Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

2 hours ago, Dl91 said:

@Constantin

 

Nema ovde nikakvog srpstva niti busanja, ovo sto sam ja napisao su cinjenica svima poznate. Ima ona stara koju znaju Krajisnici, kad se dete rodi prvo kaze Zvezda pa tek onda mama i tata. Drugi ne mogu da shvate sta je Zvezda tim ljudima znacila.

Šta misliš da je Dinara iz Knina bila szalni drugoligaš i usla u prvu ligu da li bi ljuti Krajišnici navijali za taj klub ili bi i dalje samo znali za Zvezdu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Itekako se sećam krcatih vozova sa navijačima koji su dolazili na utakmice. Čini mi se da je i prečka sa Marakane završila u Kninu, posle utakmice sa Bajernom ???

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

Tako je. 

21 minutes ago, Perkos2 said:

Šta misliš da je Dinara iz Knina bila szalni drugoligaš i usla u prvu ligu da li bi ljuti Krajišnici navijali za taj klub ili bi i dalje samo znali za Zvezdu. 

Pazi ovako, gostovali su i Ofk i Hajduk i ne znam ko jos Dinari, ali nikad nije bilo ni blizu publike na stadionu kao onda kad je Zvezda gostovala. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dl91 said:

Tako je. 

Pazi ovako, gostovali su i Ofk i Hajduk i ne znam ko jos Dinari, ali nikad nije bilo ni blizu publike na stadionu kao onda kad je Zvezda gostovala. 

Gostovali su na prijateljskoj ili eventualno u kupu. Pitanje je da se napravio jak klub koji igra prvu ligu da li bi lokalno stanovništvo navijalo za njega. Nesto kao Velez.  Dobar klub koji je u konkurenciji za dobar rezultat i određeni grad i regija navijaće za njih. Kad je pre izvesnog vremena ulagano i u KG sport tamosnji navijaci gledali su evropsku kosarku, odbojku, rukomet i vaterpolo. U fudbalu bili sasvim korektni dve sezone i onda dosao sinRale i zavrnuo slavinu. Sad kad su rezultati slabiji naravno da je manje i zanimanje za sport.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2020 at 6:46 AM, Perkos2 said:

rukomet tone sve dublje zato sto ga vode lopovi i neznalice a najviše ih je bilo u Zvezdi pa nije čudo što se raspadaju a zlobnici kazu da AV nikad nije ni gledao rukomet.

Verovao ili ne, stajao je na šipci u Pioniru, na utakmici Zvezda-Teka ('96.) i "vodio" navijanje. Drugi put kada sam ga video da radi isto je na košarci Zvezda-Budućnost (npr. '98.), nije se znalo ko glasnije psuje Mila, da li on ili Ćirilo (Petar Ilić, reditelj).

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Perkos2 said:

Gostovali su na prijateljskoj ili eventualno u kupu. Pitanje je da se napravio jak klub koji igra prvu ligu da li bi lokalno stanovništvo navijalo za njega. Nesto kao Velez.  Dobar klub koji je u konkurenciji za dobar rezultat i određeni grad i regija navijaće za njih. Kad je pre izvesnog vremena ulagano i u KG sport tamosnji navijaci gledali su evropsku kosarku, odbojku, rukomet i vaterpolo. U fudbalu bili sasvim korektni dve sezone i onda dosao sinRale i zavrnuo slavinu. Sad kad su rezultati slabiji naravno da je manje i zanimanje za sport.

Kad je Profikolor igrao prvu ligu u košarci protiv Zvezde ili Partizana bukvalno smo samo mi iz kopa navijali za CZ ili KKP. Čak mi je dosta ljudi za koje znam da simpatišu jedan od ta dva kluba reklo da lokalni klub ima prioritet. To je bio početak devedesetih, još se vuklo nasleđe iz SFRJ da ljudi imaju vezanost za svoju sredinu. U međuvremenu se dosta toga deformisalo u društvu, ali desetak godina redovnih uspeha NS, Niša ili KG bi doveli do toga da novi klinci preferiraju taj tim kad im gostujemo mi iz BGD. Potreban je kontinuitet uspeha da se izgradi vezanost i prenese na nove generacije.

 

Inače, moj ćale je iz Krajine, a 90% dece njega i njegovih braće i sestara navijamo za Partizan, gde god da živimo. Vremena se menjaju. :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzistrou said:

Verovao ili ne, stajao je na šipci u Pioniru, na utakmici Zvezda-Teka ('96.) i "vodio" navijanje. Drugi put kada sam ga video da radi isto je na košarci Zvezda-Budućnost (npr. '98.), nije se znalo ko glasnije psuje Mila, da li on ili Ćirilo (Petar Ilić, reditelj).

 

ne znam za te podatke ali znam da mu je pokojni Šuca zabranio ulazak na sever pocetkom 90-tih. 

Link to comment
Share on other sites

sve je tačno i još gore nego ne sme ni on da udari u glavu tek tako. decu su navikli da bez menadzera nema uspeha u fudbalu i to tako funkcionise u svim klubovima. u selekcijama reprezentacije "selektori" dobiju ko koliko igra i na kojoj poziciji a oni koji nisu kod najačih menadzera uopste i ne dobiju poziv u repku.  "selektori" imaju platu kao direktori velikih firmi u Srbiji ali naravno % daju gde treba.

Link to comment
Share on other sites

Samo da kazem da sam danas stopirao na izlazu iz NSa na putu ka Rumenki i da je Dragan Ivanovic (zvani gace) prosao, vozeci mozda 50 km/h, gledajuci u mene.
5 godina mi je bio trener.
3 godine je redovno dolazio u kafic/kladionicu u kojem sam radio i kao operater u kladionici i kao konobar.
Zivimo relativno blizu jedno drugom.
Ceo zivot se krecemo po istim objektima i satro javimo jedan drugom (iako sam ja u 100% slucajeva taj koji se prvi javi).

Vec sam pisao na proslom forumu o kakvom smradu se radi, ali ovo je bilo previse cak i za njega.

Njegovo pravo da me ne pokupi, moje pravo da se ljutim i kazem da je p.icka.

Morao sam negde da se izventilisem. Jedino mi je ova tema bila odgovarajuca 😄

Edited by RatzenStadt
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

Samo da kazem da sam danas stopirao na izlazu iz NSa na putu ka Rumenki i da je Dragan Ivanovic (zvani gace) prosao, vozeci mozda 50 km/h, gledajuci u mene.
5 godina mi je bio trener.
3 godine je redovno dolazio u kafic/kladionicu u kojem sam radio i kao operater u kladionici i kao konobar.
Zivimo relativno blizu jedno drugom.
Ceo zivot se krecemo po istim objektima i satro javimo jedan drugom (iako sam ja u 100% slucajeva taj koji se prvi javi).

Vec sam pisao na proslom forumu o kakvom smradu se radi, ali ovo je bilo previse cak i za njega.

Njegovo pravo da me ne pokupi, moje pravo da se ljutim i kazem da je p.icka.

Morao sam negde da se izventilisem. Jedino mi je ova tema bila odgovarajuca 😄

Bivsi trener Napretka?

Đubre 🤣🤣🤣

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
21 hours ago, Cooper said:

Dominacija AS na kzs.

Kad vec nemamo upravu, morao je neko da kaze sve o savezu.

 

Fudbalski savez Srbije je ozbiljna i nezavisna organizacija koja ne podleže bilo kakvim pritiscima i koja se pridržava važećih pravila i propisa. Samim tim nijednog trenutka nismo razmatrali bilo kakve promene tokom sezone", rekao je Kokeza.

 

 

Gospodin A. Stanojević je ispao malo piglu i odgovorio u maniru jednog avangardnog sipkasa 😴

 

B: Ali, Kokeza&co (FSS) ... kakav skup punoglavaca na jednom mestu. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2020 at 6:53 PM, Dl91 said:

@Constantin

 

Zvezda je igrom slucaja igrala u prethodne dve godine sa ubedljivo najboljim timovima, a sta su Bajern, Liverpul, Totenhem, Psz... govore i rezultati iz prethodnih godina, Bajern i Liverpul prvaci Evrope a Tot i Psz finalisti. Barsa je popila 8 od Bajerna, sta oni da kazu koji ulazu ko zna koliko para. Da budemo posteni, razlika izmedju desetak najbogatijih klubova i ostalih je nikad veca, a LE je po meri Zvezde po trenutnoj privrednoj moci i standarda naseg naroda, pa je i to pitanje. 

 

Pritom je uzela 7 bodova u te dve grupne faze, da ne govorimo o pobedi nad Liverpulom. Misaona imenica za sve nase klubove. Pre toga prolece u LE, sada opet prolece u LE.

 

Sto se tice drzavnih klubova, da Zvezda je drzavni klub, kao i Partizan. Ljudi moji, pa cela Krajina je navijala za Zvezdu, za njih je Zvezda bila svetinja i poistovecivali su je sa Srbijom. Sa druge strane, upravo iz razloga zbog toga sto je bila najbolja i pretežno smatrana za srpski klub su je navijaci Hajduka iz Splita najvise mrzeli. Utakmica protiv Zvezde je morala da se dobije, ostali rezultati mogu da trpe. Hajduk jedini ima pozitivan skor sa Zvezdom na ovim prostorima. 

 

To je samo jedan od primera sta Zvezda pa i Partizan normalno znace Srbiji. 

 

Star je post vec skoro mesec dana, ali moram:

 

E pa bas ovakav mentalitet nam je doneo mnogo toga dobrog. U tom Kninu danas ne zeli da zivi niko, ni Srbi ni Hrvati. Hipoteticki, da je ostala Jugoslavija ili da je stvorena neka nezavisna drzava ili da su se ujedinili sa Srbijom isto bi bilo - nula ulaganja u bilo sta osim u par velikih centara i, naravno, nula pripadnosti svom kraju i stadionu koji je na nekih par stotina ili hiljada metara od kuce, ali zato se jedan klub poistovecuje sa narodom ili drzavom.

 

Fudbalski klubovi su fudbalski klubovi - sredstvo za zabavu masa i od ljudi zavisi da li ce ti kolektivi biti neka prijatna navika u pauzi od posla ili porodice ili patoloska vezanost za uspehe i neuspehe i potreba da se bude deo "neceg veceg".

 

Eto i taj primer, svuda gde su Srbi navija se za jedan, dva ili tri kluba - nebitno, tako smo nauceni. Pa valjda nismo ovce, valjda se opredeljujemo za jedan od vise izbora na osnovu sta ko preferira, jer ja zaista ne vidim cemu sluze svi fudbalski klubovi u Srbiji ako ce mantra da bude da "Srbin navija za ovaj ili onaj klub i to je tako, promeniti se ne moze" (kao sto ne vidim ni cemu sluze ovakvi izbori u Srbiji, ali to je druga tema).

 

A odgovor zasto nemamo jedan RB Salzburg - pa potrebno nam je da imamo koga da mrzimo sa druge strane, bez toga to nije to. Zasto je ljudima ovde toliko normalno da postoji takav odnos prema fudbalu (da ne pominjemo kriminal), a sve se to promeni samo sa naznakom da se ulaze samo u jedan klub i da postane bitan samo jedan klub (kao, tada prvenstvo vise nema nikakav smisao) ne znam, ali se svakako ovde nista nece menjati i stvari ce biti iste za nasih zivota.

 

Tamo neke 2222. se mozda nesto i promeni, ali mi to videti necemo, tako da je totalno svejedno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2020 at 4:21 PM, Don Juan said:

Kao što Radnički ne može da zadrži svoje omladince, pa idu u Zvezdu ili Partizan, tako ni Zvezda ni Partizan ne mogu da zadrze svoje omladince ako ih neki veći klub traži ili finansijski moćniji. Ako misliš da samo kinta privlači te klince u večite, onda si u ogromnoj zabludi. Odleze zato što su to Zvezda i Partizan, klubovi koji su, izvini ali je tako, mnogo bolja perspektiva za njih ili su od malih nogu navijači ovih klubova. Isto tako ni Everton ili Fulam ne mogu da zadrze svoje igrače ako ih traze Mančester ili Luverpul. Juče gledam, valjda juče, Lester i komentator kaže za Barnsa kako će uskori otići u neki veći klub iz Premier lige. I to je činjenica. A pazi, taj Lester je bio šampion pre par godina. To je realnost, igrač uvek zeli da ide tamo gde će imati veću šansu za napredak. Te Iliće koje pominješ nisu ostavili neki značajan trag u Zvezdi niti su uticali na plasman u Lš ili LE. Radnički je sa druge strane uzeo lepe pare na ovim transferima i tu se priča završava.

Premier liga bi postojala i bez Liverpulu ili Mančestera ili Arsenala, ali to više ne bi bilo to. Ulaganja bi se značajno smanjila i interesovanje bi se značajno smanjilo, posebno ono van Engleske, a da bi fudbal nastavio da se igra, pa nastavio bi. Sa druge strane makni večite i pogledaj kolika bi poseta bila na stadionima.

 

Potpuno si promasio sa pominjanjem PL kao primera.

 

U PL se i desilo da Chelsea, Arsenal i Manchester United nakon odlaska Fergusona imaju sezone kada su manje - vise nebitni, ManU i sada moze samo da sanja da dovodi imena poput onih koje dovodi City, pa i Chelsea.

 

Upravo uspon MC i Spursa pokazuje da tu nikakvu ulogu ne igra tradicija nego - novac. Da, prelaze iz Leicestera u Liverpool zbog novca. Samo, nekada, pre desetak godina, nisi imao klubove van velike cetvorke koji su trosili ozbiljan novac na pojacanja, sad taj Everton, taj Leicester, taj Tottenham, pa i drugi klubovi trose desetine miliona na pojacanja. Da ne pricam o MC koji je nekada bio beznacajan klub koji je mogao samo da sanja borbu za izlazak u Kup Uefa.

 

Mozes ti da maknes vecite, ali ulozis ogroman novac u klubove i dovedes kvalitetne igrace, sredis stadione, pa docice ti publika, pogotovo ako je besplatan ulaz. Kao sto i sad dolaze kad je besplatan ulaz na Crvenu zvezdu i Partizan, a bude prazan stadion kad se placa karta.

 

On 12/30/2020 at 4:35 PM, Don Juan said:

Još nešto koliko to para Zvezda i Partizan dobijaju od države, a koliko toj istoj državi vraćaju?

Ja znam da je Telekom nekada davao Zvezdi između 500 k i milion, Za Partizan ne znam i nije toliko ni bitno.

Zvezda na ime poreza toj državi vraća preko 6.000.000 evra.

Zvezda i Partizan naprave rezultat u Evropi, UEFA na ime toga uplati pare, u Srbiji nastane grabež za istim. 

Veličina se stiče rezultatima, a ni Zvezda ni Partizan nisu od jule i imaju ogromnu tradiciju iza sebe, a zašto lokalni klubovi ne mogu da dosegnu te veličine, možda je najbolje da počnete da krivca tražite u svom dvorištu, a ne da prstom pokazujete u klubove, koji uz sve mane, uz sve kriminalce i lopove koji su im se nakačili ipak imaju mnogo veći značaj za srpski fudbal nego bilo ko. A ako je neko pokraden u zadnjih 30 godina to su bili Zvezda i Partizan, a šta misliš kolika bi tek bila razlika da se to nije desilo? Ali sa druge strane  ja ne želim prstom da pokazujem u bilo koga, pošto je krivac u našem dvorištu.

 

Ovo je najobicniji mit, koji nema mnogo veze sa realnoscu.

 

Klubovi nisu samoodrzivi. Oni ne mogu da se finansiraju samo od transfera i novca iz Evrope. Brdo klubova u Italiji je bankrotiralo jer su troskovi bili preveliki. Panathinaikos, AEK, turski velikani, Steaua, Dinamo Bukurest, Rapid Bukurest, Rangers, Hajduk iz Splita, CSKA iz Sofije i da ne nabrajam sad dalje, svi su imali periode kad su bili uspesni, imali novca i od sponzora i od drzave i od transfera i svi su prolazili kroz bankrot, nizi rang, prosecnost, tragicne rezultate.

 

Ispada da samo Partizan i Crvena zvezda mogu da magicno zaradjuju na transferima i od ucesca u grupama LS i LE, jer od ulaznica nema vajde - cim je Terzic podigao cene, mogao je samo da se slika sa punim stadionom.

 

Drzava ulece onda kad postane opasnost da klubovi naglo propadnu i odu na neko 10. ili poslednje mesto zbog nagomilanih dugova. Tada, za razliku od svih drugih klubova, odjednom stignu neke pare, uvek se dugovi plate, uvek se dovode skupa pojacanja, uvek ima. Od ovih ostalih klubova samo FK "dajte nesto radnicima" Vojvodina nije imala problema sa strmoglavljenjem u finansijski ambis, svi ostali su prosli kroz pakao trece lige ili su prosto mrtvo more koje nista ne ulaze pa ni nema neke dugove (Spartak se fuzionisao sa Zlatibor Vodom u 3. ligi, Radnicki Nis igrao 3. ligu, Cukaricki skoro propao, Vozdovac igrao 3. ligu, ovo ostalo su novi klubovi koji gomilaju dugovanja i za sezonu - dve i oni ce poceti da propadaju).

 

To vreme kada je svaku naciju istocne Evrope predstavljao jedan ili dva kluba, pa su oni bili reprezentacija u malom je proslo. I ti klubovi iz istocne Evrope su sad ili kapitalisticki projekti koje vode ljudi sa ozbiljnim novcem u rukama ili oronuli i propali velikani koji zive od stare slave i sa setom je se secaju.

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 1:45 AM, goldberg said:

 

Potpuno si promasio sa pominjanjem PL kao primera.

 

U PL se i desilo da Chelsea, Arsenal i Manchester United nakon odlaska Fergusona imaju sezone kada su manje - vise nebitni, ManU i sada moze samo da sanja da dovodi imena poput onih koje dovodi City, pa i Chelsea.

 

Upravo uspon MC i Spursa pokazuje da tu nikakvu ulogu ne igra tradicija nego - novac. Da, prelaze iz Leicestera u Liverpool zbog novca. Samo, nekada, pre desetak godina, nisi imao klubove van velike cetvorke koji su trosili ozbiljan novac na pojacanja, sad taj Everton, taj Leicester, taj Tottenham, pa i drugi klubovi trose desetine miliona na pojacanja. Da ne pricam o MC koji je nekada bio beznacajan klub koji je mogao samo da sanja borbu za izlazak u Kup Uefa.

 

Mozes ti da maknes vecite, ali ulozis ogroman novac u klubove i dovedes kvalitetne igrace, sredis stadione, pa docice ti publika, pogotovo ako je besplatan ulaz. Kao sto i sad dolaze kad je besplatan ulaz na Crvenu zvezdu i Partizan, a bude prazan stadion kad se placa karta.

 

 

Ovo je najobicniji mit, koji nema mnogo veze sa realnoscu.

 

Klubovi nisu samoodrzivi. Oni ne mogu da se finansiraju samo od transfera i novca iz Evrope. Brdo klubova u Italiji je bankrotiralo jer su troskovi bili preveliki. Panathinaikos, AEK, turski velikani, Steaua, Dinamo Bukurest, Rapid Bukurest, Rangers, Hajduk iz Splita, CSKA iz Sofije i da ne nabrajam sad dalje, svi su imali periode kad su bili uspesni, imali novca i od sponzora i od drzave i od transfera i svi su prolazili kroz bankrot, nizi rang, prosecnost, tragicne rezultate.

 

Ispada da samo Partizan i Crvena zvezda mogu da magicno zaradjuju na transferima i od ucesca u grupama LS i LE, jer od ulaznica nema vajde - cim je Terzic podigao cene, mogao je samo da se slika sa punim stadionom.

 

Drzava ulece onda kad postane opasnost da klubovi naglo propadnu i odu na neko 10. ili poslednje mesto zbog nagomilanih dugova. Tada, za razliku od svih drugih klubova, odjednom stignu neke pare, uvek se dugovi plate, uvek se dovode skupa pojacanja, uvek ima. Od ovih ostalih klubova samo FK "dajte nesto radnicima" Vojvodina nije imala problema sa strmoglavljenjem u finansijski ambis, svi ostali su prosli kroz pakao trece lige ili su prosto mrtvo more koje nista ne ulaze pa ni nema neke dugove (Spartak se fuzionisao sa Zlatibor Vodom u 3. ligi, Radnicki Nis igrao 3. ligu, Cukaricki skoro propao, Vozdovac igrao 3. ligu, ovo ostalo su novi klubovi koji gomilaju dugovanja i za sezonu - dve i oni ce poceti da propadaju).

 

To vreme kada je svaku naciju istocne Evrope predstavljao jedan ili dva kluba, pa su oni bili reprezentacija u malom je proslo. I ti klubovi iz istocne Evrope su sad ili kapitalisticki projekti koje vode ljudi sa ozbiljnim novcem u rukama ili oronuli i propali velikani koji zive od stare slave i sa setom je se secaju.

 

OMG, jesi li to upravo naveo MCFC i Spurse kao primer timova bez tradicije!? Istraži malo istoriju Sitija pre nego što napišeš tako nešto.

 

Ova boldovana rečenica, za mene, diskvalifikuje ceo post, a i neke prethodne o FK Dinari i Radničkom iz Kragujevca. Upravo zbog toga što su Siti i Spursi odličan primer timova sa ogromnom tradicijom i popularnošću (većom nego brojni timovi koji su osvajali evropske trofeje), iako imaju relativno neslavnu istoriju po pitanju trofeja u Engleskoj i nepostojeću u Evropi. Broj navijača MCFC i UTD u širem Mančesteru je jako približan, svakako istog reda veličina, čak neki podaci tvrde i da Siti ima prednost. 

 

Ako tradicija i podrška ne igraju ulogu, što puče onda šeik 200+ miliona na Siti, a stajao mu ispred nosa neki Norvič, Potsmut ili Blekpul skoro za džabe. Mogao je taman za to što uštedi da dovede nekog Nejmara. 🙂 

 

A i ono pisanje kao Terza digao cene, pa nema punog stadionu su deplasirane. Prvo, jer cene zaista jesu bile ludačke. A drugo, jer s tom posetom i takvim cenama, klub je i dalje zaradio 5+ miliona po utakmici, iako tribine nisu bile pune. Znači, samo je trebalo malo kalibrisati cene i dobio bi najbolje od oba sveta, ozbiljnu zaradu i pun stadion. Inače, umirem od želje da čujem kolike su bile cene karata za Radnički i Profikolor. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tunji Awojobi said:

Broj navijača MCFC i UTD u širem Mančesteru je jako približan, svakako istog reda veličina, čak neki podaci tvrde i da Siti ima prednost. 

Nije približan, Siti ima više navijača. Nije duplo ali je dosta više. Dvojica bivših direktora su iz Mančestera. Obojica su zagriženi navijači Junsjteda i Sitija. Više puta sam bio prisutan kad su se peckali i sećam se vrlo dobro kako se svaki put kiselo smeškao ovaj što navija za Junajted na prozivku da ih nema ni pola od navijača Sitija u rodnom gradu. Ja ga posle pitao jel istina i rekao mi nije baš pola ali ih ima dosta više.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

MUP je objavio snimak hapšenja čoveka koji se sumnjiči da je reketirao fudbalera Mladena Devetka, defanzivca Vojvodine.

Dvadesetjednogodišnji Devetak je morao da menja menadžera pod prisilom, a MUP je Dragana B. uhapsio u saradnji sa Upravom kriminalističke policije.

 

Dragan B. je rođen 1989. godine, a poznat je kao jedan od najbližih saradnika člana Uprave FK Vojvodina Slobodana Milutinovića “Snajpera”.

Dragan je takođe bio i član Skupštine kluba u prethodnom sastavu. Inače, njegov saradnik Slobodan Milutinović poznat je kao čovek koji je preživeo nekoliko pokušaja ubistva, ali i kao neko ko je pre dve godine izabran za funkcionera FK Kabel.

Devetak je pre toga, jedno vreme bio na pozajmici iz Vojvodine upravo u Kabelu.

 

https://nova.rs/sport/fudbal/iznuda-snimak-hapsenje-dragan-b-vojvodina-novi-sad-reketiranje-fudbalera/

 

 

Nekakav "napredni" fudbal se igra kod nas ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2021 at 12:22 PM, Tunji Awojobi said:

 

OMG, jesi li to upravo naveo MCFC i Spurse kao primer timova bez tradicije!? Istraži malo istoriju Sitija pre nego što napišeš tako nešto.

 

Ova boldovana rečenica, za mene, diskvalifikuje ceo post, a i neke prethodne o FK Dinari i Radničkom iz Kragujevca. Upravo zbog toga što su Siti i Spursi odličan primer timova sa ogromnom tradicijom i popularnošću (većom nego brojni timovi koji su osvajali evropske trofeje), iako imaju relativno neslavnu istoriju po pitanju trofeja u Engleskoj i nepostojeću u Evropi. Broj navijača MCFC i UTD u širem Mančesteru je jako približan, svakako istog reda veličina, čak neki podaci tvrde i da Siti ima prednost. 

 

Ako tradicija i podrška ne igraju ulogu, što puče onda šeik 200+ miliona na Siti, a stajao mu ispred nosa neki Norvič, Potsmut ili Blekpul skoro za džabe. Mogao je taman za to što uštedi da dovede nekog Nejmara. 🙂 

 

Mislis, stajao mu je ispred nosa neki Leicester, koga je uzeo onaj iz King Power kompanije i od tada ovi trose desetine milione evra svakog prelaznog roka?

 

PL je potpuno drugi univerzum u odnosu na bilo koju drugu ligu. Ti klubovi koje pominjes u nekoj drugoj ligi ne bi bili ni primeceni i onda im dzaba i 100 godina istorije ako nikada nisu uradili nista u toj istoriji.

 

Uostalom, podatak da MCFC ima vise navijaca u gradu od MUTD dovoljno govori (sa nasim ili nekim drugim mentalitetom u gradu bi postojao samo MUTD, a MCFC bi imao ulogu OFK Beograda).

 

On 1/31/2021 at 12:22 PM, Tunji Awojobi said:

A i ono pisanje kao Terza digao cene, pa nema punog stadionu su deplasirane. Prvo, jer cene zaista jesu bile ludačke. A drugo, jer s tom posetom i takvim cenama, klub je i dalje zaradio 5+ miliona po utakmici, iako tribine nisu bile pune. Znači, samo je trebalo malo kalibrisati cene i dobio bi najbolje od oba sveta, ozbiljnu zaradu i pun stadion. Inače, umirem od želje da čujem kolike su bile cene karata za Radnički i Profikolor. 

 

Ma svaki klub bi samo na LS mogao da racuna na pun stadion samo ako bi ulaz bio besplatan. To vazi za Cukaricki, Vozdovac, Radnicki iz Nisa, Vojvodinu, TSC ili neki sesti klub u grupama LS.

 

Pa hala Radnickog iz Kragujevca je bila puna iako taj klub nema bukvalno nikakvu tradiciju. Nego nesto novo + konkurentan tim i eto pune hale. Ta prica kako ljudi hoce da gledaju samo dva jaka kluba i kao zato ne treba nikad ulagati u bilo koji drugi klub (osim da imaju ulogu dzaka za udaranje) je prava definicija deplasiranog. Sluzi za opravdavanje jedne od retkih liga bez briga u Evropi - u nekom ludom scenariju kada bi liga imala dva mesta u kvalifikacijama za LS, ta dva mesta bi zauzela Crvena zvezda i Partizan i pre pocetka lige, jer, mozes misliti drugima ne treba novac od LS, a u stvari sve te uprave znaju svoje mesto i ni najmanje ih ne zanimaju rezultati kluba. Samo sto je skandal kada se tako nesto dogodi Partizanu, a sasvim obican dan kad tako funkcionisu drugi klubovi.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Mislis, stajao mu je ispred nosa neki Leicester, koga je uzeo onaj iz King Power kompanije i od tada ovi trose desetine milione evra svakog prelaznog roka?

 

PL je potpuno drugi univerzum u odnosu na bilo koju drugu ligu. Ti klubovi koje pominjes u nekoj drugoj ligi ne bi bili ni primeceni i onda im dzaba i 100 godina istorije ako nikada nisu uradili nista u toj istoriji.

 

Uostalom, podatak da MCFC ima vise navijaca u gradu od MUTD dovoljno govori (sa nasim ili nekim drugim mentalitetom u gradu bi postojao samo MUTD, a MCFC bi imao ulogu OFK Beograda).

 

 

Ma svaki klub bi samo na LS mogao da racuna na pun stadion samo ako bi ulaz bio besplatan. To vazi za Cukaricki, Vozdovac, Radnicki iz Nisa, Vojvodinu, TSC ili neki sesti klub u grupama LS.

 

Pa hala Radnickog iz Kragujevca je bila puna iako taj klub nema bukvalno nikakvu tradiciju. Nego nesto novo + konkurentan tim i eto pune hale. Ta prica kako ljudi hoce da gledaju samo dva jaka kluba i kao zato ne treba nikad ulagati u bilo koji drugi klub (osim da imaju ulogu dzaka za udaranje) je prava definicija deplasiranog. Sluzi za opravdavanje jedne od retkih liga bez briga u Evropi - u nekom ludom scenariju kada bi liga imala dva mesta u kvalifikacijama za LS, ta dva mesta bi zauzela Crvena zvezda i Partizan i pre pocetka lige, jer, mozes misliti drugima ne treba novac od LS, a u stvari sve te uprave znaju svoje mesto i ni najmanje ih ne zanimaju rezultati kluba. Samo sto je skandal kada se tako nesto dogodi Partizanu, a sasvim obican dan kad tako funkcionisu drugi klubovi.

 

Prvi bold: Ne, upravo suprotno. Govori da bi OFK Beograd verovatno bio u mnogo boljem položaju danas da je imao značajniju podršku navijača u gradu ili državi, a ne samo 150 unijaša, iako je konstantno bio oko 4og, 5og mesta u ligi, igrao čak i Evropu. 

 

Lester troši milione ali i dalje ne troši ni približno kao Junajted, Siti, Čelsi i Liverpul. Uostalom, nije plaćen ni blizu kao ova četiri kluba. Ne razumem šta znači to što troše milione u ligi u kojoj i 18i klub dovodi igrače za 20+ miliona? A i te priče nešto novo i konkurentan tim pa će biti puna hala  takođe nisu istina i to se videlo na primeru Hemofarma recimo, FMP-a i sličnih klubova. Ti ovde navodiš primer pune hale od 3000-4000 ljudi sa besplatnom ili simboličnom cenom karte dok se tim bori za titulu prvi put u svojoj istoriji kao primer podrške? 

 

Drugi bold ne razumem. Pa valjda postoji nešto između cene od 300 evra po utakmici i besplatne karte? Koji klub u Srbiji može da zaradi približnu cifru onoj koju je Zvezda zaradila u dve sezone u LŠ, čak i da ima pun stadion? Nijedan.

 

Treći bold ja nikad nisam ni rekao. Valjda postoji nešto između toga da "ne treba nikad ulagati u bilo koji drugi klub" i toga da ipak ima smisla ulagati najviše u klubove koji imaju najveću podršku. 

 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Prvi bold: Ne, upravo suprotno. Govori da bi OFK Beograd verovatno bio u mnogo boljem položaju danas da je imao značajniju podršku navijača u gradu ili državi, a ne samo 150 unijaša, iako je konstantno bio oko 4og, 5og mesta u ligi, igrao čak i Evropu. 

 

Pa ti si misljenja da oni koji daju pare gledaju koliko ko ima navijaca, pa zato klubovi imaju toliki budzet, sa cim se ne slazem.

 

Niko u Srbiji (ni u slicnim drustvima) nije mazohista da prati klub bez ikakvog smisla za koji znas da nece nikad dobiti Partizan ili Crvenu zvezdu. Vidi se to poslednjih godina po reakciji navijaca Partizana - nisu spremni da prate klub u situaciji kad im je maksimum 2. mesto i borba za LE.

 

Sta mislis da je sa navijacima ostalih klubova.

 

10 hours ago, Tunji Awojobi said:

Lester troši milione ali i dalje ne troši ni približno kao Junajted, Siti, Čelsi i Liverpul. Uostalom, nije plaćen ni blizu kao ova četiri kluba. Ne razumem šta znači to što troše milione u ligi u kojoj i 18i klub dovodi igrače za 20+ miliona?

 

Znaci da su jednom osvojili titulu, prosle sezone dugo vremena bili 2. i 3., ove sezone su 3. na tabeli.

 

To je kao kada bi bilo koji klub iz Srbije od 10 sezona u 4 bio u trci za titulu.

 

10 hours ago, Tunji Awojobi said:

 A i te priče nešto novo i konkurentan tim pa će biti puna hala  takođe nisu istina i to se videlo na primeru Hemofarma recimo, FMP-a i sličnih klubova. Ti ovde navodiš primer pune hale od 3000-4000 ljudi sa besplatnom ili simboličnom cenom karte dok se tim bori za titulu prvi put u svojoj istoriji kao primer podrške? 

 

Hemofarm i FMP nisu drzavni klubovi i ne predstavljaju KG, sto je sve sto je bio Radnicki.

 

Da, ja navodim takvu situaciju jer je prica kako ostali klubovi iz ostalih gradova nemaju navijace - da, nemaju, kao sto ne bi imala ni Crvena zvezda da igra drugu ligu ili Partizan u situaciji kad je zakucan za 2. mesto.

 

10 hours ago, Tunji Awojobi said:

Drugi bold ne razumem. Pa valjda postoji nešto između cene od 300 evra po utakmici i besplatne karte? Koji klub u Srbiji može da zaradi približnu cifru onoj koju je Zvezda zaradila u dve sezone u LŠ, čak i da ima pun stadion? Nijedan.

 

Skoro svaki klub, ako bi igrao LS i ako bi imao pristojne cene ulaznica.

 

Dovoljno je da imas marketing/reklamu tog meca i iole konkurentan tim i imaces pun stadion u slucaju besplatnog ulaza i polupun u slucaju skupljih cena karata.

 

10 hours ago, Tunji Awojobi said:

Treći bold ja nikad nisam ni rekao. Valjda postoji nešto između toga da "ne treba nikad ulagati u bilo koji drugi klub" i toga da ipak ima smisla ulagati najviše u klubove koji imaju najveću podršku.

 

Vidi ono sto sam napisao u zagradi.

 

To sto ti predlazes je finansiranje dzaka za udaranje. Ima i FK Partizan milionski budzet, pa njegovi navijaci (jedno 85% njih) misle da su zakinuti, da drzava ne daje koliko treba, da to nije ravnopravno. Prosto, jer iako imaju milionske ugovore, nemaju dovoljno da se bore za nesto u sezoni.

 

Ono sto ti predlazes je finansiranje nekog Radnickog iz Nisa, ali da se zna red kad igraju protiv Crvene zvezde, prvo 3 boda za goste, a onda i najbolje igrace na procenat.

 

Poredjenje sa drugim prvenstvima, a pogotovo sa PL je besmisleno. U prvom slucaju uprave tih klubova su kao igraci koji igraju igricu tako da ostvare najbolji moguci rezultat, ma kako da je tesko doci do cilja (imaju manji budzet, prodali najboljeg igraca, nisu nasli zamenu).

 

U slucaju nase lige to je kao da su se skupili neki igraci, a onda jedan igrac dao svom mladjem bratu da igra sa njima, da mu ne bude dosadno. I onda ovaj nista ne uradi jer i nije zainteresovan za igranje, nego dobije ponekad cokoladicu ili 100 dinara od starijeg brata i drustva i on sav srecan i zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...