Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Ovaj tip iz Loznice je sitna riba. Bahat predsjednik, bahat igrac, predsjednik koji je zalutao u fudbal i igrac koji je umislio da je Messi, dvojica Garonja na koridi. Ovo nisu nikakve neobicne scene za taj rang, poluprofesionalni klubovi, vise amaterski, nego profesionalni. Jeftin marketing tog Poledice.

Generalno u svim nizim rangovima se namjesta, u cijeloj Evropi. Bilo, jeste i bit ce. Savezi mogu donekle iskontrolisat samo dva najvisa ranga, jer su pod lupom javnosti, na Balkanu samo najvisi rang, sve ispod je utopija. Sto se tice namjestanja najboljeg strijelca lige, ja se sjecam slucaja Camataru u Rumuniji za dodjelu uefine zlatne kopacke. A tada su iz te zemlje dva kluba bila u TOP20 po kvalitetu u svijetu - Steaua i Dinamo.

Namjestali su Skandinavci utakmice evropskog prvenstva 2004, a da nece neki pajser u tamo nekoj Loznici kupovat bodove...

Cak mi je u ovoj prepirci simpaticniji ovaj predsjednik. Njemu je barem stalo do kluba. A ovaj igrac je promasio profesiju, uvrijedjena diva koja je dosla da hladi jaja i prepire se na prvu. Kada nemas ucinak, cuti, otrpi, treniraj, radi, sta imas da odgovaras?! Kao da su Ferguson, Hajnkes ili u kosarci Ivkovic ili Tanjevic mazili igrace i titrali im?! Stolicama su ih gadjali, udarali im visoke novcane kazne, istjerivali iz hale i ganjali su ih po putu...

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mensur Dogan said:

A ovaj igrac je promasio profesiju, uvrijedjena diva koja je dosla da hladi jaja i prepire se na prvu. Kada nemas ucinak, cuti, otrpi, treniraj, radi, sta imas da odgovaras?! 

Ne, nego dečko "drži do sebe" i sreća je što je ostao pribran do kraja.Razbio bih mu pi..ku kao poslednjoj protuvi, da sam bio na njegovom mestu.Pa dal mu je tatko ostavio FK testamentom pa će on da odlučuje o tome ko će i kada da dobije ispisnicu. "Mali Bogovi", kako da ne. Da se to govnjivim motaqkama rastera iz klubova...odzdo pa do vrha saveza ili obratno, jer riba od glave smrdi, da se igra viteški fudbal i da se ljudi vrate na stadione, kao nekad.Pisao sam već, nekada Osijek - OFK 20 000 ljudi, Velež - Borac 10 000, gradski derbi u Sarajevu 32 000, Napretkov debi  u tadašnjoj prvoj ligi, na JNA, 35 000 ljudi. A sad ? Osim familije i zamlaćenih ljudi (ko priBogu ja) i suma sumarum 1000...i to je dobra poseta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Ne, nego dečko "drži do sebe" i sreća je što je ostao pribran do kraja.Razbio bih mu pi..ku kao poslednjoj protuvi, da sam bio na njegovom mestu.Pa dal mu je tatko ostavio FK testamentom pa će on da odlučuje o tome ko će i kada da dobije ispisnicu. "Mali Bogovi", kako da ne. Da se to govnjivim motaqkama rastera iz klubova...odzdo pa do vrha saveza ili obratno, jer riba od glave smrdi, da se igra viteški fudbal i da se ljudi vrate na stadione, kao nekad.Pisao sam već, nekada Osijek - OFK 20 000 ljudi, Velež - Borac 10 000, gradski derbi u Sarajevu 32 000, Napretkov debi  u tadašnjoj prvoj ligi, na JNA, 35 000 ljudi. A sad ? Osim familije i zamlaćenih ljudi (ko priBogu ja) i suma sumarum 1000...i to je dobra poseta.

 

Jastace, dokazivace ''drzanje do sebe'' i pribranost u trecoj ligi i u loznickoj mahali?! :lol_2:

Nije ti to bolan UEFA Champions League, nego jebena Loznica! Amaterski fudbal gdje se svakakvi insani motaju oko klubova, jer ono sto ima kefalo za lopte, to je u visim rangovima, sigurno ne u Loznici.

Ti ocekujes u Loznici 10.000 - 20.000 :lol_2: Daj ba jarane, pa toliko raje u cijeloj Loznici nema. :lol_2:

To sto ti nabrajas, ja sam vec komentirao na nekoj drugoj temi, pa ne bih opet da razvlacim pitu. To moze u drzavi od 20 i kusur miliona ljudi i sa nekim drugim UEFA-pravilima kada su transferi igraca u pitanju. Bez para, u malim drzavicama i po Bosmanovim pravilima - utopija.

I sta je to ''viteski fudbal''? :lol_2:

Istina je da su se igraci generalno prokurcili, traze i u nizim rangovima sve vece pare, a velika vecina ih ne vrijedi koliko misle da zasluzuju. A mnogi klubovi su taoci lokalnih samouprava i raznoraznih investitotora, iz fudbala i van njega, nisu u stanju da funkcionisu kao samostalne firme na trzistu. U najvisem rangu se to i ne primijeti mnogo, s obzirom da ti klubovi uzivaju i odredjene benefite, a u nizim rangovima je gola sirotinja, krpaza i natezanje da se sezona nekako privede kraju (kod vecine klubova). I ti u takvoj sirotinji ocekujes ''viteski fudbal'', gdje zivis ti jarane?! :classic_rolleyes: U Srbiji gdje je prosjecna plata par stotina € ili u Münchenu pored Alianz Arene?!

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, laki perkos said:

da baš se namesta u engleskoj trecoj diviziji ili u spanskoj sekundi

 

Pa Spaniju je skoro potresao skandal upravo zbog masovnog i organizovanog namjestanja u Segundi! :lol_2:

Bilo i hapsenja, dosta bivsih i aktivnih igraca spanska policija pohapsila, medju njima i Raula Brava, bivseg igraca madridskog Reala... :lol_2:

U kakvim vi bajkama zivite?!

Edit: da mi ne bi ko imputirao kojekakve nebuloze, posljednji sam koji bih stao u zastitu nekog Lukica, s obzirom da sam se i privatno naslusao prica i od trenera i od igraca o raznoraznim Lukicima, samo se trudim da gledam realno na fudbal. Citajuci ovde pojedince, sticem dojam da neki mijesaju fudbal sa pozoristem (kada je verbalna komunikacija u pitanju), a neki fudbal dozivljavaju kao kur'an i bibliju na cijim terenima treba bozju rijec propovijedati. :lol_2:

A pojedinci domace klubove i fudbal komentiraju na nacin kao da ti klubovi imaju budzete od po 100 miliona € i kao da te pare padaju s neba. :lol_2:

U ovoj prici smijesni i neozbiljni su mi i ovaj Lukic i ovaj Vaske, mrtva trka...

Edited by Mensur Dogan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mensur Dogan said:

 

Jastace, dokazivace ''drzanje do sebe'' i pribranost u trecoj ligi i u loznickoj mahali?! :lol_2:

Nije ti to bolan UEFA Champions League, nego jebena Loznica! Amaterski fudbal gdje se svakakvi insani motaju oko klubova, jer ono sto ima kefalo za lopte, to je u visim rangovima, sigurno ne u Loznici.

Ti ocekujes u Loznici 10.000 - 20.000 :lol_2: Daj ba jarane, pa toliko raje u cijeloj Loznici nema. :lol_2:

Ne znam odakle ti ova konstrukcija da očekujem u Loznici 20 000 ljudi na stadionu ? Kad su u pitanju manji gradovi uvek se setim Hofenhajma.Koliko stanovnika ima Hofenhajm, a koliko je ljudi bilo na tribinama na starom stadionu. Konkretno, govorim ti o Nišu. Pre nekoliko godina, kada se niški superligaš vratio u ovo, što se kod nas zove "elitno takmičenje", protiv Smedereva, bilo je 7000 ljudi. Na svakoj utakmici je bilo po 5-6000 ljudi na Čairu. Protiv Zvezde skoro 20 000 ljudi, a sada protiv Partizana 3-4000 ljudi. U proseku, jedva dobacimo do 1000 ljudi. Neće ljudi da gledaju dogovorene i nameštene utakmice.

 

Quote

Istina je da su se igraci generalno prokurcili, traze i u nizim rangovima sve vece pare, a velika vecina ih ne vrijedi koliko misle da zasluzuju. A mnogi klubovi su taoci lokalnih samouprava i raznoraznih investitotora, iz fudbala i van njega, nisu u stanju da funkcionisu kao samostalne firme na trzistu. U najvisem rangu se to i ne primijeti mnogo, s obzirom da ti klubovi uzivaju i odredjene benefite, a u nizim rangovima je gola sirotinja, krpaza i natezanje da se sezona nekako privede kraju (kod vecine klubova). I ti u takvoj sirotinji ocekujes ''viteski fudbal'', gdje zivis ti jarane?! :classic_rolleyes: U Srbiji gdje je prosjecna plata par stotina € ili u Münchenu pored Alianz Arene?!

 

Svakako da težim da moj Čair bude Alianz Arena, a ne stadion "Bele bocke" u nekoj Vukojebini. 

Naši klubovi su taoci ambicioznih političara ili alavih političara. U svemu tome im uveliko pomažu nazovi mediji i burek novinari. Kod nas je sve u službi dva kluba, a kad se pojavi "neko treći" to ima status elementarne nepogode. Moj klub, naravno, prvo gledam u svoje dvorište, je taoc jednog alavog političara i doveo nas je u situaciju da nam najveći lopovi srpskog fudbala skandiraju "Drž'te lopova".

 

Što se tiče fudbalera....normalno je da traže neke pare za svoj rad. Tržište je slobodno i svako ima određene vrednostiili misli da ima. Ko voli nek izvoli. Da je fudbal profesionalizovan, onako kako treba, da postoji titular vlasti u FK, kao što je to u Čukaričkom, Voždovcu, Slogi Simin Han (Tuzla City), Rijeka....ne bi bilo menadžerskih kombinacija i uvaljivanje "distrofičara" kao da su Mesi lično, a to nam dosežedo reprezentacije....znači problem poprilično veliki. Najviši rang, najveći problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Ne vidi se iz ovog snimka ništa. Ne znam što prozivaju Širokog po portalima kad on nije mogao da vidi i samo je presudio kako mu je sugerisao pomoćni sudija.

Po svim zakonima fizike, ako je onako izbacio loptu, nije mogla da pređe celim obimom liniju 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Green23 said:

Po svim zakonima fizike, ako je onako izbacio loptu, nije mogla da pređe celim obimom liniju 

Koji zakon fizike...relativitet, akcija i reakcija, inercija ? Daj obrazac da izračunamo... :reading:  ili je zakon "daj da kenjamo protiv Tončeva". Kako to da bolje vidite od sudije koji je bio u liniji ?

Pogledajte gde je noga Andrejevića, koji je visok 1,90. Jel mu desna noga  35 cm, a leva 1,35 m ? Lopta nije imala efe ? Kako je tim pravcem udarila bar pola metra ispre gol-aut linije i otišla u gol aut ? Zar nisu to zakoni fizike, koji bi u tom slučaju, kao jedino normalno, opravdale putanju prema aut liniji i unutrašnjosti igrališta ?

Ovde mi nedostaje bar još jedan frejm, ne mogu na žalost da zaustavim, inače nekvalitetan video, gde je igrač Proletera još malo unutar gola.

 

 

spacer.png

 

Čuo sam da je Andrejević rekao posle utakmice da se odriče državljanstva :whistling:

Zajebite fiziku, slabo vam ide, dajte logiku, ali teško je bez predrasuda :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Green23 said:

Čoveče, ne može ovako da se izbaci lopta iz ovog položaja tela da je celim obimom prešla liniju. Ne vidim kako si zaključio da pišem sa nekim predrasudama, biće ipak da ti ne možeš da budem objektivan

Da je tako, kao što tvrdiš, lopta bi otišla u polje. Lopta je imala efe, nije išla pravolinijski, kao što tvrdiš. U ovom slučaju, ostaje nam da verujemo pomoćnom sudiji, a ne da izvodimo konstrukcije, na osnovu snimka koji nije ni od kakve pomoći. Po onome, što ja zaključujem, a po visini igrača Proletera, položaju leve noge, desna noga je bila više od 30 cm iza gol linije.

To mu je što mu je, nazad nema.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cooper said:

Lopta iz ovog polozaja moze da dobije efe samo ka unutrasnjosti terena.

Nemoguce je udariti je sa spoljne strane odozdo i napraviti spoljnu rotaciju.

 

Spoljnjim risom ?

1 hour ago, Xpert said:

Na osnovu polozaja noge defanzivca u odnosu na gol liniju, vise je nego jasno da ono nije bio gol.

Koja noga ti je bila reper, leva ili desna ? obe ?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Xpert said:

Desna noga, kojom izbacuje loptu. Po meni je lopta tacno iznad linije.

Pogledaj igrača desno od Andrejevića, Tanasin. On je definitivno u polju, ispred gol linije. Sudija gleda stativu i misliš da je signalizirao da je gol,a  da nije video loptu. Tanasin zaklanja deo terena ispre gol linije. Koliko puta smo imali pogrešnu predstavu o situaciji na terenu, a pre svega mislim na ofsajde, sve dok nismo videli "ofsajd kameru". 

 

edit: rekoh, Andrejević je visok 1,89-1,90. Pogledaj levu nogu (isitna u savijenom položaju) i ispružena desna. Preračunaj.

 

Ovako, tvrditi decidno, da lopta nije prešla crtu, a na osnovu putanje lopte i nekakvih zakona fizike je previše slobodno. Fala Bogu pa ti ljudi ne odlučuju ni o čemu, što se ovoga tiče u RL.

 

 

P.S. Bravo za Luku Stojanovića. :capone:

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Kakva rasprava 😂 Ne znam kako i na osnovu cega mozete da tvrdite da je lopta presla (jeste/nije isti qr#c) kada se to ne vidi na snimku.. I kamera koja je bukvalno na polovini terena .

 

Ali dobro, nije da nismo navikli i ocekivali ovakvu reakciju od pojedinaca😴

 

Ono sto je meni skandaloznije je ponasanje igraca Proletera, gde je minimum 3X zasluzilo direktan crveni karton protesta i nasrtaja na sudije.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Ne znam odakle ti ova konstrukcija da očekujem u Loznici 20 000 ljudi na stadionu ? Kad su u pitanju manji gradovi uvek se setim Hofenhajma.Koliko stanovnika ima Hofenhajm, a koliko je ljudi bilo na tribinama na starom stadionu. Konkretno, govorim ti o Nišu. Pre nekoliko godina, kada se niški superligaš vratio u ovo, što se kod nas zove "elitno takmičenje", protiv Smedereva, bilo je 7000 ljudi. Na svakoj utakmici je bilo po 5-6000 ljudi na Čairu. Protiv Zvezde skoro 20 000 ljudi, a sada protiv Partizana 3-4000 ljudi. U proseku, jedva dobacimo do 1000 ljudi. Neće ljudi da gledaju dogovorene i nameštene utakmice.

 

 

Svakako da težim da moj Čair bude Alianz Arena, a ne stadion "Bele bocke" u nekoj Vukojebini. 

Naši klubovi su taoci ambicioznih političara ili alavih političara. U svemu tome im uveliko pomažu nazovi mediji i burek novinari. Kod nas je sve u službi dva kluba, a kad se pojavi "neko treći" to ima status elementarne nepogode. Moj klub, naravno, prvo gledam u svoje dvorište, je taoc jednog alavog političara i doveo nas je u situaciju da nam najveći lopovi srpskog fudbala skandiraju "Drž'te lopova".

 

Što se tiče fudbalera....normalno je da traže neke pare za svoj rad. Tržište je slobodno i svako ima određene vrednostiili misli da ima. Ko voli nek izvoli. Da je fudbal profesionalizovan, onako kako treba, da postoji titular vlasti u FK, kao što je to u Čukaričkom, Voždovcu, Slogi Simin Han (Tuzla City), Rijeka....ne bi bilo menadžerskih kombinacija i uvaljivanje "distrofičara" kao da su Mesi lično, a to nam dosežedo reprezentacije....znači problem poprilično veliki. Najviši rang, najveći problem.

 

Ti si jarane ozbiljan fantasta (nije pejorativno, samo bukvalno, ne vrijedjam te).

Ja ne mogu da vjerujem sta citam. 😲

Hofenhajm jel?!

Ko drzi Hofenhajm? Njemacki milijarder Hop. Milijareder u €, a ne u dinarima! Jel ti to Nis vrvi od milijardera? :lol_2:

Jel ti znas sta je covjece Hofenhajm? :lol_2::classic_rolleyes: Hofenhajm je dio grada Sinshajma koji se nalazi u trokutu izmedju Stutgarta, Manhajma i Karlsruea. U pitanju je jarane visemilionski prostor/konglomerat po broju stanovnika! :innocent:

Taj prostor je skoro uvijek davao dva bundesligasa, ponekad i tri! 80-ih Stutgart i Valdhof iz Manhajma. 90-ih Stutgart i Karlsruhe. U danasnjoj eri Stutgarta i Hofenhajm. Jel ti znas da je Baden-Virtemberg jedna od najbogatijih pokrajina u Njemackoj, najjacoj ekonomiji Evrope? Jel znas da je Baden-Virtemberg druga pokrajina po proizvodnji fudbalera u Njemackoj iza Sjeverne Rajne/Vestfalije? Nije ti to bolan jaro seoski klubic koji je niotkuda dosao u BL nekakvim prepostenim radom. Naprotiv, radi se o klubu u koji se slio ozbiljan privatni kapital (neki to zovu i ''pranje para'') i koji vecina tzv. tradicionalnih klubova u Njemackoj odbacuju i ne prihvataju kao model (ne toliko ekstremno, koliko prema RB Lajpcigu).

Jel ti jarane znas posto je ulaznica za utakmicu BL? Da nije 50 dinara?! :smiley26:

I ti jednu od ekonomski najprosperitetnijih regija Njemacke i ozbiljan privatni kapital poredis sa Nisom, Leskovcem, Aleksincem, Svrljigom?!

Ovo je za Monti Pajtona! :smiley26:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mensur Dogan said:

 

Ti si jarane ozbiljan fantasta (nije pejorativno, samo bukvalno, ne vrijedjam te).

Ja ne mogu da vjerujem sta citam. 😲

Hofenhajm jel?!

Ko drzi Hofenhajm? Njemacki milijarder Hop. Milijareder u €, a ne u dinarima! Jel ti to Nis vrvi od milijardera? :lol_2:

Jel ti znas sta je covjece Hofenhajm? :lol_2::classic_rolleyes: Hofenhajm je dio grada Sinshajma koji se nalazi u trokutu izmedju Stutgarta, Manhajma i Karlsruea. U pitanju je jarane visemilionski prostor/konglomerat po broju stanovnika! :innocent:

Taj prostor je skoro uvijek davao dva bundesligasa, ponekad i tri! 80-ih Stutgart i Valdhof iz Manhajma. 90-ih Stutgart i Karlsruhe. U danasnjoj eri Stutgarta i Hofenhajm. Jel ti znas da je Baden-Virtemberg jedna od najbogatijih pokrajina u Njemackoj, najjacoj ekonomiji Evrope? Jel znas da je Baden-Virtemberg druga pokrajina po proizvodnji fudbalera u Njemackoj iza Sjeverne Rajne/Vestfalije? Nije ti to bolan jaro seoski klubic koji je niotkuda dosao u BL nekakvim prepostenim radom. Naprotiv, radi se o klubu u koji se slio ozbiljan privatni kapital (neki to zovu i ''pranje para'') i koji vecina tzv. tradicionalnih klubova u Njemackoj odbacuju i ne prihvataju kao model (ne toliko ekstremno, koliko prema RB Lajpcigu).

Jel ti jarane znas posto je ulaznica za utakmicu BL? Da nije 50 dinara?! :smiley26:

I ti jednu od ekonomski najprosperitetnijih regija Njemacke i ozbiljan privatni kapital poredis sa Nisom, Leskovcem, Aleksincem, Svrljigom?!

Ovo je za Monti Pajtona! :smiley26:

Ti si jarane bukvalista.... :ajme:

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...