Jump to content

Totalna preporuka


dali_man

Recommended Posts

36 minutes ago, n4l1m said:

davno sam ih gledao, al onima koji nisu, preporucam

the invisible guest(2016), jaka spanska misterija-triler..

in bruges(2008), crna komedija sa farelom

the lobster(2015), jos jedna drama sa farelom

:default_coffee:

 

mozes malo detaljnije o the lobster? zasto bas njega preporucujes?

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2019 at 9:01 PM, The Walking Dravot said:

Nicolas Cage je jedan od najboljih savremenih glumaca. Broj losih uloga i filmova koje je birao ne moze nikako da pokvari one sjajne. To se ne bi promenilo ni da je snimio samo Wild at Heart, Raising Arizona i Adaptation, pa posle do kraja zivota glumio u projektima Radosa Bajica. A da ne pominjemo da je ovim genijalnim performansama dodao i one u Bringing Out the Dead, Leaving Las Vegas, Lord of War, Joe i Bad Liutenant.

Glumcina!

Ono sto je Cage odigrao u Leaving Las Vegas je toliko dobro da nijedna losa uloga koju je odigrao posle, ne moze da mu oduzme status vrhunskog glumca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni The Professor And The Madman dosadnjikav bio, uz naravno majstorski odigrano od Gibsona i Pena. Ljudi su klasa za sebe, kao i Kejdz uostalom.

Gagishini su klasici, a i n4l1m je ostavio odlican izbor. Preporuka i za uvrnuti  Dogtooth od Lanthimosa, kao i The Favourite, dok je The Killing of a Sacred Deer bledunjav.

Isto vazi i za McDonagha osim Briza, preporuka i za Tri bilborda.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2019 at 8:12 PM, n4l1m said:

davno sam ih gledao, al onima koji nisu, preporucam

the invisible guest(2016), jaka spanska misterija-triler..

in bruges(2008), crna komedija sa farelom

the lobster(2015), jos jedna drama sa farelom

:default_coffee:

 

In Bruges je maestralan film. Ujedno, ostvarenje u kojem je Farel napokon pokazao da je dobar glumac.

 

On 5/31/2019 at 8:01 PM, OnionKnight said:

Teški promašaj od filma je američka verzija, i dalje se kajem što sam utrošio vrijeme na to.

 

Evo nesto razmisljam i ne znam da li postoji neki americki rimejk koji je bar dostojan prave verzije. 

 

Preporucujem: Das Experiment (2001), nemacki film. 

 

I da, postoji i americka verzija sa Brodijem (losija, naravno 😛)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, vepar said:

 

Evo nesto razmisljam i ne znam da li postoji neki americki rimejk koji je bar dostojan prave verzije.

 

Departed?

 

Ako se može uzeti kao rimejk.

Edited by OnionKnight
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lose sam se izrazio. Nisam mislio na rimejkove starih filmova nego na rimejkove uglavnom evropskih/azijskih ostvarenja koja naprave uspeh. Ono, kad posle par godina izadje film za americko trziste na potpuno istu foru. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, OnionKnight said:

 

Departed?

 

Ako se može uzeti kao rimejk.

 

Naravno da moze. Ali ne mogu da komentarisem koji je bolji kad nisam gledao taj hongkonski film po kojem je Departed radjen. 

 

8 hours ago, The Walking Dravot said:

Evo nekih - Magnificent Seven, Under Suspicion, Three Men and a Baby, Escape to Victory, The Vanishing, Interview, Last Man Standing, Brothers, The Experiment.

 

Setih se jos jednog - Scent of a Woman.

 

 

Za dva Kurosavina filma se ne mogu sloziti da su losiji od rimejkova, pogotovo za LMS. Bez obzira sto su i rimejkovi vrhunski odradjeni ipak su mi Kurosavini filmovi neprevazidjeni.  Kao ni za The Vanishing, tu je isti reziser, ali mi je holandska verzija ipak bolja. Dansku verziju filma Brothers nisam gledao pa ne mogu da komentarisem, a The Experiment ne mogu da procenim, podjednaki su mi. Interview ne znam na koji film mislis, gledao sam, mislim dva sa tim imenom, jedan australijski triler i jedanu USA komediju. Za ostale se slazem.

 

 

8 hours ago, lekoviti said:

 

Za ovo nisam znao. Koji film je u pitanju? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Oni naslovi su odgovor na ovo pitanje.

 

Tako da, nisam dobro razumeo, izvinjenje zbog greske. Svi, osim mozda The Wanishing a i tu cesto menjam misljenje, su dostojni originalne verzije.

 

A na koji Interview si mislio?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Eno gore ostavih linkove u editu.

 

Nisam gledao americku verziju. Van Gogovu jesam, ali bas davno, pre 10 godina minimum, ne bih se setio tog filma nikad. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je iko spominjao film Searching (2018) 

Spoiler

Film je totalno urađen iz perspektive kompjuterskog ekrana, video chata, vloga, internet streama, snimka vijesti nekih lokalnih tv stanica. Veoma zanimljiva ideja. Priča kao priča ništa novo, ništa posebno originalno, ali sa ovom perspektivom je pun pogodak - šta se sve može pronaći i saznati preko interneta, društvenih mreža, chata etc. Dobrodošli u virtuelni svijet, koji je uveliko već godinama zapravo naša stvarnost.

Moja preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...