Jump to content

Totalna preporuka


dali_man

Recommended Posts

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Naravno, In Bruges je samo za komplimente. Toliko je dobra atmosfera, toliko su dobri dijalozi, bizarno ali koherentno, jednom rečju - filmčina, i to ona nepretenciozna.

Često ga daju na raznim kanalima, ali sam ga pogledala tek pre par meseci. Odbijao me idiotski prevod naslova, Gangsteri na odmoru  :ajme: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2020 at 9:28 AM, Ne sam Safete said:

Ako vec mora da se da glas za samo jedan film, neka bude Bertolucci-ev 'Novecento'... ali nemoguce je izbor svesti na samo jednog rezisera, o filmu da ne govorim.

Ovo planiram već duže vreme.Mislim da ću danas ili sutra konačno odgledati.

 

Njegov "Poslednji tango u Parizu" je jedan od retkih filmova koji tako izraženo izaziva pomešana osećanja kod mene.U isto vreme tako privlačan i tako iritantan.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2020 at 2:50 PM, Malkolm Brogdon said:

Pogledao sam sinoc In Bruges po prvi put i malo je reci da sam odusevljen, definitivno je za ovu temu.

 

Svaka scena u filmu je fantasticna, uzivao sam od pocetka do kraja.

 

 

I ja, al skoro do kraja, malo mi je kraj 'nako... nije me kupio bas. 

 

 

Utisak filma: Kako bi izgledali filmovi Gaja Ricija da ima hrabrosti da iskoci iz sablona. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Tamburinjo said:

 

I ja, al skoro do kraja, malo mi je kraj 'nako... nije me kupio bas. 

 

 

Utisak filma: Kako bi izgledali filmovi Gaja Ricija da ima hrabrosti da iskoci iz sablona. 

 

 

Dve cadjave dvocecke mu je top film. Snatch je tezak rip off dvocevki, rokenrola nivo ispod. 

 

Jedino je sa Sherlokom ubo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 4:45 PM, Magia said:

Ako je izbor samo jedan, onda mora biti subjektivno- The Fountain od Aronovskog. I muzika i dozivljaj i gluma i prica i poenta.

https://www.imdb.com/title/tt0414993/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Eto konačno još jednog čoveka na planeti (sem mene) koji misli isto 🙂

 

Nikada pre ovog remek dela nisam pronašao ovako prelep opis šta uistinu znači posvećenost u ljubavi. Posvećenost do zadnje misli, osećaja, atoma.

 

No, catch je u tome što to mogu osetiti i doživeti kroz empatijsku reakciju samo oni koji su na taj način nekoga voleli. Ko nije lično iskusio te osećaje, verujem da mu ovo delo neće biti ništa posebno, možda i patetično čak.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad sam već svratio na temu, imam i film za preporuku, naime radi se o indijskom filmu "3 idiota". Dugo sam znao za njega, ali nikako nisam uspevao da ga ogledam, zbog raznih barijera, prvo, mislio sam da je to samo obična komedija, a drugo, film je na hindu jeziku. Međutim, film je višestruko premašio sva moja očekivanja, da sam se čak i zainteresovao za Bolivudsku kinematografiju. Glavni glumac je takođe na mene ostavio jako dobar utisak, u pitanju je Amir Khan, za kojeg sam kasnije saznao da je jedan od najbogatijih glumaca na Svetu i da je megazvezda u Aziji, što će reći u većem delu svetske populacije. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2020 at 12:02 PM, Laki21 said:

 

Eto konačno još jednog čoveka na planeti (sem mene) koji misli isto 🙂

 

Nikada pre ovog remek dela nisam pronašao ovako prelep opis šta uistinu znači posvećenost u ljubavi. Posvećenost do zadnje misli, osećaja, atoma.

 

No, catch je u tome što to mogu osetiti i doživeti kroz empatijsku reakciju samo oni koji su na taj način nekoga voleli. Ko nije lično iskusio te osećaje, verujem da mu ovo delo neće biti ništa posebno, možda i patetično čak.

 

 

Apsolutno se slazem. Takodje, ima i dublji smisao, pricu o vecnosti, zivotu i smrti. Toliko teorija i detalja sam procitao po netu o filmu da ni posle treceg gledanja filma ne mogu da pohvatam sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Chaos Is Me said:

Aronofsky je do jaja, baš sam veliki njegov fan. Jedini bezveze njegov film je Noah, svi ostali su odlični do genijalni, s tim što nisam gledao Mother!

Requiem je remek delo.Jebeno je teško držati pažnju na način na koji je on uspeo.

 

A Dženifer Koneli,šta reći...I najlepša i najbolja glumica.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

220px-My_Way_(2011_film).jpg

 

Konačno jedan film vredan preporuke svima. Neverovatan put dvojice ljudi tokom ww2. Korejski filmovi su definitivno eksremno podcenjeni i zaslužuju više pražnje ovde u Evropi. Ovaj film "My Way" je iz 2011. a naleteh na njega sasvim slučajno. Sajt na kom gledam filmove ima ocene gledalaca koje su uglavno katastrofalne a ovaj je imao osrednje. Ko velim aj da vidim zašto i film me je oduševio. Film je ratni ali priča je odnosu dvojice glavnih likova čiji živote i sudbine su isprepleteni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Klotzen said:

220px-My_Way_(2011_film).jpg

 

Konačno jedan film vredan preporuke svima. Neverovatan put dvojice ljudi tokom ww2. Korejski filmovi su definitivno eksremno podcenjeni i zaslužuju više pražnje ovde u Evropi. Ovaj film "My Way" je iz 2011. a naleteh na njega sasvim slučajno. Sajt na kom gledam filmove ima ocene gledalaca koje su uglavno katastrofalne a ovaj je imao osrednje. Ko velim aj da vidim zašto i film me je oduševio. Film je ratni ali priča je odnosu dvojice glavnih likova čiji živote i sudbine su isprepleteni.

 

Kao da si mi čitao misli. Baš sam ovih dana planirao da ga odgledam. 😀

Link to comment
Share on other sites

Doduše mislim da bi bio bolji kao mini serija sa jedno 10-tak epizoda jer radnja, po mom ukusu, ipak isuviše brzo ide tako da na svaku celinu filma otpadne jedva 10-20 minuta. No sa druge strane oni koje ne zanima ww2 tema će biti zadovoljni sa tom brzinom radnje.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Klotzen said:

220px-My_Way_(2011_film).jpg

 

Konačno jedan film vredan preporuke svima. Neverovatan put dvojice ljudi tokom ww2. Korejski filmovi su definitivno eksremno podcenjeni i zaslužuju više pražnje ovde u Evropi. Ovaj film "My Way" je iz 2011. a naleteh na njega sasvim slučajno. Sajt na kom gledam filmove ima ocene gledalaca koje su uglavno katastrofalne a ovaj je imao osrednje. Ko velim aj da vidim zašto i film me je oduševio. Film je ratni ali priča je odnosu dvojice glavnih likova čiji živote i sudbine su isprepleteni.

 

Odgledah. Stvarno dobar film, prilično potresan. Pokazuje sve strahote Drugog svetskog rata i kako su pojedini narodi (u ovom slučaju korejski) žestoko na...ali tokom istog. Film je inspirisan istinitom i pomalo neverovatnom pričom o korejskom vojniku koji se tokom rata borio u japanskoj imperijalnoj armiji, sovjetskoj crvenoj armiji i u jedinicama Vermahta gde je i zarobljen tokom invazije saveznika na Normandiju. Koga zanima, može to pročitati ovde: https://en.wikipedia.org/wiki/Yang_Kyoungjong

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...