Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Pre 4 godine :classic_smile: pisalo se dosta o tome pošto je serija rađena po popularnim knjigama iz žanra space opera. Dva pisca pod pseudonimom James S.A. Corey. Davnih dana kada je kod nas bila prevedena samo prva knjiga sam dobio preporuku za čitanje na ugašenom forumfilmovi. Serija je željno iščekivana od dosta ljudi ovde i ni sam ne znam kako sam izdržao da ne pogledam prvu sezonu dok druga cela nije izašla pa sam odjednom gledao obe. Za treću i četvrtu nije bilo strpljenja. Za petu sam se zarekao da neću gledati dok ne izađu sve epizode. Boki je, čini mi se, do tog trenutka (premijere serije), pročitao 4 knjige i rekao da je posle polovine treće dosta opao kvalitet jer je razvodnjeno i da se vrti u krug.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoleprole said:

Izvinjavam se na off-u, ali kad ste već spomenuli, šta se desilo sa forumfilmovi, da li je nestao skroz, pošto je tamo bilo vrlo dobrih tema i poznavalaca filmova?

Ugašen je skroz pre nekoliko godina najviše iz razloga što više nije imao ko da ga održava. Zadnjih par godina se skupljao novac za hosting najviše u krugu moderacije. Na kraju je i posećenost bila mala. Svima nam je bilo žao posebno zbog dosta kvalitetnih tema koje su bespovratno nestale, ali bilo je neizbežno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako przi BCS, ostala mi jos peta sezona, i iskreno od nje imam najveca ocekivanja jer je konacno Dzimi postao Saul. Sporedna prica sa Gusom i Mikeom prezanimljiva, mozda i vise od ove main, pogotovo ovog dela sa Chuckom koji mi je nerealno antipatican lik bio, bio sam blizu da premotavam brdo puta kad se on pojavi, ali sam se suzdrzavao.

 

Koliko vidim sesta sezona ce biti poslednja? Nekako je prica toliko mirna i lagana, a opet smislena i dobro napisana da mislim da bi moglo da se vrti do nekih 10 sezona, a da nema pada kvaliteta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je osnovni problem BCS što su izgubili 4 sezone na Chucka...

 

Ono, geneza lika Saul - 4 sezone, sâm Saul - 2 sezone. Tj. nazoveš seriju Better Call Saul, a Saula u uvedeš u 5. sezoni...od 6.

Ne ide...

 

Trebalo je da Chuck storyline ture u max. 1 sezonu i da gledamo Saula 5 sezona, pa nek onda traje 6 sezona. Može biti da su se preračunali i mislili da će dobiti bar još 4 sezone za post-Chuck priču, pa na kraju nisu...

 

Serija je po meni sjajna, iako je imala dosta praznog hoda sa bratom. Voleo bih još nekoliko sezona...al jbg. Chuck.

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Logo_of_The_Spy_(TV_series).png

 

"The Spy" (2019)

 

Serija poznata po tome da glavnu ulogu igra Borat, što naravno nije tako. Glavna uloga je Sasha Baron Cohen i postojala je bojazan kod mene da li će uspeti da odigra ovakvu ulogu obzirom da je razvalio sa Boratom i Ali Džijem. I odgovor je da, čovek je odglumio za medalju. Sličnost sa Boratom postoji jer je isti glumac ali već tokom prve epizode izlazite iz tih razmišljanja. Jedino kada me je podsetio na Borata je kada trči, izgleda da je to normalan trk tog glumca 🙂

 

U pitanju je mini serija od 6 epizoda koju su radili Francuzi ali na engleskom. Doduše engleski na fazon "Alo Alo", pričaju ga sa naglaskom, čak i oni koji nisu iz tog regiona. Serija je rađena po istinitom događaju i prati izraelskog špijuna Elija Koena, nije u srodstvu za Baronom. Cela serija je lepo ispričana ali postoje kritike da je dosta događaja upitno jer je teško proveriti tako nešto. No čak i da se radi o dramatizaciji mislim da je glavna nit sam Eli i način na koji je on bio špijun kao i njegova žena u Izraelu koja je prolazila kroz teške trenutke dok je ovaj bio odsutan. Glumci su odlično odabrani i to je na nivou. Preporuka za ljubitelje istorije, drame i trilera.

 

Sacha-Baron-Cohen-The-Spy.jpg

 

Evo kako izgleda Sasha u seriji, u principu stalno je doteran i na taj način vrlo brzo prestanete da ga posmatrate po prethodnim ulogama. Ćerka Elija koja je prilično kritična prema seriji je pohvalila Sashu iako se i ona pribojavala kada je čula da će on biti glavna uloga.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2021 at 4:15 PM, fancy said:

Meni je osnovni problem BCS što su izgubili 4 sezone na Chucka...

 

Ono, geneza lika Saul - 4 sezone, sâm Saul - 2 sezone. Tj. nazoveš seriju Better Call Saul, a Saula u uvedeš u 5. sezoni...od 6.

Ne ide...

 

Trebalo je da Chuck storyline ture u max. 1 sezonu i da gledamo Saula 5 sezona, pa nek onda traje 6 sezona. Može biti da su se preračunali i mislili da će dobiti bar još 4 sezone za post-Chuck priču, pa na kraju nisu...

 

Serija je po meni sjajna, iako je imala dosta praznog hoda sa bratom. Voleo bih još nekoliko sezona...al jbg. Chuck.

 

Sent from my phone using their app

 

 

Ja sam to pisao od pocetka serije... Sve ocekujes da stave tacku na tu pricu ali su previse razvukli. Serija bi imo bila bolja da su ranije stavili akcenat na kartele ali i ovako je odlicna.

 

...

 

Zavrsih Last Kingdom. Odlicna 4. sezona do kraja, da Safet nije spomenuo ne bih ni nastavio da gledam seriju. Dosta su podigli kvalitet za razliku od Vikinga koji su vremenom padali. Ceka se peta sezona. 

 

I Expanse dobro vozi, nakon sporije 2 epizode. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Sector said:

Zavrsih Last Kingdom. Odlicna 4. sezona do kraja, da Safet nije spomenuo ne bih ni nastavio da gledam seriju. Dosta su podigli kvalitet za razliku od Vikinga koji su vremenom padali. Ceka se peta sezona. 

 

I Expanse dobro vozi, nakon sporije 2 epizode. 

 

Jesu Vikinzi vremenom padali, meni se cini da od 5B nikako nisu uspevali da "nadju sebe", ali mislim da to i pored svih svojih mana ostaje jedna dobra serija. Secam se prve sezone, kako je mnogo toga izgledalo naivno, ali je imalo dusu, od odmah si navijao za likove. Serija je otvorila jedan novi svet, priblizila ga publici, relativno uspesno spojila legendarne junake iz razlicitih epoha u celinu i sigurno prevazisla sve sto je Team Hirst u pocetku mogao da sanja. 

Sad cemo se baciti na Last Kingdom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 epizoda kasnije, gledam i dalje, naša omiljena mala je koncentrat sexa [emoji3059], vanzemaljci su u međuvremenu povećali vođstvo, Nick Cave (!) je zaslužan za rupe u našoj odbrani [emoji33]
Naš napad pokazuje rane znake inicijative ali je još nepovezan... Još uvek se igra na jedan gol.
Vanzemaljci: 5 - Zemaljci: 1

Nisam skoro odgledao 4 epizode neke nove serije u nizu.
Posle toliko odustajanja, konačno nešto gledljivo. [emoji106]

Zanimljivo je da u zavisnosti od lokacije u seriji govore i francuski i engleski. A i vanzemaljci povremeno zaškripe na maternjem... [emoji41]

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...