Jump to content

O PDFu - Predlozi, pitanja, kritike...


Recommended Posts

57 minutes ago, Beonegro said:

It's a bromance! 👨‍❤️‍💋‍👨

 

@McLeod: pristao si, bićeš sve što iksoks hoće? 😍

 

Vidis, ovako se neko sali, sta, xexe, malo se zekimo, a onda ja provociram ljude jer napisem da je Raduljica rekreativac.

 

:thumbup:

 

Nema veceg provokatora od mene na ovom forumu, a i sire.

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno čemu ovaj fatalizam, odjavljivanje sa foruma i slično. Da je nešto mnogo gore sada nego pre, iskreno nisam primetio.

 

Priznajem da mi je u poslednje vreme interesovanje za sport opalo pa i ne čitam više toliko pažljivo teme, možda topik reprezentacije jeste teško smeće mada ja iskreno nisam primetio. Mislim da je ignore u dobroj meri lek za većinu ljudi ovde koji se žale, jer sve ovo se svodi na to da se dve strane optužuju za trolovanje i provociranje.  

 

Druga stvar, ne znam koliko ima aktivnih članova sada, ali čini mi se da je aktivnije nego na prošlom forumu pred sam kraj. To sa sobom vuče i da neke stvari koje su pre bile prihvatljive sada možda i nisu, tj. da drugarsku zajebanciju, off-topičarenje i slično treba svesti na minimum jer je jednostavno previše ljudi i teme lako postanu nečitljive.

 

 

Edited by djole
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Død said:

Posto vidim da si gore napisao gomilu nicega, kao po obicaju. Samo cu ti odgovoriti, uini mi je isto toliko drugar sa teme koliko si mi ti ili Mek. 

Zasto uini nikad nije bio banovan (a nije ni Mek pa je ovo jos smesnije), je zato sto je uvek znao za granicu, eto moze se reci da je "podjebavao" i mene na nba temi malo, ali sto bih za zlo uzimao salu. 

Sa druge strane, ne vidim sto branis Meka kad on to dobro ume i sam da radi. Sto se da videti gore. Plus apsolutno ne mozes da znas ko se koliko zalio moderaciji i to iz jednostavnog razloga - nisi moderator. Iako vec dug period pokusavas da provuces tu pricu o drugarima, a svaki put masis i pricas za osnove, ja ne znam sto uopste gubim vreme objasnjavajuci se sa tobom da Mek/uini/Medo imaju isti tretman kod svih. 

 

Takodje, i sa Mekom se radi na tome da se ovi problemi prevazidju, potrebno je naci neko zajednicko resenje a ne upirati prstom jedni u druge kao da nece postojati sutrasnjica.

 

Apsolutno svaku repliku na post u kojem se komentarisu tvoje moderatorske odluke ti zapocinjes komentarom da je "gomila nicega". Bukvalno sa svakim komuniciras na ovakav nacin, pri cemu odmah na pocetku svakog posta prvo pokusavas da nekom jeftinom psihologijom ponistis sve ono sto sagovornik kaze/napise. Ako se tebi neke ocigledne stvari nerazumljive, onda prvo preispitaj sebe.

 

"Drugare" sam stavljao pod navodnike. Dakle, drugari u prenesnom znacenju. Ako su negdje navodnici izostali, to se potkrala greska. "Drugari" u smislu da s nekim forumasima vise obitavas po odredjenim temama, smatras ih kol'ko-tol'ko blizim sebi i imas cescu komunikaciju sa njima. Mada, ne sumnjam da ima i onih koji su bliski i u realnom zivotu. A s Uiniem i te kako visis po istim temama, uz redovne "vickaste" upadice, tako da nema potrebe da pises ove sarlatanske komentare u kojima objasnjavas da smo ja i Uini u istoj ravni sa tobom. Ja s tobom na forumu nemam apsolutno nikakvu komunikaciju, osim u ovim "vanrednim" situacijama na ovoj temi. Tako da, ne izvrci cinjenice. Bitno je da si "podje*avanje" stavio pod navodnike.

 

A, to da nesto rjesavas s McLeodom nece nista promijeniti, jer McLeod nije nikakav problem. Potpuno masis sustinu. Problem su navike prakticno nepromijenjene moderacije koje su prenesene ovdje sa starog foruma. Problem je kad "drugar" iz moderatorskog tima banuje forumasa zbog bezveznog upisa, a komentari i direktne uvrede "drugara" sa teme, koji su izvrijedjali banovanog forumasa, samo se obrisu da ih ne bi morali sankcionisati. Ti si ovdje samo jos jednom pokazao da se i na novom forumu funkcionise po istom ili slicnom principu. McLeoda nikada nije ni bilo potrebe banovati, jer nikada nije ni ulazio u diskusije sa namjerom da vrijedja. A ovdje se i ne radi samo o McLeodu i ovoj situaciji, vec je rijec o kompletnoj atmosferi koja se stvara i koja ce nastaviti da kreira ovakve situacije.

 

Na starom forumu si podijelio gomilu banova, a da nisi imao pojma kako da ih obrazlozis. Banovao si ljude na osnovu necega sto si samo ti vidio, dok se ovdje pravis slijep pred ocima i za konkretne uvrede (koje su samo logican slijed dogadjaja nakon visednevnih provokacija) dijelis upozorenja i kao smirujes situaciju. Mislim, svjestan si ti svega, al' eto...Ocigledno da s pojedincima nije moguca konstruktivna diskusija. Samo, vidis kako sada smijesno izgleda kada ti i ostali pojedinci iz te standardne forumske grupice koja je bila uzurpirala i stari forum predjete na politicke teme i pocnete pricati o nekom diktatorskom rezimu i korumpiranim institucijama, a onda dodjete na forum i "izdrkavate" po ostalim forumasima, jer ste tako u mogucnosti. Izgleda da se ljudi zaista uvijek sire onoliko koliko si u mogucnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Poodle Care said:

Ako sam dobro pohvatao 3 moderatora (ili 2, nisam uhvatio priznanje 3.) sa drugih pdf namerno troluju kao reakcija na trolovanje drugih forumaša.

 

To je samo po sebi problematično za sam forum iz razloga:

* krše pravila, jer je preporuka mod tima da se takvi postovi reportuju a ne da se uzvraća istom merom,

* prave problem kolegama sa drugog pdf, 

* ulaze u konflikt sa forumašima neravnopravnog položaja i uzrokuju banove za koje sami ne odogovaraju (koliko sam pohvatao za ova 4 meseca ni jedan mod nije banovan zbog trolovanja na drugom pdf).

 

Na stranu što je ovo oko toga ko je prvi počeo, ko se uključio kasnije apsolutno nebitno.

A da je bitno sada bih tražio da mi tačno označe koji su postovi trigerovali njihovu reakciju i mogu 80 dinara da uložim da ih ne bi našli.

 

Svaka cast na postu!

 

Kratko i sazeto objasnjenje zbog cega Sky i Mc zasluzuju ban ili makar upozorenje da ne pisu vise na takav nacin.

Link to comment
Share on other sites

Daj bre ljudi ne zezajte sa napuštanjem, prvenstvo dolazi, treba bre u ovom virutelnom svijetu da se zajedno nerviramo i radujemo.

 

I da, što kaže Đole, šta je sad toliko drugačije nego ranije. XOXOXO piše kilometarske postove koje 94% forumaša ne čita, McLeod nosi pola foruma na leđima i to solidno uspješno, Kuper iskusno poentira...otprilike je sve na svom mjestu. 😁

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

Jel možemo za početak da se dogovorimo da sa teme repke brišemo ove onelinere koji imaju za cilj trol ili flejm? A da se oko toga ne pravi drama? Znači ja npr napišem da je Radule prvi centar, onda se nakači 10 komentara, a svi bez ikakve argumentacije. Da se lepo obriše svih 11 postova? I da ne kukamo za tim, jer neće biti brisani smisleni postovi već smeće 

Mislim da se @Stondisha i ja slazemo sa ovim. Neka nam pripremne utakmice posluze za ono sto im naziv kaze. Pa da se sredi pre sp-a.

Samo jedna stvar, bice potrebna odredjena pomoc u vidu reportova ako nesto zaostane. 

Edited by Død
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marvin said:

Jel možemo za početak da se dogovorimo da sa teme repke brišemo ove onelinere koji imaju za cilj trol ili flejm? A da se oko toga ne pravi drama? Znači ja npr napišem da je Radule prvi centar, onda se nakači 10 komentara, a svi bez ikakve argumentacije. Da se lepo obriše svih 11 postova? I da ne kukamo za tim, jer neće biti brisani smisleni postovi već smeće 

 

 

Brisalo se i brisaće se.

 

Samo molba svima koji čitaju i pišu:

 

Samo report dugme i nikakav lynch mob fazon isterivanja pravde, teranje sa teme i bukvalno ovo što piše @Marvin

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

 

Ne bih se složio u potpunosti sa tobom. Ulaskom na moj profil, te pregledom ostavljenih postova (ta funkcija sada mnogo bolje radi nego na starom forumu), lako možeš videti da moj fokus jeste na temama kojima su topici na kojima sam pisao namenjeni. Jedan od skorašnjih postova jeste i mini analiza Raduljicine odbrane i šta je to što Saletu kod Raduleta više odgovara, nego kod Bobija – i to sve kao deo diskusije koja je započela Prinstonovim sadržajnim postom. Nećeš tu primetiti Meklauda, npr, da je na bilo koji način (smisleno) doprineo.

 

Ipak, složio bih se delimično sa tobom. Moj nastup jeste, u određenim intervalima, postao negativan, pasivno-agresivan, kao reakcija na nesposobnost moderacije da razdvoji suštinu od forme, te da zaštiti srž određenih tema od onih forumaša koji su odlučili da ih zatruju.

Konkretno i iskreno, meni je zaista jako stalo (možda prejak termin, ali u forumaškom kontekstu) do tema Vox Populi i do teme Reprezentacije. Prvu sam smatrao ovdašnjim bastionom slobodne, konstruktivne, i ka budućnosti orijentisane misli – gde su ljudi imali priliku da skeniraju današnju situaciju, te da razgovaraju o tome kako se sa problemima suočavati. Drugu temu – temu reprezentacije – doživljavao sam kao svetinju, kao što i doživljavam košarkašku reprezentaciju. Većina nas je na forumu zbog košarke, a reprezentacija je za mene vrhunac ljubavi ka košarci i nešto što se iščekuje cele godine. Pozitivna emocija, uživanje (ali i nerviranje), i uglavnom (do sada) radost na kraju takmičenja.

 

Obe teme su urnisane (Vox faktički više i ne postoji – rascepkan, u pepelu, dok po njemu tumaraju trol idioti sa prethodnog foruma), bez da je moderacija shvatila svoju ulogu i pokušala da zaštiti teme i diskusije na njima. Umesto toga, odlučili su da zaštite trolove, a da one koji su činili te teme nateraju da se izbore da se na temama omogući pristojna diskusija. Neka, hvala. Zaista nemam volje (a otuda i manjak strpljenja) da se mačujem sa Meklaudom. Ko uopšte ima? Nije on nikakva siva eminencija, već otužna (forumaška) ličnost koja nabija postova, koja je tu 10+ godina i sa kojom verovatno ni oni ne znaju šta da rade – pa ga puštaju da tumara. Skydigler – preleti kroz njegove postove na košarci, biće ti zanimljivo da vidiš kakav je to doprinos diskusiji. Sa sve konstatacijom da je bolje da izgubimo od Italije (i dovedemo u pitanje plasman u četvrtfinale), da ne bi u četvrtfinalu izgubili od Litvanije ili Grčke (a najjači mogući protivnik su Rusija / Nigerija). Naravno, poraz od Italije nas u potencijalnom polufinalu gura na najtežeg mogućeg protivnika. Očigledno je da je čovek idiot, provokator ili neinformisan – ali ništa od toga ga ne sprečava da konstantno troluje. Povrh svega, obojica su moderatori i treba da imaju odgovornost da po temama smiruju strasti i guraju komunikaciju ka smislenoj.

 

Smatram da su moderatori na košarci – trenutno – ipak forumaši bez bilo kakvog stvarnog integriteta i autoriteta i da očigledno nisu u stanju da se izbore sa odlukama drugih moderatora da temu svesno srozavaju (Skydigler beše skoro napisao i da su Srbi umobolna nacija na istoj toj temi). Mek je oko sebe navukao i i nekakvu IQ 50 trol brigadu, koja mu u zaseravanju teme pomaže.


 

 

Lepo sam rekao u prvim danima novog foruma da se Vox Populi niposto ne sme izmestiti sa kosarke. Zasto? Zato sto su na tom topiku ipak postojala neka precutna pravila koja se ticu dobrog ukusa, pristojnosti i argumentovane kritike drustveno - politickih desavanja, atmosfera koja je trolovima sa politike bila neprirodna i neprijatna da bi se duze zadrzavali. Naravno, jedna od najbitnijih stvari je sto je Vox potpadao pod ingerenciju moderatora sa kosarke koji su filtrirali pdf od raznih idiota i stvorili zdravo okruzenje u kome se jedan takav topik mogao drzati cistim i provetrenim. Od trenutka kada je prebacen na politiku (pod izgovorom da na ovom post-apokalipticnom forumu b92 svi moramo da se drzimo za ruke jer je separatisanje nepozeljno), Vox Populi vise ne postoji, ja na primer nisam usao tamo ni 3 puta a na starom forumu sam redovno citao a i pisao.

 

Sto se tice moderacije (mogu da pricam samo o pdf kosarka, politiku pratim samo od playoffa) moderatori nemaju nikakav autoritet, mislim da se tu moralo probrati od ovih forumasa sa duzim stazom (ako neko to uopste i zeli da radi).U stvari serem, ja i ne znam ko su moderatori osim Zumbula i Stondishe, i svidja mi se sto nema toliko banova, ali ta labavost i selektivnost ce neminovno dovesti do problema u buducnosti.

 

I na kraju, ne moras da svracas na topik reprezentacije, ali bi bilo ok da malo ohladis pa da te vidimo na Zvezdinom topiku cim krene sezona. Ja ne citam postove koji imaju vise od 100 karaktera ali tvoje sam ponekad procitao.

Edited by SunZero
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, x|o said:

 

Nije "djene djene", vec si (i na starom forumu bio) jedan od ozbiljnijih stalkera. To sto moderacija izbjegava da sankcionise pojedince za takvo djelovanje, dok neke druge odmah banuje za istu stvar, to je ono o cemu se ovdje i raspravlja. 

 

 

Ovo "i na starom forumu" govori da ti tvrdis da to radim i na novom, pa bih te zamolio da das primer sa novog foruma koga ja to stalkujem, search opcija postoji. Ako ne nadjes, dobijas prvu licnu gresku.
 

7 hours ago, x|o said:

 

 

A, to da li je neko banovan zbog tebe, uopste me ne interesuje. Ako i nije, pretpostavicu da je to samo zbog toga sto nikada i ne ucestvujes u diskusijama, pa samim tim niko nije ni ulazio u konkretnije natezanje s tobom. 

 

Ako i nije, pretpostavicu da si prethodnim postom pokusao da mi podmetnes da ja druge navlacim na ban, pa sad kad to ipak nije tacno, onda trazis druge izgovore. Druga licna.

 

7 hours ago, x|o said:

 

nikada i ne ucestvujes u diskusijama, pa samim tim niko nije ni ulazio u konkretnije natezanje s tobom. Jer, tvoj "forumski rad" se svodi na agresivno stalkovanje i jeftine upadice sa strane, s kojima uletis samo da dodatno i veoma direktno podje*avas druge forumase i odmah se povuces.

 

 

Prosli put si me optuzio da uvek bezim iz diskusije kad vidim da je gusto, a onda ti ja rekao da uopste godinu-dve nisam usao u diskusiju na forumu, pa si sad ti kao skontao da ja ne ucestvujem. Naravno, ovo za agresivno stalkovanje ces opet morati da dokazes, jer za sve ove godine na forumu, jedina osoba koja moze da kaze da je stalkovana si ti. Apsolutno niko drugi. I to s razlogom, jer si pokusao da se pravis pametan, koliko bas i nisi.
Prvo si tvrdio da Radonjic nece moci da bude dominantan u nemackoj ligi i da igre EL, jer mu Nemci nisu ABA, pa da moze da se sprda, onda si, iako i vrapci znaju, da je glavna karakteristika njegovog rada - odbrana, sacekao jedan los mec u polufinalnoj ili finalnoj seriji da se pojavis i "poentiras" postom "to je ta cuvena Radonjiceva odbrana" jer si mislio da ce fejlovati, pa si posle toga dobio sta si trazio kada je on osvojio titulu i plasirao se u EL i odjednom poceo da places, kukas i molis, kako te drugu stalkuju, a samo smo ti dokazivali koliku glupost si izvalio i koliko ne znas. Treca licna.
 

7 hours ago, x|o said:

 

Potrebno je vratiti se samo jednu stranicu unazad na ovoj temi. Samo patetican ulet sa "McLeod, polivaj" i to je sve sto radis u skoro svakoj diskusiji u koju se ubacujes, narocito kada je rijec o diskusijama ovakve vrste. Al' uvijek cekas da se disksija razvuce da bi ovi tvoji pateticni komentari prosli neopazeno. 

 

Jos jedan promasaj, naravno, posto se moj komentar nije odnosio na celu ovu diskusiju stranicama unazad, vec samo na Mekov odgovor Pudlici/Kuperu, koji je bio odmah iznad. Cetvrta licna.

 

Za kraj, mogu drugi forumasi da potvrde ono sto iznad napisah, mada znam da niko nece citati moj post posto je tvoj quote u njemu, da nisam stalkovao ni Kupera, ni Kendrika (posto su oni popularni za stalking), niti bilo koga za druge strane brda, a da posle svega ovog napisanog s tvoje strane, mogu da zakljucim da ti stalkujes mene, posto "znas" sve o mom forumskom radu, za razliku od mene koji tvoje postove i ne procita do kraja, tako da ne citiram i ovaj tvoj poslednji pasus, jer ga ne procitah. Tehnicka i iskljucujuca.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako se zove pojava, ali npr. kada hoces da uzmes novo auto, odjednom podjes da vidjas ta auta konstantno na cesti. Mozak ne moze da procesuira sve informacije koje dopiru konstantno do njega, pa zapaza samo interesantne detalje u datom trenutku. Tako recimo, ako se podsvjesno fokusiras samo na Bobijeve/Raduljicine/Ficine greske/dobre stvari, konstantno ces da ih vidjas, i dovoljne su za municiju da forumsku raspravu. Nacin na koji se ispoljavaju, i na koji se uvazava sugovornikovo misljenje je vaznije od samog rezultata diskusije. Postuj sagovornika(e), i u ovom slucaju kada odlucis nesto da napises, pokusaj da imas neki bonton, kulturu komunikacije. 

 

download.png

 

'Ajd pricekajte dok se zavrsi SP, pa se onda odjavljujte @medobrundo i @dee jay 😄

 

Ozbiljno, forum je tek u povoju, normalno je da neke stvari ne funkcionisu 100%. Na Voxu radite sta hocete, na kosarci nam trebate.

  • Like 8
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2019 at 11:12 AM, Ne sam Safete said:

Samo da se upišem u 'klub Baracuda' 

 

 

21 hours ago, pepe sancez said:

Team Kuper

"dragi moj pepe" i safete zaprepascen sam koliko ste zaslepljeni... #teammek, #teamslavisa i #teamkosta  forever  :Hail:

19 hours ago, Esc said:

 

 

zaboravio si @HAMMER on je najgori od svih

ne stavljaj me u isti kos sa njima. ja sam gospodin covek  :classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kvalitetna sprdnjica na klupi. Ako su Birca i Radulja stvarno majstori pozitive i ako nam to pomogne da dodjemo do zlata, onda sam prezadovoljan sto su tu.

 

Edit: ala sam ja promasio topić jbt 🙂

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2019 at 2:52 PM, SunZero said:

 

Lepo sam rekao u prvim danima novog foruma da se Vox Populi niposto ne sme izmestiti sa kosarke. Zasto? Zato sto su na tom topiku ipak postojala neka precutna pravila koja se ticu dobrog ukusa, pristojnosti i argumentovane kritike drustveno - politickih desavanja, atmosfera koja je trolovima sa politike bila neprirodna i neprijatna da bi se duze zadrzavali. Naravno, jedna od najbitnijih stvari je sto je Vox potpadao pod ingerenciju moderatora sa kosarke koji su filtrirali pdf od raznih idiota i stvorili zdravo okruzenje u kome se jedan takav topik mogao drzati cistim i provetrenim. Od trenutka kada je prebacen na politiku (pod izgovorom da na ovom post-apokalipticnom forumu b92 svi moramo da se drzimo za ruke jer je separatisanje nepozeljno), Vox Populi vise ne postoji, ja na primer nisam usao tamo ni 3 puta a na starom forumu sam redovno citao a i pisao.

 

 

 

Bravo bravo bravoooo

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pepe sancez said:

A Stondisha juce rece da ne trolujemo temu sa Kalinom i Nemanjom, pa onda na jutru jedan mini carsaf 😛

 

Bilo je ili mini čaršaf da zatvaramo diskusiju JOŠ JEDNOM ili da obrišem ovo na keca i da banujem čoveka jer smo rekli da nećemo ovo više da pominjemo neko vreme, tj dok se prvenstvo ne završi, a imajući u vidu da je ovo (tvit Kalinin) samo drvo jedno u celoj šumi, da ne ostane da kad već osudjujemo na FK CZV temi ovu pojavu, a na Reprezentaciji da nam je to kao šatro gistro ok i da nam ne smeta, jer onaj upis @Stari Vujadin  se na keca tako tumači. 

E sad po tebi, da imaš ovu premium funkciju, kao ja, šta bi radio da si u mojoj situaciji? 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stondisha said:

 

Bilo je ili mini čaršaf da zatvaramo diskusiju JOŠ JEDNOM ili da obrišem ovo na keca i da banujem čoveka jer smo rekli da nećemo ovo više da pominjemo neko vreme, tj dok se prvenstvo ne završi, a imajući u vidu da je ovo (tvit Kalinin) samo drvo jedno u celoj šumi, da ne ostane da kad već osudjujemo na FK CZV temi ovu pojavu, a na Reprezentaciji da nam je to kao šatro gistro ok i da nam ne smeta, jer onaj upis @Stari Vujadin  se na keca tako tumači. 

E sad po tebi, da imaš ovu premium funkciju, kao ja, šta bi radio da si u mojoj situaciji? 

z0vc3BV.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...