Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Pod pretpostavkom nekog veceg raspolozivog kesa i porasta ambicija, koga biste voleli iz ove kategorije da vidite u povratnickoj ulozi sledece sezone?

Gagi kapiten je po meni idealno komplementaran sa Marinkovicem na dvojci, a bez obzira na sve simpatije off d kourt, ne bih voleo da vidim Tepica ponovo u rosteru, mislim da sem tog nekog diskutabilnog iskustva koje poseduje, ne bi doneo nikakav znacajan kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mirko_pet said:

Za Gagija i Tepu se slazem za kolegom u potpunosti. 

A sta mislite o rehabilitaciji Raduljice i Macvana? 

Veliko je pitanje u kakvom ce stanju biti Macvan i da li ce uopste biti spreman za pocetak sledece sezone. On sigurno ima jos dve-tri dobre godine da odigra ukoliko se oporavi od ove najnovije povrede i ukoliko ga zdravlje posluzi.

Sto se Radulje tice mislim da ce on potpisivati ugovore u Aziji dokle god bude mogao stajati na nogama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mirko_pet said:

Pa OK, znamo to svi otprilike 😀

Ja sam vise pitao za emotivni status populacije: u smislu, ako je izvodljivo, da li bi zeljeli 😜

Kapiram 😄 

Glas za Macvana, ako moze da se spremi makar do Oktobra meseca, Raduljica njet. Voleo bih nekog mladjeg centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Sreo Mačvana pre neki dan u Belvilu, ogroman čovek a glava mu je još veća. Hodao je bez nekih tegoba. 

sretoh ga i ja isto pre par dana. deluje da je ok, ali ako se zagledas, videceh da vrlo malo, ali da ipak hramlje. mozda tako treba, mozda je deo terapije, mozda toga nije svestan... mozda sam i ja ocoraveo.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Željko Obradović: Niko nije verovao u mene osim ljudi iz Partizana

Utorak 30 april 2019 / Izvor: mozzartsport
Najbolji trener Evrope o porodici, Panatinaikosu, Feneru...
 

Stara ljubav zaborava nema. Tamo gde je završio igračku i počeo veličanstvenu trenersku karijeru, zagledan je Željko Obradović i izdvaja Partizan kao omijeni klub, u svim razgovorima, na bilo kojoj tački planete da se nalazi.

Tako i sad, u Istanbulu, odakle merka još jednu titulu prvaka Evrope, ističe važnost crno-belih u njegovom životu, podsetivši da je baš klub iz Humske 1 u njemu prepoznao čoveka koji će kasnije izrasti u jednog od najboljih, ako ne i najboljeg, košarkaškog stručnjaka na evropskom tlu svih vremena.

Bila je 1991, klub u nekoj vrsti prestrojavanja, završio se drugi mandat Duška Vujoševića, tražilo se rešenje i malo ko je mogao da pretpostavi da će Dragan Kićanović i Zoran Moka Slavnić predložiti tadašnjeg plejmejkera da u 31. godini izuje patike, obuje cipele i sa terena preseli se na klupu.
Ako vas pozovu dve takve legende, to je prilika kakva se retko ukazuje. Životna šansa. Niko u to vreme nije verovao da sam pravo rešenje, verujte mi. Niko osim ljudi u Partizanu“, prisetio se Žoc u razgovoru za Eurohups, u intervjuu koji je vodio njegov nekadašnji igrač iz Reala, Džo Arlaukas.

Sve ostalo je istorija. Devet titula evropskog prvaka govore same za sebe. Ukupno 44 pehara bilo na klupskom, bilo na reprezentativnom planu. Svaka čast upravama klubova koje je vodio, igračima, navijačima, međutim, 59-godišnji Čačanin izdvaja porodicu kao oslonac svih uspeha.
Uvek sam govorio da mi je otac najbolji prijatelj kojeg sam imao u životu. Razumeo je sve što sam radio. Najvažnija stvar koju me je naučio je da moram da poštujem druge, ako želim da oni poštuju mene. To mi je uvek na pameti“.

Sa takvom filozofijom poštovan je svugde gde je radio. Od Humske, preko Badalone, Madrida, Treviza, Atine i sad Istanbula. Najduže se zadržao u Panatinaikosu, čak 13 godina i za to vrene razvio poseban odnos sa braćom Janakopulos, koja su vodila klub. Uzvratio je sa čak 25 trofeja!
PAO je poseban klub, ljudi su specijalni. Ophodili su se prema meni kao prema sinu. Pokazali su mi šta je ljuba, vole Panatinaikos kao ludi“.

Po fanatizmu bi, možda, mogli na crtu da mu stanu zaljubljenici u Fenerbahče, sa kojim je osvojo deset pehara. Planira još, pošto je bez većih problema izborio plasman na Fajnal four u Vitoriji.
Ako želite da budete superiorni, svi moraju da žele isto. Tako je u Feneru. Klub mora da bude zdrav iznutra. Kod nas je tako“, uverava Željko Obradović.

 

 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gudura said:

https://www.eurohoops.net/en/acb/884455/marko-popovic-hits-dagger-triple-in-his-farewell-game/

 

Ovo je pravi "going in style"😎

 

Edit:Sad vidim da je vec okaceno....


Gledam ovo sa Popovićevog opraštaja i onda se setim opet Saletove trojke na 10 godina od Istanbula.

Koliko je trebalo imati muda i herca pogoditi ovo ponovo kada svi to očekuju. Kakav je jebeni car.
 

 

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...