Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Watchmeni sve zanimljiviji.
Kako napisati najinteligentnijeg lika u istoriji covecanstva? Pa napravis da bude bars on the window lud [emoji846]


Dobra e05, nešto se dešava i neke stvari su jasnije ali ne na način koji sam očekivao kada je krenuo serijal.
Previše se skrenulo u fantaziju za moj ukus ali nema loš narativ pa je gledljiva.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, melankolic said:

 


Dobra e05, nešto se dešava i neke stvari su jasnije ali ne na način koji sam očekivao kada je krenuo serijal.
Previše se skrenulo u fantaziju za moj ukus ali nema loš narativ pa je gledljiva.

 

Primjetio sam vec par postova forsiras te neke izraze sci fi i fantazija... sta je konkretno razlicito od orginalnog watchmen filma i stripa da ima vise fantazije... sto je adrian zatocen na nekoj planeti ?(vjerovatno od dr manhatana) pa i u orginalu su oni boravili na marsu... ili kad dedicu digne leteci brod u nebo... pa i u filmu i stripu 30 godina prije  je sova imao svoj leteci brod... a ne nakon 30 godina kad je tehnologija napredovala...

Edited by Nenson
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam vec par postova forsiras te neke izraze sci fi i fantazija... sta je konkretno razlicito od orginalnog watchmen filma i stripa da ima vise fantazije... sto je adrian zatocen na nekoj planeti ?(vjerovatno od dr manhatana) pa i u orginalu su oni boravili na marsu... ili kad dedicu digne leteci brod u nebo... pa i u filmu i stripu 30 godina prije  je sova imao svoj leteci brod... a ne nakon 30 godina kad je tehnologija napredovala...


Iskreno, očekivao sam da serija bude nešto u poređenju poslednjeg “Jokera” sa likom iz stripa. Da ima neku višeslojnu strukturu a ne samo da se ređaju kostimirani likovi jedan za drugim. Čak ni ne moraju sve originalne likove da ubace u seriju (kao što su u “Jokeru” samo ubacili mladog Brusa Vejna kao epizodnu ulogu). Kada su već krenuli sa nekim paralelama u vezi kavalerije, rasizma, dešavanja u Tulsi, očekivao sam da se radnja odvija više u tom pravcu ali...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, stray_cat said:

 

Gledao. Šta pogledati od gomile Marvelovih i DC serija?

Watchmen sve bolji.

 

Ja bih ti preporucio Umbrella academy...po meni uz Boyse ponajbolja superhero serija..... Dc serije ili takozvani Arrowerse(jer je sve pocelo sa serijom Arrow) Gotham Flash Batwomen Supergirl... su smece... tinejdzerske sapunice... Marvel vec ima kvalitetnije serije narocito Daredevil ,Jessica Jones i Punisher... ( iako i oni imaju svoje boljke malo sporu,  ponekad dosadnu radnju i mal budzet pa su im vecinom vilaini trecerazredni jer nisu imali vise para da kupe tv prava za bolje...) .I imaju ove novije dcove... Titans i Doom patrol ljudi ih fale ali meni nisu legle..

 

A sto se tice oldskul serija gdje ljudi imaju supermoci svakako bih ti preporucio Misfitse (prve sezone dok Nathan glumi) i Heroese(save the cheerleader save the world)

 

Nadam se da sam ti pomogao...pozz

Edited by Nenson
Link to comment
Share on other sites

Wilson Fisk iz Daredevil-a, kog igra Vinsent d' Onofrio je jedan od najjačih ako ne i najjači TV ili Filmski villain ikada. Znači nivo Jokera iz visokobudžetnih filmova o Betmenu, taj kvalitet jačine lika i glumačke izvedbe. Ni onaj lik iz prve sezone Džesike Džouns nije za baciti, tako da se ne slažem nikako sa tom konstataciojom.

 

Daredevil je odličan i to je moj predlog za @stray_cat .

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Wilson Fisk iz Daredevil-a, kog igra Vinsent d' Onofrio je jedan od najjačih ako ne i najjači TV ili Filmski villain ikada. Znači nivo Jokera iz visokobudžetnih filmova o Betmenu, taj kvalitet jačine lika i glumačke izvedbe. Ni onaj lik iz prve sezone Džesike Džouns nije za baciti, tako da se ne slažem nikako sa tom konstataciojom.

 

Daredevil je odličan i to je moj predlog za @stray_cat .

A to  su 2 ... za koje se i ja slazem... al imaju 5 serija( luke cage iron fist daredevil jesica i punisher) po 2-3 sezone svaka... u svakoj sezoni novi vilain... pa nabroji koliko dobrih ima... vecina ih je neki tuga ,nonejm nikad nisi cuo za njih....

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio, a malo šta sam od ovog što ću sada navesti sam gledao, u preostalim sezonama JJ, LC i IronFIst-u...loši negativci su još i najmanji problem. Mnogo veći problem je taj što generalno kvalitetom zaostaju za DD i prvom sezonom JJ.

U Punisher-u ( prva sezona ) onaj lik za kog se na kraju ispostavi da je negativac uopšte nije loš IMO ( drugu još nisam gledao, a vidiš zaboravio sam na nju stoji mi skinuta odavno ) . Sigurni Viver je krajnje bleda u Defenders-ima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam prvu epizodu druge sezone Senki. Sta znam. Nije mi se dojmila.

Previse Peaky Blindersa, previse Babylon Berlina.

Cela fama oko Zrnova prilicno usiljena. Sad je odjednom to glavna tema o kojoj svi pricaju. Svako Bjelino uvodjenje McGuffina u njegovim projektima deluje prilicno izvestaceno. Tako bilo onomad u Montevideu ("Mosa", "Mosa", fuckin' "Mosa").

Ona tacka sa tri "gospodje" na kraju i ta njihova pesma se uopste ne uklapaju u setting. Jbem li ga, mozda i gresim, mozda je 30tih godina pradeda Davida Guette stvarno bio DJ.

Dejan Stojiljkovic ne moze bez vampira, nacista i okultnog, stalno reciklira jedne te iste ideje. Konstantinovo raskrste rebooted.

Najpozitivniji utidak je Bjelin mali koji je original Stavra iz prve sezone 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

"World on Fire" ww2 drama. Pogledah prve 3 serije i definitivno je ozbiljno urađena serije. Neki je krste kao ratnu, i u seriji ima klasičnih ratnih kadrova i to poprilično dobro odrađenih ali ovo je pre svega životna drama. Serija prati različite ličnosti širom sveta. U seriji glume Helen Hunt i Sean Bean mada mi se čini da su oni tu samo da svojim imenima daju neki hajp seriji jer glavne uloge (moje nagađanje jer serija praktično nema glavne uloge nego više njih) su sve mlađi glumci. Ako se neko seća serijala filmova "Vetrova Rata" meni se čini da je ovo nova verzija toga. Dakle serija prati različite likove u engleskoj, nemačkoj, francusoj i poljskoj i broj lokacija će se verovatno širiti kako se rat širi. Prate se priče običnih ljudi, i njihovih sudbina kroz rat. Znači ništa vođe, generali nego obični ljudi koji kao civili ili vojnici prolaze kroz rat.

 

E sad serija je nekako spora te je ne preporučujem svima, ali ko voli tematiku ww2 i životne drame ovo je definitivno must za njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' gleda neko His Dark Materials?

 

Citao sam knjige i odgledao sam tri epizode i bas ne mogu... generalno ne volim da gledam serije, i filmove retko gledam, ovo sam hteo jer je jedna od stvari koja je rodjena za ekranizaciju, ali do sad sam bas razocaran, pocev od toga kako vode pricu, preko castinga koji je UZASAN i ne vidim neki razlog da nastavljam, mada verovatno hocu.

 

Dodatno sam zbunjen jer gledam reviewe na netu, uglavnom su ljudi zadovoljni, pa se pitam da li su moji kriterijumi toliko visoki ili je generalnu publiku lako zadovoljiti, daj im Joreka, woooooooow, ludilo.

 

Da ne pricamo sto je i prevod budi bog s nama, Gyptiansi su EGIPCANI jebem mu misa daj procitaj knjigu vidi kako su drugi preveli, udji u svet, razumi ga... uzas.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Za one koji su gledali drugu sezonu Senki

 

Spoiler

Nisam skapirao kakva je veza grofa Rajackog sa Solunskim procesom? Njega ubije isti ubica odsece mu ruke i ostavi pacova, ali nigde se ne kaze

zasto. Barjaktarevica ubije zato sto je on pucao, sudiju zato sto je presudio, Vidoja zato sto je lazno svedocio al zasto Rajackog?

Druga stvar je kako se Tanasijevic izvuce sa ubistvom Mirica? 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tamburinjo said:

Za one koji su gledali drugu sezonu Senki

 

  Hide contents

Nisam skapirao kakva je veza grofa Rajackog sa Solunskim procesom? Njega ubije isti ubica odsece mu ruke i ostavi pacova, ali nigde se ne kaze

zasto. Barjaktarevica ubije zato sto je on pucao, sudiju zato sto je presudio, Vidoja zato sto je lazno svedocio al zasto Rajackog?

Druga stvar je kako se Tanasijevic izvuce sa ubistvom Mirica? 

 

Spoiler

 

msm da to niko nije skapirao cak ni inspektor pletikosic.

ne mogu sad tacno da se setim i sa sigurnoscu da tvrdim ali mi se cini da u jednom od dijaloga spomenuse da je on inicijator celog tog procesa

 

generalno ova sezona senki se moze svesti pod - najveci krvnik sa ovih prostora je bolovao od tezeg oblika autizma.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobra e06 “Watchmen”. Vidim da je dobila čak 9.3 na IMDb.

Cela priča o Hooded Justice vrlo zanimljiva, scene koje se brzo smenjuju (vremenski fluktuirajući tok priče) i crno- bela slika posebno upečatljiva.

 

 

Preporučio bih i sajt za upoznavanje sa celim Watchmen univerzumom: https://watchmen.fandom.com/wiki/Watchmen_Wiki

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Napisao sam ovde za Peaky Blinders da sam batalio na pocetku trece sezone... I jesam 

Spoiler

dok mu nisu ubili zenu. Onda rekoh hmmm ovde mozda i bude nesto. I treca sezona mi je na kraju sasvim OK. Mislim da mi se prvi put ovo desilo: da batalim neku seriju pa da joj se posle vratim i da mi bude super. 

Inace hajlajt: govor Solomona "ko od maca zivi, od maca i umire zato prekini da cmizdris"

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...