Jump to content

Recommended Posts

Odlicna pobjeda protiv lidera na tabeli. -3 i 5 mjesto nakon katastrofalnog starta, odlican oporavak ali ima jos mnogo da se radi. 

 

Dobar mec, ocigledno je da ETH jos uvijek treba vremena ( a vrvt i pouzdanja u igrace ) da igraju njegov sistem te iz tog razloga se prilagodio i igra na rezultat, da ulije samopouzdanje igracima sto je jako bitno.

 

Moram pohvalit McT, danas je bio odlican. Defanzivno smo imali problema na krilima, Malacia i Dalot cesto ostavljeni na vetrometini. 

 

Eriksen je fenomenalan, upravo se danas vidjelo zbog cega je ETH insistirao na njemu i zbog cega mu igra u prvih 11. Kod prva 2 gola, 2 puta fenomenalni pas unaprijed koji razdvaja vezni red i onda Bruno u istom maniru. Kod treceg gola fenomenalna kretnja i ubacivanje iz 2 plana i onda nesebicna asistencija za Rashforda. 

 

Sancho dobar, Antony gol na debiju. Bice odlicno pojacanje. 

 

Rashford 2 gola i asistencija, vraca se polako mada mislim da mu no9 nikako ne odgovara. Mnogo je opasniji sa lijeve strane kad ima prostora. 

 

ETH mijenjao igrace i sistem i na kraju bitna 3 boda. Zna coek sta radi i samo mu treba podrska i vrijeme i sve ce doci na svoje.

 

Nadam se da povreda Martineza nije ozbiljnija a i Rashforda mada svakako treba igrati sa 2 timom u cetvrtak. Nek igraju Maguire, Lindelof, Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ocajna igra protiv Sosijedada. Pratio sam uporedo sa kosarkom pa nisam sve u fullu ispratio ali u prvom poluvremenu smo i pokusavali nesto, bilo je smislenog i tecnig napada ali u drugom poluvremenu jedno veliko nista. 

 

Ne znam samo sta je mislio ETH sa Fredom na 10, decko je operisan za tu rolu. Jos veci mindfuck potez ispada kada se vidi da je Eriksen igrao. 

 

U drugom poluvremenu je usao Bruno umesto Eriksena ali Fred je nastavio sa svojim bravurozama. Tempo je totalno pao. Mislim da nisu imali jednu smislenu akciju. 

 

Uzasno dosadan mec koji je obeljezio sudija sa svojim amaterskim vodjenjem utakmice. Ono penala nije vidjelo. Dzaba VAR kada imas idiote kao taj sudija sinoc.

 

Mislim da se kod ETH iskristalisalo ko mu je starter osim na 2 ili 3 pozicije.

DDG, Dalot, Varane, Martinez, Malacia, Eriksen, Bruno, Rashford su sigurni.

Jedino pozicija zadnjeg veznog dok se Casemiro ne uigra i desno krilo, napadac ostaje pod znakom pitanja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 9/30/2022 at 6:00 PM, Miki28 said:

 

Bravo👍

 

City u nedelju, bice odlican mec. ETH kaze da su se Martial i Rashford vratili treninzima tako da cemo vrvt vidjeti jednog od njih dvojice od starta protiv komsija. Da vidimo sta moze ETH spremiti za City i kako zaustaviti najboljeg igraca lige

Može se nadat da ne primi 8 komada

Link to comment
Share on other sites

City je ocigledno bolja ekipa ali razocarenje je kako se uslo u mec. Toliko naivno i nadasve blago kao da je neka prijateljska utakmica u pitanju a ne derbi. 

 

Prosto mi je nevjerovatno da je ETH izasao sa idejom da daju toliko prostora City, nevjerovatno. Malacia i Dalot nisu znali gdje se nalaze, Foden i Grealish su ih urnisali. Slag na torti je svakako da KDB ostavis iole prostora, samoubistvo. 

 

ETH je isao onom starom da pobjednicki tim ne mijenjas ali da dobijes sa istim timom i sa istom taktikom Liverpul, Arsenal i City? Naivno. 

 

Bar vise necemo gledati McT u startnih 11, sada uskace Casemiro. Vidim da se i debeli Shaw malo doveo u red, da je izgubio kilograma pa mozda se sjeti da dobija ozb pare da bude profesionalni fudbaler a ne zderac burgera. 

 

Jedino pozitivno jeste povratak Martiala, Utd je sa njim druga ekipa. Mnogo bolji igrac od Rashforda, zna da primi loptu, da se zagradi, da je odlozi i naravno da na malom prostoru  izvuce nesto dok je Rashfordu potreban prostor. 

 

Summa summarum, apsolutno zasluzena pobjeda City. Idemo dalje, da vidimo reakciju protiv Evertona

Link to comment
Share on other sites

Ovako ponizavajuci poraz nisu doziveli ni sa Solsarom, moglo je ladno da se zavrsi sa 10 golova. Ponovo u celom timu najbolji igrac golman. Katastrofalna postava, drzis Ronalda i Kazimira na klupi , dok su u startnoj postavi MekTomnej i Antonio. Antonio i Rasford su zajedno dotakli loptu pet puta u prvom poluvremenu.

Link to comment
Share on other sites

Malo zabrinjavajuca utakmica juce iz nekoliko razloga. 

 

Do vidjstva domacina, Utd je u potpunosti kontrolisao utakmicu pa akde da kazem i dominirao. Posjed lopte, mnogo sansi i opasnih napada a od toga barem 3 100% sanse i jedan sjajan udarac Antony-a koji je golman vrhunski skinuo. 

 

Onda dolazi do pomracenja uma gdje me zivo zanima o cemu su Sancho i Malacia razmisljali. Bukvalno oreslikana situacija kao prije 2 godine sa Basaksekirom. Opasan slobodnjak za Utd i onda Sancho koji ima priliku da napadne svog cuvara driblingom ili da centrira ali ne, okrece se od gola i vraca loptu Malacia koji onda ne znam ni sam sta pokusava i naravno gubi loptu, kojtra za Omoniu gdje Eriksen odjednom odustaje od igraca kojeg je pratio svo vrijeme da bi izasao na igraca sa loptom a koje su sustigli Malacia i Bruno. 

Posle toga do poluvremena opsta pometnja, uvukla se nesigurnost sto je zabrinjavajuce. Da ti protiv Omonie treba 10+ minuta da se presaberes od gola. To u PL se kaznjava sa 2-3 gola u naletu protivnika i cao dovidjenja. Nesto sto je i vidjeno kod 2 gola City pa i kod Brentforda. Na tome mora ETH da radi, to je nedopustivo. 

 

Na pocetku drugog ubacuje Rashforda i Shawa i totalno druga prica. Odjednom mnogo prostora kojeg su imali u prvom Malacia i Sancho, pocinju da eksploatisu rezerve i unistavaju protivnika. Dovoljno je reci Miletic u odbrani protivnika. 

 

Stvoreno mnogo prilika, druge veceri bi dali barem 7 golova bez subjektivnosti, Ronaldo je promasio sve i svasta. Onda kad su dali gol za 3-1, Utd se iskljucuje a posebno Lindelof i radi wtf potez odnosno pas iz kojeg protivnik daje gol. 

 

Kod kuce sledece nedelje, Utd ako ovima ne da upravo tih 7 golova kao da nije ni igrao. Toliko je Omonia losa. 

 

U nedelju sa Evertonom koji se malo stabilizovao posle pauze, 2 pobjede i to tesko izvojevane ali su pobjede. Utd mora uci ozbiljno i koncentrisano od prvog minuta inace ce biti teski cripple fight, jos nedelja vece. 

 

Imajuci u vidu izdanja protiv City i sinoc, jasno je da ce Shaw i Rashford poceti a ja bih na mjestu ETH razmislio ko bi mi igrao od dvojca Bruno/Eriksen jer sa njima dvojicom Utd je previse otvoren jer preglupo gubi loptu u svom posjedu i stvarno mislim da bi ETH trebao odigrati neko vrijeme sa Casemirom, Fred, Eriksen triom u vezi jer mi ta trojka daje najveci balans. Eriksen je mnogo sigurniji u paa igri i ima bolje kretanje od Bruna koji je ooceo zestoko iritirati sa svojim holivud pasovima od kojih prodje 1 od 10 a od tih 9 neuspjesnih bar 5 otvori opasnu kontru protivniku. To Utd jednostavno nije potrebno u ovom periodu. 

 

Naravno raduje i povratak Martiala, jednostavno kada on igra Utd je totalno drugacija ekipa. Tacno se uklapa sa svima, sjajno se gradi, odlaze lopte, krece se, ima sjajnu kontrolu lopte i sada je vec dao 3 gola u ove 2 utakmice sa klupe. 

 

Varane se isto ocekuje nazad protiv Evertona a falim te Boze, Maguire je i dalje out.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bitna pobjeda nakon debakla protiv City-a. 

 

Lose je krenulo, greska Casemira mada ni Antony nije trebao dati pas ka njemu kad je vec Casemiro ima covjeka na ledjima. Ipak morao se bolje zagraditi. 

Posle toga je bio fenomenalan, svuda na terenu i vidjelo se gdje je najjaci. Kako je oduzeo loptu i onda brza lopta za Ronalda i gol. O tome da se non stop otvarao da primi pas i da ucestvuje u igri da ne govorim. McT kad igra to je jednostavno nemoguce jer taj decko je poznaje osnove fudbala, pozicioniranje mu je uzasno. 

 

Antony 3 gol zaredom gol u PL u svoja prva 3 meca. Prvi igrac Utd ikada u PL eri da je to uradio. Sjajno se kretao, odlican u presingu i bice sve bolji i bolji. 

 

Shaw vcrs perfektan, smrsao je i konacno pomjerio dupe. Tako se to radi, sutnes na klupu igraca pa ako oce da se vrati mora da radi da bi se vratio u tim. 

 

Ronaldo isto odlican mec, konacno i gol koji se mogao i nazirati jer je prethodnih meceva a posebno protiv Omonije ulazio u sjajne pozicije. 

nazalost Martial opet povreda, decko je od stakla. Dzabe sav kvalitet kada ne moze biti dostupan. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Na ovo sam skroz smetnuo sa uma. Kakva brojka jbt. Ukupno 816 golova u karijeri. Ludilo kad se sjetim pocetka i ulaska sa klupe protiv Boltona. Naziralo se da ce biti svetska klasa ali nisam mislio da ce postici sve ovo sto je postigao u svojoj karijeri. I sinoc u 37 godini, posle svih titula, priznanja pa i bogatstva sto ima, on igra fudbal i ima vise zelje nego 90% sportista. Svaka cast. 

 

Sad kad nesto razmisljam o tim golovima, za mene najimpresivnijih 5 golova u dresu Utd: 

1. Slobodnjak orotiv Portsmuta, savrsenstvo 

2. Kontra protiv Arsenala u LS

3. Bomba protiv Porta u LS 

4. Gol protiv Fulama 

5. Slobodnjak protiv Arsenala u LS 

 

Naravno jos mnogo pored tih, bomba protiv Portsmuta, peta protiv AV, sjajan volej protiv Tot, golcina glavom protiv Rome, Celzija itd itd. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nevjerovatno koliko nekonstantna ekipa. Bukvalno od prvog minuta moues vidjeti da li ce biti u mecu ili ne. 

Kad izadju od starta borbeno odmah znas da ce biti dobro ali onda iskljuce kao protiv Njukasla i dobijes uzas od utakmice bez ikakve zelje da se dobije mec. 

Mora ETH na tome da radi. 

 

Lisandro Martinez i Casemiro 2 vrhunska pojacanja Utd, nevjerovatno koliko sigurnije Utd djeluje sa njima. 

 Antony isto drzi desnu stranu, sve slobodnije i slobodnije djeluje. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...