Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 6/22/2019 at 1:34 AM, leki bg said:

Meni je daleko jača od "za ubiti vreme". 

 

Odgledao 1 i 2 epizodu. Armirani beton!

Hvala svima koji su preporucili.

Ako imate nesto slicno, dizem ruku.

 

when-they-see-us-temporada-1-completa-hd

Edited by T.L.T.I
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam prve dvije sezone Bad Blood i bilo je OK. Prva sezona mi je bila bolja, vjerovatno malo vise ima dodira sa realnoscu. U drugoj sezoni Declanovi protivnici, hipster gangsterski blizanci su neuvjerljivi i kao da su karikature iz nekog stripa. 

 

Sve u svemu, nije losa serija za ubiti par sati uvece.

 

Ima li neko preporuku za jos neku seriju, slicnog zanra koju vrijedi 'izbindzovati'?

 

(vjerovatno ima na prethodnih 23 strane)

Link to comment
Share on other sites

 

sve sam zapamtila sta ste pisali pa cu da gledam,

jedino mi je potrebno vreme, pa recimo oko trista godina

 

jer vec godinama gledam jednu do dve serije nikako da ih zavrsim, jedna je Eyewitness, nisam jos dovrsila

 

i Hatufim sam pocela odavno, brzo odgledala prvu sezonu a tek skoro odgledala i drugu

Link to comment
Share on other sites

Da ostavim jedno zapazanje u vezi Chernobyla za koji sam siguran da niko nije ovde napisao.

 

Jared Harris...

 

Spoiler

ima samoubilacki fetis. Ovo je druga ili treca serija u kojoj vidim da se on obesio. Odmah sam predvideo sta ce se desiti sa tim likom koga on glumi poucen prethodnim iskustvom. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ta'veren said:

Da ostavim jedno zapazanje u vezi Chernobyla za koji sam siguran da niko nije ovde napisao.

 

Jared Harris...

 

  Hide contents

ima samoubilacki fetis. Ovo je druga ili treca serija u kojoj vidim da se on obesio. Odmah sam predvideo sta ce se desiti sa tim likom koga on glumi poucen prethodnim iskustvom. 

 

Spoiler

Isto kao i Sean Bean - cim ga vidis u postavi, znas da gine na kraju.

:wink2:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2019 at 9:31 AM, kalistenika u rutini said:

Sinoc poceo da gledam The Sinner, odgledao prve tri epizode - nije lose i nastavicu da gledam. Samo se nadam da nece kao u Sharp Objects, posle dobrog pocetka opasti kvalitet u drugoj polovini sezone.

Ok je Sinner, narocito prva sezona. Drugaciji od Sharp objects, iako obe serije imaju tu tesku notu od pocetka do kraja.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

Justified razbija. Neverovatno mi je da sam ovoliko cekao da je pogledam. Nadam se samo da ne opada kvalitet kroz sezone. 

Samo vozi, po meni je to najbolji moderni western ikad snimljen. A Timothy Olyphant i Walton Goggins rasturaju svoje uloge. Ima i onaj lik Dewey Crowe kojeg glumi Damon Herriman, legenda je.

Sve u svemu odlična serija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

Justified razbija. Neverovatno mi je da sam ovoliko cekao da je pogledam. Nadam se samo da ne opada kvalitet kroz sezone. 

 

Koliko se secam Justified je jedna od retkih serija kojoj kvalitet ne opada kroz sezone. Taj neki standard koji postize u prvoj - drugoj sezoni drzi i ceo serijal vozi tako, stavise moze biti samo bolje kako odmice serija.

 

18 hours ago, leki bg said:

Ok je Sinner, narocito prva sezona. Drugaciji od Sharp objects, iako obe serije imaju tu tesku notu od pocetka do kraja.

 

Da skroz ok prva sezona, poceo i drugu da gledam koja je jos mracnija i misterioznija, svidja mi se.

 

 

Edit: pretece me tarmi ricmi. 🙂

Edited by kalistenika u rutini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2019 at 8:59 AM, uini said:

odgledao prvu epizodu. super je snimljeno ali za scenario nisam bas siguran

 

91m1CEbdX+L._RI_.jpg

 

u sustini bolji je ovaj opis radnje i teme  nego koliko je stvarno (ne)zanimljiva i nekako previse spora i prazna sa (nekakvim) desavanjima.

Quote

Lodge 49 ne mari mnogo za to kako svet danas izgleda. Socijalne mreže praktično ne postoje, baš kao ni Internet. Junaci telefoniraju, a vrlo često to rade i fiksnim telefonom. Njihovi životi šepaju i bez saplitanja koje sa sobom donosi “bogat (ili siromašan, svejedno) društveni web život”. Lodge 49 bez problema bi mogla da se odigrava i sredinom devedesetih (sa kojima deli taj “turobni” sentiment) ili čak i dekadu ranije, jer njeno suprostavljanje materijalističkom divljanju i pustoši koju on kreira oko nas i u nama jeste direktan odgovor na ideologiju pro/post-reganovske Amerike.

Međutim, ono što je, barem po mom mišljenju, srce i duša ove serije, a naročito u poređenju sa mnogim drugim serijama, jeste njena evidentna metafizička zapitanost nad svim pitanjima koja su mučila pametne ljude od kada je sveta i veka. Satirični i komični ton koji sve vreme provejava kroz meki, realistički doživljaj sveta u Lodge 49 daje dovoljno odmaka da postavljanje takvih pitanja ne deluje pretenciozno, suvoparno ili, paradoksalno- neozbiljno.

Ima li života bez misterije? Šta ako je sve baš kao što jeste ili, još gore, kako nam se prikazuje u ogledalu “socijalnih mreža”? Šta ako je život od “devet do pet” ili, još gore, ono što vam se dešava od “pet do devet”? Gde je nestala “alhemija” njegove, pa i naše, egzistencije?

Lodge 49 kao objekat koji kuburi sa infostanom, infrastrukturom, vlasništvom i članstvom ponuđen je kao epicentar gde možda neka magija može da se pronađe ili zaživi. Dud i ekipa će otkriti tajnu sobu sa mumificiranim lešom osnivača, otvoriće se put potrazi za nekakvim predmetima koji mogu da posluže za pravljenje zlata i davanje odgovora na druga alhemičarska pitanja. Ali, u isto vreme Lodge 49 nije ništa drugo do birtija kojoj format “udruženja” služi samo pokrivalica da ljudi tamo dolaze, piju pivo i imaju obezbeđeno druženje.

E, baš u tom “obezbeđenom druženju” leži jedna od najlepših poenti ove serije- društvo, prijatelji, razgovor 1na1, propiranje tugica i srećica na dnevnom nivou. To je ono što više od svega drži članove na okupu i zbog čega im Lodge 49 znači. I zbog čega Dudu znači i u čemu on prepoznaje neku vrstu “izgubljene energije” koja je nestala iz njegovog života, zajedno sa smislom istog.

https://www.beforeafter.rs/kultura/tv-gonic-lodge49/

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...