Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

18 minutes ago, Crni Bombarder said:

Koji si ti meni kralj :lol_2::Hail:

Nisam znao da si ti,ali mi je drago sto si i ovde sa nama. 

 

Tu sam bre, nego sam ja jos na starom forumu negde pred kraj promenio nick, jer sam bio odusevljen kad je Terza izjavio to sto je izjavio 🙂 Boze, stari forum kao da je bilo pre 100 godina, vec sam i pozaboravljao 😞

Fargo je serija koja me je odusevila bas time sto se u svakoj sezoni oko nekih sitnih stvari digne fama do apsurdnog, nadrealnog nivoa, pa tako jedan obican mesar i papucar iz Luverna postade Mesar iz Luverna, hladnokrvni serijski ubica od koga drhte gace kriminalnim klanovima 

🙂

 

@jedibojan Ja sam citao neku teoriju da je u Ozija nekako usao Doktor koji zeli da stvori zivot, kao suvise je jak foreshadowing to sto je dva puta vec spomenuto da Doca ne moze da ima ljudski oblik. Ali mozda je i naklapanje, a trecu epizodu jos nisam stigao da odgledam, uglavnom ovih nedelja gledam u pelene 🙂

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad sam se setio na koga me Malvo podseća.

Prosto je neverovatna sličnost između Malvoa (odličan Billy Bob Thornton) i lika iz filma “No County for Old Men” kojeg glumi Javier Bardem. Obojica beskrupulozne masovne ubice koje se uvek nekako izvuku iz neverovatnih situacija.

 

Link to comment
Share on other sites

To se podrazumeva da su elementi iz Koenovih filmova implementirani u seriju.
 
U svakoj sezoni, (barem) tri filma imaju dominantnu ulogu i gledalac moze lako da uoci paralele ako je gledao Koenove filmove.


Naravno, nisam mislio konkretno na braću Koen (iako je sve tačno što si rekao) nego na istovetne patološke crte ličnosti oba lika.
Odmah mi na um pade ona scena iz “No Country...” kada Bardemov lik davi policajca u stanici pa iza tog ubistva ostanu na podu crni tragovi cipela. Kao kada Malvo upada u onaj sud ili gde već i ti pratiš kameru koja prelazi preko prozora odnosno fasade zgrade a unutra se dešava masakr. Neverovatno s kojom lakoćom i odlučnošću ti likovi rade te užasne stvari.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, ko nije primetio, u video klubu Nova S ima prva epizoda Senki, tamo će svakog petka po jednu epizodu ubacivati, barem su ovu u petak izbacili. Prva epizoda sat i po traje, čini mi se malo duže nego što bi trebalo, ali je zaista vrhunska, i dalje sam utiska da ni jedna naša serija nije ni blizu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Green23 said:

i dalje sam utiska da ni jedna naša serija nije ni blizu

Ako nisi gledao Državni službenik daj joj šansu. Ja sam se veoma pozitivno iznenadio. Senke sam pogledao prvu sezonu pre neki dan uz veliko nagovaranje supruge i ok je, ali meni je Državni službenik bolja.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

Ako nisi gledao Državni službenik daj joj šansu. Ja sam se veoma pozitivno iznenadio. Senke sam pogledao prvu sezonu pre neki dan uz veliko nagovaranje supruge i ok je, ali meni je Državni službenik bolja.

Moraću, samo da nađem malo vremena 🙂

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam odgledao prvu epizodu dugoocekivanog Mandaloriana serije iz Star wars univerzuma koja ce biti streamovana na novoj Disney plus platformi.... Utisci su mi pomjesani .. sto se tice produkcije, kostima, lokacija .. vrhunsko... na razini Starwars filmova (koji su inace pg smece al visualno vrhunski)... vidi se da je budzet ogroman.... A sada sto se tice radnje... inace bilo kkvog poblizeg objasnjenja price, razdoblja, ko su Mandalorijci... zasad tanko bogami... pravolinijska prica usamljeni lovac na ucjene ide od misije do misije...sporedni likovi prolazni...ne znam nadam se da ce mnogo bolje razraditi taj aspekt serije u iducim epizodama... Sto se glumaca tice Pedra i njegovo glumacko umjece je tesko ocjeniti jer kao sto je poznato oni ne skidaju kacigu nikada a i glas mu je modificiran ..ali lik kao lik sutljivi lovac na ucjene zasad simpatican ..Carl Wethers se samo pojavljuje par trenutaka i to je to ostalo su statisti i male sporedne uloge..pozitivno iznenadjenje je pojavljivanje kultnog Werner Herzoga i veoma dobre scene borbe... kada usporedite uradak sa ostalim Disneyevim ulijeva nadu u bolje sutra....spacer.png

Edited by Nenson
Link to comment
Share on other sites

Witcher? Ta će serija ili razvaliti ili propasti ne zbog tri glavna lika (Geralt, Jen, Ciri) već zbog silesije sporednih likova koji će da nose priču. Po trejleru, Renfri, Mišomor, Borh tri čavke, Paveta, Tisaja, a najviše onog kog u trejleru jedva da smo videli (a i to s leđa), Nevena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...