Jump to content

Totalna preporuka


dali_man

Recommended Posts

Everything Is Illuminated (2005)

https://www.imdb.com/title/tt0404030/?ref_=ttmi_tt

IMDb RATING  7.4 

 

Film je neobičan dragulj, Elijah Wood (glumi Jonathana Safrana Foera, jevrejsko-američkog pisca) je odlican. Međutim, Eugene Hutz je zvezda filma! (i pas Mikki:classic_smile:)

Snimljen po romanu Jonathan Safran Foera, Everything Is Illuminated je rediteljski debi glumca Liev Schreibera.  Schreiber je takođe napisao i scenario.

 

Mladi Amerikanac jevrejskog porekla opsednut porodičnom istorijom, Jonathan Safran Foer (Elijah Wood) je odlučio da otputuje u Ukrajinu  i pronađe ženu koja je spasila njegovog dedu od nacista tokom Drugog svetskog rata. On je kolekcionar predmeta uzetih od raznih članova porodice. Svaki predmet je stavljen u providnu futrolu  sa zatvaračem, označen i pričvršćen za zid njegove spavaće sobe. Njegovi vodiči u njemu nepoznatoj zemlji su Alex (Eugene Hutz) čovek njegovih godina koji je zaluđen američkom rok kulturom i deda (Boris Leskin) koji zarađuje od poseta Jevrejima koji žele da uđu u trag rodnim selima izgubljenih rođaka. To putovanje postaje pogled na žaljenje, predanost, žrtvu i ljudskost. Deda je pokretačka snaga ljudske drame ovog filma, a njegovo iskustvo pomaže dvojici mlađih muškaraca da bolje razumeju svoje nasleđe. 

 

 

19a63afb-7c17-475b-91da-beda9ae508f2.web

 

EB20050922REVIEWS50919003AR.jpg

 

i302011.jpg

 

77-1-300x169.jpg

 

04-2-300x169.jpg

 

21-1-300x169.jpg

 

01-2-300x169.jpg

Edited by Jezebel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedan sam od onih koji imaju dosta visoke kriterije kad su filmovi u pitanju. Znam da je na topicu više puta spominjan korejski Oldboy kao vrhunsko ostvarenje i evo napokon sam ga i ja odgledao. Prva polovica filma mi je bila ok ali ništa specijalno (recimo neka sedmica) ali drugi dio i posebno kraj su me naježili i na kraju sam se rasplakao k’o kišna godina. Ako netko još nije pogledao ovaj film neka to učini prvom prilikom, ovo je zaista remek-djelo sedme umjetnosti.

 

https://m.imdb.com/title/tt0364569/

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 4th and Goal said:

Jedan sam od onih koji imaju dosta visoke kriterije kad su filmovi u pitanju. Znam da je na topicu više puta spominjan korejski Oldboy kao vrhunsko ostvarenje i evo napokon sam ga i ja odgledao. Prva polovica filma mi je bila ok ali ništa specijalno (recimo neka sedmica) ali drugi dio i posebno kraj su me naježili i na kraju sam se rasplakao k’o kišna godina. Ako netko još nije pogledao ovaj film neka to učini prvom prilikom, ovo je zaista remek-djelo sedme umjetnosti.

 

https://m.imdb.com/title/tt0364569/

Zasto si se rasplakao? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
48 minutes ago, Dragan said:

Ima nesto interesantno u tome kako se preplicu generacije.

Njih dvojica na pr.

- A River Runs Through It (Redford rezirao; uopste veoma mi se svidjaju njegove rezije i ako nisi gledala preporucujem ti

Ordinary People, The Milagro Beanfield War, Quiz Show, The Horse Whisperer - ovde i glumi, zajedno sa mladom Scarlett Johansson)

- Spy Game (gde mu je spionski mentor)

 

Na slican nacin - The Color of Money (Paul Newman - Tom Cruise).

 

Legend of the fall mi se svideo (Anthony Hopkins sjajan kao i uvek).

Kad smo vec kod filmova, da li si gledala - The House of the Spirits [Meryl Streep, Jeremy Irons (The Mission)].

 

 

Prebacila sam ovde da ti odgovorim, da ne ofujemo previse onu temu. 

Gledala sam sve to, nesto se secam bolje, nesto manje. Uglavnom sa pozitivnim utiskom nakon filma. 

Anthony Hopkins i Jeremy Irons su odlicni glumci, ali ne lepi na oko 😄 

 

Meryl Streep, huh... kada je bila mlada imala je problem da dobije ulogu, govorili su joj da nije dovoljno lepa, cak su isli do toga da joj kazu da je ruzna. Nije posustala. Posle svakog filma sa njom ja pomislim kako bira dobre uloge, a onda negde mi se javi da su filmovi verovatno za tri skale bolje jer je ona u njima. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Untitled.jpg.a2a3c0fc3c1cb0b42d6e174f69aeb6fc.jpg

 

Pisao je kolega @Nek grmi jako na temi o poslednjem pogledanom filmu, ali zaslužuje da bude ovde. Sve je perfektno, plus daje i tu dodatnu draž da preispituješ svoj stav u odnosu na stavove i poglede glumaca, a nakon toga i generalno u odnosu na neke živote situacije je tak korak iznad zbog čega mi je film sjajan i za totalnu preporuku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...