Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 6/17/2022 at 9:46 AM, DameTime said:

Odlična serija. Jedna od retkih u kojoj kvalitet ne opada sa odmicanjem sezona, već upravo suprotno.

Zanimljivo, ja sam imao totalno drugačiji utisak. Baš je moćno startovala serija ali je već u prvoj sezoni počela da se pogoršava (mada mi je u globalu, prva sezona bila baš dobra). Druga mi je bila meh, treća Bože sačuvaj. Zato i ne nameravam da gledam četvrtu seriju, mada se ponekad kopkam da li da odgledam bar jednu epizodu. Treća me je stvarno smorila, imam utisak ko da je za decu stvorena. Unapred se izvinjavam tebi i ostalim forumašima koji vole tu seriju, @fancy nemoj da me banuješ :classic_biggrin:

 

Jel ima neko ko je imao isti utisak kao ja za prve tri serije i koji je odgledao četvrtu - vredi li? Hvala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2022 at 12:26 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

Halo iznenadjujuce dobar, moram priznati. 

 

Nije loše, slažem se. Da ti nisi preporučio verovatno ne bih ni gledao. Ima tu par iritantnih likova sa potpuno nepostojećim character arc-om, subplotova koji ne vode ničemu, CGI nije baš vrhunski, završna borba i nije nešto urađena kako treba imo. , neke stvari u seriji  su jako predvidljive, ali kad se uzme u obzir šta nam se sve servira, ovo mogu mirne duše da preporučim ljubiteljima SF/Space opera akcije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, P-51D said:

 

Nije loše, slažem se. Da ti nisi preporučio verovatno ne bih ni gledao. Ima tu par iritantnih likova sa potpuno nepostojećim character arc-om, subplotova koji ne vode ničemu, CGI nije baš vrhunski, završna borba i nije nešto urađena kako treba imo. , neke stvari u seriji  su jako predvidljive, ali kad se uzme u obzir šta nam se sve servira, ovo mogu mirne duše da preporučim ljubiteljima SF/Space opera akcije. 

 

Ja sam na mahove pratio, Gospodja je bila revnosnija; za mene je serija previse military (ok, i igrica je takva, ali je nisam igrao, pa mi to nije znacajna refefenca), i iako sam mislio da ce je odraditi amaterski, uopste nije izgledalo lose. Meni bolja npr. od Zaduzbine oko koje se pred emitovanje digao znatno veci hajp nego pred ovo.

Link to comment
Share on other sites

af8d6a96e9484ee9d45922adcc422b98_origina

 

Janjičar (2022)

 

Istorijska fikcija da je tako krstim. Ruska serija od 12 epizoda. Smeštena je na kraj 16. veka i bavi se odnosima Rusije i Turske u to doba. Ti odnosi su isprepleteni sa sudbinom kozaka Aljoše (Ali) koji završava u Istanbulu i nalazi se u centru spletki. Serija je mešavina uticaja Vikinga i GoT ali je miljama daleko. Radnja i nije toliko loše zamišljena samo na tim nekim detaljima se vidi da nisu uspeli da je povežu dobro. Glavni glumci sasvim ok, Sultana Mehmeda III glumi Bosiljčić a jednu konkubinu Milena Radulović ostali glumci su iz ex SSSR država. Zamišljena je baš grandiozno ali u suštini vrlo skromna serija. Odprilike kao naši Nemanjići, najavljivani kao GoT a dobismo ....

 

Priča o kozaku je isuviše bajkovita za moj ukus no ono što je najgore to je da se prepoznaje današnja politika u scenariju. Pa tako "zli" Englezi ništa drugo ne rade nego kuju zaveru da Turci i Rusi ratuju a oni su svi za mir i bratstvo 🙂 . Na stranu što Englezi tad nisu imali interesa za tako nešto nego su im i Rusija a Turska bili interesantni za savezništvo zbog pomoći protiv Španskih Habsburga i njihovih saveznika koji su im tada bili glavni rivali. No to nije velika tema u seriji pa je lako preći preko tih kadrova. Postoji još tih istorijskih netačnosti ali ne bodu oči i nisu bitni za samu radnju pa da ih oprostimo zbog dramatizacije.

 

Dakle priča o kozaku koji završava u Istanbulu je fikcija koja je upakovana u stvarne istorijske događaje (Babylion Berlin wibe). Ovo mogu da preporučim samo ljubiteljima istorijskih serija, ne zbog istorije nego zbog atmosfere 16. veka. Ko to voli serija je ok, ostali će svi biti razočarani.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fancy said:

 

To sam i ja pomislio a onda sam počeo da je gledam. Odustao tokom 2. epizode...  

Sci-Fi u kome se 90% radnje odigrava u stračakom domu - not for me.

Kao mene nova sezona Peaky Blinders. Prve tri epizode su me bukvalno udavile, valjda cu izdrzati jos tri.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, fancy said:

 

To sam i ja pomislio a onda sam počeo da je gledam. Odustao tokom 2. epizode...  

Sci-Fi u kome se 90% radnje odigrava u stračakom domu - not for me.

Meni je baš jedan od kvaliteta serije što su protagonisti u trećem dobu, toga zaista ima malo. Sama serija je ok, nisam nešto impresioniran, ali dobro je da neko prikazuje i nas malo starije.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freethrow said:

Meni je baš jedan od kvaliteta serije što su protagonisti u trećem dobu, 

...

ali dobro je da neko prikazuje i nas malo starije.

 

Mislim da je "Vanzemaljci okruga Medison" tu neprevaziđena... :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Meni je baš jedan od kvaliteta serije što su protagonisti u trećem dobu, toga zaista ima malo. Sama serija je ok, nisam nešto impresioniran, ali dobro je da neko prikazuje i nas malo starije.

Dobro nije serija, ali mi je Coccon ostao u secanju kao jedan od boljih filmova u tom zanru.

Link to comment
Share on other sites

Stranger things 4 vol. 2

 

 

 

 

Odličan kraj sezone, dobro su otpakovali sve (uglavnom) i drago mi je što se razrešila ta misterija oko odnosa Vecna-Mind flayer. Jedina mana je što poslednja epizoda deluje zbrzano iako traje 2 i po sata, tj. sam njen kraj - izostale su reakcije nekih likova i kao da fali par scena, malo je out of character no hajde. Sad treba dočekati poslednju sezonu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, P-51D said:

Večeras započeo   https://www.imdb.com/title/tt5057054/?ref_=nm_flmg_act_8

 

Deluje neloše nakon par epizoda. 

Odgledao sam prije nekog vremena prvu sezonu i bila je gledljiva. Mogao bih nastaviti, je li treća sezona završena ili je u toku?

 

 

 

-----------

 

'Napao' sam 'Halo' i za sada dobro vozi.

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Stranger things 4 vol. 2

 

 

 

 

Odličan kraj sezone, dobro su otpakovali sve (uglavnom) i drago mi je što se razrešila ta misterija oko odnosa Vecna-Mind flayer. Jedina mana je što poslednja epizoda deluje zbrzano iako traje 2 i po sata, tj. sam njen kraj - izostale su reakcije nekih likova i kao da fali par scena, malo je out of character no hajde. Sad treba dočekati poslednju sezonu. 

 

Svadjas se sa Grofom i stizes da pogledas Stranger Things u celoj toj nba zbrci.

 

Kudos.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

Stranger things 4 vol. 2

 

 

 

 

Odličan kraj sezone, dobro su otpakovali sve (uglavnom) i drago mi je što se razrešila ta misterija oko odnosa Vecna-Mind flayer. Jedina mana je što poslednja epizoda deluje zbrzano iako traje 2 i po sata, tj. sam njen kraj - izostale su reakcije nekih likova i kao da fali par scena, malo je out of character no hajde. Sad treba dočekati poslednju sezonu. 

Oouuu yeah :smiley2: Odgledao sinoć 8. i danas 9. epizodu. Iako mi je generalni utisak odličan, stekao sam isti utisak kao ti da je malo zbrzano. Nije mi baš jasno što je deveta epizoda morala da traje preko 2 sata. Što nisu jednostavno podelili tu epizodu na dve. Klinka celo popodne gugla majice sa motivima Stranger things i kuka ko će dočekati petu sezonu :lol_2:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Oouuu yeah :smiley2: Odgledao sinoć 8. i danas 9. epizodu. Iako mi je generalni utisak odličan, stekao sam isti utisak kao ti da je malo zbrzano. Nije mi baš jasno što je deveta epizoda morala da traje preko 2 sata. Što nisu jednostavno podelili tu epizodu na dve. Klinka celo popodne gugla majice sa motivima Stranger things i kuka ko će dočekati petu sezonu :lol_2:

 

Zašto vol. 2 nije podeljen na 4-5 epizoda, to mi je nejasno. Takođe, kad je već 9. epizoda trajala 2 i po sata, u čemu je bio problem da potraje i 3, ali da se pojedine stvari propisno urade. Spoilers ahead!

 

Spoiler

Niko sem Dastina ne zna da je Edi umro kao heroj, umesto toga za sve je ostao ubica. Prilično nefer prema njemu jer je za kratko vreme bio među najdražim likovima, a u isto vreme gledali smo kako cele 2 sezone čupaju Stivov lik i čine ga privlačnim za publiku. Susret između Hopera i El je takođe zbrzan, mislim da taj odnos zaslužuje više. Tih poslednjih 10 minuta sa vremenskim skokom od par dana mi je potpuno proletelo i nekako niotkuda.

 

Mislim da je njih jednostavno Netflix požurivao i rekao "nemoj da širite kore mnogo, da narod vidi ko je Vecna i teraj dalje". 

 

Inače apsolutno fantastično otpakovana radnja, cela priča oko Vecne i MF, ali tu se vidi da su scenaristi već u prvoj sezoni znali šta će se dešavati u ovoj pa nema mnogo rupa.

 

P.S. Saosećam s klinkom. 😉 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...