Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Queen's Gambit  odlican.... Ana taylor presimpaticna.... Inace fina prica... produkcija na nivou  i odlicni glumci (Bil Camp i Harry Melling - debeljuca iz Harry potter filmova su mi posebno legli)... i mala sto je glumi kao djete otkida...

Edited by Nenson
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam počeo da gledam Tandaramandalorian i završio posle pola sata. :ajme:

 

Gde je onaj ship u koji legneš pa se ispravi kad poleti? 

I onaj Perić, kad sam ga video rekoh biće neka faca, ovaj ga ubi ko štetočinu.

Ukradena fora iz Equilibriuma, štrkljavi android radi "kate" gramaton clericsa.

Prva epizoda traje celih 38 minuta.

 

Ustvari, nisam ni besan koliko sam razočaran.

 

Smeće. 

 

 

Edited by Neme
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah The Undoing, 6 epizoda ukupno, na kraju mi je rasplet bio pomalo antiklimaktičan. Glavni utisak je lice Nicole Kidman, strašno šta je lepa žena sebi uradila plastikom i botoksom, za razliku od nje Hugh Grant dosta dobro ostario i kao muškarac i kao glumac. Volim filmove reditelje Susanne Bier ali ova mini serija je tek prosečna, možda zeru iznad toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Chaos Is Me said:

Odgledah The Undoing, 6 epizoda ukupno, na kraju mi je rasplet bio pomalo antiklimaktičan. Glavni utisak je lice Nicole Kidman, strašno šta je lepa žena sebi uradila plastikom i botoksom, za razliku od nje Hugh Grant dosta dobro ostario i kao muškarac i kao glumac. Volim filmove reditelje Susanne Bier ali ova mini serija je tek prosečna, možda zeru iznad toga.

 

giphy.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2020 at 11:26 PM, Neme said:

Upravo sam počeo da gledam Tandaramandalorian i završio posle pola sata. :ajme:

 

Gde je onaj ship u koji legneš pa se ispravi kad poleti? 

I onaj Perić, kad sam ga video rekoh biće neka faca, ovaj ga ubi ko štetočinu.

Ukradena fora iz Equilibriuma, štrkljavi android radi "kate" gramaton clericsa.

Prva epizoda traje celih 38 minuta.

 

Ustvari, nisam ni besan koliko sam razočaran.

 

Smeće. 

rekoh ja odavno da disney nije ni svestan sta je sebi navukao na vrat

nema gore muke od gneva omatorelih bumera

ako je same old same old, zasto se cedi jedno te isto i ne napravi nesto novo

ako je nesto novo, onda to nije SW i lazira istorijske cinjenice 😄

pritom se originalna trilogija uzima kao neki etalon vrhunskog kvaliteta...a zapravo su bumeri tada bili klinci kojima je sve to bilo vau, dok su se potajno lozili na keri fiser buns

 

mando je sasvim dobar za to sto zeli da bude

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

mando je sasvim dobar za to sto zeli da bude

 

Očekivao sam više. :classic_sleep:

 

Quote

nema gore muke od gneva omatorelih bumera

 

Dete u meni je i dalje živo, fyi... Za simetriju vremena, od mog i tvog SW, postaćeš takodžer omatoreli bumer. Samo da forum poživi, mi š'njim & deca u nama. 

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

rekoh ja odavno da disney nije ni svestan sta je sebi navukao na vrat

nema gore muke od gneva omatorelih bumera

ako je same old same old, zasto se cedi jedno te isto i ne napravi nesto novo

ako je nesto novo, onda to nije SW i lazira istorijske cinjenice 😄

pritom se originalna trilogija uzima kao neki etalon vrhunskog kvaliteta...a zapravo su bumeri tada bili klinci kojima je sve to bilo vau, dok su se potajno lozili na keri fiser buns

 

mando je sasvim dobar za to sto zeli da bude

tumblr_nxmktjrb9s1rey868o1_500.gif

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledao Kalifat, svedska serija, reziju radio Bosansko-Svedski reditelj Goran Kapetanovic. Radnje serije je  podeljena na deo o svedskoj tajnoj sluzbi koja pokusava da osujeti teroristicke napade Islamske drzave, i deo o tome kako verski fanatici zavodljivom pricom o religiji, regrutuju mlade zene i odvode ih u Siriju. Zanimljiva serija, ima osam epizoda, od pete se pojavljuju neki klisei koji su mogli biti izbegnuti, ali vredi je pogledati. 
https://www.imdb.com/title/tt11398870/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2020 at 8:41 PM, We lose every week said:

 

On 11/24/2020 at 8:44 PM, Knipex said:

Dakle 16. Decembra peta sezona. Odobrena je i šesta sezona i ta će biti poslednja. Ok.

 

Jeste culi kakav skandal je priredio Cas Anvar? Nece ga ni biti u sestoj sezoni.

 

Ovo sad ipak nije ono sto im se vec desilo pre 2 sezone, mislim da su u Amazonu planirali da ovako zavrse. To znaci da nece ekranizovati sve knjige. Ali kazu (ja jos nisam dovrsio citanje, na trecoj sam knjizi) da je prvih 6 knjiga zaokruzena i "samodovoljna" celina, i da je ok da se tako zavrsi. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Stevapn said:

Nismo. Ajd napiši.

 

Navodno se previše agresivno nabacivao nekim koleginicama, pa je dobio optužbe za sexual harassment, pa su nešto istraživali po tom pitanju , pa su mu na kraju dali nogobulj. Spominje se ova glumica koja glumi Naomi....Dominik Tiper.

 

P.S.  Cara Gee je u stvari mica u real life-u, ni nalik Dramerovoj koju glumi, ali zamišljam je kao Dramerovu i Anvara koji je agresivno spopada  :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Better_Call_Saul_logo.png

 

Konačno sam odgledao i ovu seriju tako da sam sad zaokružio sve što se ima gledati u vezi Breaking Bad. Iako ime serije govori o čemu je serija ipak nije 100% tačan opis. Ja bih radnju podeliio na deo o transformaciji Džimija Mekgila u Sala Gudmana i na deo o Ermentrautu. Prve tri sezone su skoro skroz odvojeni da bi u 4. počeli da se spajaju u većem obimu. Prva stvar koja se primeti je da svi, sem Sala, izgledaju dosta matorije nego u BB što bode oči obzirom da se ovo odigrava pre radnje u BB. Nisam stručnjak za šminku da li je to moglo da se popravi njom ali ok nije veliki problem.

 

Radnja o Džimiju je u stvari njegovi odnosi sa ljudima koji ga okružuju, posebno devojka i brat. Ovaj deo je vrlo dobro pisan, u stilu crne komedije iz BB i iako deluje dosadno u stvari je vrlo zanimljiv za praćenje(ne samo zbog mutljavina nego uopšte). Ermantrout je u početku malo dosadniji ali tu negde od 2. sezone postaje i on zanimljiviji. U 4. sezoni se priče počinju spajati i praktično su te sezone čistokrvni uvod u BB.

 

Rekoh uvod ali u principu ne preporučujem ovu seriju pre gledanja BB jer gledanjem ove serije ćete saznati neke stvari o likovima u BB koje je scenario namerno prolongirao u BB i nameravao da vas upozna sa njima u određenim trenutcima. Sa druge strane BCS je rađen baš tako da su imali u obziru da će većina gledaoca gledati ovo posle BB ali u suštini nije bitno da li ste odgledali BB je BSC je rađen drugačije, osim ako u zadnjem serijalu ne naprave grešku.

 

6. sezona, koja je ujedno i poslednja, će biti sledeće godine i mislim da će biti greška ako se u njoj ne pojave Volter i Džesi. Biće prilično teško objasniti sudbinu Sala bez makar nekog sažetka u jednoj do dve epizode onoga što se desilo u BB a u BCS seriji je već bilo nekoliko deonica o Salu Gudmanu posle BB. Čitao sam o pregovaranju za casting i navodno nisu napravili nikakve ugovore sa njima dvojicom ali do duše imamo izjavu Kranstona da bi on drage volje učestvovao u seriji ali da ga niko nije zvao (možda žele jednostavno da sakriju ovo da bude iznenađenje). 6. Sezona je najavljena za februar-mart ali možda bude i odložena zbog korone.

 

Od novih glumaca zaista ih ima dosta koji su čist pogodak od kojih izdvajam uloge Vargasa i Chuck-a. Dakle zaista nije loša serija, nije na nivou BB-a ali definitivno je must za fanove BB a za ove ostale ocena je 7 za sada.

Link to comment
Share on other sites

Da li je vredi gledati drugu sezonu west world-a?
Odgledao sam prvu sez koja je odlična ali evo sad sam na 3ep 2sez i čini mi se kao da su malo pogubili konce, nemam želju za nastavkom

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stevapn said:

Nismo. Ajd napiši.

 

Ovo:

 

4 hours ago, We lose every week said:

Navodno se previše agresivno nabacivao nekim koleginicama, pa je dobio optužbe za sexual harassment, pa su nešto istraživali po tom pitanju, pa su mu na kraju dali nogobulj. 

 

Plus sto kazu da ga je vise od 40 osoba optuzilo i da su neke od njih bile maloletne (izgleda da ih je spopadao po konvencijama).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...