Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

 
Kakve 3 epizode? [emoji23] Serija ima 10 epizoda...


Ajbg, moja greška onda, mogao sam da se zakunem da sam pročitao na netu "mini-series, 3 eps.".
Možda jednom i skinem sve i probam ponovo, al jezivo me ubio u pojam besmisao 2. i 3. epizode.

Ako se nešto promeni naknadnim gledanjem, sa zadovoljstvom ću se demantovati. :)

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

Mada se o ukusima ne raspravlja, ipak ću staviti malu digresiju na komentar kolege forumaša @fancy u vezi serije Beforeigners. Razočaramo se samo kada očekujemo puno, očito da je moj post ostavio utisak na tebe, jer kako si opisao samo radi toga si i odgledao cijelu seriju. Moram priznati da sam polaskan činjenicom da je moja vrlo kratka recenzija ostavila tako jak utisak na tebe da te je "natjerala" da drugu sezonu do kraja odgledaš, iako ti je sve govorilo da ti se ne sviđa (bar iz tvog komentara se to da primijetiti). Ja nisam imao nikakva očekivanja od 2. sezone, ali kako sam u to vrijeme ležao sa simptomima covid-19, nisam imao pametnijeg posla nego da gledam serije i filmove. I meni su prve dve epizode bile onako, ne baš obećavajuće. Ali od treće mi se odjednom jako počela sviđati i zato sam je pohvalio, očito sam bio dobro raspoložen kad sam gledao te zadnje 4 epizode - nisam sve u cugu odgledao, očito. Kakva se sve smeća od serija snimaju ovo je odlično.

Moja poenta je da mnogo utiče kako ćemo reagovati na neku seriju/film naše samo raspoloženje u trenutku gledanja, pogotovo nas koji gutamo sadržaj zabavnog karaktera u prekomjernoj količini. Ja nisam filmski kritičar po struci, a sumnjam da takvih uopšte ima na forumu, kojima je to u opisu posla kojim se bave, pa tu osim sviđanja/nesviđanja nema drugih argumenata. Meni se, recimo Deadwood nikad nije nešto dopao, gledao sam ga par godina dok nisam sve odgledao, a na glasu je kao možda najbolja western serija, a ja volim i western i HBO produkciju. Zato sam i ja imao očito nerealna očekivanja, koja se nisu mogla ispuniti, iako serija naoko nema zamjerki, sve je urađeno po PSu, ali se meni štošta nije svidjelo (počev od pretjerano lascivnog rječnika koji prevladava serijom).

Sad bar znaš da nam se ukusi baš i ne poklapaju 🙂, iako je premali uzorak za takvu tvrdnju.

Link to comment
Share on other sites

U sklopu proslave stogodišnjice, BBC je proveo anketu među gledaocima o najvoljenijem šou programu te stanice u svih sto godina postojanja. Rezultati su objavljeni u petak veče i glase:

 

  1. Only Fools and Horses
  2. Doctor Who
  3. Strictly Come Dancing
  4. Line of Duty
  5. Call the Midwife
  6. Gavin and Stacey
  7. Fawlty Towers
  8. Blackadder
  9. The Morecambe and Wise Show
  10. The Vicar of Dibley
  11. Dad's Army
  12. Planet Earth I and II
  13. Killing Eve
  14. Dinnerladiers
  15. Yes Minister / Yes Prime Minister
  16. Sherlock
  17. The Good Life
  18. Top of the Pops
  19. The Royle Family
  20. Blue Peter

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Stiletto said:

U sklopu proslave stogodišnjice, BBC je proveo anketu među gledaocima o najvoljenijem šou programu te stanice u svih sto godina postojanja. Rezultati su objavljeni u petak veče i glase:

 

  1. Only Fools and Horses
  2. Doctor Who
  3. Strictly Come Dancing
  4. Line of Duty
  5. Call the Midwife
  6. Gavin and Stacey
  7. Fawlty Towers
  8. Blackadder
  9. The Morecambe and Wise Show
  10. The Vicar of Dibley
  11. Dad's Army
  12. Planet Earth I and II
  13. Killing Eve
  14. Dinnerladiers
  15. Yes Minister / Yes Prime Minister
  16. Sherlock
  17. The Good Life
  18. Top of the Pops
  19. The Royle Family
  20. Blue Peter

 

 

 

GcvrMWH.gif

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

A i gde je

men-behaving-badly-rowing.gif

 

:smiley33:

 

To nije izvorno BBC, krenulo je na ITV pa kasnije prešlo na BBC, a onda otišlo i odatle na Channel 4.

 

Ja se pre pitam gde su The Two Ronnies, Roni Barker i Roni Korbet su sami nosili BBC na ramenima 16 godina:

 

 

 

a da ne pominjem

 

Monty_Python's_Flying_Circus_Title_Card.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, L0shMi said:

Jbte odgledah s gospođom The woman in the house across the street from the girl in the window. Jbte kako loše. Iskreno gledao sam zbog Kristen Bell koju gotivim zbog The good place.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

 

Ja sam isto odgledala zbog nje naravno. Preterase ga sa devojcicom/Damien... Sve nekako gledljivo (gledala sam i gore), ali kraj uzas.

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam ponovo da gledam seriju Chuck, nisam ocekivao da ce mi akcione scene biti najslabiji deo serije i da sam u fazonu daj da to preskocim dok ponovo ne krene dijalog. Ono sto me najvise motivisalo to je zato sto sam pre 4 meseca igrao GTA V i uocio sam jaci uticaj bezbednosnog sektora na glavne likove iz video igre, pa da kazem da je taj element itekako prisutan i u seriji samo je to mnogo ulepsano. Ne vidim kako bih to mogao na duze staze da gledam, zato sto je sem prve i poslednje sezone, to bio klasican format od 20 i nesto epizoda. Person of Interest sam zahvaljujuci drugim ljudima bolje skapirao o cemu se radi, dok ovde imam nekih nepoznanica jer nisam imao prave sagovornike pa zato obnavljanje gradiva. Na kraju cu gledati ponovo da gledam Burn Notice, kad sam vec u fazonu da gledam serije iz pocetka prosle decenije.🤣Drzim Bruce Cambella na avataru, a glumi u toj seriji. Groovy 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, L0shMi said:

Jbte odgledah s gospođom The woman in the house across the street from the girl in the window. Jbte kako loše. Iskreno gledao sam zbog Kristen Bell koju gotivim zbog The good place.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

jedna od gorih serija koje sam gledao u zivotu.Horor je blaga rec

Edited by Mile1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ta'veren said:

Krenuo sam ponovo da gledam seriju Chuck, nisam ocekivao da ce mi akcione scene biti najslabiji deo serije i da sam u fazonu daj da to preskocim dok ponovo ne krene dijalog. Ono sto me najvise motivisalo to je zato sto sam pre 4 meseca igrao GTA V i uocio sam jaci uticaj bezbednosnog sektora na glavne likove iz video igre, pa da kazem da je taj element itekako prisutan i u seriji samo je to mnogo ulepsano. Ne vidim kako bih to mogao na duze staze da gledam, zato sto je sem prve i poslednje sezone, to bio klasican format od 20 i nesto epizoda. Person of Interest sam zahvaljujuci drugim ljudima bolje skapirao o cemu se radi, dok ovde imam nekih nepoznanica jer nisam imao prave sagovornike pa zato obnavljanje gradiva. Na kraju cu gledati ponovo da gledam Burn Notice, kad sam vec u fazonu da gledam serije iz pocetka prosle decenije.🤣Drzim Bruce Cambella na avataru, a glumi u toj seriji. Groovy 😄

 

Pomenuo si meni tri drage serije u kojima sam uživao once upon a time.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smandrljan kraj "The Expanse", ali smandrljali su vala puno toga u ove tri sezone. Ali ajde da predjem preko toga, navikao sam vec, nego to sto u poslednjoj sezoni, koja ionako ima manje minuta nego prethodne, ti otvaras Lakoniju, a znas da nema sanse da je zatvoris i objasnis gledaocima sta, kako i cemu sve to. Plus onaj tizer na odjavnoj spici... Daj, ljudi  lepo se dogovorite jeste li zavrsili sa snimanjem ili niste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...