Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

ja necu zaboraviti one partije u finalnoj seriji protiv cigana

ono je delovalo nestvarno kakva dominacija sa 21 godinom

Quote

1. Utakmica 6/8 5/9 6/10 - 34

2. Utakmica 10/10 7/12 3/9 - 33

3. Utakmica 8/9 3/10 2/6 - 20

4. Utakmica 13/16 7/14 3/9 - 36

Ukupno 37/43 22/45 14/34 - 123

dule mu je bukvalno dao loptu u ruke i svu slobodu ovog sveta i rekao mali izvoli pokazi sta znas a mali samo sipa treba sa 9 metara - ok sa 9 baaaaam "kao kap"

bilo je uzivanje ono gledati

BB13

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Brutalna serija, impozantne brojke. Ali važnije, to je bila neverovatna dominacija na terenu, koliko se on izdvajao u odnosu na ostalih 9 igrača na parketu. U tom periodu nisam toliko pratila domaću košarku pa sam to gledala naknadno. Detaljnije sam ga ispratila u Feneru i naravno dalje. 

 

Bogdan je školski primer kako izgraditi košarkašku karijeru, stepenik po stepenik. Duže zadržavanje u Evropi je uticalo na njegovu NBA karijeru ali neka, mislim da je to ipak dobra stvar. Može se nabrojati vrlo malo igrača koji imaju košarkaškog znanja koliko ga on ima, iskustva u velikim utakmicama i onakvu mehaniku šuta. All in all, sigurno jedan od velikana naše košarke.

 

Edit: Evo ovog dokumentarca za slučaj da neko nije gledao 

 

Edited by DameTIme
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Novica Veličković završio je igračku karijeru i oprostiće se u prijateljskom meču od košarke.

 

Partizan će 16. septembra odigrati prijateljsku utakmicu u "Beogradskoj areni" protiv Efesa, prenosi "Sport klub".

Veličković će se tako oprostiti pred navijačima.

 

Utakmica će biti odigrana u sklopu priprema Partizana za novu sezonu.

Veličković se penzioniše u 34. godini, nakon 17 godina u profesionalnoj košarci.

Momak iz Zemuna je ponikao upravo u Partizanu, za koji je igrao pet godina pre nego što je 2009, kao najbolji mladi košarkaš Evrope prešao u Real Madrid.

Tokom tri sezone u "kraljevskom klubu" mučio se sa povredama, pa se 2013. vratio u Srbiju u ekipu Mege. Naredne sezone je igrao u Nemačkoj za Bamberg, a onda se 2014. opet na kratko vratio u Megu.

Potom je dve godine bio član turskog Trabzona, da bi se 2016. vratio u Partizan koji je predvodio poslednjih pet godina.

Sa Partizanom je osvojio tri ABA lige (MVP F4 2009), po pet titula šampiona Srbije i Kupova. Novica je 2009. bio MVP Kupa, Superlige i plej-ofa.

Na 120 utakmica u Evroligi je prosečno beležio 6, poena uz 3 skoka i 1,1 asistencija.

Sa reprezentacijom Srbije je bio vicešampion Evrope 2009. godine.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Baš se KKP proslavio u EL sa Milojem u ulozi Russella Westbrooka, van Pionira je mogao da pobedi samo slučajno. EL uspesi u DV eri su došli kad je napravljen balans u ekipi umesto velikog usage rate-a jednog igrača. Ništa protiv Miloja, sila je bio, ali ipak za drugi evropski ešalon u većoj ulozi.

 

Ja se sećam EP 2005-e posle najboljeve Milojeve sezone, meč protiv Francuza, popio je jedno 5, 6 banana na utakmici, nije prolazila ta njegova traktor košarka više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

Baš se KKP proslavio u EL sa Milojem u ulozi Russella Westbrooka, van Pionira je mogao da pobedi samo slučajno. EL uspesi u DV eri su došli kad je napravljen balans u ekipi umesto velikog usage rate-a jednog igrača. Ništa protiv Miloja, sila je bio, ali ipak za drugi evropski ešalon u većoj ulozi.

 

 

Ma daj, to su em bile preslabe ekipe, em osakaćene povredama.

 

Miloje je imao u sastavu jednog stranca i gomilu domaćih klinaca. Tipa Krle sa 19 godina, Kosta sa 18, Luka B isto 18-19, Tripko sa 17 godina čak.

Vule sa 23-24 godine kao iskusan plej :D

Plus gomila domaćih polovnjaka koji nikad pre i nikad posle nisu videli Evroligu.

 

I opet kažem, čak i tako slaba ekipa imala dosta teških povreda, recimo Miloje skoro celu drugu sezonu u KKPu, odigrao samo 6 tekmi u EL.

 

U prvoj sezoni, kada je Miloje igrao celu sezonu, imali su 6-8 u EL.

 

 

Ajde zamisli sada nekog dobrog domaćeg igrača i da mu dovedeš 6-7 klinaca i jednog stranca, pa da uradi nešto posebno u Evrokupu, ne u EL.

 

 

Quote

Ja se sećam EP 2005-e posle najboljeve Milojeve sezone, meč protiv Francuza, popio je jedno 5, 6 banana na utakmici, nije prolazila ta njegova traktor košarka više.

 

 

Odlično se sećaš :D

Edited by realno *w
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...