Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

44 minutes ago, realno *w said:

Gledao sam Fener, pokidao ih je Veseljko.

 

 

 

Očekivao sam da sa 31 godinom on ipak malo popusti sa fizikalijama, a samim tim i sa igrom, ali ništa od toga. Em su fizikalije u sasvim solidnoj meri i dalje tu, em igra zrelo, pametno, na obe strane terena.

 

Nije baš stabilan u formi Vesely. Juče je pokidao ali to mu je uz meč protiv Bajerna daleko najbolja partija ove sezone. Kao da mu nedostaje malo motivacije, a to nije to kad nije u "češki šaban" modu. Sad su se kompletirali pa ćemo da vidimo kako dalje.

Link to comment
Share on other sites

Pa od 13 mečeva je imao 3 loša, što nije uopšte puno, posebno kada se uzme u obzir da je Fener u velikom broju mečeva bio razbijena banda, a on baš i nije igrač koji može da igra nezavisno od ostalih. 

 

U proseku indeks 15, što ga stavlja među 5 centara EL po učinku.

Link to comment
Share on other sites

Gledajući ovu tabelu EL ne mogu da se otmem utisku ili, bolje rečeno, sanjarenju da smo u nekoj paralelnoj stvarnosti bez korone mi mogli da budemo ovaj Bajern sa Trinkijem.

Tim pre što je Bajern igrački vrlo skromna ekipa i po rosteru pripada svakako donjem domu EL. Ekipa koja slabija od ovogodišnje CZ, ekipa kakvu bi i “evroligaški” KKP mogao da sastavi nadogradnjom prošlogodišnjeg sastava sa Trinkijerijem na čelu.

Da nije bilo ova tri poraza u četiri kola, Bajern bi se osamio na drugom mestu EL. Trinkijeri radi fantastičan posao tamo i preko svih očekivanja za ovakvu ekipu. To, uz izgled Partizana ove godine, samo pokazuje koliki je njegov uticaj.

Da zaključim još jednom, plače mi se zbog toga što ona naša bajka od prošle sezone nije završena i krunisana trofejima i učešćem u EL...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad ulazim ove me nervira naslov teme, pa ako bi mogao da se promeni. Oni o kojima pišemo ovde nisu bivši Partizanovci (bez ljutnje @lord_slawe_).

 

-aeiou u intervjuu za mondo o Tepari

Quote

"Kada smo počinjali sezonu, trebalo je da popunimo pozicije na kojima nismo imali adekvatne igrače. Pričali smo Ćakić, ljudi u klubu i ja šta nam je stvarno potrebno. Pričati o pozicijama je najlakše, ali ono što je potrebno mladom timu jeste da je za tu mladost potrebno iskustvo. Ali, ne samo iskustvo po broju godina ili 'pređenih kilometara' u košarci, nego jedan momak koji će u trenucima kada to ne bude išlo kako treba, a pre svega moja ideja, naša ideja je bila da im prenese pelcer posvećenosti ovom poslu. Sve se ubrzalo, pa i košarka, pa od deteta brzo postaješ čovek, od poluigrača igrač, sve to ide jako brzo. To sazrevanje i tako dalje. Traži se dosta od tih mladih ljudi i onda pod nekim pritiskom, ne samo na terenu, nego sveukupno, oni ne mogu da se snađu najbolje. Ono što nam je Tepić doneo je taj pelcer kako proći od tačke A do tačke B, kako početi tu neku pripremu, kakvu posvećenost i ozbiljnost imati na treningu", priča u dahu trener.


"Da ne pričamo o košarkaškom znanju, to je izlišno, ali ono što sam ja hteo da njima pokaže i što se obistinilo kako razmišlja jedan šampion. Nije stvar da li neko 15 godina igra košarku i na kom nivou, ali on je šampion koji je uzimao titule, bio u Partizanu, Panatinaikosu, borio se za najveće trofeje, a tu je i reprezentacija povrh svega. On je jedan celokupan paket: ima i košarkaški kvalitet, znanje koje je njima potrebno, detalji koji ne mogu da se vide i tako lako pokupe; a opet, ja Milenka znam od kad je bio dete, jer sam bio pomoćnik Duletu (Vujoševiću u Partizanu) i znam kad je došao, on je tad već što se tiče njegove glave, kao još neoveren igrač, bio toliko širok da sam se ja iznenadio. Mladi sad mogu da vide kako izgleda čovek koji ovom poslu pristupa ozbiljno. Mi se igramo loptom, mi trčimo, ali na kraju krajeva imamo neke granice, 28x15 metara i moraju da se reše neki zadaci. Tepić je u tome majstor, a predan je, ozbiljan je. To su oni morali da vide. Oni mogu da vide na televiziji, ali oni sada mogu da ga vide svaki dan, da vide kako radi na sebi, kako rešava neke probleme, kako se odnosi prema drugima, kakav je u svlačionici, kako dolazi na trening, kako se sprema za trening. On je u nekim iskusnim godinama, ali je zadržao tu njegovu istu, ne bih rekao rutinu, ali on je čovek koji je bio predan poslu. Značajan je mnogo", rekao je Vlade Jovanović.

🖤🤍

  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Trener Atlanta Hoksa Lojd Pirs pohvalno je govorio o Bogdanu Bogdanoviću i posebno istakao njegovu radnu etiku.

„Igra jedan na jedan sa Brendonom Gudvinom. Ja sedim pored i kažem mu: ‘Skloni se sa terena, čoveče’. Stalno traži neke izazove, bilo koju vežbu koju može da uradi. Odličan je saigrač. Vi to možete da vidite„, rekao je Pirs.

 

Srpski bek je nedavno stigao u Džordžiju iz Sakramento Kingsa i od starta sezone beleži dobre partije – 15.3 poena, 6.3 skoka i 2.5 asistencija ima prosečno u prve četiri utakmice.

„Nije imao niti jednu lošu utakmicu. Loše utakmice nisu ’pogodi ili promaši’. On uzima šuteve, to je deo igre. Kreiranje šuteva i promašivanje istih su deo igre. Verujem u njegov rad. Pohvalio sam ga, mislim da je on naš najveći radnik„

Pirsu se posebno dopada raznovrsnost u igri Bogdanovića

„Imamo mnogo igrača koji igraju u visokom tempu i zaista su dobri u tome. Bogi je suprotan. Usporava igru i uvek kreira sebi poziciju za šut ili pronalazi saigrača. Mislim da ima taj balans. On nam daje drugu dimenziju, u ovoj ligi morate imati različito oružje„, zaključio je Pirs

 

https://rs.n1info.com/sport-klub/kosarka/trener-hvali-bogija-najveci-radnik-teram-ga-sa-terena/

 

 

 

 

 

 

Sinoć skromno 7p, 2sk, 1as

 

 

 

 

Berta protiv Minesote 11p, 2sk, 1as

Edited by Ne sam Safete
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovo slusao preko radia (mip) i crtao nesto za tehnicko

 

Haus ❤ ostao jedan od omiljenih

 

Ps na nekoj tekmi ne mogu sad da se setim tacno, u duletovoj eri mislim da je bila neka dal aba secam se da nije bilo mnogo publike haus je bio svratio sa nekim valjda ortakom isto crnac i sedeli su tamo do terena a misa je sisao skroz tamo do ograde i vikao celo poluvreme haaaaaaaauss haaaaaaaauss haaaaaaaaauss... ovaj mu prisao na poluvremenu i dao mu svoj kacket koji je misa prvo stavio u kesu pa onda izvadio iz kese i stavio na glavu i dao mu marker da mu se potpise na majicu koju nosi

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...