Jump to content

Premier League 2019/2020


Doorn

Ko će da osvoji Premijer ligu?  

66 members have voted

  1. 1. Ko će da osvoji Premijer ligu?

    • Citizens
      26
    • Reds
      27
    • Gunners
      3
    • Spurs
      5
    • Red Devils
      4
    • Blues
      1


Recommended Posts

Mancester igra odlicno protiv ovih top ekipa, niko ih nije porazio ove sezone. Tesko ih je probiti kada se zatvore, cvrsta im je odbrana. Problem nastaje kada treba napasti, fali im dosta kreacije na sredini terena. 

 

Wan Bisaka je pokazao jos jednom kakva je defanzivna zvijer. Partija za udzbenike, sve je zatvorio danas.

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 8:51 PM, Shunsuke Nakamura said:

Mancester igra odlicno protiv ovih top ekipa, niko ih nije porazio ove sezone. Tesko ih je probiti kada se zatvore, cvrsta im je odbrana. Problem nastaje kada treba napasti, fali im dosta kreacije na sredini terena. 

 

Wan Bisaka je pokazao jos jednom kakva je defanzivna zvijer. Partija za udzbenike, sve je zatvorio danas.

Ovo što je odigrao Van Bisaka protiv City-a je mozda najdominantnija defanizvna partija nekog beka od kad gledam fudbal.

 

Njegov tackling i marking su nesto sto prevazilazi najlepse fikcije u datom trenutku. Ako u datom trenutku postoji negde u mozgu neki najoptimiscniji tracak nade, best case scenario, on odradi nesto sto je ludje od toga.

Ni na najludjim PES-ovima nisi mogao da imas takve klizece startove.

 

U moru ocajnih stvari za United u orethodnih 6,7 godina, dovodjenje njega je u top5 najboljih koje su se desile. (Ne samo transferi, generalno)

Link to comment
Share on other sites

Na sta je spao Arsenal - valja se u blatu.

Od nekada ''najengleskije'' i ''najlondonskije'' ekipe u Engleskoj koja je bila ispred svih ostalih kada je omladinski pogon u pitanju i koja je kao takva ili uzimala titulu ili se borila za nju do danas neprepoznatljivog kluba bez definicije, bez autenticnosti, bez evropske perspektive. Danas im Tottenham ocitava lekciju iz tih segmenata. Tottenham je postao Arsenal, a Arsenal je postao Tottenham, skuplja odbacene igrace-vodonose iz evropskih top-klubova.

Edited by Mensur Dogan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvih 70 minuta Palasa su najjadnije izdanje nekog PL kluba poslednjih 10 godina. Nije mi bilo jasno sta se desava. Takvu terensku dominaciju koju je Brajton ostvario davno nisam video.

Na kraju nesrecnici mogli i da dobiju. 


PL sam u prekidima pratio poslednjih 10-ak godina (posto nemam SK i pracenje PL-e je bilo direktno proporcionalno vremenu provedenom u kladionicama i voljom za trazenjem streamova), pa bih voleo da mi neko objasni kako to Zaha nije uspeo na Teatru Snova. Taj period sam propustio. Ovo sto gledamo u  njegovoj reziji prosle i ove sezone bi trebalo da je vise nego dovoljno za neki od top5 timova PL-a.

 

Btw, samo jos da dodam koliko mi City bolje izgleda sa De Bruyneom na desnom krilu umesto B. Silve (i ne, uzorak nije samo jedna, ova poslednja, utakmica). Koliki god majstor bio Portugalac, a jeste veliki majstor, preveliki je davitelj lopte za poziciju na kojoj se trazi konkretnost, brzo razmisljanje i surova zavrsnica. Uvek su me iritirali igraci koji uvek moraju da imaju minimum 4 kontakta sa loptom pre oslobadjanja od iste, a on je bas taj tip.

Link to comment
Share on other sites

Zaha je otprilike malo bolji Ivobi.

 

Kao kad gledas najbolje golove Zirua, ko ne prati fudbal pomislio bi da je top 3 napadac na svetu na kakve nacine je sposoban da ga metne, a zapravo je bolno nestabilan igrac ogranicenog kvaliteta.


Slicno je sa Zahom, moze da kreira highlight reel, ali je poprilicno ogranicen igrac, loseg karaktera.

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da jeste, za coveka tako ogranicenog fudbalskog znanja poput tebe.

 

Zaha je ove sezone dao cela tri gola i asistirao jednom u ligi. Prosle sezone je uspeo da postigne 10 golova sto mu je rekord karijere. A sa krilnog napadaca sve cesce prelazi na spica, da ne pricamo sto mu je sve dozvoljeno i kada igra na krilu, u svakom posedu trazi sansu za cut inside. Za glavnog igraca u timu koji je mediokritetski ta statistika je gotovo pa bedna.

 

Takodje je jedan od igraca koji najcesce gubi loptu u ligi, a vise nije ni u vrhu liste najboljih driblera sto je zaista za njegov stil igre i slobodu koju ima, jos malo pa sramota.

 

Ivobi je cetiri godine mladji i nije nemoguce da ima slicnu statistiku kad dodje do Zahinih godina. Po stilu igre su poprilicno slicni s tim sto Ivobi nema slobodu i igra otprilike duplo manje od Zahe, pa mu je i statistika duplo gora.

 

Ali igra u boljem timu.

 

Zato Zaha nije imao niti moze imati neki impakt na igru boljih timova u ligi, jedino da ga drzis na klupi i dajes mu sansu kao trecoj izmeni da napravi nesto jednom u deset utakmica, kao bitan clan tima i starter nema sta da trazi.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Pa i rekao sam da mu je prosla sezona najbolja. Ali i dalje nije nista specijalno sto bi ga preporucilo vecim klubovima, hajp ga neopravdano prati.

 

A sto se tice penala, ko zna koliko bi bilo ponisteno posle VARa ove sezone. Svasta su im svirali.

Link to comment
Share on other sites

Nek neko objasni oskudnom poznavaocu fudbala Meklisi da je Zaha jedini igrac u Palasu koji ima kreaciju i da je jedini koji preti protivnickim ekipama.

Soliteras ne pogleda nijednu tekmu, a prdi na sve strane.

Ostao sam uskracen onomad za odogovor koji bi igrac Arsenala imao mesto u 11 Lestera...

Link to comment
Share on other sites

I Temu Puki to radi u Noricu jedini.

 

Nisam video da ga sele u Liverpul da izbaci Firmina iz rotacije, mada mozda neki tamo Sprivel ima druge ideje.

 

Nisi ostao uskracen, nego si ignorisao odgovor jer jedino mozes da skaces sa temu na temu, trolujes i provociras sagovornike, jer nikakav kapacitet za argumentovanu diskusiju nemas ni po jednom pitanju.

 

Retko se vidja forumas koji pise na toliko tema, a doprinos forumu mu je u minusu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...