Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

33 minutes ago, Amigo said:

BMW, Mercedes, Jaguar, svemirski brodovi, malo patkometrije ne skodi:05:

Slabo koga cete ovde impresionirati, mozda cak naprotiv :smiley33:

A tebi je naravno, to sto sam ja uzela BMW - patkometrija. Nije ti palo na pamet da sam imala neke razloge, pa cak i ako je dizajn koji mi se dopada, mora da bude da se nesto hvalim zar ne?

 

Verovatno nisam imala bolje nacine za impresionirati anonimne likove na forumu :classic_smile:

 

jaguara sam vozila 6 godina, za mene, BMW za mene, ma i Maserati kad sam vozila bio je za mene, bas mi zapelo da impresioniram nekog anonimusa iz ex-YU na forumu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Amigo said:

BMW, Mercedes, Jaguar, svemirski brodovi, malo patkometrije ne skodi:05:

Slabo koga cete ovde impresionirati, mozda cak naprotiv :smiley33:

ovaj je sledeci, cuo sam da mu smrdi iz auspuha.

2019_afa_romeo_giuliaqv_Q4.jpg

Neces ti to nikad shvatiti.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mrd said:

ovaj je sledeci, cuo sam da mu smrdi iz auspuha.

 

Neces ti to nikad shvatiti.

 

Ne znam sto se meni obracas, ja sa tobom ne bih stajao na autobuskoj stanici da cekam autobus, a kamoli razmjenjivao slicice automobila :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Ne znam sto se meni obracas, ja sa tobom ne bih stajao na autobuskoj stanici da cekam autobus, a kamoli razmjenjivao slicice automobila :lol_2:

 

U pravu si ja nikada nisam isao autobusom.

Ovo je za tebe:

6-fKfM7s8VT2gzJ8HjgzuQ2EKPWgwqysG12kTTSA

Link to comment
Share on other sites

Kabriolete kupuju uglavnom tinejdžeri i ljudi u krizi srednjih godina.

 

To su auta s hrpom nedostataka u odnosu na 'obična' počev od veće mase(teži pragovi), veće potrošnje, viših troškova održavanja, manje mjesta u prtljažnjiku ili kabini(ovisno o tipu krova), lošijem ležanju na cesti itd.

 

Ne postoji neka praktična prednost pošto je jedini užitak provozati se s spuštenim krovom na temp od otprilike 25C°.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kabriolete kupuju uglavnom tinejdžeri i ljudi u krizi srednjih godina.
 
To su auta s hrpom nedostataka u odnosu na 'obična' počev od veće mase(teži pragovi), veće potrošnje, viših troškova održavanja, manje mjesta u prtljažnjiku ili kabini(ovisno o tipu krova), lošijem ležanju na cesti itd.
 
Ne postoji neka praktična prednost pošto je jedini užitak provozati se s spuštenim krovom na temp od otprilike 25C°.
 
 
 
Šta, ako neko ima više automobila? To pokazuje krizu čega?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bushman said:

Kabriolete kupuju uglavnom tinejdžeri i ljudi u krizi srednjih godina.

 

To su auta s hrpom nedostataka u odnosu na 'obična' počev od veće mase(teži pragovi), veće potrošnje, viših troškova održavanja, manje mjesta u prtljažnjiku ili kabini(ovisno o tipu krova), lošijem ležanju na cesti itd.

 

Ne postoji neka praktična prednost pošto je jedini užitak provozati se s spuštenim krovom na temp od otprilike 25C°.

 

 

 

Bold 1. potpuno si u pravu, il sam tinejdzerka ili sam odlucila ranije da prozivim krizu srednjih godina :lol_2:

Bold 2: sta ako ti ne treba manja potrosnja, nemas troskove odrzavanja, i ne treba ti mesto u prtljazniku i kabini? Ovo o losijem lezanju...hmmm ne bih se slozila.

Bold 3: ne postoji prakticna prednost ni u visokoj stikli pa je nosimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Bold 1. potpuno si u pravu, il sam tinejdzerka ili sam odlucila ranije da prozivim krizu srednjih godina :lol_2:

Bold 2: sta ako ti ne treba manja potrosnja, nemas troskove odrzavanja, i ne treba ti mesto u prtljazniku i kabini? Ovo o losijem lezanju...hmmm ne bih se slozila.

Bold 3: ne postoji prakticna prednost ni u visokoj stikli pa je nosimo.

Očekivan odgovor i kao bonus vrhunska paralela između visoke štikle i automobila. 😀 

Evo nešto ljepše i prikladnije temi:

90525481_2907429632647812_19487949561937

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očekivan odgovor i kao bonus vrhunska paralela između visoke štikle i automobila. [emoji3] 
Evo nešto ljepše i prikladnije temi:
90525481_2907429632647812_1948794956193726464_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=b96e70&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=L7Na09BI4wkAX_BdYhH&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=3&oh=9042ed0cce40f3530a27bf425410713a&oe=5EA01B2C
 
 
Domaći za tebe:
1) Cayman,
2) Boxter.
Pročitaj koji bolje leži i zašto teanagers kupuju 1 ili 2.
Da ne trolujemo više.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mrd said:

Domaći za tebe:
1) Cayman,
2) Boxter.
Pročitaj koji bolje leži i zašto teanagers kupuju 1 ili 2.
Da ne trolujemo više.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

To su sportski automobili, za koje ne vrijede ista pravila kao za 'regularne'.

 

 

Prilično je jasno zbog čega kabrioleti lošije leže na cesti od automobila s krovom, ako se u srednjoj imalo bar dvojku iz fizike. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bushman said:

To su sportski automobili, za koje ne vrijede ista pravila kao za 'regularne'.

 

 

Prilično je jasno zbog čega kabrioleti lošije leže na cesti od automobila s krovom, ako se u srednjoj imalo bar dvojku iz fizike. 

 

 

Ti samo odgovori na pitanje, nemoj da filozofiras. Lepo si se zaleteo, a ni sam ne znas o cemu pricas.

Daklem.

Teenagers kupuju vise 1, ili 2?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bushman said:

Očekivan odgovor i kao bonus vrhunska paralela između visoke štikle i automobila. 😀 

 

Sto vrhunska paralela? Takes you from A to B, in a style, with no practical benefit.

Posto sam aj zensko, koje bas ono nosi stikle, mogu ti reci da je paralela komplet tacna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bushman said:

Kabriolete kupuju uglavnom tinejdžeri i ljudi u krizi srednjih godina.

 

To su auta s hrpom nedostataka u odnosu na 'obična' počev od veće mase(teži pragovi), veće potrošnje, viših troškova održavanja, manje mjesta u prtljažnjiku ili kabini(ovisno o tipu krova), lošijem ležanju na cesti itd.

 

Ne postoji neka praktična prednost pošto je jedini užitak provozati se s spuštenim krovom na temp od otprilike 25C°.

 

I to predvece kada sunce ne przi po glavi.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Redak prizor, Citroen 2CV4, "Spaček"  (na slovenačkom znači "nakaza").

 

2020spacek01.jpg

 

Imaju ga u Toyota Automobile Museum samo je tamo kao nov, kao proizveden da bude izložen. Na ulici sam ga poslednji put video 2011. To su trofejna kola, verovatno košta 30 hiljada dolara, ako ne i više.

 

2020spacek02.jpg

 

Kako ih uopšte voze? Ta kola su bila pre bezolovnog benzina, mora da imaju neku bočicu sa aditivom da dodaju u rezervoar.

 

2020spacek03.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2020 at 12:31 PM, Yoyogi said:

Redak prizor, Citroen 2CV4, "Spaček"  (na slovenačkom znači "nakaza").

 

Imaju ga u Toyota Automobile Museum samo je tamo kao nov, kao proizveden da bude izložen. Na ulici sam ga poslednji put video 2011. To su trofejna kola, verovatno košta 30 hiljada dolara, ako ne i više.

 

Kako ih uopšte voze? Ta kola su bila pre bezolovnog benzina, mora da imaju neku bočicu sa aditivom da dodaju u rezervoar.

 

Ima ga moj ujak. Auto je '75. godište, ima trocilindrični motor zapremine 600 kubika, snaga je 32 KS. Maksimalna brzina je 130 km/h, ali nema tolike pravine gde može da razvije toliku brzinu. Može da upali i na kurblu. Ujak je morao da ugradi pojaseve da bi prošao na tehničkom pregledu, jer u spaček tada nisu bili ugrađivani. Ne znam da li ujak dodaje aditive za benzin.

 

Posle restauracije su mu nudili 5.000 evra za auto, ali ujak neće da ih proda zbog sentimentalnosti. Vozi ih samo u lokalu, a na duži put ne sme da se otisne jer ga je 2-3 puta ostavio na putu.

 

Slike su pre restauracije.

 

Spacek 30032016(002).jpg

Spacek 30032016(003).jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moj stari je tamo sedamdesetih imao Dijanu 6, vrlo slicno Spaceku, samo malo veca. Ne sjecam se koliko je imala cilindara, ali bi jedva dosla do 100 km/h, ako je nizbrdo :classic_biggrin:

Na tom autu sam ucio da vozim, mjenjac popularni kisobran, prva: okrenes desno pa sebi, itd. Tu je bila i kurbla, ako zatreba.

Sve skupa za to vrijeme, udoban automobil, prostoran, visoka sjedista, francuski amortizeri... zamijenio ga je Reno 4, koji je bio dosta slican, ali sa mnogo jacom masinom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Moj stari je tamo sedamdesetih imao Dijanu 6, vrlo slicno Spaceku, samo malo veca. Ne sjecam se koliko je imala cilindara, ali bi jedva dosla do 100 km/h, ako je nizbrdo :classic_biggrin:

Na tom autu sam ucio da vozim, mjenjac popularni kisobran, prva: okrenes desno pa sebi, itd. Tu je bila i kurbla, ako zatreba.

Sve skupa za to vrijeme, udoban automobil, prostoran, visoka sjedista, francuski amortizeri... zamijenio ga je Reno 4, koji je bio dosta slican, ali sa mnogo jacom masinom.

600cc boxer motor. Veoma simpaticni automobili. Ljudi su se kladili da ih je nemoguce prevrnut, sto je no-sense ali eto pricalo se. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Jedan poznanik je napravio vrhunski biznis sa Renault četvorkom... kupovao je auta u lošem stanju i sređivao u radionici pa ih pituravao u razne boje.

Tijekom ljeta bi iznajmljivao turistima, tj. grupama svih 20-25 automobila.

 

 konavle_renault_02.jpg

konavle_renault_04.jpg

1365351631m117.JPG

Edited by Bushman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...