Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 10/27/2020 at 11:10 PM, Skyglider said:

Preporučujem odličnu seriju na Netlixu, Barbarians.  Govori o događajima koji su prethodili bitci u šumi Teutoburg kao i o samoj bitci. Uglavnom je istorijski tačna, mada ima nekih stvari koje nisu baš 100% po istorijskim čitankama, ali nema ni veze, serija je vrhunski urađena. Ono što mi se sviđa jeste što se u seriji govori na nemačkom kao i na latinskom. 

 

 

 

 

Zaista vrlo dobra serija. Čuveni Arminijus pretstavljen na interesantan način. Malo je zbrzano na kraju mogli su da dodaju još dve epizode pa da natanane ispričaju priču. Druga sezona nije najavljena ali ako se pogleda istorija, par godina kasnije čuveni Germanikus je vodio Rimljane u novi pohod na ovim prostorima tako da sam prilično siguran da ćemo gledati još jednu sezonu ako ne i dve.

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2020 at 1:15 PM, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Simpatično. Pošto je mini serija ne uzme mnogo vremena. Gluma OK, manje više sve je OK. Nije nešto epohalno da čovek kaže da je šteta propustiti, ali ne bude ti žao vremena. Meni je poseban plus, kao nekom ko je igrao aktivno šah dugo vremena, to što su partije koje igra Bet Harmon izuzetno realistične. Nije ono, kao što obično bude na filmovima ili u serijama, da zabacuju figure bez ikakvog smisla, ako uopšte nabodu da je belom u donjem levom uglu crno polje. Partije su probrane, postojeće već odigrane , iz velemajstorske prakse, Ivančuk, Nežmetdinov, Štajn. Ekipu stručnih saradnika za taj segment je predvodio niko drugi nego Kasparov.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Ne sam Safete said:

No Man's Land

https://m.imdb.com/title/tt8335218/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Skroz gledljiva. Ukratko, da ne kvarim ugodjaj, Francuz odlazi u Siriju u potragu za sestrom za koju su mislili da je poginula. 

Pogled na ISIS, mosad, kurdistanske lavice... 

Čekam @A sad da vidim ima li zamjerki 🙂 ako nema može kao preporuka. 

 

Nisam gledao. Na spisku je, ali procice jos dosta dok ne dodje na red. Stisao posao, ali duga je zima, gledace se. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2020 at 11:34 AM, AgroLaki said:

https://www.imdb.com/title/tt8134470/

 

The Undoing (2020– )

 

Juce pogledao prvu epizodu na HBO, deluje obecavajuce. Iako ne mogu da se prebacim na Hjua Garnta u ovakvom mracnijem tipu serije, jako dobro sve izgleda za sada. 

Matilda De Angelis - solidno! Lici malo na Dua Lipu, tj Dua Lipa je poor man's Matilda. 

 

Hvala kolega na predlogu, upravo sam odgledao i drugu epizodu, drzi paznju, ima potencijala. Ajd pa da nam se do sledeceg utorka jos neko pridruzi sa utiscima. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Upisi u google "serije online" i pojavice ti se sasvim novi svet 😀

Samo se spremi za gomile pop up reklama dok ne pokrenes seriju.

Za vreme dok ti ucita film, pogasis pop upove, mozes da skines film sa torrenta, namestis prevod, prebacis na usb i montiras u tv i gledas kao sef 😀😎

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

mando se, po meni, previse vrti u krug i ponavlja

main story se pomerio otprilike za 2cm u ovih 10 epizoda

mislim jasan je koncept nekog SW vesterna gde nas junak upada u novi obracun u svakoj epizodi...ali mogli bi malo i glavnu pricu da poguraju 

 

da mozda bi mogli da bace malo fokus i na main story, ali generalno mi je dobro i ovako...uboli su sw smek the way it's supposed to be

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...