog kola, kada je Real gostovao ekipi FK Supovac, gde je, uz gol Pećija, slavio pobedu rezultatom 2:4.55b8c3418248928594d56bd1193517a5.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2021 at 1:54 PM, Del Piero said:

Voleo bih da dodjemo do te 11. pozicije na listi cisto da vidimo na sta bi liga licila kad bi davala direktnog ucesnika LS.

 

Licila bi na isti brlog kao sto je i sad, sevale bi medjusobne optuzbe dva jedina profesionalna kluba u drzavi i teorije o "sudijama, filijalama, sklanjaju", dok "nama postenima niko nista nije poklonio".

 

Mislim, klub koji je drugi na tabeli ionako moze samo da sanja ulazak u LS, igrace LE tu jednu sezonu i to je to.

 

Ne postoji liga u Evropi u kojoj sve ostale klubove (osim dva) u drzavi prati par hiljada ljudi (zajedno, ne u proseku) i sa budzetom od par miliona evra (opet zajedno, ne u proseku). 

 

On 10/22/2021 at 3:04 PM, Barkley#34 said:

Treći ili pobednik kupa bi imali garantovan PO za LE a time i makar grupe LK što bi verovatno značilo i jaču borbu za ta mesta.

 

Jacu u smislu ko bi vise uzeo para od nagrada - svakako.

 

Samo, mene uopste ne zanima da li ce neki fudbaler, funkcioner ili trener da izadje bogatiji iz svega toga, zanima me da li postoji sansa da nakon vise decenija imamo klub koji lici na fudbalski klub, sa sve navijacima na tribinama, pristojnim platama u sefovima i malo skupljim imenima na terenu.

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2021 at 2:54 PM, mare80 said:

 

Džaba plasman na toj rang listi kada ni jedan klub osim gore navedena dva nema ambicije da makar i pokuša da nešto uradi u Evropi ...

 

 

 Pa ti ostali nemaju ambicije da urade nesto ni u Srbiji, a kamoli u Evropi. :classic_laugh:

 

Od domace lige nece biti go pistolj sve dok ostali gledaju na Zvezdu i Partizan kao na neko bozanstvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2021 at 8:45 PM, Markoss said:

 

Realno, sklonili su nam se Salcburg, Liverpul, Jang bojs, Kopenhagen, Olimpijakos, Braga, Gent, Krasnodar, Slavija... Za razliku od godina kad je Partizan sedam godina u nizu bio sampion, a u LS mogao da udje samo slucajno i da ne postigne gol, ne pobedi itd itd, a vrlo cesto ne ulazio ni u LE, mi smo bar u toj Evropi nesto uradili i svake godine nesto igrali, nekog pobedili. Tako da pusti ti ta realno gledano sklanjanja, jer mi imamo rezultate i van ovdasnje vukojebine. 

 

Kad se setim Stanojevica: "Ne vidim da nesto ovi klubovi sto se stalno zale urade nesto u Evropi...". Dva meseca kasnije je izduvao od Samroka, a nedavno i od Genta kog je Zvezda prosle godine u obe tekme dobila, relativno rutinski.

 

Tako da videcemo mocni Partizan u Evropi, dace bog da nekog jaceg i ozbilnijeg nekad pobede, jer bas bas bas dugo nisu. 

 

Pisem post na ovoj temi, da ne pisemo na maticnoj:

 

FC Copenhagen je u sezoni 2019/20 ostvario istorijski uspeh i plasman u 1/4 finale LE. Taj isti klub je u istoj sezoni bio drugi u svojoj ligi sa 21 pobedom u 36 meceva.

 

Dinamo Zagreb je u sezoni 2020/21 takodje ostvario fenomenalan uspeh i plasman u 1/4 finale LE. Taj isti Dinamo je u toj istoj sezoni ostvario 26 pobeda u 36 meceva.

 

Drugo, za neke koji se ne secaju nizova koji je ostvario FKCZ, malo podsecanje na "uspesnije" sezone:

 

Sezona 2018/19, 28 27 1 0 protiv ostalih rivala u regularnom delu sezone i samo jedan poraz od Cukarickog kad je ionako sve bilo gotovo. Pa prosla sezona, 36 34 2 0 protiv ostalih ekipa u ligi.

 

Veoma cesto se desava da ekipe koje se fokusiraju samo na domace prvenstvo prodju bolje nego ekipe koje igraju vise takmicenje jer je veca potrosnja, a i psihicki je tesko pripremiti mec protiv nekog tamo tima nakon velikog rezulata u LE ili LS.

 

Tu se kritikuje Stanojevic samo zato sto on govori da se FKCZ neko sklanja u ligi, po meni je za kritiku to sto on misli da su svi budale ili zagrizeni navijaci pa ne primecuju da se mnogi sklanjaju i njegovoj ekipi. Uostalom, tako je uvek i bilo, ostale ekipe ce nekad i dati sve od sebe da uzmu bod(ove) manje proteziranijem delu magicnog dua, tako je bilo i kad je bio Karadzic, tako se nastavilo i kad je ovaj otisao.

 

Nije nikakva sramota osvojiti 31 od mogucih 36 bodova, to je jedan kiks na svakih 6 meceva i svi u Evropi, ma kako jaki bili prosto gube meceve ili igraju nereseno kad odigraju bas lose. Sramota je ovo sto se radi u nasoj ligi, da jedan Partizan moze da dobije sve u ligi vec godinu dana kao Real Madrid da je sleteo u Srbiju ili da Crvena zvezda u jedno 5 sezona ima 4 remija i 1 poraz u bitnim mecevima protiv ekipa koje se ne zovu Partizan ili Napredak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li je nasa liga toliko losa da su Flora i Anortozis jaci od svih drastično. Mislim ok, bice Partizan ove godine sampion ali mi je stvarno nerealno sa kojom lakocom pobedjuje rivale ove godine. Koliko se secam, samo su ih Proleter(jedini kiks) i Napredak u Krusevcu namucili. 

 

Jos je Partizan i oslabljen a lagano djuskaju po poljanama nasim. Liga nam je tesko smece ocigledno, i zaista je iluzorno sto smo na 11 mestu u Evropi, tragikomedija. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Volter said:

Komšijama čestitke na tituli! A za nas dobra stvar što će zbog gubitka titule idiotska uprava otići. Terza će održati obećanje.

 

Kako da ti kažem... Terzić je podneo neopozivu ostavku u Zvezdi još 2015.

 

http://www.crvenazvezdafk.com/sr/vest/3860/zvezdan-terzic-podneo-ostavku

 

Samo čeka da mu je neko usvoji, evo već cirka šest godina... :smiley59:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

 

Kako da ti kažem... Terzić je podneo neopozivu ostavku u Zvezdi još 2015.

 

http://www.crvenazvezdafk.com/sr/vest/3860/zvezdan-terzic-podneo-ostavku

 

Samo čeka da mu je neko usvoji, evo već cirka šest godina... :smiley59:

Džaba kad nije usvojena, a sad je Terzinjo dao reč (on je inače čovek od reči), tako da on napušta lepoguznu fotelju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dl91 said:

Da li je nasa liga toliko losa da su Flora i Anortozis jaci od svih drastično. Mislim ok, bice Partizan ove godine sampion ali mi je stvarno nerealno sa kojom lakocom pobedjuje rivale ove godine. Koliko se secam, samo su ih Proleter(jedini kiks) i Napredak u Krusevcu namucili. 

 

Jos je Partizan i oslabljen a lagano djuskaju po poljanama nasim. Liga nam je tesko smece ocigledno, i zaista je iluzorno sto smo na 11 mestu u Evropi, tragikomedija. 

Ne sudi po rezultatima.

 

Poslednjih mesec-dva se često mučimo u ligi, nije to uopšte lagano. Dešavalo se da proigramo kad Natho uđe u 60. minutu ili kad protivnik baš padne fizički. Eto, protiv Novog Pazara, najskorija utakmica, smo se opasno mučili i bili maltene bez šanse do gola u 2. pol, delom srećnog delom spretnog.

 

Različit je i pristup tima u Evropi i ligi. Anortozis je kesa. Razneli smo ih na Kipru (jedina utakmica u grupi koju smo odigrali kako treba), a i ovde smo ovako osakaćeni kontrolisali meč do glupog gola, a tada je krenula panika i podsećanja na Augzburg i AZ. Flora nije kvalitet ali je tvrda - niko ih nije odvalio u grupi. Ovde smo pobedili naizgled lagano ali su opušteno mogli da povedu i nismo uopšte bili dobri. Tamo smo odigrali bez vodećih igrača i uz užasan pristup. Da smo imali dobar pristup verovatno bi i utakmice u Evropi lakše rešavali.

 

Liga jeste loša i prevelika, ispričana priča. Isto tako, nije jedina u kojoj par timova odskače, a usput mogu i ravnopravno da igraju sa protivnicima iz tih, "srednjih" liga.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne sudi po rezultatima.

 

Poslednjih mesec-dva se često mučimo u ligi, nije to uopšte lagano. Dešavalo se da proigramo kad Natho uđe u 60. minutu ili kad protivnik baš padne fizički. Eto, protiv Novog Pazara, najskorija utakmica, smo se opasno mučili i bili maltene bez šanse do gola u 2. pol, delom srećnog delom spretnog.

 

Različit je i pristup tima u Evropi i ligi. Anortozis je kesa. Razneli smo ih na Kipru (jedina utakmica u grupi koju smo odigrali kako treba), a i ovde smo ovako osakaćeni kontrolisali meč do glupog gola, a tada je krenula panika i podsećanja na Augzburg i AZ. Flora nije kvalitet ali je tvrda - niko ih nije odvalio u grupi. Ovde smo pobedili naizgled lagano ali su opušteno mogli da povedu i nismo uopšte bili dobri. Tamo smo odigrali bez vodećih igrača i uz užasan pristup. Da smo imali dobar pristup verovatno bi i utakmice u Evropi lakše rešavali.

 

Liga jeste loša i prevelika, ispričana priča. Isto tako, nije jedina u kojoj par timova odskače, a usput mogu i ravnopravno da igraju sa protivnicima iz tih, "srednjih" liga.

Rezultatski ste samo dva puta bili ugrozeni za kiks, jednom se desio. O tome sam pisao, samo ste dva puta usli u poslednjih pola sata ili dvadeset minuta sa 1:0 ili 0:0 rezultatom. Ako nisam u pravu izvadi podatak da nije tako. Evo meni pada na pamet samo Napredak 0:1 na kraju i Proleter 0:0. Mozda jos Dubocica u kupu. Ja se zaista ne secam sekvence cak ni kad ste imali mnogo jace ekipe nego sad. 

 

Otisli su vam Asano i Suma, otisao i Pavlovic ali opet nekako neuporedivo sigurnije dobijate utakmice nego bez njih. Golove i ne primate. 

 

Brt Flora nije tvrda, Flora pripada poslednjem domu fudbalske Evrope, a opet su vas pobedili za prvu pobedu u Evropi nekog Estonskog tima. Anortozis je valjda 8. na Kipru, znaci i tamo su prosek. 

 

Gent je ono, nista posebno ekipa. Od prosle godine jos im je otisao ubodljivo najbolji igrac, Jaremcuk, i jos neko ne mogu da se setim. 

 

Ne kazem da vasa igra deluje dobro u poslednje vreme, vec da rezultatski nikad lakse ostvaruje te pobede, ulazi se faktički u svaku poslednju trecinu sa vec resenim ishodom. 

 

Ali eto, ispostavice se da je nikad bolji plasman nase lige jedna fatamorgana, a kvalitet u globalu verovatno na istorijsko minimumu. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

Jeste, rezultatski celujemo mnogo sigurnije i uglavnom ranije rešavamo mečeve nego što izgledamo. Ali, rekoh ti, protiv NP bismo se ko zna koliko mučili da nije MM dao onakav lob glavom. Protiv Čuke, npr. 2-0 a opušteno smo mogli da izgubimo taj meč. Džaba što je Sale Ilić njima na klupi pa da neko pomisli svašta, oni su izašli da igraju i videlo se koliko im je stalo. Pa 0-0 protiv Proletera, nije moglo stalno da se otvara.

 

Eto, može da se kaže za Radnik da je odigrao čudno - nisu skinuli gaće, kidali su oni ali samo u odbrani, parkiran autobus i to dupli. Iznenadio sam se kada sam video da su protiv vas opasno zapretili što im se isplatilo.

 

U prvih par meseci smo izgledali odlično, videlo se da su pristup i spremnost na nivou, pa smo trčali, grizli i pravili pritisak od početka, otud i ranije rešavanje utakmica. Sada je veliko mučenje, ponekad i slučajni golovi pa su bolji rezultati nego igra. U Evropi nam je i pristup bio očajan - lepo sam napisao, kada smo igrali korektno odvalili smo Kiprane, u Beogradu je bio plač. Pa i tu Floru bismo pobedili da nismo ušli sa idejom da ne igramo, a još smo i odmarali neke igrače, plus povrede. Scenario da propadneš, pa makar i protiv Estonaca. Vi bolje izgledate u Evropi, ono što sam video nego u domaćici, a mi lagano izgledamo sve lošije ne oba fronta s tim da imamo bolji fokus, bolje trčimo i aktivniji smo na domaćim livadama.

 

Uostalom, i u derbiju smo bili nadigrani u prvih 25-30 minuta, posle smo se uglavnom mi pitali.

 

Ima tu i do Stanojevog pečata - Arsenije je pisao o tome kad je došao. Ume da sredi neke detalje, da naprži ekipu. Uostalom,i prošle sezone, čim je proveo više vremena sa ekipom izgledali smo ok i imali dugačak niz uglavnom sigurnih pobeda. 

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...