Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

6 hours ago, MrTripleDouble said:

Jel gledao neko Snowpiercer(2020) seriju, moze li da prodje? Odgledao sam tek pre neki dan film i nisam nesto odusevljen, vidim da ima i serija i nesto mi se i ne gleda, ali privlaci sto jednu od uloga ima i Sean Bean. :classic_smile:

Nije losa, ako ne ocekujes neki vrhunski kvalitet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel gledao neko Snowpiercer(2020) seriju, moze li da prodje?
...


Odgledao, držala mi pažnju (film nisam gledao iako sam ga odavno skinuo)...

Dobro je urađena, zanimljiva premisa, nekad malo teška (sve klasne borbe su takve [emoji6]) ali - čim nisam odustao, u redu je [emoji2]

Sent from my phone using their app

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Bogami, fino zavrsise Dark!

Baš se vidi da su od pocetka scenaristi imali cjelu pricu i svaki onaj cvor sto su zapetljali sto nam je izgledao totalno ludo.... znali kako ce otpetljat i objasniti.... Samo eto puno likov,a puno timelina.. velike pauze izmedju sezona plus na njemackom pa i teze za pratiti... pogubis se i mislis nema sanse da se ovo rjesi.... ja sam bas odusevljen krajem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod serija na nemačkom, koje preporučujete za devojčicu srednja škola, koja je upravo položila B1 nivo na Geteu pa sada hoće da izbrusi razumevanje i izgovor gledajući serije na nemačkom, bez titla, naravno.

 

Ja znam za "Dark" i "Babylon Berlin" ali čisto sumnjam da su za taj uzrast.

 

Ko pomene "Kliniku Švarcvald" odreći ću ga se preko novina :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nenson said:

Baš se vidi da su od pocetka scenaristi imali cjelu pricu i svaki onaj cvor sto su zapetljali sto nam je izgledao totalno ludo.... znali kako ce otpetljat i objasniti.... Samo eto puno likov,a puno timelina.. velike pauze izmedju sezona plus na njemackom pa i teze za pratiti... pogubis se i mislis nema sanse da se ovo rjesi.... ja sam bas odusevljen krajem.

 

Ja sam sada odgledao sad sve tri sezone zaredom i nije mi bilo tako konfuzno kao kad sam gledao prve dve sezone sa onolikom pauzom izmedju njih. Treca sezona sve do njene polovine ipak iziskuje prilican napor zbog tog dodatnog faktora koji donosi. I pored svega, uspeli su da u poslednje 3 epizode sve zavrse i da nema mnogo rupa (ako ih i ima). Stvarno sjajna ideja za seriju, za ovako nesto su bile potrebne godine planiranja.

 

Spoiler

Ja sam na kraju ipak ocekivao da Jonas i Marta nista ne urade, odnosno da oni svojom pojavom upravo izazovu kobnu saobracajku koja je uzrok svega sto se desava kasnije (ali i pre). Nisam se bas nadao da ce da odvezu cvor, odnosno da budu jaci od vremena. Ovako ispada da vreme ipak protice. Na kraju se radja neki Jonas, ali naravno, u pitanju nije nikakav klifhenger - to ce biti neki potpuno drugi Jonas. 

 

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stiletto said:

Kad smo već kod serija na nemačkom, koje preporučujete za devojčicu srednja škola, koja je upravo položila B1 nivo na Geteu pa sada hoće da izbrusi razumevanje i izgovor gledajući serije na nemačkom, bez titla, naravno.

 

Ja znam za "Dark" i "Babylon Berlin" ali čisto sumnjam da su za taj uzrast.

 

Ko pomene "Kliniku Švarcvald" odreći ću ga se preko novina :classic_biggrin:

 

Imaju neki Rexovi na nemačkom to sam siguran. Dal nemački, austrijski ili švajcarski na  nemačkom to nisam siguran. Znači ono, super ultra giga mega inteligentan i obučen pas ( nemački ovčar ) pomaže rešavanju ubistava. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stiletto said:

Kad smo već kod serija na nemačkom, koje preporučujete za devojčicu srednja škola, koja je upravo položila B1 nivo na Geteu pa sada hoće da izbrusi razumevanje i izgovor gledajući serije na nemačkom, bez titla, naravno.

 

Ja znam za "Dark" i "Babylon Berlin" ali čisto sumnjam da su za taj uzrast.

 

Ko pomene "Kliniku Švarcvald" odreći ću ga se preko novina :classic_biggrin:

Unsere Mutter, Unsere Vater ... odlična ratna (mini) serija

 

 

 

4 blocks ne znam zbog uzrasta, radi se o arapskoj 'mafiji' u berlinu

 

 

 

Deutschland 83  ova vam je, vjerovatno, najprikladnija... klinac prelazi iz istočnog u zapadni berlin

 

 

 

 

ostalo potraži ovdje, možda vas nešto zainteresuje

 

https://www.secondhalftravels.com/german-tv-shows-netflix/

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 9:42 AM, Stiletto said:

Kad smo već kod serija na nemačkom, koje preporučujete za devojčicu srednja škola, koja je upravo položila B1 nivo na Geteu pa sada hoće da izbrusi razumevanje i izgovor gledajući serije na nemačkom, bez titla, naravno.

 

Ja znam za "Dark" i "Babylon Berlin" ali čisto sumnjam da su za taj uzrast.

 

Ko pomene "Kliniku Švarcvald" odreći ću ga se preko novina :classic_biggrin:

Sabrana dela Rammstein-a na jucubu.:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...