Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Otišao je u penziju i treći član TNT. Trio uz koji sam odrastao, tri koji je bio člna mog voljenog kluba. Mog voljenog kluba koji je bitan deo mog života, jer čovek postao sam s njim.

Moram priznati da sam vrlo emotivno doživeo penzionisanje Novice, rasplakao sam se uz film, onako baš patetično i klinački, a ovo sa Tepom me baš dokusurilo. 

Kako smo istih godina, shvatiš da je to to, i poslednji tračak nade, one klinačke i naivne nade, da ćeš jednog dana obući dres voljenog kluba i istrčati pred navijače, se gasi. 

Nisu njih trojica bili najbolji igrači koji su igrali u KKP, nisu ostvarili karijere kakve su im predviđali i kakve smo očekivali. Igrali su golobradi, učestvovali u stvaranju kluba kojeg se svi plaše, utakmicama gde su turisti dolazili da osete najbolju atmosferu. Učestvovali su u mom životu, donosili radost i jedinstvene ludačke emocije. Bili su Duletovi vojnici, vojnici kluba. Uvek su se časno borili za svoj klub, za dres koji nose. 

Tepa floor general

Trip najlepši šut, krug za Uroša

Novica ubica

Hvala vam za sve ❤️

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Love 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Milenko-Tepic-gost-mondo-stefan-stojanov

 

Uvek su na nas teparatiste gledali kao na neke čudake, sektu i slično. Na kraju su odustali da nam objašnjavaju bilo šta, ukapirali da nema svrhe. I to je sasvim OK, kao što i nikada nije imalo svrhe da ja nekoga ubeđujem i objašnjavam zašto mi je Milenko omiljena ličnost, prosto osetiš tu vezu ili ne. I drago mi je što smo kao navijači često imali poseban odnos sa igračima, u slučajevima gde glavni motiv nisu bili procenti, indeksi, titule i ostali egzaktni parametri.

 

Srećan ti novi posao druže, pa ono, negde, nekad.

  • Like 11
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Omiljeni Tepa momenat mi je neka polufinalna serija sa Radničkim KG, utakmica u Pioniru. Muta ga uobičajeno bezobrazno pušta a Tepa odgovara sa nekih 24 poena, 4/6 trojke, uz komandu igrom kao Kris Pol lično. Retki trenuci potpune eksplozije i demoliranja protivnika. Pristojan dečko pa nije hteo da to radi svuda i svakom.

 

Moraću narednih dana da pripremim maramice i pogledam neki meč iz TNT perioda.

 

Hvala i sve najbolje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Za Tepu kao lika sve najbolje, sa tog aspekta stvarno nije bilo teško biti "teparatista" (imao je doduše onaj jedan ispad kad je poveo skandiranje "Nikola Peković jebo Gogu Sekulić", al pripisaćemo to njegovom prvom pijanstvu).

 

Kao igrač, popriličan dinosaurus i lik koji je zenit dosegao sa koliko 22, 23 godine. Ostao je isti kao što je bio tad, a košarka se mnogo promenila. Broj trofeja i odličja koje je osvojio je svakako nesrazmeran njegovom košarkaškom umeću, al nije mi žao za takvog gospodina. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Ne sam Safete said:

Pravio sam ovaj gif, probaću ga pronaći.

Ovaj video sam htela da ti prikačim u odgovoru, ali mi je trebalo (bez preterivanja) sat i po da ga pronađem na yt:

 

 

Bila sam zaboravila kako je nazvan na ovom tr kanalu. 😄  

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad pozove tajmaut i viče na igrače: "Ne dozvolite Bogdanoviću da izađe iz bloka, ne dozvolite Bogdanoviću da izađe iz bloka!" 😁

 

Imali smo u domaćim klubovima (i reprezentaciji) boljih igrača, ali uvek mi je Bogdan bio najdraži. Čini mi se da je sa godinama ublažio taj sportski bezobrazluk koji ga je krasio kada je bio osamnaestogodišnjak, pa čak i u ovom videu koji sam okačila. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...