Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Sudija jeste navlacio za nas, izuzev te situacije sa Benom. BIlo je ostrijih startova, ali ja uopste nisam stekao utisak da je trebalo da zavrse sa 8 igraca, kako se pisalo.

 

Prevideo je situaciju gde nismo dobili penal i crveni i onda je lepo i nadoknadio. Nemam uopste sumnju da li bi svirao taj penal. Posle toga, bilo je ono klascino svirkanje svega i svacega, sto ne bi svirao za drugu stranu. Bude nekad tekmi gde sam zadovoljan sudjenjem, jer nema navlacenja, jbg, pogresi se negde, ali cesto odmah primetim ko ce da svira za nas. Od ovog juce mi se povraca.

 

I ona situacija kod naseg gola, kako je uopste moguce da nije sklonio naseg igraca iz zivog zida? Lopta je bas prosla pored njega.

 

Mozemo sad da opravdavamo ovim ili onim situacijama, kako je nesto bilo na nasu stetu, ali isto ovako sam ja video da se gura Partizan u ono vreme. Isto je protivnicka strana imala argumente zasto to ipak nije tako, a ja kad gledam, tacno znam sta ce se svirati za koga.

 

I opet, kao sto rekoh, nije da nesto zalim sto nas guraju, na stetu Partizana, ne verujem da bi mnogima na drugoj strani smetalo da su na nasem mestu, ali cisto da dam neko svoje vidjenje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 29.05.1991 said:

 

Taj strah i jeste jedan od najvećih razloga za sve ovo što se dešava u posledenje vreme. Juče su obojica sudija napravili grube greške na štetu i Zvezde i Partizana (pogotovo u slučaju Zvezde jer je situacija bila očiglednija) i toga su verovatno postali svesni ako ne pre onda sigurno u toku poluvremena. U drugom poluvremenu kreće da se dešava ono što ne bi smelo a to je pokušaj da jednu grešku ispraviš nekim novim ali to nije ispravljanje, to su samo nove greške koje dodatno produbljuju problem.

 

Sudije trpe pritisak jer se svaka odluka posebno analizira, sagledava iz raznih uglova (a sve to oni nemaju mogućnost u trenutku i na terenu) i onda se ukoliko su u proceni i pogrešili razapinju na stub srama, prave se razni performansi, posećuju se noću i sl. I to je samo ono što mi vidimo i znamo a ko zna kakve sve pritiske trpe a da mi nismo ni svesni toga. Pa juče je pomoćni sudija na Partizanovoj utakmici pogođen bakljom u glavu. Jel mislite da je glavni sudija smeo da prekine utakmicu?

 

Greške koje su se dešavale u drugim poluvremenima jučerašnjih utakmica su ništa više do posledica velikog pritiska i slobodno mogu reći straha koji ti ljudi osećaju. Fudbalska komisija i FSS moraju da reaguju, da zaštite te ljude, omoguće im da oni bez straha i pritisaka obavljaju svoj posao inače će ovo stvarno otići u krajnost i izgubiće svaki smisao.

Slazem se sa tobom u potpunosti, s tim sto se sudije Bojan Nikolic, Novica Andjelovski i ranije Srdjan Obradovic i Majo Vujovic, nesto lakse "ubedjuju" da sviraju kome treba. Nikolic da namerno ostetio Zvezdu? Pre cu da poverujem da sam se izlego iz glavice kupusa. Penal koji nije svirao ili zaista nije video, ili, ako cemo da zalazimo u teorije zavere, cekao dodatnu "argumentaciju" na poluvremenu da sudi kako treba ili je igrao X-2. Dalje nema. Njegova lista sudjenja svega i svacega, po potrebi, je bas podugacka.

 

Penal za Vozdovac, ako zaista nije postojao, je cist previd . Stari iskusni JSL vuk izvacario sudiju. Nije ni prvi ni poslednji put. O bilo kakvoj nameri i tendenciji nema govora. Na kraju krajeva, penal je sviran u 30-om minutu, imao je Partizan citavih sat vremena da preokrene rezultat. Ako su nama u Nisu mogli za otprilike isto vreme, da spakuju 4 komada, mogli su njima na svom terenu bar dva. Mislim da je i sudija nepotrebno u drugom poluvremenu produzio za 6 minuta jer nije bilo mnogo prekida, najvise zbog toga sto igraci Partizana nisu izbacivali loptu van terena kad su se vozdovcani izlezavali (sto podrzavam). Reakcije iz oba crno-crvena tabora i uopste celokupnog javnog mnjenja na sudjenje su bas onako, da prostite, pickarske. Da je ovakav penal sviran Partizanu, ne bi se pridavala uopste paznja vec bi se pisalo o Svetom Savi koji je vozdigo Partizan u nebeske visine. Parni valjak melje sve pred sobom i tako to. Mogli bi vozdovcani da kukaju, al dzaba.

 

Na kraju krajeva, Zvezda i Partizan jos od svog osnivanja imaju toliku logisticku i finansijsku podrsku, da i ako se desi da sudija napravi neki previd na njihovu stetu, nije smak sveta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Ja sam od starta komentarisao samo poslednjih pola sata, i dobio odgovor da tu nije bilo navlačenja nego puštanja prebijanja Zvezdinih igrača. I za taj deo sam i odgovorio. Nijednog trenutka nisam komentarisao deo utakmice koji nisam gledao.

da li si gledao utakmicu napredak-partizan i imas li neki komentar na sudjenje na toj utakmici, da li je neki klub ostecen, da li je sudija navlacio za neki klub ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 29.05.1991 said:

Greške koje su se dešavale u drugim poluvremenima jučerašnjih utakmica su ništa više do posledica velikog pritiska i slobodno mogu reći straha koji ti ljudi osećaju. Fudbalska komisija i FSS moraju da reaguju, da zaštite te ljude, omoguće im da oni bez straha i pritisaka obavljaju svoj posao inače će ovo stvarno otići u krajnost i izgubiće svaki smisao.

Citiram samo deo posta kako bih se nadovezao a da ne gušim stranicu.

 

Elem, slažem se sa napisanim ali mislim da ima još nešto. Jedan deo problema je u sudijama kao struci. Premalo se njihova organizacija/udruženje oglašava a stalno su na tapetu (često s pravom). 

 

Ne mogu da verujem da su iskulirali priču oko VAR-a što je stvar koja bi pre svega njima trebalo da pomogne. Isto ćute i kad je bezbednost u pitanju (baklja od juče kao primer). Imam utisak da ne mogu da se dogovore oko zajedničkog nastupa jer ima značajan broj (ili ih je malo ali su uticajni) onih koji guše talasanje jer im odgovara lov u mutnom, dodatni prihod i slično. Verovatno ima i pritisaka od strane saveza/klubova da ćute a za to neki bivaju kompenzovani.

 

Ukratko, mislim da se i oni savršeno uklapaju u sveopšti mulj našeg fubala i zato ni ne mogu previše da ih razumem ili žalim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex said:

Situacija kod gola Devića je čista posle greške protivničkog igrača, ali je sumljiva situacija u šesnestercu gostiju

Bitno da je situacija bila sumljiva 😂

 Ah, naši novinari...

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

Krenuo opet da ga pomeri, ali bio lep gol, pa greota da se ponisti.

Ja mislim da je on (sudija Bojan ikolić) ustvari hteo da pomogne Kruševljanima. On je krenuo da zasmeta Marinu,da blokira šut ka golu, ali je Marinovo umeće (Srspki Mesi jbg) bilo nenadjebivo i munuo ga u malu mrežu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Patriota iz kauca said:

VAR će biti uveden kada "sistemu" više ne bude bilo potrebno da Zvezda bude prvak pošto poto. Do tada će se razmatrati uvođenje ali neće biti moguće zbog infrastrukture.

 

Formira (buduće vreme) se komisija, neki Karadžić (nije Tole) predsednik, koja će biti zadužena za obraćanje FIFA/UEFA oko pomoći pri uvođenja VAR tehnologije. Bar tako kažu na vestima.

 

Znači polako, na tenane, ništa preko noći i preko kolena nego da sve to bude po propisu...

 

Da se ne lažemo niti sad CZV niti "sutra" PFC-u VAR tehnologija ne odgovara u ovoj postavci lige gde se ciklično znaju prvaci i gde se greške na štetu večitih dešavaju jednom na 10 grešaka na štetu malih. I var će biti uveden kao stolice što su uvedene i ograda kako je skinuta... na silu, jer mi ne znamo drugačije.

 

Ima @Dropkick Murphys mnogo lep upis na temu mulja u fudbalu domaćem, na prethodnoj strani, pa da ne kvarim sad ja njegov upis.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Valensija said:

Inace, cim se Var uvede Partizan ce da omunji sve redom.

Ajde, ne sprdajte se vise.

 

Pisali ljudi na temi već šta su prenosti, ali i nedostaci uvođenja VAR tehnologije u Ilegalnu Fabriku guma pored Zrenjanina nadasve Super Ligu Srbije.

 

Niko omunjivanje pominjao nije. Možda i jeste, al to je neozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

Uvek dajem prednost pravu sudije da pogreši bez namere nad VAR tehnologijom.

Ako sudija u toku utakmice donese 150 do 200 odluka, po zakonu velikih brojeva 5% tih odluka će biti pogrešno. Ako je sudija jako dobar taj procenat pada na 2-3  %.

Velika većina tih grešaka su banalne i nemaju uticaj na rezultat, medjutim neke greške utiču na krajnji ishod meča.

Osnovni problem sudjenja u Srbiji je ne postojanje vere da su greške sudija učinjene bez ikakve namere. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Stondisha said:

 

Pisali ljudi na temi već šta su prenosti, ali i nedostaci uvođenja VAR tehnologije u Ilegalnu Fabriku guma pored Zrenjanina nadasve Super Ligu Srbije.

 

Niko omunjivanje pominjao nije. Možda i jeste, al to je neozbiljno.

Naravno da je vecina za uvodjenje VAR tehnologije. Sistem sa vise prednosti nego mana. Sto se tice omunjivanja, ne bih dalje...Smorise za medalju.



 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, pavijan2 said:

prednost pravu sudije da pogreši bez namere nad VAR

 

Upravo tako.

Na primer, Srđan Jovanović je elitni evropski sudija, UEFA ga delegira za najjače međunarodno klupsko takmičenje na svetu, a ovde kod nas savez organizuje sastanak predstavnika klubova sa sudijom pred utakmicu?!

 

Kakav crni VAR, kakvi bakrači, kod nas je problem u osnovnim postavkama organizacije takmičenja.

Ljudi koji treba da ocenjuju suđenje, poput onog nesrećnog dvojca Đurović-Radojčić koje vodaju po televizijama, nemaju predstavu o samoj prirodi pravila igre.

Upravo ti pogrešni ljudi, koji su na odgovornim pozicijama, su razlog velikog broja problema koji se javljaju u takmičenju.

 

Neznalice u poziciji da odlučuju će uvek birati pogrešne odluke i pogrešne ljude i to će rezultovati lošim stanjem u takmičenju.

Mnogo mi stvari treba da ispravimo u srži organizacije, da bi došli do nivoa kada bi nam uvođenje VARa bilo plus za takmičenje.

Edited by Znanje imanje
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Znanje imanje said:

 

.

 

Neznalice u poziciji da odlučuju će uvek birati pogrešne odluke i pogrešne ljude i to će rezultovati lošim stanjem u takmičenju.

Mnogo mi stvari treba da ispravimo u srži organizacije   fudbalske igre, da bi došli do nivoa kada bi nam uvođenje VARa bilo plus za takmičenje.

 

jer kad imaš ligu gde po potrebi se pola lige sklanja jednima, a pola drugima... šta će tebi VAR?

Koji će andrak VAR u Lučanima kad će Mladost da ne napadne PFC i da prime dva komad ako bude trebalo i više  ili Zvezdi u Surdulici  gde će neki Dudić da igra rukom u 16 kad zafali...  ili prošle godine Lalat koji ne vodi svoj tim Radnički na 5-6 utakmica  jer on ne igra nameštene mečeve... šta ćeš ti tu sa VAR tehnologijom i sudijskom organizacijom?  Da dovedeš ćelavog Kolinu, tebi će Rad primiti i od Partizana i od Zvezde 2 komada bez da predje pola 1/1  i šta će sudija tu kad 3 igrača Rada + golman budu predriblani od majstora na petoparcu Milana Pavkova  ili kad je Saša Ilić zategne sa 40 metara, a golman Javora je primi kroz noge...  šta sudija da svira njemu i u koji televizor da gleda??

Link to comment
Share on other sites

Promašio si poentu.

Ovde je tema da su klasične neznalice u poziciji da odlučuju i kreiraju sudbinu takmičenja.

U smislu predsednika saveza koji organizuje sastanak klubova sa sudijom (???!!!) ili dve prethodno pomenute neznalice koje se u medijima tretiraju kao nekakvi autoriteti.

 

To su problemi u organizaciji takmičenja.

Kada bi na odgovornim pozicijama u savezu imali kompetentne ljude, koji svoj autoritet grade znanjem, čitav sistem bi bio mnogo normalniji i neuporedivo bi prirodnije funkcionisao.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Znanje imanje said:

Promašio si poentu.

Ovde je tema da su klasične neznalice u poziciji da odlučuju i kreiraju sudbinu takmičenja.

U smislu predsednika saveza koji organizuje sastanak klubova sa sudijom (???!!!) ili dve prethodno pomenute neznalice koje se u medijima tretiraju kao nekakvi autoriteti.

 

To su problemi u organizaciji takmičenja.

Kada bi na odgovornim pozicijama u savezu imali kompetentne ljude, koji svoj autoritet grade znanjem, čitav sistem bi bio mnogo normalniji i neuporedivo bi prirodnije funkcionisao.

 

Vrati se na početak, pročitaj moj upis i reci mi sledeće:

 

Šta može Kolina da svira kad Pavkov Milan naniže 5 lučanaca i golmana

 

 

Šta može Valentin Ivanov da sudi kad ga Saša Ilić u Surdulici sa 30 metara da golmanu i kroz ruke i kroz noge?

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...