Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

11 minutes ago, 21Barkley said:

Umeo je on da spakuje trojčicu, a uz već pomenute skok, odbranu i ponašanje bio bi odlična dopuna ovom timu u ovom trenutku. E, sad, što napisa pendulum, očekivanja su bila drugačija, dešava se.

 

hustle igrača već imate dovoljno i to na pozicijama gde su vam važniji (pg, sg, c)

 

u suštini, sve što bandja donosi, vi već imate. sve ono što vam fali je kod bandje užasno nekonzistentno i to na malom usageu:

i u acb i u eurocupu igra oko 20min

- u acb 18 tekmi,  na 2.2 pokušaja za 3, šutira fantastičnih .475% &  na 1.9 pokušaja fenomenalnih .794% FT

-u EC 14 tekmi, na 2.6 pokušaja za 3, šutira poražavajućih .250 & na 1.1 pokušaj bednih .438 FT%

 

drugim rečima, nikada ne znaš šta će da se desi a sam broj pokušaja i za 3 (sličan je i za 2 kada je broj pokušaja tema) i na liniji, govori da je u suštini non-factor u tom smislu.

https://www.basketball-reference.com/international/players/bandja-sy-1.html

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ja sam indoktriniran Duletovim stavom da hasla nikad dosta. Drugo, skok nam itekako štuca, a odbrane nikad dosta. Treće, odomaćen igrač, prihvaćen, ne divlja, jednom rečju brat. Četvrto i najvažnije, ne prizivamo Bandju u odnosu na idealnu situaciju, tj. mislim da niko ne kaže "bolje on nego zdrav Zagorac/Reding" nego se bavimo naknadnom pameću u situaciji kada kuburimo sa tom pozicijom.

 

Tako da ne stoji to da on ne donosi ništa što već nemamo. Osim na par utakmica dve trojke smo imali svega na par utakmica. A evo ga finiš sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ne sam Safete said:

@uini

U situaciji kad imamo 1/4 trojke ti mi objašnjava da nam ne bi legao igrač koji igra na toj poziciji i koji se već odomaćio. 

 

Missim da su Peiners ili Redzi u igri onda bi se dalo raspravljati 

 

svaki 3&D igrač bi se bolje i lakše odomacio imho 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni jedan od omiljenih igrača iz novije Partizanove istorije. Rođeni pobednik. Baš sam uživao da ga gledam.

Šteta što ga je povreda toliko sjebala ali je i pored toga imao ok karijeru i uspeo da osvoji značajne trofeje i na klupskom i na reprezentativnom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...