Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 12/21/2021 at 1:36 PM, Markoss said:

Unbeliveable, svaka preporuka. Mnogo teska, ali izuzetno zanimljiva i poucna prica. Cak nije ni spora, kao sto mozda naizgle deluje, jer je doslovno svaki momenat bio vazan za pricu, svaki kadar itd. 

 

Sasvim solidna serija, steta sto tandem detektivki nije dobio jos neku sezonu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alcesta said:

Mladi papa, odličan. Sorentino ima pogodaka i promašaja ali vizuelno nikad ne omaši :classic_smile: i naravno glumci sjajni.

Jedva čekam da nastavim Novog papu, valjda ću za praznike skupiti dovoljno vremena.

Odgledaj obavezno - John Malkovich je pokidao ulogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna epka Dextera ostala. Odgledao najavu za finale na ktaju epizode :classic_huh:

 

Spoiler

Da li dosao dan kada ce konacno uhapsiti Dexa-a ? Po najavi tako bi se reklo, a i Kurt je ostavio dokaz.

 

Spoiler

Pretpostavljam ipak da je neka fora, a da ce mozda sin da mu nadrlja i zavrsi u zatvoru.

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2022 at 5:17 PM, Zvezdinho said:

Jos jedna epka Dextera ostala. Odgledao najavu za finale na ktaju epizode :classic_huh:

 

  Reveal hidden contents

Da li dosao dan kada ce konacno uhapsiti Dexa-a ? Po najavi tako bi se reklo, a i Kurt je ostavio dokaz.

 

  Reveal hidden contents

Pretpostavljam ipak da je neka fora, a da ce mozda sin da mu nadrlja i zavrsi u zatvoru.

 

Pogledah sinoc 9 epizodu.

 

Spoiler

Iskreno se nadam da nece ubiti ili uhapsiti Dextera, nek cine sto oce al bez njega tesko da serija moze da opstane. Svidja mi se ova sezona jer je mnogo bolja nego sto smo gledali pred sam kraj serije ukljucujuci i ono finale, iako je citava ova prica kako ga ova policajka otkriva i to uglavnom preko googlea bez da radi bilo kakvu policijsku istragu a da 7 i kusur godina ga ne mogadose dosta bolji i jaci detektivi provaliti i uz vise resursa mi je stvarno previse.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, MrTwister said:

Pogledah sinoc 9 epizodu.

 

  Hide contents

Iskreno se nadam da nece ubiti ili uhapsiti Dextera, nek cine sto oce al bez njega tesko da serija moze da opstane. Svidja mi se ova sezona jer je mnogo bolja nego sto smo gledali pred sam kraj serije ukljucujuci i ono finale, iako je citava ova prica kako ga ova policajka otkriva i to uglavnom preko googlea bez da radi bilo kakvu policijsku istragu a da 7 i kusur godina ga ne mogadose dosta bolji i jaci detektivi provaliti i uz vise resursa mi je stvarno previse.

 

 

Spoiler

Pa ovde i ne kazu da ce serija da se nastavi. Serija je Mini -Serija.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

  Hide contents

Pa ovde i ne kazu da ce serija da se nastavi. Serija je Mini -Serija.

 

Spoiler

Da, ali su ostavili prostor da se potencijalno nastavi serija, niko pa ni ovaj showrunner nije rekao da je ovo zadnja epizoda serije vec ono - vidjecemo mozda bude mozda ne bude. Ne djeluje da imaju problem sa gledanosti sezone jer je ovo dosad bilo sasvim korektno i ako bi mogli jos koju sezonu izvuci na racun ove nije tako nerealan scenario da se nastavi ako finale bude dobro postavljeno i odradjeno.

 

Link to comment
Share on other sites

2021. godina je za nama, pa da napravim osvrt. Ovo sam pogledao od serija koje su startovale prošle godine:

 

Mare of Easttown - Kata pokazala da je vrhunska glumica, sama je nosila seriju, nekako meni ponajbolja u 2021. Obavezno pogledati
Loki - meni najbolja od ovih Disney-Marvel serija, malo mi ima Doctor Who šmek, čak sam na onom smetlištu tražio nadajući se da vidim Doktorov Tardis, šteta, nisu se dosjetili te fore
Resident Alien - zabavna SF komedija, Alan Tudyk solidno odradio posao, ali ne očekujte previše
Squid Game - najupečatljivija serija godine, ne može te ostaviti ravnodušnim, ali za gledati ovo treba imati jak želudac
Superman and Lois - Supermen porodičan čovjek, farmer, trener sporta kojeg samo Ameri nazivaju fudbal, usput spasi čovječanstvo - ne znaju šta će više snimati, pogledati ako se baš mora
Sweet Tooth - najprijatnije iznenađenje prošle godine, baš mi se svidjela serija, radujem se nastavku. Uz Mare moj favorit na listi
Shadow and Bone - preporuka, radujem se nastavku, mada ekipa i nije tako reprezentativna, ali može biti dobra avantura. Mladi su, ne treba im zamjeriti na prosječnoj glumi
The Nevers - pogledati, ima par zanimljivih likova, malo previše ubrzano, zadnja epizoda totalni preokret, pa kome se svidi svidi. Meni je ok.
Foundation - Zadužbina je zaslužila ekranizaciju, moglo je i bolje, ali sam zadovoljan. Valjda će nastavci isto biti bar ok.
The Wheel of Time - uvod u seriju koja bi zapravo tek trebala početi od 2. sezone. Tanana glumačka ekipa, jedino Rosamund Pike ulijeva povjerenje, to me najviše brine u ovoj seriji.
The Silent Sea - dobar korejski SF, lijepo se gradi atmosfera, mada se kako odmiču epizode počinju uviđati i greške, no nadam se da neće snimiti nastavak jer ne vjerujem da imaju više šta za reći a da valja, ali ako ga bude, pogledaću
Tribes of Europa - volio bih da gledam nastavak, zanimljiv svijet su izgradili Švabe, e sad da li će imati para da nastave, i da li imaju još priče da valja, veliko je pitanje
Jupiter's Legacy - ko voli superheroje, obavezno pogledati, ima elemenata i avanture, a kao dali su si truda i da psihološki portretiraju glavne aktere, da malo dublje razrade likove. Moja preporuka pošto je mini-serija u pitanju.
The Equalizer - što bi se reklo moj guilty pleasure. Slično Person of Interest i Burn Notice, mada se radi o mnogo kvalitetnijim serijama od ove, ja volim ovakve serije. Nema Denzela, ali nije se loše snašla ni Queen Latifah. A tu je i Tory Kittles, ko je gledao Colony sjetiće se Broussarda. Da se razumijemo, nije ovo neka kvalitetna serija, ali lagana zabava pred spavanje jest.
Dexter: New Blood - čuveni serijski ubica se vraća iz penzije, dolazi mu sin + nostalgija na Northern Exposure, ja sam tek dve epizode pogledao, ali kako čujem biće da se prenosi sa oca na sina, što usmeno predanje, što zanat?
The Falcon and the Winter Soldier - američko njesra, zaobići u širokom luku
WandaVision - zanimljiva forma u prvih par epizoda, ali ništa se ne propušta ako se ne pogleda. Marvelov univerzum se susreće sa Once Upon a Time
Hawkeye - vrijedi pogledati ako si ljubitelj Marvelovog univerzuma, nije loša serija, gostuje jedan od najpoznatijih negativaca iz Marvelovog univerzuma

 

Moguće da sam neku seriju zaboravio pomenuti, ali nadam se da će nekome biti od koristi kad bude birao šta da pogleda. Tek, imalo se ove godine vremena za sadržaj zabavnog karaktera poznatiji u našem narodu kao TV Shows.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

Po meni najbolja serija u zadnje vrijeme... od Taylora Sheridana i ostalih tvoraca Yellowstonea... pola castinga su isti glumci... prica o malom mjestu koje zivi od zatvorskog biznisa i covjeka koji je spona izmedju zatvorenika,kriminalnog miljea,zakona i obicnih ljudi... preporuka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...