Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

Toyota Auris je auto koji asocira na bezbednost i pouzdanost,mnogo vise nego na sportske performanse i uzbudjenje u voznji. Naprosto - nije vozacki auto. Ali onaj ko zeli da ga auto sigurno preveze do zeljene tacke i to bez i najmanjeg zamajavanja,bice zadovoljan Aurisom,kao i vecinom drugih Toyotinih modela uostalom.

Ovaj kojeg ti pominjes ima atmosferski motor..(mislim da ne gresim,ovako bez proveravanja). Nemoj od njega ocekivati neke vozacke performanse,ali je motor jednostavan i jeftin za odrzavanje. Ni registracija nije preskupa. Ogibljenje (suspenzija) nije bas sofisticarano reseno pa nemoj da te iznenadi sto je malo kruci u voznji. Mislim da taj 1,3 benzinac trosi malo vise u gradu,ali i na otvorenom prilikom preticanja moraces malo vise da potapas papucicu gasa,cime ce potrosnja takodje da ti skace..no,nista strasno..nemoj da te to odbije..tu bi trebao biti menjac sa 6 brzina. Ta sesta brzina cini rad motora mirnijim,rasterecuje ga fino..nije uopste zanemarljivo na otvorenom putu. Navodno su neki primerci imali problema sa brzim praznjenjem akumulatora. To je reseno kasnijim softverskim zakrpama.

Prostor unutra je ok, Not great not terrible. Ima dosta mesta i napred i nazad. Doduse,ne bas koliko u Golfu npr,a kamoli Octaviji,ali zadovoljavajuce. Isto je i sa gepekom. Mislim da u svim paketima opreme imas onaj podesivi pod gepeka sto utovar tezih stvari u gepek cini mnogo laksim,a i prilikom obaranja zadnjih sedista ces dobiti savrseno ravnu povrsinu.

Auto je zaista pouzdan. I bezbedan.
Na testu britanskog What Car? portala je zauzeo visoko sesto mesto od 28 porodicnih hatchbackova.

Dizajn je zanimljiv. Meni licno i atraktivan na neki nacin..Unutrasnjost..pa,isto..niti najuzbudljivija niti dosadna. 
Konkurencija su mu VW Golf,Skoda Octavia, Seat Leon..ovaj poslendji je i neki moj favorit

Zbog malo tvrdjeg vesanja,proveri na dizalici ima li od dole nekih ostecenja. Probaj sto je moguce bolje otkriti da li je redovno servisiran,a opste stanje auta ce ti reci o tome kako je odrzavan. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Crni, jesi ti dopisnik časopisa Vrele gume?😀

Svaka čast za analize. Ono što sam ja negde video je velika potrošnja i da se ne kvari. 

Ja bih iz konkurencije izabrao Octavia, lepa, pouzdana, velika. 

 

Da li nove Seate i dalje "radi" lik iz Alfe?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dve benzinske generacije Korole i jedna jarisa mi je neposredno prosla kroz ruke (citaj rodbina ih ima/imala). Svi su zadovoljni autom i svi kazu da je potrosnja veca od ocekivane. Tako ke izgleda sa svim tojotinim benzincima. Mada vise mislim da je do toga da je narod navikao na dizele sa manjom potrosnjom pa im ovo izgleda previse. 
 

plin je uvek opcija ako te muci prevelika potrosnja po gradu 🙂 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na boljem su glasu Aurisi benzinci 1,6 (atmo) i 1,2 (turbo). Posebno hvale ovaj drugi kao vrlo agilan i zivahan motor..takodje i voznja je nesto udobnija sa ova dva motora..to ne znaci da je 1,4 za izbegavanje i ne bih zeleo da se tako protumaci ili da odgovaram djoleta od kupovine.
Kod polovnjaka je vazda najbitnije pronaci lepo ocuvan primerak koji je uredno odrzavan i redovno servisiran. NI onda nisi siguran sta dobijas,ali makar imas neku sliku.

3 hours ago, Referent said:

Ja bih iz konkurencije izabrao Octavia, lepa, pouzdana, velika. 

 

Mislim da je ipak dosta skuplja u tom godistu.

 

 

3 hours ago, Referent said:

Da li nove Seate i dalje "radi" lik iz Alfe?

Ovo ne bih znao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hertzog said:

plin je uvek opcija ako te muci prevelika potrosnja po gradu 🙂 

 

Е, е'о једно глупо питање...


У процесу моје потраге за аутом сам налетео неколико пута на текстове А. Тодоровића, најпознатијег ауто-гуруа на нету. Он каже да је уградња плина у Еуро4, или новије моторе, непрепоручљива и да постоји велика вероватноћа да ће доћи до озбиљног квара, тј да уништава мотор. Јел има истине у томе?
 

Мој брат, који је био мој главни саветодавац у том процесу, јер зна штошта о колима, каже да је А. Тодоровић слепац...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, RatzenStadt said:

Мој брат, који је био мој главни саветодавац у том процесу, јер зна штошта о колима, каже да је А. Тодоровић слепац...

Nije slepac,ali ocito da ima svoje animozitete prema odredjenjim grupacijama automobila koje ne moze da prikrije. U mojim ocima je prilicno pristran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima.

 

Ne znam, ja octaviu nikako ne mogu da gledam kao tu klasu :classic_biggrin: Za mene to uopšte nije compact auto već nešto iznad.

 

Hahah a da taj A. Todorović stvarno iskače iz frižidera kad tražiš neki auto. Pritom ti njegovi tekstovi iskaču na nekoliko sajtova, ne znam jesu svi njegovi ili šta. Još mu ljudi plaćaju da on kao da mišljenje. Elem, iz onog što sam pročitao, lik mi izgleda kao prosečni Srbenda kad priča o kolima - njemačko auto, a pogotovo VW je zakon. Sve ovo ostalo sranje, kvari se, svi ovi 1.0, 1.2 benzinci, sve je to sranje, i ništa bez 120 konja. Eventualno ako je golf sa ovim 1.2 TSI, e to može da prođe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Referent said:

Crni, jesi ti dopisnik časopisa Vrele gume?😀

Svaka čast za analize. Ono što sam ja negde video je velika potrošnja i da se ne kvari. 

Ja bih iz konkurencije izabrao Octavia, lepa, pouzdana, velika. 

 

Da li nove Seate i dalje "radi" lik iz Alfe?

 

Octavia je ta svaka presla 400.000km minimum

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ras kass said:

Citao sam tog Todorovica par puta, arogancija i ego do neba. Pitaju ga za polovni pasat od 4000 evra, on im kaze kupite novi audi. 

 

Nas covek i dalje ima ono praistorijsko, bolje Golf 5 iz 2005. nego fiat tipo iz 2015. Wtf?! 

Nemoj sad protiv novih kola. Ok audi nije bas prikladna alternativa, ali sam ja uvek bio za novi u poredjenju s'bilo kojim drugim starijim. 🙂 

Drugo je to sto kod nas vazi neznanje o automobilima, pa ce ti neko prici i pitati te sto si kupio forda, kad si za te pare mogao da kupis mecku ili BMW. 🙂

Ne da me ne shvate pogresno. Desavalo mi se ovde u US da me pitaju sto si uzeo WRX kad si mogao za te pare da kupis 2 Toyote Camry. Ja na to jednostavno precutim i odem da potrazim lekarsku pomoc, posto :puke: ne moze da se zaustavi. 

I ti kriticari imaju dusu i pisu po nekom svom kriterijumu. Nedavno sam preleteo preko 2 clanka. Jedan je koja sportska kola nikako ne kupovati, a drugi koja kola svaikako treba imati. U oba clanka je naveden BMW M2C u prvom se kaze kako je auto mala raketa i slusa sve sto mu kazes, a u drugom pise kako je unutra ruzan sav od plastike i nema neku posebnu opremu. Ja recimo ne zelim nikakve nannies ili computere, samo mi da drsku da menjam brzine i drsku, a ne dugme da mogu da blokiram zanje tockove.

Ni u auto kritikama ne treba citati miseljenj vec opis sta covek pise. 

Link to comment
Share on other sites

 
Е, е'о једно глупо питање...

У процесу моје потраге за аутом сам налетео неколико пута на текстове А. Тодоровића, најпознатијег ауто-гуруа на нету. Он каже да је уградња плина у Еуро4, или новије моторе, непрепоручљива и да постоји велика вероватноћа да ће доћи до озбиљног квара, тј да уништава мотор. Јел има истине у томе?
 
Мој брат, који је био мој главни саветодавац у том процесу, јер зна штошта о колима, каже да је А. Тодоровић слепац...
Evo ja cu da ti kažem kao neko ko je vozio euro5 auto 200 hiljada km na plin da taj Todorović lupeta. Sad vozim euro6 na plin.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu da ti kažem kao neko ko je vozio euro5 auto 200 hiljada km na plin da taj Todorović lupeta. Sad vozim euro6 na plin.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Ma baca struju na masu. Kod novijih automobila je sve u programu. Ne znam kako se to hackeriše, ja sam moje automobile uvek decode-irao, bar da im skinem limiter. [emoji38]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Preskupa. 

Jeste (pre)skupa..slazem se.

Opet,slike sugerisu da je stanje top. A i 'Djulijete' koje prodaju vlasnici obicno budu skuplje. Ovo je primerak sa placa,ali dobar rekao bih..sa odlicnom opremom. Skupa je i ovo ce uzeti zaista neki zaljubljenik u brend. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Jeste (pre)skupa..slazem se.

Opet,slike sugerisu da je stanje top. A i 'Djulijete' koje prodaju vlasnici obicno budu skuplje. Ovo je primerak sa placa,ali dobar rekao bih..sa odlicnom opremom. Skupa je i ovo ce uzeti zaista neki zaljubljenik u brend. 

Cekaj sad, ovo mi se cini kao mnogo manje of Giulia. Ja sam bio ubedjen da je Giulietta Giulia hatchback. 🙂 

Dobro si postavio sliku, kod mene se Giulietta ne prodaje, samo mogu    na slici da je vidim. 😛

Thanks.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Cekaj sad, ovo mi se cini kao mnogo manje of Giulia. Ja sam bio ubedjen da je Giulietta Giulia hatchback. 🙂 

Dobro si postavio sliku, kod mene se Giulietta ne prodaje, samo mogu    na slici da je vidim. 😛

Thanks.

Ne,ne..to su dva razlicita modela.
Giulia je limuzina i skuplja je svakako.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ne,ne..to su dva razlicita modela.
Giulia je limuzina i skuplja je svakako.

Evo citam i poredim Giulietta je samo 200 kg laksa od Giulia, ali ima upola manje snagu. Zanimljivo.

U svakom slucaju izgleda sexy iako je sa 235HP i 3400lb losiji odnos u poredjenju sa WRX subaru koji je 3300lb i 268HP.

Doduse imaju isti obrtni moment 250 ft.lbs. (340Nm).

Bre gledam im performance i Giulietta ima 1.7l motor a WRX 2.0l. Nije ni cudo sto Alfa uvek pobedjuje kod izbora. Jedino me cudi sto je toliko teska.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...