Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

9 hours ago, Nugetlija said:

Tek se sad gleda Breking Bedača? 😀

 

Jbg, brate Nugetlijo, dugacak spisak...

Ali genijalna serija. 

 

Edit: @Kronostime, sta se smejes kad god spomenem BB, nemoj da ti posaljem dvojicu najboljih placenih ubica zapadno od Misisipija na kucnu aTresu 🙂

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Brate Nugetlijo, kad hanuma gleda ono sto joj srcu godi - sila papuce je jaka u Antizemljasa.

:classic_biggrin::classic_biggrin:

 

Bogami, ne gleda ona nista od februara, kako joj proslo porodiljsko i vrnula se na posao Netflix, HBO, Kodi i torrent su samo moji 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Timo, rasisto - zasto Bog ne bi bio crn?


Meni svasta mozes da nakacis, ali ova sranja da brises odmah. Pa, gde ja, garav kao Kunta Kinte, mogu da budem rasista?

Jednostavno mi je njegova pojava dull!

Link to comment
Share on other sites

 

Mare of Easttown (2021)

 

https://www.imdb.com/title/tt10155688/

 

Odgledala celu sezonu. Vredi svakog trenutka potrosenog vremena. Kejt Vinslet :23: :23: :23:  Gaj Pirs ponovo u prici, samo sa malom ulogom.

 

Vidjenje iz City Magazina

 

https://citymagazine.danas.rs/kultura/film-tv/dame-i-gospodo-dileme-nema-mer-iz-istauna-je-serija-godine/

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2021 at 5:28 PM, Plavi Golub said:

 

Mare of Easttown (2021)

 

https://www.imdb.com/title/tt10155688/

 

Odgledala celu sezonu. Vredi svakog trenutka potrosenog vremena. Kejt Vinslet :23: :23: :23:  Gaj Pirs ponovo u prici, samo sa malom ulogom.

 

Vidjenje iz City Magazina

 

https://citymagazine.danas.rs/kultura/film-tv/dame-i-gospodo-dileme-nema-mer-iz-istauna-je-serija-godine/

 

 

 

On 6/5/2021 at 7:59 PM, Crni Bombarder said:

Apsolutno.

Pisah i ja nesto o seriji nedavno i slazem se sa tobom.
Drago mi je da nisam jedini kome se dopala :classic_biggrin:

Odlična serija ... a i Kejt.

Kejt me podsjeća na Catherine iz 'Happy Valley' što je kod mene kompliment.

 

Volim kad jedan režiser odradi čitavu seriju, što je ovde slučaj.

 

Jedina (blaga) zamjerka je Colin Zabel, nije mi posebno ubjedljiv.

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Re: Mare of Easttown

Upravo gledam. Fino. [emoji106]

Ali...

Pre nedelju dana odgledao sam, pa skoro identičnu englesku seriju The Bay [emoji16]

Iako je geografska lokacija različita, Mare From... ladno može da se gleda kao nova sezona / prequel / sequel... The Bay.

Pa ko hoće...može i to da pogleda.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ne sam Safete said:

 

Odlična serija ... a i Kejt.

Kejt me podsjeća na Catherine iz 'Happy Valley' što je kod mene kompliment.

 

Volim kad jedan režiser odradi čitavu seriju, što je ovde slučaj.

 

Jedina (blaga) zamjerka je Colin Zabel, nije mi posebno ubjedljiv.

 

 

Meni je i Kolin OK. Dobro odmeren lik nekog pomalo anksioznog da istupi iz krutih pravila svog vaspitanja i kome intenzivan roditelj ne da da dise.

 

Odgledah inace 

 

The Way back (2020)

 

https://www.imdb.com/title/tt8544498/

 

film gde je  scenarista opet Brad Ingelsby, i mesto desavanja vrlo slicno tako da se dobija utisak kako ekonomski pad sredine utice i na zivote malih ljudi u malim gradovima. I razlicit nacin nosenja sa traumama iz zivota 

 

Spoiler

bolest i smrt deteta i razilazak roditelja nakon toga.

 

2 hours ago, fancy said:

Re: Mare of Easttown

Upravo gledam. Fino. emoji106.png

Ali...

Pre nedelju dana odgledao sam, pa skoro identičnu englesku seriju The Bay emoji16.png

Iako je geografska lokacija različita, Mare From... ladno može da se gleda kao nova sezona / prequel / sequel... The Bay.

Pa ko hoće...može i to da pogleda.

Sent from my phone using their app
 

 

Ja sam je vise gledala kao niz ispretpletanih licnih i porodicnih drama, nego kao kriminlisticku seriju. Ovo sa zapletima koje gledaoca navode na jedn trag, a onda skrenu ka drugom i tako do kraja je interesantno. 

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

Još nisam stigao da odgledam Mare... ali po vašim opisima dosta vuče i na prvu sezonu Broadchurch. Ima li tolike sličnosti?

Godinama se spremam da odgledam Broadchurch i uvjek  nečemu drugom dam prednost... Moraću to ispraviti. 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Godinama se spremam da odgledam Broadchurch i uvjek  nečemu drugom dam prednost... Moraću to ispraviti. 
Ako volis taj zanr, Broadchurch jw obavezna lektira. Poceo pre neki dan da gledam Mare, ima slicnosti, ali meni je veci utisak koliko je ostarala Kejt Winslet, tj koliko sammi sam ostario [emoji24][emoji1]. Kao da je juce bilo kada sam cekao u redu od kilometar pred bioskopom da bih gledao Titanik, vreme leti....

Inace od mene preporuka za seriju, dobar scenario, dobar odabir glumaca. Kejt odlicna glumica, opet je to pokazala, svaka joj cast i sto se protiv godina ne bori "plastikom".
Ja sam negde na pola sezone, za sada zadovoljan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2021 at 10:32 PM, Sector said:

Dobra je Mara vise zbog glume, manje zbog radnje koja je dosadnjikava i previse puta vidjena.

Teško je danas napraviti/snimiti bilo šta a da mu na kraju ne možemo prišiti boldovano. 

Meni 'Mare' odudara od ostalih serija  zbog toga što se nisu vezali za jedan slučaj, nego su njen život i njeni problemi jednako važni za seriju ako ne i važniji.

Ne mogu da sjetim ni jedne serije koja je tako funkcionisala, moguće da griješim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...