Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Ne znam da li je iko spominjao norvešku seriju Beforeigners. Nedavno je završila druga sezona i još se ne zna da li će se nastaviti, ali i ako je ovo zadnja sezona, serija je baš dobra. Prva sezona nije bila loša, ali ništa posebno. Samo dobra ideja i vrlo korektna realizacija. Ali u drugoj sezoni su pokidali, baš su dobro razradili pozadinu priče započete u prvoj sezoni. Za sve one koji vole vremeplove i paralelne svijetove, ovo je serija koju ne smiju propustiti. Glavna glumica je odlično odradila svoju ulogu, a i ostali su bili dobri. I plus još svaka sezona ima samo 6 epizoda, tako da ima baš malo praznog hoda. A kad pogledate finale 2. sezone (a možda i cijele serije), vidjećete zašto je tako dobra. Jedna od boljih finalnih epizoda neke serije/sezone.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Radoznalko said:

Ne znam da li je iko spominjao norvešku seriju Beforeigners. Nedavno je završila druga sezona i još se ne zna da li će se nastaviti, ali i ako je ovo zadnja sezona, serija je baš dobra. Prva sezona nije bila loša, ali ništa posebno. Samo dobra ideja i vrlo korektna realizacija. Ali u drugoj sezoni su pokidali, baš su dobro razradili pozadinu priče započete u prvoj sezoni. Za sve one koji vole vremeplove i paralelne svijetove, ovo je serija koju ne smiju propustiti. Glavna glumica je odlično odradila svoju ulogu, a i ostali su bili dobri. I plus još svaka sezona ima samo 6 epizoda, tako da ima baš malo praznog hoda. A kad pogledate finale 2. sezone (a možda i cijele serije), vidjećete zašto je tako dobra. Jedna od boljih finalnih epizoda neke serije/sezone.

 

Kraj prve sezone mi je bio bas wtf, ali mi se dopala ideja. Hvala za hint, pogledacemo ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 5:09 PM, Nenson said:

spacer.png

Po meni najbolja serija u zadnje vrijeme... od Taylora Sheridana i ostalih tvoraca Yellowstonea... pola castinga su isti glumci... prica o malom mjestu koje zivi od zatvorskog biznisa i covjeka koji je spona izmedju zatvorenika,kriminalnog miljea,zakona i obicnih ljudi... preporuka

Dobra.Gleda se u dahu.

Hvala na preporuci 😉 .

8/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

One year later, today, and Bernie, still freezing, has refused to move, still waiting for all student debt to be absolved, for every American to be covered with universal health care (including dental and mental), for every worker to have paid family leave, for racist mass incarceration to end, for greed and “growth” to cease its annihilation of the planet, and for HBO to bring back “Mare of Easttown.”

272088425_459107172253559_31416363463963

Za bold se potpuno slazem :thumbsup::lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alcesta said:

Po meni nikakav nastavak nije potreban

Mozda ne bi bilo lose videti jos koju scenu sa nagom Kejt..:smiley33:

 

14 hours ago, alcesta said:

nastavak sigurno neće praviti radi zaokruženja umetničkih dometa. 

Sta znam..nago zensko telo je uvek legitiman motiv u umetnosti..a cini se kako se i Kejt ne protivi..:classic_tongue:

 

Spoiler

leaving-im-gone.gif

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Izbindžovah After life prethodnih par dana… maestralno! Ne znam da li sam se više smejao ili bio na ivici suza… ninja cutting onions…

 

Ja pocela pre jedno nedelju dana da gledam zbog Rikija, njega obozavam i smejem se tako da me komsije cuju. Valjda po prvi put u nekim filmovima/serijama nailazim na logicna pitanja i reakcije. Za svaku preporuku.

 

E da, Roxy me podseca na one sporedne uloge iz crtanih filmova, recimo veverica u Ice Age, kao maskota. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2021 at 10:35 PM, Markoss said:

Odgledah prve cetiri epizode novog Dextera, i to je taj vajb koji retko koja serija ima. Podsetilo me na neke sjajne momente serije, pre nego sto je krenuo slobodan pad. Neke stvari vec sad mogu da se zakljuce, ali generalno me zanima rasplet, jer je prezanimljiva serija, jedna od retkih koju ne moram da pauziram na svakih par minuta. Brzo se desavaju stvari, a opet je atmosfera vrhunska, posto se obicno spore serije i nezaniljive vade na atmosferu. Medjutim, Dexter to ima.

 

Uglavnom, bas prijatno osvezenje. 

Ova nova sezona teska blasfemija, 8.sezona je godfather level za ovaj raspad.

Mislim, Dexter je oduvijek bio serija u kojoj su bukvalno svi sporedni likovi totalno nezanimljivi (ukljucujuci najgori lik u nekoj seriji ikad - Deb....koja ima najfejk psovanje u nekoj seriji/filmu evar, i koja stalno izgleda kao lik iz neke druge serije), ali su scenaristi znali da se izvuku iz ovog corsokaka.

Ali ova nova sezona...forced, sve je predvidivo, Clancy totalno neiskoristen, native policajka u gradu sa nula zlocina,koja rjesava bay harbor butchera uz pomoc Gugla 😄😄 Dexijev sin koji je totalno nezanimljiv...bas dno dna.

 

Edited by Kosta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2022 at 8:54 PM, Sector said:

Srećan Ozark s04 svima koji slave. 

Vrlo gledljivo, ali mi je slabija sezona u odnosu na prethodne tri. Mislim da bi polako trebalo da zaokruze pricu. Ne vidim sta bi jos novo i interesantno moglo da se izvuce iz cele price.

Link to comment
Share on other sites

Eh, da, Ozark. Neko je pokušao da koliko-toliko imitira Breaking Bad. I prva sezon je stvarno bila odlična. Ali posle toga je to negdje skrenulo u pogrešnom pravcu, ili se inače jaka glumačka postava nije najbolje snašla sa scenarijem. Ova zadnja polusezona je trebala da nas približi kraju serije, e sad koliko će epizoda biti u drugoj polusezoni, inače zadnjoj u seriji, stvarno ne znam. Da su zaglibili, jesu, da li će se na kraju iščupati u preostalim epizodama, stvarno je upitno. Po meni, red bi bio da se Wendy žrtvuje za svoju familiju, jer je ona okrvavila svoje ruke definitivno. Ostali da se iščupaju, pogotovo djeca. Naravno, vidjećemo kakve će se želje ispunjavati, tek, ja poručujem želju da Ruth sredi onog Navaro sestrića. I da to više završi, dok se još koliko toliko može gledati, jer likovi su manje-više potrošeni, nemaju ništa novo vrijedno što bi valjalo pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...