Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Odgledao Penny Dreadful.

 

Wasted potential at it's best. Sjajan setting, sam koncept je odlican, dijalozi su zapravo jako dobri, na momente odlicni, glumci (uz tek po koji izuzetak) na visini zadatka, uz nekoliko bas ozbiljnih imena, ali avaj, kreator je uzeo prevelik zalogaj. Kraj je apsolutno besmislen iz vise aspekata, besmisleno dugacke scene seksa su uzele poprilicno parce vremena koje je ionako bilo isuvise ograniceno da bi se adekvatno razradile price svih tih zivopisnih likova koji su uvedeni. Poput GOT-a, mnogi likovi su tek tako ubaceni, bez konkretne ideje sta da se radi sa njima, a kod nekih je opet po istom tom D&D modelu story arc jednostavno napustan i bez organskog razvoja naprasno popunjavan tako da se najjeftinije uklopi u predvidjene minute, bez obzira koliko bio apsurdan u svom totalitetu.

 

Mogu reci da sam se zaista smorio, jer je koncept nudio i obecavao toliko toga da je ovakav finalni produkt nesumnjivo velika steta za gledaoce koji su ostali uskraceni za nesto vaistinu posebno.

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2019 at 9:54 PM, ras kass said:

Ja zavrsavam drugu sezonu 13 reasons why, krenula je i treca sada.

U pojedinim trenucima bas teska, ali upravo je to i cini odlicnom.

 

Meni je daleko od odlicne serije.
Teme jesu mracne ali pokusavaju previse da upakuju u 1 skoli,  od silovanja samoubistva do masovnog pucanja, droge seksa cega kod. 
Jos su te mracne teme lose odradili, one scene iz kade bas mogu da triguju mlade nestabilne osobe.
Sa sve stereotipnim likove: klasican negativac bogat bahat, neshvaceni sportista koji je dusa od coveka, outsajder guran do pucanja itd itd

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

Kod gledanja serija najmanje mi je bitno da je odgledam u jednom dahu / izbindžujem i moram priznati da mi se nije desilo da naletim na jednu takvu koja bi me dovoljno zaintrigirala da je progutam.
Trenutno su mi zanimljive dve i polako ih pregledavam.
Prva je “The Terror” S01 (sa bacanjem pogleda na S02 koja je potpuno druga priča) a druga “Mindhunter” S02 kojoj dajem šansu iako mi je S01 potpuno razočarenje.
“The Terror” ima odlični glavnorolni dvojac i mnoštvo fenomenalnih kadrova i radnja sama po sebi koji mi drže pažnju a kod “Mindhuntera” ta neka faktografija i šta bi bilo- kad bi bilo / spoj realnog i fiktivnog mi se čini interesantnim.

Link to comment
Share on other sites

Где гледате Пики Блајндерсе кад овако иде једна по једна недељно?

Ја сам гледао све из почетка па сам се лако снашао, сада 5. не могу да нађем...

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2019 at 4:55 PM, sasha arsenal said:

Jesi li to ti ili neki klon? 😀

Šalu na stranu, mislim da grešiš. Ali ok, o ukusima ne treba raspravljati. 

Zaboravio sam da odgovorim. 

Ne mislim ništa loše o tim serijama,naročito o Mr Robot, ali mi je par ljudi (u čiji ukus ne sumnjam) reklo da su se malo pogubili u drugoj sezoni pa nisam htio da kvarim utisak. 

Westworlda sam se jednostavno zasitio. 

 

 

 

---------------------------

 

 

 

Ne komentarišemo Peaky Blinderse? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Ne znam da li da gledam ili da čekam sve, ili bar par epizoda da izađe. Ionako sam hteo neki kratki recap da napravim ali nisam stigao.

 

Cekaj sve, nije to previse vremena kratka je sezona.

 

49 minutes ago, Ne sam Safete said:

Dvije su emitovane u 2 dana, požuri pisaću bez spojlera 😋 

 

Potegnucu svoje moderatorske veze da te trajno banuju ako to uradis. 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2019 at 10:06 PM, SteveFrancis#3 said:

Odgledao Penny Dreadful.

 

 

Ruku na srce njih jesu sasekli za 4-tu sezonu,otuda i neke nedoslednosti sto se tice likova ( Dzekil/Hajd ) .

 

Scene seksa mi nisu smetale 😁

 

Sada se snima Penny Dreadful City of Angels kao neka vrsta nastavka duha te serije,mada bez viktorijanskog Londona i Eve Gren za mene nije to to .

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Popara said:

 

Ruku na srce njih jesu sasekli za 4-tu sezonu,otuda i neke nedoslednosti sto se tice likova ( Dzekil/Hajd ) .

 

Scene seksa mi nisu smetale 😁

 

Sada se snima Penny Dreadful City of Angels kao neka vrsta nastavka duha te serije,mada bez viktorijanskog Londona i Eve Gren za mene nije to to .

 

Te detalje ne znam, no ako je tako, jasno je zbog cega je sezona 3 izgledala ovako kako jeste. Svejedno, velika steta. Tek je zagrebano po povrsini potencijala koji je ovakav projekat nosio, mada je i ovako serija vrlo duboka, a bilo je i dosta upecatljivih momenata i zivopisnih likova kojih cu se svakako secati. 

 

Objasnio sam zasto su mi zasmetale nesto duze scene seksa, a isto mogu rece i za exorcism/possession scene. Tu je zaista mogao da se uradi daleko bolji time management. 

 

Za 'nastavak' takodje ne znam, ali apsurdno je i zamisljati na sta ce liciti to bez Eve, viktorijanskog settinga i svih likova koji ga prate. Upravo je to bilo srce celokupne atmosfere i serije kao takve.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da "the boys" ima visoku ocenu na imdb, a i ovde...a to mi je merodavnije : D ...e sad, nemam amazon prime pa ostaje da pitam nekog kolegu samaricanina da mi posalje link ( na pp se ppdrazumeva) gde se moze nabaviti u pekabeti ;) . Ispao sam iz price torenta odavno sem za specificne i strucne stvari, ovo za siru konzumaciju nisam neko vreme skidao....a treba mi i par serija kao i mozda koji anime. Hvala unapred...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2019 at 8:05 AM, Sector said:

Gledaju li se Blindersi? 

Gledaju, uporedo sa Mindhunterom i moram priznati da me Mindhunter više privlači. 

Moguće da sam se blago zasitio a bio sam opasan fen serije. 

 

PS Poli mi je loša u ovoj sezoni. 

 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2019 at 7:58 PM, Duh koji lebdi said:

Gledao li je neko "Posetioce iz proslosti" na HBO ("Beforeigners", norveski uradak)? Kad zavrsim "Ostre objekte" nemam sta da gledam, a premisa mi deluje interesantno.

Ja sam pogledao prve tri epizode na HBO. Može se pogledati, nije nešto što će da te obori s nogu poput DARK-a, više je lagana pričica gdje se ne treba previše razmišljati. No drugi dio sezone bi mogao biti interesantniji (ako sam dobro shvatio ima samo 6 epizoda). A nekome je to možda i dosadno jer radnja je pomalo spora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...