Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

11 hours ago, T Mac said:

Razočaravajuć i nepotreban povratak Breaking Bad dvojca.

Oni su bili tu zbog dve stvari. Prva - Saul Goodman pomogao još više da Walter White postane Heisenberg nego što se videlo u BB. Druga - da se napravi paralela sa životom koji Gene vodi.

 

Možda su ovo mogli da urade na neki drugi način i da se ova dvojica ni ne pojave ali ne bih rekao nepotrebna

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Mene bi od tog BB materijala interesovalo još samo da vidim Frings spin-off seriju. Jedino što sad u ovim zadnjim BCS izgleda baš matoro u odnosu na BB. Nije ni šminka pomogla. Morali bi nekog drugog glumca da uzmu u toj nekoj potencijalnoj seriji. Doduše mogla bi da bude previše slična Narkosu ali obzirom da je Frings dosta upečatljiv lik koji ima totalno suportne osobine od tih meksičkih mafijaša mislim da bi imala dobru prođu a imala bi mogućnost da ima malo kvalitetniji dramski deo a ne samo mafijaško "polivanje".

 

54 minutes ago, Grunf said:

Ne tvrdim ni ja da je bolja, postavio sam jer mi je tekst zanimljiv. 😅

Nisam znao da je ovakva pozadina oko kreiranja same serije. Generalno, meni je serija zanimljiva od samog početka i vjerovatno je najbolji spinoff neke serije. Samo se nadam da će je završiti jednako dobro kao BB.

Da, moglo bi se jako dobra serija napraviti i oko Fringa. Problem je neizbježno starenje glumaca, što se vidi i u BCS, a sa nekom drugom glumačkom ekipom teško da bi to bilo to.

 

GargantuanFlakyAustraliankelpie-size_res

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko gledao Sandmana? Kada su krenule najave, mislio sam da ce biti losa i nece ni prici stripu (kao npr. Sweettooth). Drugo strip je tako pisan da sam mislio da ga je jako tesko ekranizovati. Koliko samo nisam bio u pravu... serija je malo je reci genijalna, ne pamtim kada sam izbindzovao seriju za vikend. Ima tu zamerki  i one su uglavnom vezane za ono cega cemo se nagledati i u ovim drugim serijama koje ocekujemo (LOTR, novi GoT) ali generalno serija za svaku preporuku, 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao Sandmana, dosta mi se svidelo a jako volim taj strip. Inače, samo par stripova sam pročitao ikad jer mi to nikad nije bilo privlačno ali ovo jesam zbog Neil Gaimana. 

 

Dobre stvari - realno nisu puno menjali radnju iz stripova, sve što su promenili ima smisla. Nekima su menjali pol/rasu ali to nigde nije uticalo značajno na lik (a ako čitaš o seriji to ćeš videti jako često kao žalbu). Atmosfera je vrhunska, priča i radnja su na kraju krajeva vrhunski. CGI i setovi su jako jako dobri (nije za desetku ali jako dobri za seriju), naročito je prikaz pakla bio dobar. Najbolja stvar realno je glumačka postava, gotovo da nemam zamerki.

 

Loše stvari - iskreno, trebalo je serija da bude još čudnija i bizarnija 😄 Dream (glavni lik, jedan od 7 Endless bića koja postoje u vasioni oduvek), nekad više izgleda kao "direktor" svog carstva nego kao neko ko je napravio to carstvo pre ihaha milijardi godina i da postoji kao produžetak njegovog bića. To utisak sam imao i ja a i osoba koja nije čitala strip.

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Odgledah Peaky Blinders. Serija definitivno vredi, čak i zadnja sezona koja se dosta kritikuje ali sticaj okolnosti ih je primorao da menjaju scenario pa je ipala malo meh. Sve u svemu vrlo dobra serija, sa brdom odličnih glumaca. Iako se o Cilianu priča najviše meni najbolji glumci u seriji su Anderson u ulozi Artura i Sam Neill u ulozi inspektora Kempbela. Kostimi, šminka su fenomenalno odrađeni, vidi se da je ekipa ljubitelj ovog istorijskog perioda.

 

Gde škripi. Meni tu škripi što serija pokušava da ostavi na nas fantastičan utisak, serijali fino grade radnju na početku ali se na kraju svaka sezona (osim jedne) završi prosečno, odnosno onako kako je većina i očekivala, neke čak i razočaraju finišom poput prve sezone. Za one koji nisu gledali serija prati Birmigemsku bandu koja je stvarno postojala ali su skoro svi događaji u seriji fikcija. Serija pokušava ono što je Babylon Berlin odlično uradio da fiktivnu radnju uklopi u stvarne istorijske događaje ali te stvari su ovde urađene manje vešto pa ne ostavljaju utisak kao u Berlinu, pa čak ni u Senkama. Ja znam neke ljude koji misle da su stvari iz Senke a poneki i one u Babilon Berlinu istitnite što je pohvala piscu scenarija koji je odlično uklopio te priče u te teme. Ovde to kod mene nije prošlo, čak šta više insistiranju na jednoj istorijskoj ličnosti koja je bila nebitna 30-ih znatno umanjuje ocenu na tom polju no mislim da većina ljudi u stvari i ne zna taj podatak pa im to toliko neće smetati.

 

Glavna uloga je isuviše "herojski" napisana, njegove greške su mizerne obzirom da se radi o glavnom čoveku organizovane kriminalne grupe. Njegov privatni život je toliko razvučen da je svaka od tih priča izgubila smisao posle određenog vremena i zanima vas samo šta će biti na kraju a ne toliko da li će zatvoriti neku od priča koje otvara. No Cillian je odlično izneo tu ulogu, čovek i izgleda kul tako da to većini neće biti problem.

 

Sve u svemu ova serija jeste za preporuku jer se radi o dosta kvalitetnoj seriji. Malo više sam je kritikovao jer je vrlo lako mogla dostići neke kultne serije poput Sopranosa da je malo veštije ispisan scenario ali i ovako ne verujem da se iko od nas koji smo gledali kaje. Na kraju krajeva sezone imaju po 6 epizoda pa ih relativno brzo i pogledate. Preporuka svima a pogotovo ljubiteljima krimi serijala i vajba 20-ih i 30-ih . Pogotovo je interesantan taj vajb iz 20-ih pošto se odvija u siromašnim kvartovima a ne kao recimo kod Agate među bogatašima i srednjom klasom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Grunf said:

Vaši utisci na BCS? Meni se svidjela predzadnja epizoda i jedva čekam posljednju da vidim kakav će biti rasplet.

 

Mislim da su trebali malo hrabrije da završe glavni deo serije jer nema logike da je Kim eto otišla i nema joj ni pomena u BB.  Mislim da je falila još jedna do dve epizoda da zaključi BCS pa tek onda da se ide sa ovim crno belim serijama koje su čisti BB i nemaju mnogo veze sa BCS osim što na "silu" spajaju radnju preko Kim. Ali ajde da vidimo zadnju epizodu možda postoji neka stvar koja će opravdati ovaj izlet u BB.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Braco imam problem, uskoro krece ispitni rok sto znaci da je vreme za novu seriju, po mogucstvu ne predugacku i da nije neko sitkom sranje.

Dakle akcija-triler-drama-misterija, sve dolazi u obzir.

Ako ima neka dobra dusa da napise nekih 5 varijanti pa cemo da proberemo vec neku.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam.Meni je malo bezveze,

 

Spoiler

da Sol ovako padne, mozes misliti baba cula na telefonu Albukerki i odma krenula da cacka po netu a do juce nije znala sta je lap top a kamoli internet.

 

Blago sam razocaran finisom.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nenad010 said:

Braco imam problem, uskoro krece ispitni rok sto znaci da je vreme za novu seriju, po mogucstvu ne predugacku i da nije neko sitkom sranje.

Dakle akcija-triler-drama-misterija, sve dolazi u obzir.

Ako ima neka dobra dusa da napise nekih 5 varijanti pa cemo da proberemo vec neku.

 

True Detective ako već nisi

Prva sezona je verovatno najbolja sezona neke serije svih vremena 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nenad010 said:

Braco imam problem, uskoro krece ispitni rok sto znaci da je vreme za novu seriju, po mogucstvu ne predugacku i da nije neko sitkom sranje.

Dakle akcija-triler-drama-misterija, sve dolazi u obzir.

Ako ima neka dobra dusa da napise nekih 5 varijanti pa cemo da proberemo vec neku.

 

 

Probaj "Reacher".  Meni bilo mnogo bolje nego što sam očekivao, a ni Vila Ficdžerald nije "teška za oko". 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

 

Mislim da su trebali malo hrabrije da završe glavni deo serije jer nema logike da je Kim eto otišla i nema joj ni pomena u BB.  Mislim da je falila još jedna do dve epizoda da zaključi BCS pa tek onda da se ide sa ovim crno belim serijama koje su čisti BB i nemaju mnogo veze sa BCS osim što na "silu" spajaju radnju preko Kim. Ali ajde da vidimo zadnju epizodu možda postoji neka stvar koja će opravdati ovaj izlet u BB.

Jel može pojašnjenje, iskreno me zanima? Mi nikad nismo gledali privatan život gospodina Saul Goodmana tokom BB. A ona je otišla iz Albukerkija još par godina pre početka BB radnje. Zato su i mogli da urade bilo šta u BCS tokom ovih 6 sezona jer su izabrali neke likove koji nisu imali previše neke pozadine (osim naznaka i onog što sami možemo da zaključimo na osnovu odnosa) a ni privatan život u BB.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Jel može pojašnjenje, iskreno me zanima? Mi nikad nismo gledali privatan život gospodina Saul Goodmana tokom BB. A ona je otišla iz Albukerkija još par godina pre početka BB radnje. Zato su i mogli da urade bilo šta u BCS tokom ovih 6 sezona jer su izabrali neke likove koji nisu imali previše neke pozadine (osim naznaka i onog što sami možemo da zaključimo na osnovu odnosa) a ni privatan život u BB.

 

To je moja primedba. Zato i napisah da su morali malo hrabrije da završe BCS a tu sam mislio da Kim pogine krivicom Saul-a jer ne postoji dobar izgovor da osoba koja je imala toliki uticaj na Sala nema pomena u BB. Naravno mi znamo da ona tada nije bila ni planirana ali ja sada pričam sa aspekta BCS. Po meni je trebala da bude kazna za Saula za sve što je radio i to bi bio dobar alibi zašto je u BB uopšte nema. Ta kazna bi bila njena pogibija njegovom krivicom ili možda čak od njegove ruke. Ovako kada znamo da je svo vreme živa to meni ne pije vodu. Ima dosta momenata u BB gde saznajemo neke stvari o Saulu i meni ne pije vodu da ovo ne bilo spomenuto ako ne od samog Saula ono bar od Majka ili Fringsa kada bi ga pritiskali jer su je svi znali.

 

No da vidimo zadnju epizodu pa ćemo suditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas davno gledao BB (jbt ima tacno deceniju), pa sam i zaboravio brdo toga, te je moguce da mi zato ne smetaju te stvari kao kolegi @Klotzen. Meni se generalno BCS bas svidja, ima neki svoj vajb, i posle one prve epizode u ovom poslednjem takeu, jesu usledile malo sporije, ali generalno jedva cekam finale. 

 

Tolko mi je BCS dobar, da mi se gleda BB opet, taman da se podsetim. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Sandmana. Imajuci u vidu da svi jako dobro znamo aktuelni trenutak, tendencije i paradigmu u industriji, bilo bi zamorno, tegobno i u krajnjoj liniji neproduktivno osvrtati se na gender/race swap, ekscesivni homoseksualizam i slicna popularna pitanja. Fan sam OG stripa, medjutim nisam od onih koji ocekuju od ekranizacija dela iz drugih medijuma doslovan copy/paste, te mi odstupanja i promene same po sebi nikada nisu problem (dokle god imaju smisla i dodaju kvalitet ili produbljuju). Stoga mi ni utisci nisu 'zatrovani' ekstremnim purizmom, ni ovde niti po pitanju drugih ip-eva.

 

Having said all that, sveukupni utisak je so-so. Kasting je uglavnom odlican, prakticno nema promasaja. To sto neki vide kao problem i minus, za mene je odlicno, cak savrseno logicno kreativno resenje (Lucifer, Desire). Kako je Nicklord vec pominjao, atmosfera je dobra, cgi korektan. Na mestu je i ona opaska o Sandmanu kao menadzeru ili direktoru firme. 

 

Moj glavni problem sa serijom je sto imamo jednu epizodu koja je toliko odskocila, toliko je bolja i kvalitetnija od ostalih da to seriji kao totalitetu svakako ne cini uslugu (naravno, mislim na epizodu #6). Tako se svaka druga u poredjenju sa njom ukazuje u najboljem slucaju tek prosecnom. Nisam odusevljen ni onim zuri polako introm u prvoj epizodi. Build up je bio sasvim pristojan kroz prvih nekoliko epizoda, medjutim prilicno naglo i ne bas sasvim spretno uvodjenje Rose je poremetilo dinamiku te se rasplet cak cini zbrzanim i ne sasvim zadovoljavajucim. Zapravo, jasno se vidi pad od momenta kada Rose i njena prica stupaju na scenu - pojavljuju se rupe u unutarnjoj logici radnje, nova garnitura supporting likova nije na visini prethodne, a glavna protagonistkinja nema harizmu jednako koliko ni kreatori ideje kako da je ucine zaista interesantnom i ozive njen lik. Ona je jednostavno odjednom tu, ima te neke moci i eto, pa vi gledaoci vidite sta cete s tim... 

 

Da sumiram, Sandman zaista nije lak za ekranizaciju i ovo sto je isporucio Netflix svakako nije lose, medjutim fali tu supstance da bih za ovu sezonu mogao upotrebiti ista vise od OK.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Moj glavni problem sa serijom je sto imamo jednu epizodu koja je toliko odskocila, toliko je bolja i kvalitetnija od ostalih da to seriji kao totalitetu svakako ne cini uslugu (naravno, mislim na epizodu #6). Tako se svaka druga u poredjenju sa njom ukazuje u najboljem slucaju tek prosecnom.

Sad kad pročitah ovo, slažem se s tobom, stvarno je 6. epizoda pravi biser među ostalima i daleko najbolja u sezoni. U stvari ona mi je podigla ukupnu ocjenu za seriju.

 

Nevezano za Pjeskana, odgledao sam dve dobre nove serije na HBOMax. Tokyo Vice, uz Severance mi je ponajbolja serija iz ove godine - bar ono što sam do sada gledao. Vidi se HBO-ov stil kojeg pamtimo iz ostvarenja Davida Simona, iako on nema udjela u ovoj seriji. Moja topla preporuka.

Druga je australska serija The Tourist, koja nije na nivou ovih najboljih, ali ima svoj šmek. Te australske vukojebine su zanimljive, ni priča nije loša, mada je moglo biti kvalitetnije urađeno. Glumačka ekipa je pristojna, tu je i legendarni Dewey Crowe iz čuvene serije Justified (australski glumac Damon Herriman) kao i prelijepa Shalom Brune-Franklin. Moglo je to ipak bolje biti urađeno, ali može se pogledati.

Edited by Radoznalko
Da ne pravim uzastopne komentare
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...