Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

5 minutes ago, alcesta said:

sa Adamom Boldvinom

 

Jayne Cobb (Adam Baldwin) nije gost.

Jayne Cobb je domaćin Univerzuma.

 

...u kome bar jedan grad nosi njegovo ime :classic_tongue:

 

edit: aj valjda ću jednom nastaviti... :classic_biggrin:

 

We gotta go to the crappy town where I’m the hero!

Edited by fancy
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

Firefly nije "ranija serija koja je proslavila Nathana Filliona, glumca koji glumi Ricka Castle-a" već je najlegendarnija od svih legendarnih i kultnih serija, tako da je jedini ispravan način reći da je Castle serija u kojoj je kasnije glumio captain Malcolm "Mal" Reynolds.  Plus, špica je najbolja od kad je izmišljen najdraži aparat sa katodnom cevi (ok, tu negde po jačini je i Justified... a i Space 1999 :classic_tongue:) a scena sa svemirskim brodom koji proleće iznad krda divljih konja je proizvod čistog genija.

 

 

 

Ej...ja sam davno uskočio u taj voz i još uvek se vozim u njemu, valjda znaš to  :classic_biggrin:

2 minutes ago, fancy said:

 

Jayne Cobb (Adam Baldwin) nije gost.

Jayne Cobb je domaćin Univerzuma.

 

...u kome bar jedan grad nosi njegovo ime :classic_tongue:

 

edit: aj valjda ću jednom nastaviti... :classic_biggrin:

 

We gotta go to the crappy town where I’m the hero!

 

He robbed from the rich and he gave to the poor...

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se i sa preporukama za Lie to Me, mada je pitanje kako bi serija izgledala da nema Tima Rota, ali na sreću ima :classic_biggrin: doduše nisam baš redovno pratila i gledala sve do kraja.

Edit: u stvari sad kad pogledah onaj link i vidim koja je zadnja epizoda, gledala sam, ali sam mislila da ima ko zna koliko još posle, baš je presečena naglo, mala gledanost pretpostavljam.

Edited by alcesta
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Line of Duty - nema se sta puno reci sem da je fantasticna britanska policijska serija. Odlican scenario, gluma, atmosfera... Nema patetike, nema praznog hoda, drzi se intenzitet sve vreme. Svi likovi su realno opisani, niko nije svemoguc pa izbegava sve kriticne situacije neokrznut. 

I ono sto je moj najjaci utisak je da kako sezone odmicu, kvalitet se pojacava. 35 epizoda, u 5 sezona, cistog uzitka. Sesta sezona izlazi naredne godine.

9/10

 

Edited by Xpert
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Stiletto said:

Jebote, zar im ništa nije sveto... uništiće mi baš sve lepe uspomene.

 

 

 

Pa ako su prije cca. 15 godina u NBA mogli napraviti reboot MJ u obliki onog robota nesposobnog, zašto ne bi Saved by the Bell.

 

 

Edited by Asterion
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 12:08 AM, Asterion said:

Hajde napiši nešto o zadnjoj epizodi. Još si šokiran kako je dobro  bilo? 😄

 

 

 

 

MOja ocena prve sezone je 7,8/10.

 

10.epizoda je 8, 3. Najbolja epizoda.

 

Naredna sezona čebiti tek tamo početkom 2022.

 

 

Iskreno nisam ni znao sta da napisem, Ridli je ovde ubacio u blender sve sto je imao i sto se provlacilo u njegovim ranijim radovima, dosta biblijskih religious referenci, sci fi, androidi, cak i je onaj sto je napao Majku izgledao kao Engineers iz Prometeusa.

Na kraju standardno nista od odgovora, samo klifhangeri i zaokret u vidu nekakve velike misterije koja je u stvari central storyline.Travis Fimmel-ov arc je totalno nepotreban.

 

Ne verujem da cu imati zivaca za naredne sezone

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Krava kaze mu said:

 

Iskreno nisam ni znao sta da napisem, Ridli je ovde ubacio u blender sve sto je imao i sto se provlacilo u njegovim ranijim radovima, dosta biblijskih religious referenci, sci fi, androidi, cak i je onaj sto je napao Majku izgledao kao Engineers iz Prometeusa.

Na kraju standardno nista od odgovora, samo klifhangeri i zaokret u vidu nekakve velike misterije koja je u stvari central storyline.Travis Fimmel-ov arc je totalno nepotreban.

 

Ne verujem da cu imati zivaca za naredne sezone

 

Stariš se. 😄

 



Mama je bila samo surogat za onu zmiju. Ova zmija ima sad još neke update. Može da leti. Pa video si od koga sve je dobivala krv.

 

Na ovom planetu so još bar dvije civilizacije. Znači nekakvi potomci ljudi (npr. onog što je teo mamu ubiti. Hteo ju je ubiti jer je znao koje zlo nosi) i ovi (jaču ih zvati glavne baje) koji kontrolišu zmije i ljude uz pomoč telepatije (taj glas od Sola itd) . Pogledaj 10.dio gde se pojavi pečina  one crteže. Kako Sol kontroliše malog.

 

Te glavne baje šalju po drugim planetima skripte itd.  i onda uzgoje npr.ljude vernike, da naprave nekromancere. Ti nekromanceri imaju ulogu oružja i surogate. Posle necromanceri rode zmiju a zmija se hrani sa  ljudima i ostalima se nekog planeta. 

 

Onda stižu glavne baje koji su laganini kolonizovali taj novi planet.

 

U ovom sad primeru je verovatno došlo do nekih odstupanja od plana.

 

Mama je prije nego što je rodila zmiju u onoj pečini našla ostatke još jednog pilota (verovatno nekromancera).

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Asterion said:

 

Stariš se. 😄

 

 

  Hide contents

 


Mama je bila samo surogat za onu zmiju. Ova zmija ima sad još neke update. Može da leti. Pa video si od koga sve je dobivala krv.

 

Na ovom planetu so još bar dvije civilizacije. Znači nekakvi potomci ljudi (npr. onog što je teo mamu ubiti. Hteo ju je ubiti jer je znao koje zlo nosi) i ovi (jaču ih zvati glavne baje) koji kontrolišu zmije i ljude uz pomoč telepatije (taj glas od Sola itd) . Pogledaj 10.dio gde se pojavi pečina  one crteže. Kako Sol kontroliše malog.

 

Te glavne baje šalju po drugim planetima skripte itd.  i onda uzgoje npr.ljude vernike, da naprave nekromancere. Ti nekromanceri imaju ulogu oružja i surogate. Posle necromanceri rode zmiju a zmija se hrani sa  ljudima i ostalima se nekog planeta. 

 

Onda stižu glavne baje koji su laganini kolonizovali taj novi planet.

 

U ovom sad primeru je verovatno došlo do nekih odstupanja od plana.

 

Mama je prije nego što je rodila zmiju u onoj pečini našla ostatke još jednog pilota (verovatno nekromancera).

 
 

 

 

 

 

Spoiler

Te glavne baje šalju po drugim planetima skripte itd.  i onda uzgoje npr.ljude vernike, da naprave nekromancere. Ti nekromanceri imaju ulogu oružja i surogate. Posle necromanceri rode zmiju a zmija se hrani sa  ljudima i ostalima se nekog planeta. 

 

Sve istina, samo vidis kakav je ovo plot, mene je vec zabolela glava kada sam procitao.

Uglavnom Ridli ce da nam objasni ko je napisao book of Genesis, bas baca jake bibliujske reference, Adam & Eve, zmija,garden of Eden, Paul i Campion(Kain i Avelj?) 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah upravo finalnu epizodu desete sezone The Walking Dead. 

 

Malo je reći da sam razočaran. Ne bi me čudilo da mi se ekipa slatko nasmeje i kaže "ti i dalje to gledaš?" ali ne, ovaki kao ja ne umiru kao ________. Još na tako glup i nemaštovit način, ainn't ma destinee...

 

Pre svega, znao sam da će biti puška čim se odložilo finale još od Aprila mešjeca. Nije da sam pametan nego vele stručnjaci i ja sam definitivno usvojio teoriju jer i GoT ispade sranje na kraju. I štošta još, kad razmislim...

Drugo, neću da kačim spojler na post, pošto su mi ružni spojleri na kolima pa zato, no... >>

Treće, onolika masa statista i Last Stand koji to nije? Skuvaše se ljudi za sendviĆ em odvelo u pizdu materinu u suprotnom smeru.

4. _____ je čka.

5. Očekujem i Čubaku na početku sledeće sezone. Možda oživi i Vejder.

 

Sve u svemu... Došao puž kod puža golaća, pipne i kaže "Mek si... Ko si ti?"

Tako je Ciudad Mexico dobio ime. A možda i prebegnu svi tamo pa se švingeraj sa FTWD dodatno zakuva.

 

.............

 

Ako nije bilo do sada, The Godfather of Harlem preporuka za sve ljubitelje The Sopranos. 

Iz vremena Johny & Juniora. Svaako malo me je pucao flešbek, ima cela prva sezona. Forest Vitakić nosiiiii... u piku matejinu. :Hail:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...