Jump to content

Totalna preporuka


dali_man

Recommended Posts

On 2/2/2020 at 3:14 PM, Sector said:

Ford v Ferrari 2019

 

Ovo mi je mozda i najbolji film iz 2019 god, velika preporuka. Christian Bale je brutalan glumac. 

 

8/10


 

Pogledala sa zakasnjenjem. Apsolutno brutalan glumac.
 

Sjajan film, kamera i odlican casting. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, melankolic said:

Nikada mi taj Altman nije bio nešto posebno. Ne vidim neku posebnu umetničku vrednost u njegovim filmovima.

 

Nakon gledanja Short Cuts imao sam glavobolju (jedan od onih wtf filmova) dok sam tokom projekcije filma The Player u bioskopu, zaspao blaženim snom. Ali eto, ja se baš i ne razumem u umetnost. 😀

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nakon gledanja Short Cuts imao sam glavobolju (jedan od onih wtf filmova)...

 

Ne sećam se da je taj film ostavio takav utisak kod mene kao, recimo, “Magnolija” ili “Američka lepota” koje bih mogao da gledam nebrojeno puta.

Možda samo tokom i nedugo nakon projekcije sam razmišljao o “Short Cuts”.

Link to comment
Share on other sites

Podstakla me je diskusija na temi serije o najboljoj seriji ikada da vas pitam...Najbolji film ikada po vama? Dakle samo 1,bez dodavanja.Jeste malo heavy,ali probajmo.

 

Ja se prvi upisujem sa Once Upon a Time in the West.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MilošVB said:

Najbolji film ikada po vama? Dakle samo 1,bez dodavanja.Jeste malo heavy,ali probajmo.

 

12 majmuna

 

(btw, ko se seca, orijentacioni sloj ("sadasnjost") ovog filma je smesten u 2035. godinu, u kojoj ljudi zive pod zemljem jer povrsina planete kontaminirana virusom (za koji se veruje da je posledica bioterorizma))

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice teme topika, "totalno" bih preporucio belgijsku crnu komediju C'est arrivé près de chez vous, prevedenu na engleski kao "Man bites dog". Prica ovog (sada vec) kultnog filma prati filmsku ekipu koja snima dokumentarac (film je gledaocu predstavljen kao TAJ dokumentarac) o serijskom ubici "sa kodeksom" (koji cesto ubija iz  zadovoljstva ili iz dosade, a izmedju ubistava se bavi poezijom i filozofijom, obilazi izlozbe itd), koja nakon uloge objektivnog storitelera polako pocinje da pomaze ubici u njegovim "poslovima" i da se uplice u njegove dogodovstine...

 

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ras kass said:

Pulp fiction 

Mene taj film uopšte ne radi. Neke legendarne scene naravno ali u totalu ne. Jbg, stvar doživljaja.

 

Kao odgovor na pitanje... možda Šošenk. A tačno ću se setiti još nečeg kad kliknem Submit.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, 21Barkley said:

Mene taj film uopšte ne radi. Neke legendarne scene naravno ali u totalu ne. Jbg, stvar doživljaja.

 

Kao odgovor na pitanje... možda Šošenk. A tačno ću se setiti još nečeg kad kliknem Submit.

Isto.Bolji su mi Resevoir Dogs i The Hateful 8.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...