Jump to content

Totalna preporuka


dali_man

Recommended Posts

Evo jednog pravog umetnickog dela:

 

Loving Vincent (2017):

MV5BMTU3NjE2NjgwN15BMl5BanBnXkFtZTgwNDYz

 

Nije mogao bolju posthumnu nagradu da dobije od toga da se umetnici sirom sveta skupe i naslikaju na hiljade i hiljade slika u Van Gogovom univerzumu koje su posluzile kao pozadine u ovom filmu.

Glumci su odglumili kao i u svakom drugom filmu pa su naknadno animirani na vec pomenute pozadine koje se kontinuirano menjaju da bi docarale dinamiku VanGogovih dela. Masu scena mozete povezati sa nekim njegovim slikama. A prica je biografska o njegovom zivotu, najvise o poslednjim danima, uradjena na veoma suptilan nacin, tako da ni u jednom trenutku ne bude dosadna (barem meni) iako me nikad specijalno nije interesovao njegov zivot.

Stvarno fenomenalno fenomenalno ostvarenje u kome se stvarno osetite kao deo tog univerzuma. Totalna preporuka, mada mozda nije bas za svakog. 

Edited by mmajstor
  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vrlo sam svestan da cu svrastavanjem ovog filma bas na ovaj topik, izazvati prilicna neslaganja,ali svejedno "idem jako i do samog kraja".

Svu su ludi za Mary (There's Something About Mary) 1998,romanticna komedija

Prilicno sam siguran da sam o filmu vec pisao na ovom forumu,ali na drugoj temi,kada sam sastavio neku mini-listu mojih omiljenih komedija svih vremenatm. I tada sam napisao i sada naglasavam da film ne preporucujem zato sto je nuzno esencija kvaliteta (iako ocito nije ni truba) vec prvenstveno zbog cinjenice da mi je potpuno legao kao komedija i pogodio moj gledalacki senzibilitet. 

O cemu se radi u filmu?
Ted (Ben Stiller) je smotani maturant, kojeg iznenada i sasvim neocekivano, na matursko vece pozove najzgodnija cura u skoli Mary Jensen (Cameron Diaz),pre svega dirnuta cinjenicom da se Ted zauzeo za njenog brata,Warrena,ometenog u razvoju. Medjutim,ono sto je trebalo biti vece iz snova,pretvoa se u pakao za Teda koji zavrsava u bolnici.
 


Od neprijatnog dogadjaja je proslo 13 godina,a Ted,sada uspesan pisac,i dalje razmislja o Mary. Na nagovor svog najboljeg ortaka Doma (C.Elliott) unajmi privatnog detektiva koji joj ulazi u trag. Medjutim,detektiv Pat Healy (Matt Dillon) se takodje zaljubi u Mary,pa laze Tedu da je postala ruzna,debela i da je nema smisla traziti. Ali,Ted slusa svoje srce i krece put Floride da je nadje...

Sta toliko volim u ovom filmu?
Izvrsna komedija "Svi su ludi za Mary" jedan je od najboljih filmova brace Farrelly ("Glupan i tupan"),sigurno najzanimljivijih autora savremene americke komedije. Besramni i sirovi humor u kojem braca ismejavaju politicku korektnost,ljubitelje zivotinja,decu pa i osobe sa zaostatkom u mentalnom razvoju (pitanje je bi li ovakav isti film snimili i danas?), ukomponovan je u okvire romanticne komedije. Nezaobilazna junakinja upravo ovakvih filmova,Cameron Diaz,ostvarila je ovde svoju najbolju ulogu.

 

Spoiler

Scena u kojoj Ted masturbira neposredno pre sastanka sa Mary,jer mu je ortak savetovao da treba da se opusti "ciscenjem cevi" da ne bi bio napet na prvom dejtu.


Umesto zakljucka.
Film nije nikakav "ubica",pa se ne moze pohvaliti nekim ozbiljnim nagradama. Ipak,spomenucu (po cenu ismevanja) da je na MTV dodeli filmskih nagrada 1999 dobio nekoliko nagrada ukljucujuci one za: najbolji film, najboljeg negativca u filmu (M.Dillon) kao i najbolju scenu tuce u filmu,a to je ona izmedju Teda i malog psica cija je vlasnica Maryna stanodavka,Magda.
 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Vrlo sam svestan da cu svrastavanjem ovog filma bas na ovaj topik, izazvati prilicna neslaganja,ali svejedno "idem jako i do samog kraja".

 

Ja licno filmove dozivljavam ne po umetnickoj vrednosti i kretenskim kritikama koje bi trebalo da pokazu koliko je ustvari kriticar uzvisen, intelektualno ili vac na neki drugi nacin, nego prvenstveno da meni licno treba da se dopadne i da mogu da ga odgledam vise puta, a ne da ne mogu da docekam kraj jer je dosadan. 

 

Dva sata za film odvajam da bi me relaksiralo, opustilo, nasmejalo, rastuzilo, probudilo u meni neke emocije ili me jednostavno samo dobro zabavilo. 

 

Nemoj se opterecivati ko ce se sa tobom sloziti ili ne. Po meni si odabrao sasvim dobar film za preporuku, film koji moze da se gleda vise puta i uvek dobro provede vreme. 

 

Ja sam odgledala juce 'Red Notice' i poprilicno se zabavljala. Eto, preporucujem film koji necu prepricati jer je novi. Nema nikakvu posebnu umetnicku vrednost, ali ja sam se naglas smejala nekoliko puta. Za mene je to dobar provod, ono sto ocekujem od filma da mi pruzi. 

 

https://www.imdb.com/title/tt7991608/

 

spacer.png

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Crni Bombarder said:

Vrlo sam svestan da cu svrastavanjem ovog filma bas na ovaj topik, izazvati prilicna neslaganja,ali svejedno "idem jako i do samog kraja".
 

 

Svi mi ovde stavljamo filmove po našem ukusu, ne verujem da je iko od nas studirao režiju ili nešto drugo pa da smo stručni da određujemo koji su vrhunski a koji ne filmovi. Ono što je bitno je da ukratko opišete film i zašto ga stavljate ovde kako bi onaj što čita dobio što bolju informaciju o filmu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Finch.Tom Henks briljantan, kako nas je i navikao da bude.
Muzika odlična. fotografija besprekora. sve odlično i sve je tu.
I SanFrancisko i zadnja scena i muzika me odvalila. Don McLean How It Use To Be.

 

Edit: ako neko hoće torrent file piši dm.

edit 2: ja moram, ne mogu i dalje me drži i ne pušta. Od Černobilj serije nisam nešto gledao da me ovako zakucalo, brate mili, kako je dobro...

Edited by urosg3
neizdrž
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moulinrouge.the_.musical.jpg

Romanticni mjuzikl/melodrama,2001.godina

Mladi i neafirmisani engleski pisac Christian (E.McGregor) dolazi u Pariz da bi napisao svoje prvo veliko delo..o ljubavi. Ima samo jedan mali problem: Christian nikada nije bio zaljubljen!
Godina je 1900-ta i pariski kvart Montmartre je svetska prestonica boemske revolucije. Tu mladi pisac iznajmljuje malu i trosnu sobicu naspram cuvenog kluba Moulin Rouge te sasvim slucajno upoznaje lokalnog boema i slikara Toulouse-Lautreca (J.Leguizamo),koji ga,doznavsi da je Christian pesnik i pisac,ukljuci u postavljanje nove raskosne produkcije pod nazivom "Spektakularno spektakularno". Kada na pozornici ugleda zanosnu kurtizanu satine (N.Kidman),najvecu zvezdu "Crvenog mlina",Christian se zaljubi na prvi pogled..

 

Spoiler

 


Medjutim,uvek ima ono 'ali' koje mladima srecu kvari. 
Na Satine je oko bacio i prebogati Vojvoda (R.Roxburgh), kojeg vlasnik kluba Harold Zidler (J.Broadbent), ubedjuje da treba da investira u transformaciju Moulin Rougea iz kluba u pozoriste. Vojvoda pristaje,ali uz uslov da zanosna Satine pripadne njemu na kraju. 
 

Spoiler

 


Film sam prvi put gledao u bioskopu,u Novom Sadu, odmah kad je izasao...ja sam iz sale izasao potpuno hipnotisan vidjenim..i danas smatram da je Moulin Rouge bio najneobicniji film snimljen pocetkom 21. veka..(bar do pojave Sin Cityja). U pitanju je izvrsna,raskosno producirana,vizuelno impresivna melodrama australijskog autora Baza Luhrmanna.
Scenografija i kostimografija su besprekorni. U obe kategorije film je nagradjen Oskarom. Fotografija je takodje izvanredna.

Rec je o zadivljujuce mastovitom,promisljeno kicastom,pametnom i zabavnom spoju melodrame i mjuzikla u kojem se kankan skladno mesa sa pop i rock muzikom. Pritom, glumci sami pevaju sve pesme. 

 

Spoiler

 


I Kidmanova i McGregor su ostvarili dobre uloge,ali suvo zlato filma su sporedne uloge. Medju njima apsolutno zasluzeno na prvo mesto stavljam fantasticnog Jima Broadbenta u ulozi vlasnika Moulin Rougea.

 

Spoiler

 


Tesko mi je izdvojiti omiljeni song iz filma..pocevsi od "Children of the Revolution" do poslednjeg,svi su dobri do odlicni. Ipak,ako moram,izdvojicu "El Tango de Roxanne"..tu su satkani zudnja,sumnja,ljubomora,bes i izdaja..bez poverenja nema ljubavi,a ljubomora tera u ludilo..

 

Spoiler

 


Tokom godina sam shvatio da kod Moulin Rougea nema sredine - ljudi ga ili obozavaju ili hejtuju.
Gde vi stojite u ovim kategorijama?

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2021 at 8:41 PM, urosg3 said:

Odgledao Finch.Tom Henks briljantan, kako nas je i navikao da bude.
Muzika odlična. fotografija besprekora. sve odlično i sve je tu.
I SanFrancisko i zadnja scena i muzika me odvalila. Don McLean How It Use To Be.

 

Edit: ako neko hoće torrent file piši dm.

edit 2: ja moram, ne mogu i dalje me drži i ne pušta. Od Černobilj serije nisam nešto gledao da me ovako zakucalo, brate mili, kako je dobro...

Večeras gledali porodično, ćera, sin, pas i ja. Supruga opravdano odsutna.

 

Odličan film i to je opšti utisak. Tom mi je inače jedan od dražih glumaca i ništa manje od ovoga nisam očekivao. Stvarno briljantan. Priča odlično složena, sve kako treba da drži pažnju non stop, da nasmeje i opusti, da rastuži i rasplače. I Džef je dobar. Njegov napredak i učenje se najbolje oslikavaju kroz glas i akcenat koji je u početku "Boratovski" (Morao sam da proverim da mu slučajno Saša Baron Koen nije da glas :classic_biggrin:) dok je na kraju ispeglan i gladak.

 

P.S.

I pas je vrhunski izneo ulogu :heart:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Odgledao sam ga, odličan film. Iako se radi o komediji u stilu Borata u stvari film ima jako duboku poruku. A to je da populistima i prevarantima tipa A.H. jako malo treba da se nametnu ljudima. Ok radi se o fikciji ali da li smo sigurni da se A.H. nebi svideo jednom manjem broju glasača u Nemačkoj ? Čuli smo mišljenje nekih običnih Nemaca koja jesu različita od nacista ali ne mnogo ako se današnji kontekst uporedi sa ondašnjim. Odličan film. Prvi sat je komedija u stilu Borata a kasnije postaje prilično zamršen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...