Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

@RatzenStadt
Kad uzimas polovnjaka,a posebno kada si dobrano limitiran budzetom,onda gledas ne toliko sta je "najbolji auto",vec sta je najracionalniji izbor za tebe. Dobro je videti da si prilicno definisao neke kriterijume za kupovinu,pa cu uzeti slobodu da ti,u skladu sa njima,predlozim neke aute.

FIAT Stilo
Po meni ok izbor,ali moram priznati da se meni dopada pre svega kupe verzija sa troja vrata. Obicni hatchback ili karavan mi nisu nesto posebno. Tu ti je proverena "sigurica" 1.9jtd motor koji je pouzdan i dobro nosi auto. Poznat je motor nasim mehanicarima,delovi su itekako dostupni,mislim da je i potrosnja ok.

Alfa 147
Ja i pored mnostva viceva o Alfi i njenim vlasnicima,ne bih bezao od ovog modela. Jeftinija od Stila,u ovom cenovnom okviru je ima dosta na oglasima,ali kao sto rekose kolege forumasi - mora da se izabere solidan primerak. Kod Alfe moze da se nadju primerci sa finim paketima opreme:kozna sedista,el.podizaci napred + nazad,automatska klima, multifunkcionalni volan,tempomat.. Od motora preporuka opet za 1,9jtd,a benzinac 1,6 malo vise trosi pa je mozda bolje gledati primerak koji ima i plin pride. 

Opel Vectra B
Prava limuzina. Udoban,komforan. Kod ovog auta se preporucuju benzinci:1.6 i 1.8 sa 116ks,a jos je ekonomicniji sa ugradjenim plinom. Slabe strane su losija limarija,podizaci i letva volana. 

Opel Astra G
Praktican,kompaktan,komforan. Veliki je izbor razlicitih karoserijskih izvedbi - od hatchbacka sa troje vrata do karavana. Jeftin za odrzavanje,dobar trap,nema previse elektronike, motori isto dobri,laki za odrzavanje. 2.0 dizel,1.7cdti su bolji izbor,ali i benzinac 1.4 sa 90ks,mada taj dosta i trosi,posebno po gradu.

Ford Focus
Prva generacija Focusa. Solidno udoban,ima prostora,solidno veliki gepek. Dizeli imaju osetljiv zamajac,ali postoji verzija bez plivajuceg zamajca i to je neki 1.8 tddi motor od 90ks. Mozda malo tromiji motor,ali ce odraditi svoje. Jeftiniji za odrzavanje i manje trosi. Ima i jaci dizelas 1.8tdci sa 101 i 116ks,ali sa plivajucim zamajcem sto je potencijalno veci trosak. Obratiti paznju na limariju. Ima i benzin,ali je veca potrosnja,doduse i jeftinije je odrzavanje.

Od nabrojanih,ja bih mozda gledao ovof Focusa najpre,jer sigurno ima najsveziji izgled i moderniji dizajn. Ne zaostaje ni po kvalitetu,ima ih po oglasima..najpre bih gledao tog dizelasa od 90ks jer nema plivajuci,a dovoljno je jak za hatch izvedbu.

Razumem da imas "nategnut" budzet,ali ako ikako mozes da negde ustekas jos nekih 500e,to bi bilo jos bolje. Tad bi mogao da pogledas i malo ocuvanije primerke i neke druge modele..npr.neku Seat Ibizu atmo-benzin ili Pezo 307 sa hdi motorom od 90ks npr. Pa mozda cak i Grande Punto,jer ce im cene polako padati..

Sta god da odaberes moj savet je dvostruki:
1) Nemoj odmah da se zaleces na kupovinu u smislu da uzmes prvog kojeg pogledas. Odaberi jedan model,ali onda pogledaj uzivo i provozaj nekoliko primeraka jer ces tako moci da uporedis njihovo opste stanje. Koliko znam,ti si rekao da zivis u Novom Sadu ili nekoj okolini,pa tamo ipak imas veci izbor. Pogledaj vise primeraka, trazi medju onima koji su registrovani i duze su u vlasnistvu,jer ces tako lakse moci i da se uveris u istoriju i nacin odrzavanja. 
2) Posto si rekao da nemas iskustva,gledaj da povedes sa sobom nekog drugara koji ga ima i koji ce primetiti sve ono sto ti mozda ili verovatno neces.

Uzimas stariji auto,ne ocekuj besprekorno stanje,ali nemoj da uzimas ni neku izjakanu lesinu. Mozda ce to biti auto sa kojim se neces bas zaputiti na more u Grcku,ali mora da te besprekorno posluzi u gradu,u nekoj medjugradskoj voznji itd.


 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RatzenStadt said:

Danke schon :thumbsup:

Nema na cemu.

Nego,nesto htedoh jos dopisati,ali zaboravih sta :smiley33:
Uvrstio bih tu jos i taj Peugeot 307 sa 1.9hdi motorom,od 90ks,takodje bez plivajuceg. Neko 2002/03 godiste..

Da,setih se.
Ne znam koliko planiras da prelazis autom,ali zbog godista i ja mislim kao kolege. Mozda bi ti bilo pametnije traziti neki jednostavni atmosferac benzin auto. Po pravilu su sa manjom km,jednostavniji motori,jeftiniji za odrzavanje. Benzin je jeftiniji od dizela,pa ako neces prelaziti mnogo km,onda ce ti cena kompenzovati nesto vecu potrosnju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni Bombarder said:

Nema na cemu.

Nego,nesto htedoh jos dopisati,ali zaboravih sta :smiley33:
Uvrstio bih tu jos i taj Peugeot 307 sa 1.9hdi motorom,od 90ks,takodje bez plivajuceg. Neko 2002/03 godiste..

Da,setih se.
Ne znam koliko planiras da prelazis autom,ali zbog godista i ja mislim kao kolege. Mozda bi ti bilo pametnije traziti neki jednostavni atmosferac benzin auto. Po pravilu su sa manjom km,jednostavniji motori,jeftiniji za odrzavanje. Benzin je jeftiniji od dizela,pa ako neces prelaziti mnogo km,onda ce ti cena kompenzovati nesto vecu potrosnju.

 

Ima smisla. Bacicu pogled na modele koji imaju ugradjen gas.

Sto se Pezoa 307 tice, dolazi u obzir samo u slucaju iznimno dobre ponude.
Da te odmah upozorim, nemoj da se smejes, taj model (kao i svaki Pezo iz serije 10x, 20x, 30x) sam smatrao "zenskim" zbog dizajna. Zato ga ne razmatram previse kao opciju, iako i te kako ima smisla da bude rame uz rame na listi zelja sa svim pobrojanim modelima o kojim zdroncam ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E, jos jedna stvar. Imajte razumevanja, tek se uhodavam 🙂

 

Rece mi kolega na poslu da oni najjeftiniji oglasi, koji cesto vidno odskacu od drugih zbog povoljnosti ponude, najcesce ne vrede ni toliko za koliko se prodaju. (iako lepo izgledaju i nije navedena nikakva falinka, potrebno ulaganje i sl.)

 

Npr...

 

 


Pa i ovaj 🤑
 

 

Naravno, razmatram samo oglase iz Juznobackog okruga i one sa domacim tablicama.

Naisao sam i na 5-6 modela 147-ice koji su 2003-e godiste u rasponu cena 1000-1300 EUR. Navodno (i vizuelno (na osnovu prilozenih slika)) nista ne fali. 🤔

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Plasim se auta sa dobrom limarijom na slikama 😆 

 

Ova prva stvarno izgleda too good to be true. Ponesi komad magneta pa predji preko auta da vidis je li limarija njegova ili je kitovan. Gledaj spoj haube sa blatobranima da vidis je li jednako. Jer ako je udaren i peglana hauba, najcesce su ti spojevi sa susednim delovima losi na jednoj strani. Takodje kada otvoris haubu gledaj ima li polomljenih plastika ili improvizovanih spojeva da se pricvrsti neki deo. 
 

ovaj ford isto izgleda pristojno, mada kod mene u gradu vazi pravilo da nema dobrog majstora za forda i zato ga narod  izbegava, mada meni ova linija bas super izgleda. 
 

ova zadnja alfa deluje ofucano i u skladu sa godinama, mada mi na slici jedan far deluje zamagljen, a drugi cistiji, kao da je menjan... 

 

otvaraj i zatvaraj sva vrata, polako i jace zatvaraj da vidis da li dobro dihtuju i nalegnu kada ih zatvaras, tapacirunge i komade plastike oko airbagova, cesto ne lezi dobro ako je menjan airbag...


Ne znam na sta jos obratiti paznju... a da, kod alfe gledaj radi li rucica za dizanje haube 😆 

Mada ti nista ne znaci kilometraza, jer su to vec odavno auta sa min 300.000km, ali mozes obratiti paznju na papucice da li su izlizane i kada podignes patosnice kod vozaca, da li je izlizano na delu gde drzis petu, kod papucica gasa i kocnice...

Edited by Hertzog
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

E, nemojte vi sada da pazarite neke od ovih sto sam nasao. Dajte mi bar 7 dana, molim vas :roflmao:

Ne sekiraj se, niko to nece kupiti...

 

Jako malo para imas da bi uzeo bilo sta sto ima smisla u kombinaciji sa tvojim gabaritima. Ima tu jako puno budalastina koje su svojstvene samo nasoj drzavi. Kolega kupi nove farove za svog Stila, bruka odradjeni, ode na tehnicki i cvrc...ne moze da ga registruje jer nisu fabricki. Ti gledas auto, izgleda bolest, novi farovi najnormalnije rade (ne ono LED izivljavanje) i kupis auto...i ne moz da ga registrujes posle.

 

Plivajuci zamajac ti je laganih 400-500e ako rikne na autu koji ga ima. To ti je trecina budzeta koji si spreman da das. Od njega isto bezi kao djavo od krsta.

 

Ono, alfu za 1500e-2000e zaboravi i u teoriji. Neko bi trebalo da napise knjigu horor prica o alfama i njihovim kvarovima. Divan auto, koji kosta jako puno u dobrom stanju i kosta te puno da bi ostao u dobrom stanju.

 

Quote

Mada ti nista ne znaci kilometraza, jer su to vec odavno auta sa min 300.000km

Kod nas i bog zazmuri na kilometrazu prilikom uvoza. Ni on ne zna sta se tu desava. 😄

Edited by Downforce
Link to comment
Share on other sites

Malo ga pretera sa cenom zamajca kad kazes da kosta 400-500 evra? 🤨

 

Sto se kilometraze tice, ni ne uzimam je u obzir kao kriterijum u razmatranju oglasa. Znam kako stvari idu ovde. Brat pre par godina isao da pogleda nekog Nisana. Lik iz Veternika bas u tom trenutku sprema badnjak (5. Januar bio). Zapamtio buraz kilometrazu (u ciju verodostojnost se kune prodavac), posle pogledao na "nekom sajtu" (pojma nemam kojem i kako to funkcionise) i skontao da je bas na tom modelu vracana kilomentraza. Mislim se, sto li nosis taj badnjak 🤦‍♂️

 

Black Friday u istocnoj Evropi:

 

azmoD4Z_460s.jpg

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Meni je stvarno neverovatno da Alfa 2007 gp kosta 1500€, jos ova kao sa kilometrazom od 180.000. Znaci toliko mi je nerealno da nema sanse da je sve cisto. 
 

Ja licno godisnje predjem cca 7000km, zivim u centru, posao mi blizu pa ne idem autom, a cesto sam sa sluzbenim. Imam lagunu 3 2008gp i presla je 160.000km. Trenutno ne planiram da je menjam jer mi sluzi svrsi za onoliko koliko ja godisnje koristim auto. Cak i kada podvucem crtu veci mi je trosak nego stvarna potreba, ali je cena daleko iznad ovih tvojih alfi sa oglasa, jos fucking renault, koji je takodje na losem glasu kao i alfa i ima manje ljubitelja. Prosto mi je tesko poverovati da je vise nego duplo skuplja laguna od ove alfe, pa sve i sa vise opreme koju ima i sto je vece auto. Da ti na tako malu kilometrazu uslikam moju limariju koja je sva izgrebana od parkinga iako je do juce bila garazirana. 
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da,obicno se kaze da se najjeftiniji primerci sa oglasa izbegavaju.
Opet,ne mora da znaci da je auto les. Moguce je da prodavac iz nekog sasvim drugog,treceg razloga daje auto ispod neke realne prodajne cene. Nekome je hitno potreban novac,neko odlazi u inostranstvo pa se oslobadja auta itd. Jeste to situacija da se otvori cetvoro ociju,ali ja ne bih unapred pobegao od zvanja ili gledanja i takvog auta.

Osim zazora i haube koje je somenuo Hertzog,pogledaj gepek,prostor ispod gepeka (podigni onu pregradu da vidis da li je bilo nekog loma,farbanja,da li je tu sve kako treba), zadnju klupu..obavezno pregledaj stakla i uporedi brojeve na njima (medjusobno i sa godistem auta). Trebalo bi sve da se poklapa,pri cemu nije problem ako je auto npr.2002 godiste,a na staklima su 'jedinice'. Problematicno je ako su stakla novije proizvodnje od samog auta. Jer to onda sugerise neku vecu havariju. Opet,ako se samo jedno staklo ne poklapa,to moze znaciti da je samo ono zamenjeno..desio se neki udarac od kamena npr...

Obavezno auto podici na dizalicu i pogledati odozdo. Sitna limarijska ostecenje zanemari,ali ako je auto pocela da jede korozija i da truli,onda se samo okreni. Ako nemas taj magnet,povedes limara sa sobom.

Ako si zadovoljan generalnim stanjem auta (enterijera i interijera) onda predjes na proveru motorizacije i transmisije. Insistiraj kod prodavca da ne pali auto,da motor bude hladan,zelis da vidis kakav je na hladnom startu. Oceni da li motor radi mirno,ujednaceno..izadji,otvori haubu,vidi da li je motorni prostor uredan,da nema tragova nekog ulja,dok radi u leru baci pogled pod auto,da li nesto curi iz motornog prostora na zemlju,da li ima nekakvog dima nazad..provozaj auto,presaltaj menjac kroz sve brzine..vidi da li se menjac normalno ponasa,da li je kvacilo meko,da li lepo odvaja..

Podrazumeva se da isprobas svako dugme,svaku funkciju. Ako nesto ne radi to ti je osnov za obaranje cene.
Najbolje da povedes nekoga ko je iskusan i moci ce da ti znacajno pomogne u proceni stanja vozila.

Link to comment
Share on other sites

@ratzenstadt

 

Da ti prenesem moje iskustvo iz 2017. godine sa kupovinom starog auta.

 

Budžet mi je bio nešto malo više od 2000 evra. Naravno, sa tim novcem sam mogao da kupim samo aute iz C segmenta : Ford Fokus Mk1, Opel Astra G, Pežo 307, Reno Megan I, Fiat Stilo, Alfa 147. A i B segment su mi se činili premalim i nebezbednim autima. Izbor je pao na Fokusa sa TDDi motorom. Gledao sam oglase iz Šapca i okoline gde živim, ali i iz Novog Sada pošto mi brat tamo živi. Kupovina bez pregleda majstora nije dolazila u obzir.

 

S obzirom na godište i da je u pitanju Ford, nije čudo da je bilo puno Fokusa sa lošim stanjem limarije. Kod nekih je opet trebalo ulagati u mehaniku. Polako sam gubio strpljenje i uvideo sam da ne može i jare i pare, tj. da bude mehanički i limarijski u dobrom stanju i da košta manje od 2.000 evra. Zapadne mi za oko crni Fokus 2001. godište iz Čuruga, motor 1.8 TDDi 75HP sa ulaganjima u limariju, ali ništa hitno. Trebao je i veliki servis da se uradi za 15.000 km. Brat je oterao auto na pregled u Ford servis Savičić i majstor je rekao da je u relativno dobrom stanju. Imao je dve nove zimske gume i dve polovne. Prodavac je tražio 2.000 evra, ali sam uspeo da spustim cenu na 1.800. Kupio sam ga i odmah sam uradio i veliki servis za 200 evra i naravno prevod i nove tablice što je izašlo još 100 evra.

 

Posle 2 godine stajanja auta na otvorenom, limarija je polako sve više i više trulila. Skupio sam pare i 2019. sam generalno sredio limariju za 350 evra. Sad treba da menjam silen blokove na zadnjem trapu i to ću uraditi čim budem imao vremena. Menjao sam pločice i diskove napred i pozadi prošle godine. Akumulator mi je crkao takođe prošle godine. Crkao mi je i kompresor klime, ali mi klima nije toliko bitna zato što uglavnom vozim u lokalu.

 

Znači, star auto traži dosta ulaganja. Kupio bih neki noviji auto, ali nemam para pošto zidam novu kuću. Nadam se da ću proći na tehničkom pregledu po novim propisima, jer ako se to ne desi moraću da uzmem kredit ili da pozajmim pare od rođaka i prijatelja da kupim drugi auto.

Edited by Vince Carter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam u zivotu imao ~15 alfi a trenutno ih imam 4. Mada 147 nikad nisam nesto voleo vec sam uvek imao segment iznad: 166 i 156. Imas dovoljno materijala na netu, poseti forum alfista, naci ces mnogo informacija na sta da obratis paznju a mozda i neka pristojna bude na prodaju. 

To je sve nebitno. Bitno je da nacin na koji si prijavio (vrlo fiksan budzet, kredit) se auto ne kupuje. Ti si na dobrom putu da napravis jedan strmoglav finansijski sa tim autom sta god taj auto bio. Moj savet ti je sacekaj i ne kupuj nista za sada, malo koja stvar u zivotu moze vise zivaca da pojede od krntije od auta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Recimo da sam za sada najvise zagrizao za jednu Alfu, ali...

 

On 1/23/2021 at 6:31 AM, Vince Carter said:

 

https://objektiv.rs/vest/461164/teze-do-registracije-nova-pravila-od-5-jula-ev-ko-ce-placati-1-000-evra/

 

Ne mogu da verujem kakve budale su pisale taj pravilnik. Em je neustavan, em je nelogičan. Npr. imamo 2 istovetna polovna automobila proizvedena 2002. godine. Jedan je u Srbiju uvezen 2010. godine, a drugi 2016. godine. Ovaj uvezen 2010. godine će proći tehnički pregled, a ovaj uvezen 2016. neće?!

 

 

...pitam se koliko ovaj novi zakon moze problema da napravi. Uvezena je 2016-e 😞

Jel pocela primena ovog zakona uopste?

 

EDIT: glup sam. Sad vidim da pise od 5. Jula.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Samo da javim, ako ikoga zanima 😄 , odlozio sam kupovinu auta, ili bar odustao od kupovine po svaku cenu da budem precizniji.
Sacekacu da vidim razvoj sitacije sa ovim novim zakonom o emisiji gasova. Ako to ne natera Srbe na revoluciju, nista nece. 😄

 

Nego, cudi me da prodavci nisu ispratili razvoj sitacije i spustili cene za modele stare 10-20 godina. Da se razumemo, ne poznajem trziste uopste, ali cini mi se da cene linearno, uravnotezeno opadaju sa godistem proizvodnje automobila. Kao da emisija gasova nije uzeta u obzir. Kanda se ne brinu previse, jer se vode logikom Bendzija Sapira i njegovim odgovorom na pitanje sta da rade ljudi sa svojim kucama na istocnoj obali ih poplavi okean 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Valjda ovaj zakon ne tangira vozila uvezena pre odredjenog datuma (da li 2014-ta ili slicno) tako da ta vozila stara 15+ godina su manje vise sva uvezena pre tog datuma i za njih ne vaze ove novotarije oko izduvnih gasova, te samim tim i nema razloga da dodatno pojeftine.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RatzenStadt said:

Samo da javim, ako ikoga zanima 😄 , odlozio sam kupovinu auta, ili bar odustao od kupovine po svaku cenu da budem precizniji.
Sacekacu da vidim razvoj sitacije sa ovim novim zakonom o emisiji gasova. Ako to ne natera Srbe na revoluciju, nista nece. 😄

 

Nego, cudi me da prodavci nisu ispratili razvoj sitacije i spustili cene za modele stare 10-20 godina. Da se razumemo, ne poznajem trziste uopste, ali cini mi se da cene linearno, uravnotezeno opadaju sa godistem proizvodnje automobila. Kao da emisija gasova nije uzeta u obzir. Kanda se ne brinu previse, jer se vode logikom Bendzija Sapira i njegovim odgovorom na pitanje sta da rade ljudi sa svojim kucama na istocnoj obali ih poplavi okean 😄

Mozda i najpametnija odluka, s obyirom na budzet. Usput se mozes raspitivati, pa mozda neko od poznanika bude prodavao auto u tvom cenovnom rangu, pa da ides na koliko toliko sigurnu opciju... 

 

p.s. al sto ja dajem savete, a prijasnje auto kupio bez gledanja, otisao u drugi grad, napravio krug, dao kovertu sa parama (prodavac nije ni brojao). Auto me sluzilo 5 godina bez ikakvih problema, osim redovnih servisa, samo menjao diskove i plocice (mada je i to redovan servis), prodao ga jer mi je trebalo vece auto, a i plasio se nekog zvuka pa sumnjao na zamajac 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

McLaren F1 - bio (najbrzi) u Need For Speed II ❤️
Toyota Previa - nije bila nidje

EDIT: eh, mladosti...
sad sve i da imam para da ispunim decacku zelju da ga uzmem, ne bih mogao da ga registrujem zbog ovog novog zakona 😄

 

image.png

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

McLaren F1 - bio (najbrzi) u Need For Speed II [emoji3590]
Toyota Previa - nije bila nidje

EDIT: eh, mladosti...
sad sve i da imam para da ispunim decacku zelju da ga uzmem, ne bih mogao da ga registrujem zbog ovog novog zakona [emoji1]
 
image.png
Zbog tog je Lotus odustao od US marketa. Alpina i ne razmišlja da dođe.
Mnogo manje pravih automobila možeš da nađeš na marketu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...