Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

Mazda?

Da 2018 miata RF. Moj mladji je vozi. Kako su svi van, ja dobio da se dzekiram sa 3. Ovo me setilo na studenske dane. Drugar i ja smo imali 2 auta u opticaju, pa smo se dzekirali svaki dan izlazili drugim. U pravu je moja gospodarice, da mi muski nikad ne odrastemo.

Kad se vrate mozda dodam giulia qv ili, M4C/M2C sad mi je i BMW uleteo u oko 2 ce da bude ako mogu da sednem. Ove 2021 i 2022 su izbacile par pristojnih automobila na US market, sad ima 4-5 dobrih. BTW Alpine A110 jos ne planira da dodje na US. Mi nikada ne dobijamo prave automobile. BS 

:ranting:

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mrd said:

Da 2018 miata RF. Moj mladji je vozi. Kako su svi van, ja dobio da se dzekiram sa 3. Ovo me setilo na studenske dane. Drugar i ja smo imali 2 auta u opticaju, pa smo se dzekirali svaki dan izlazili drugim. U pravu je moja gospodarice, da mi muski nikad ne odrastemo.

Kad se vrate mozda dodam giulia qv ili, M4C/M2C sad mi je i BMW uleteo u oko 2 ce da bude ako mogu da sednem. Ove 2021 i 2022 su izbacile par pristojnih automobila na US market, sad ima 4-5 dobrih. BTW Alpine A110 jos ne planira da dodje na US. Mi nikada ne dobijamo prave automobile. BS 

:ranting:

 

 

Come to Serbia, bro. 

Izdržite.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Referent said:

Come to Serbia, bro. 

Izdržite.

Pusti mene s'oprostenjem kakim. Da nemamo Outback morao bih da pravim kompromise i gledam na neki univerzalni auto. Ovako samo gledamo na fun car. Imas kamion koji te prevozi i ne moras da mislis o funkcionalnosti.

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Meni se Mazda prilicno dopada,moram priznati.
Osim kvaliteta i pouzdanosti tu je i dizajn - nekako mi izgleda najevropskije od svih "Azijaca".

Iskreno Miata je pobedila zbog cvrstog krova. Ista je ova miata kao i fiat 124, ali 124 abarth ima bolje ubrzanje lepse izgleda. Kad mu se turbo aktivira imas utisak da te je neko sutnuo i juris bubrege u gepeku. Da ga nisam uzimao za teenagera sigurno bi Fiat pobedio, ovako tvrd krov, glava manje boli.

Sto se mazde tice, ona je po mome misljenju najluksuznia kompanija. Njihova 929 u mojim ocima jos uvek nema pandan.

iZ8ho-MxB_kV-gYwg18grIiA5i25OSj8Tt0idZ_5

Tada je po opremi bila MB ali 3 puta jeftinija. Mnogo je jeftinija od Jap luksuznih compania, ali pruza isti komfor.

Danasnja mazda 6 takodje preuzima luksuzne automobile zbog nize cene, a kvalitet je veoma visok.

unnamed-file-382.jpg 

Drugo, njihova crvena bolja cuci i na ovako velikom sedanu. 🙂 

13 minutes ago, Referent said:

Da, Mazda je prelepa, čak i stariji modeli.

Lezi ko sinobus. Promenio sam joj sway-bars (balans stange) i brzinu u krivinama podigao sa 80mph na 100-110mph bez zanosenja. Izvaredno izbalansilana. Na zalost ne prodaju vise RX-7

RX-7-TITLE.png

Ovo je kultni auto.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

I meni je Mazda 6 top. Vozio sam je par puta iz rentacara, ako se dobro sećam, najjača mi je bila 2,2 benzin, auto odvaljuje. Samo zbog karoserije je ne bih uzimao, jer nema liftback, samo sedan i combi, što meni nikako ne odgovara, a i činila mi se malo tesna, ali to je verovatno zbog toga, što sam u nju uvek presedao iz Mondea.

Link to comment
Share on other sites

Zove me jutros prodavac iz Peugeot-a, podigli su cene svim vozilima nedavno, u proseku za oko 400 evra pojedinacno, kriza, nema sta :D

 

Inace sam sve blizi narucivanju 2008-ce sa 130ks benzincem, uprkos svim protivljenjima naseg majstora stare garde i rodjenog brata da ne dolazim kuci sa 1.2 benzincem.

Poslednje sto su mi rekli (majstor automehanicar info) da su u tim modelima neki felericni BMW motori druge i trece klase za istocno-evropsko trziste, sto naravno prodavac demantuje, e sad, ko ce ga znati. Valjda ne laze.

 

Odoh od nedelje na poslednji razgovor i natezanje oko dodatne opreme pa da zavrsavam...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, lord_slawe_ said:

Inace sam sve blizi narucivanju 2008-ce sa 130ks benzincem,

Ja bas jucem isao u "Lidl" kad na parkingu ugledah 2008-icu..kunem se da se setih tebe :lol_2: Bas mi prosla kroz glavu misao jesi ga pazario. Sa tim robusnim stilom,velikim tockovima i prepoznatljivim LED osvetljenjem zaista privlaci paznju.

 

 

2 hours ago, lord_slawe_ said:

uprkos svim protivljenjima naseg majstora stare garde i rodjenog brata da ne dolazim kuci sa 1.2 benzincem.

Znas kako..ovo ovde je Balkan (sto bi rekao Bajaga)..i ovde se stvari sporo menjaju. Tako je dizelas i dalje ovde pojamtm izdrzljivosti i sigurnosti. A tehnologija ide napred. Moj stav je da ne treba bezati od modernih motora.

 

2 hours ago, lord_slawe_ said:

Poslednje sto su mi rekli (majstor automehanicar info) da su u tim modelima neki felericni BMW motori druge i trece klase za istocno-evropsko trziste,

Koliko ja znam..tacno je da su u neke francuske modele isli neki BMW-ovi motori. Ja znam za Citroenove DS 3,4,5 modele..benzince..ali starija godista. Sto se tice 1.2 PSE motora izgleda da je 100% njihov. Ugradjuje se u:
 

Quote

The PureTech family of engines is fitted on the Peugeot 108, 208, 308, 2008, 3008 and 5008, the Citroën C1, C3, C3 Picasso, C4, C4 Cactus and C4 Picasso, the DS 3 and DS 4 and also the Dongfeng Peugeot 308S and 408.

Evo ovde opsirnije
https://www.groupe-psa.com/en/newsroom/automotive-innovation/eb-puretech-engine/

Proglasen za motor godine
https://www.greencarcongress.com/2015/06/20150622-psa.html

Eto,uveri se sam i razresi (eventualne) dileme. I pokazi majstoru :classic_biggrin:

 

 

2 hours ago, lord_slawe_ said:

podigli su cene svim vozilima nedavno, u proseku za oko 400 evra pojedinacno, kriza, nema sta 😄

 

:classic_huh:
Neverovatno..a u toku je i onaj virtuelni sajam automobila. Oni umesto da daju povoljnosti,dizu cene..prokletinje. :classic_biggrin: Ja sam cak pronasao jedan na sajamskoj akciji..baci pogled (ako vec nisi) pa vidi je li ti ovo isplativije
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17341589/peugeot-2008-active-12e-130?ref=search-normal&position_ref=8

I za kraj..evo ti jedan kratki video o bas tom modelu kojeg gledas (1.2 sa 131ks)


Raspitaj se i o potrosnji svakako..cenim da u gradskim uslovima nije bas mala..mada on ima tri moda voznje:Normal,Eco i Sport. Pa u gradu na Eco modu moze nesto da se smanji potrosnja,a na otvoenom putu se prebaci na Sport za bolji vozacki ugodjaj..volan postane osetljiviji,motor daje dublji zvuk itd..

P.S.primerak iz oglasa je sa slabijim paketom opreme doduse

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Crni Bombarder

Ti si mi sad dao vise informacija o motoru nego prodavac, moj mastor i moje guglanje zajedno :D
Hvala ti, zaista!

Da, i nije Peugeot jedini - i iz Skode su me zvali da mi kazu da su "cene u auto industriji otisle gore u poslednjih mesec dana" a iz Toyote mi je prodavacica rekla da nakon ove njihove akcije u Aprilu (popusti na neke modele i pakete, gledao sam Corollu) - da ce cene biti makar 1.5% vise u odnosu na period od pocetka godine... Ne znam sta se desava, ali eto, na malom uzorku od sve 3 auto kuce koje sam kontaktirao.

Link to comment
Share on other sites

[mention=11]Crni Bombarder[/mention]

Ti si mi sad dao vise informacija o motoru nego prodavac, moj mastor i moje guglanje zajedno :D
Hvala ti, zaista!

Da, i nije Peugeot jedini - i iz Skode su me zvali da mi kazu da su "cene u auto industriji otisle gore u poslednjih mesec dana" a iz Toyote mi je prodavacica rekla da nakon ove njihove akcije u Aprilu (popusti na neke modele i pakete, gledao sam Corollu) - da ce cene biti makar 1.5% vise u odnosu na period od pocetka godine... Ne znam sta se desava, ali eto, na malom uzorku od sve 3 auto kuce koje sam kontaktirao.
Očekuj da će sledećih 10-20godina cene SUS motora da skaču kako ih eliminišu s'tržišta. U Cali od 2035 nećeš moći da kupiš SUS mašinu, nego samo electric. Potraži diagrame tih motora na net, to može da ti bude izvanredna informacija. Što se pouzdanosti tiče, tu samo statistika može da pomogne.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, lord_slawe_ said:

Ti si mi sad dao vise informacija o motoru nego prodavac, moj mastor i moje guglanje zajedno 😄
Hvala ti, zaista!

Nema na cemu. Tu smo da se ispomazemo,savetujemo..samo ako iz nekog razloga ne budes zadovoljan (pu,pu,pu..da se pomerim s mesta) nemoj posle mene da prozivas po forumu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 7:25 PM, Crni Bombarder said:

Ja bas jucem isao u "Lidl" kad na parkingu ugledah 2008-icu..kunem se da se setih tebe :lol_2: Bas mi prosla kroz glavu misao jesi ga pazario. Sa tim robusnim stilom,velikim tockovima i prepoznatljivim LED osvetljenjem zaista privlaci paznju.

 

 

Znas kako..ovo ovde je Balkan (sto bi rekao Bajaga)..i ovde se stvari sporo menjaju. Tako je dizelas i dalje ovde pojamtm izdrzljivosti i sigurnosti. A tehnologija ide napred. Moj stav je da ne treba bezati od modernih motora.

 

Koliko ja znam..tacno je da su u neke francuske modele isli neki BMW-ovi motori. Ja znam za Citroenove DS 3,4,5 modele..benzince..ali starija godista. Sto se tice 1.2 PSE motora izgleda da je 100% njihov. Ugradjuje se u:
 

Evo ovde opsirnije
https://www.groupe-psa.com/en/newsroom/automotive-innovation/eb-puretech-engine/

Proglasen za motor godine
https://www.greencarcongress.com/2015/06/20150622-psa.html

Eto,uveri se sam i razresi (eventualne) dileme. I pokazi majstoru :classic_biggrin:

 

 

:classic_huh:
Neverovatno..a u toku je i onaj virtuelni sajam automobila. Oni umesto da daju povoljnosti,dizu cene..prokletinje. :classic_biggrin: Ja sam cak pronasao jedan na sajamskoj akciji..baci pogled (ako vec nisi) pa vidi je li ti ovo isplativije
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17341589/peugeot-2008-active-12e-130?ref=search-normal&position_ref=8

I za kraj..evo ti jedan kratki video o bas tom modelu kojeg gledas (1.2 sa 131ks)


Raspitaj se i o potrosnji svakako..cenim da u gradskim uslovima nije bas mala..mada on ima tri moda voznje:Normal,Eco i Sport. Pa u gradu na Eco modu moze nesto da se smanji potrosnja,a na otvoenom putu se prebaci na Sport za bolji vozacki ugodjaj..volan postane osetljiviji,motor daje dublji zvuk itd..

P.S.primerak iz oglasa je sa slabijim paketom opreme doduse

 

 

I obrnuto, Peugeot HDI 1,6 i 2,0 idu u male BMW, serija 1 i u neke Mini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U poslednji čas, s obzirom da smo 3-4 dana posle toga saznali da je supruga trudna, narucih Karoqa, 1.5 TSI DSG...

Da sam prvo saznao za bebu nešto ne verujem da bi se odlucio na toliki izdatak :classic_biggrin:

Trebalo bi pocetkom maja da stigne

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2021 at 5:07 PM, Ridji said:

U poslednji čas, s obzirom da smo 3-4 dana posle toga saznali da je supruga trudna, narucih Karoqa, 1.5 TSI DSG...

Da sam prvo saznao za bebu nešto ne verujem da bi se odlucio na toliki izdatak :classic_biggrin:

Trebalo bi pocetkom maja da stigne

Nikad na gume ne gledaj kao izdatak. One i kocnice su na kolima jedina investicija. 🙂 Cestitke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce (koliko sam nacuo) odrzan sastanak Uprave carina..oko uvoza polovnjaka i povisenih cena carinjenja. Ukratko - opet ce biti po nasim ledjima. Naime,nije doslo do dogovora da se cene korigujuju,tj.spuste..govorim o ceni carinjenja..tako ce cim se pocne raditi da idu gore za sve automobile,a narocito za one mladje od 2010.godista. Da dam jedan primer: Mercedes E klase iz 2017-te godine se ranije carinio na cifru od 1700evra,a od sada ce na 4000evra. Dok ima ovaca bice i vune,sto bi se reklo.

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ras kass said:

Najavili su 30% poskupljenje polovnjaka. 

Tako je.
Za neke modele ce to ici i vise..

 

Quote

Polovnjaci poskupljuju najmanje 30 odsto, koji su razlozi

Polovni automobili u Srbiji ovoga proleća poskupeće najmanje za 30 odsto, kažu stručnjaci. Razloga je više, carina je promenila tarife, sada se moraju uvoziti isključivo vozila koja zadovoljavaju ekološke standarde.

https://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2021/04/15/18423863/polovnjaci-150421.mp4

 

Prosečni Nemac, kažu stručnjaci, sada vaga da li da zadrži stari provereni automobil ili da kupi dve do tri godine star, jer se na kupovinu pojedinih novih modele i do šest meseci.

Nema više prevare s papirima, naročito za automobile starije od 2010. godine.

Svi će, bez obzira na stanje, biti procenjeni po katalogu Auto-moto saveza i to će poskupeti bar za 20 odsto, jer su, na primer, za automobile iz 2006. donošeni overeni računi na 500 do 600 evra, što je upola manje.

"Svi smo čekali da s početkom korone padnu cene automobila, međutim, od prošle godine do danas, vozila permanentno poskupljuju, a sada imamo još jedan dokaz za to – isporuka novih automobila je usporena", kaže inženjer Jovan Radić, ekspert za uvoz vozila sa tržišta Evropske unije.

Rešenje postoji, onaj ko želi da kupi dobar, očuvan i servisiran automobil treba da ode do ovlašćenog uvoznika i kupi automobil iz sistema staro za novo. Time plaća nešto višu cenu, ali neće imati glavobolju zbog izduvnih gasova i garancije.

"Ja mislim da je najbolje da se kupi automobil koji je kupljen ovde, u domaćoj prodaji, kao nov auto, jer u tom slučaju dobijate njegovu celu istoriju, dobijate servisnu knjižicu znate gde je održavan i kako je održavan i to je mnogo bolja varijanta za kupovinu polovnjaka nego uvoz onih automobila iz inostranstva čiju istoriju ne znamo", ističe inženjer Dušan Cincar, automobilski analitičar.

Još jedna interesantna stvar, kažu eksperti. Uvoze se veoma luksuzni polovnjaci koji prelaze 50.000 evra.

Na primer, njih je u poslednje vreme čak 30 odsto u ukupnom uvozu, jer se svi boje da će se do njih ovoga leta teško dolaziti.

Dažbine su sada manje za njih, a stari do pet godina sa evro 5 normom, mogu se lako naći po povoljnim cenama.


 

Nisu samo ovo razlozi najavljenog poskupljenja.
Ima ih jos. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...