Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 10/14/2020 at 11:29 AM, Barkley#34 said:

Jbt, ne znam da l' je do mene ili šta je ali počeo sam da gledam Band of Brothers i odustao nakon četiri epizode. NIje mi držalo pažnju uopšte, ali priznajem da je bilo nekoliko scena koje su ostavile utisak.

 

 

ista stvar.

cak sam joj dva puta pruzio sansu, ali jednostavno ne ide.

dok mi je pacifik potpuno legla i odgledao sam je u cugu.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

BoB je nekako više priča o jedinici kao celini, sa posebnim osvrtom na nekoliko likova.  Pacific je obrnut slučaj, tu je kroz lične priče par vojnika prikazan haos rata a njihove jedinice nisu tako detaljno predstavljene kao Easy company. Po meni BoB je više za one koji vole akciju, dok Pacific ima odličnu priču, pogotovo deo pisan po memoarima i dosta je brutalnija, nema šminkanja rata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon više preporuka prijatelja i konstantnih hvalospeva koje viđam na internetu, počeo sam da gledam "The Boys"

 

 

Pogledao sam prvu sezonu (svega 8 jednočasovnih epizoda) i serija je stvarno dobra. Radnja je interesanta i odudara od standardnog superhero formata, dok su likovi još zanimljiviji. Tu je i jedan od najjezivijih negativaca/psihopata koje sam u poslednje vreme video (Homelander), gde je glumac stvarno odradio fenomenalan posao.

 

Međutim, određeni detalji u seriji mi prilično smetaju. Nasilje je stvarno "over the top", a tu je i gomila odvratnih, bolesnih i prosto uznemirujućih scena, tako da sam često morao da premotavam. Inače ne gledam ovako ekplicitne serije i jedini razlog što sam nastavio nakon prvih par epizoda je što su mi se priča i likova jako svideli.

 

Stvarno ne znam šta su autori ovim želeli da postignu i serija je sigurno mogla da bude podjednako dobra i bez takvih scena, tako da ću razmisliti da li da uopšte nastavim sa drugom sezonom.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zvezdinho said:

Koje eksplicitne scene ? Nema ih nista vise nego u ostalim serijama.

 

Evo nekoliko koje mi prve padaju na pamet (staviću u spojler zbog onih koji nisu gledali):

 

Spoiler

- Tokom odnosa devojka sedne čoveku na glavu i smrska mu lobanju (mozak iscuri napolje, sve prikazano)

-  Način na koji su ubili Translucent-a (ubacili mu bombu od pozadi i razneli ga iznutra, krv i ostatci po zidovima i Hughie-vom licu)

- Onaj klub gde superherojima ispunjavaju sve fantazije

- Bolesna opsesija Homelander-a majčinim mlekom i par scena sa direktorkom Vought-a

- Način na koji je Black Noir pobio teroriste

- Devojka se u sred odnosa pretvori u debelog muškarca

 

itd itd 

 

Ako ovo nisu ekplicitne scene, onda ne znam šta su i bilo mi je stvarno mučno da ih gledam... Našao sam i par recenzija gde je serija opisana kao "one of the most gruesome shows ever made".

 

Ne znam na koje druge serije misliš, ali nešto slično sam video samo u "Game of Thrones" i u filmu "Watchmen". (doduše, većina serija koje sam gledao nije novijeg datuma).

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

- Tokom odnosa devojka sedne čoveku na glavu i smrska mu lobanju (mozak iscuri napolje, sve prikazano)

Sunce ti jebem kolika je ta devojka. Ja sam u više, hmmmm, "edukativnih" filmova video slične stvari, ali ništa nije iscurelo....uglavnom. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, extremesportist said:

 

Evo nekoliko koje mi prve padaju na pamet (staviću u spojler zbog onih koji nisu gledali):

 

  Reveal hidden contents

- Tokom odnosa devojka sedne čoveku na glavu i smrska mu lobanju (mozak iscuri napolje, sve prikazano)

-  Način na koji su ubili Translucent-a (ubacili mu bombu od pozadi i razneli ga iznutra, krv i ostatci po zidovima i Hughie-vom licu)

- Onaj klub gde superherojima ispunjavaju sve fantazije

- Bolesna opsesija Homelander-a majčinim mlekom i par scena sa direktorkom Vought-a

- Način na koji je Black Noir pobio teroriste

- Devojka se u sred odnosa pretvori u debelog muškarca

 

itd itd 

 

Ako ovo nisu ekplicitne scene, onda ne znam šta su i bilo mi je stvarno mučno da ih gledam... Našao sam i par recenzija gde je serija opisana kao "one of the most gruesome shows ever made".

 

Ne znam na koje druge serije misliš, ali nešto slično sam video samo u "Game of Thrones" i u filmu "Watchmen". (doduše, većina serija koje sam gledao nije novijeg datuma).

 

Jesi ti nekad citao stripove?

 

Kada je serija zasnovana na stripu, onda takve scene i nisu neocekivane. :D

 

Serija gadja odredjenu publiku i ko prihvata takva ''pravila'', svidece mu se.

 

Da ne objasnjavam koje bi posledice bile kada bi se pricalo ljudima da ne rade neke stvari zato sto preteruju i kako bi se to (negativno) odrazilo na danasnji svet.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ta'veren said:

 

Jesi ti nekad citao stripove?

 

Kada je serija zasnovana na stripu, onda takve scene i nisu neocekivane. 😄

 

Takve nisam čitao, ali razumem šta hoćeš da kažeš. 

 

 

1 hour ago, Ta'veren said:

Serija gadja odredjenu publiku i ko prihvata takva ''pravila'', svidece mu se.

 

Naravno. To što ja nisam pristalica takvog stila, ne znači da su i svi drugi. Samo sam dao neko svoje viđenje serije, šta mi se svidelo i šta mi je zasmetalo, a lista iznad je odovor Zvezdinju na konstataciju da nema eksplicitnih/bolesnih scena (i te kako ih ima).

 

Jednostavno, kome ti detalji ne smetaju i voli ovu tematiku, verovatno će uživati u seriji. Ostali bolje da je preskoče 😄

 

 

1 hour ago, Ta'veren said:

Da ne objasnjavam koje bi posledice bile kada bi se pricalo ljudima da ne rade neke stvari zato sto preteruju i kako bi se to (negativno) odrazilo na danasnji svet.

 

Ovde se već baš i ne slažem, ali nebitno za ovu temu...

 

Edited by extremesportist
Link to comment
Share on other sites

Haunting of Bly Manor

Meni superichka, kao horor ovo ono a dobra prica. I nije ista fora kao Hill House.  

Dajte neke preporuke ako nemate vremena

56 minutes ago, Crni Bombarder said:

Na kojoj platformi se daje The Boys?

Amazon Prime odje u chemerikama

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Malopre odgledao i poslednju epizodu prve sezone Lovcraft Country. Pišem prve a nemam pojma da li će biti druge. Utisci, šta znam, onako, može da prođe. Imam knjigu ali je nisam pročitao, još uvek. Ako je radnja barem približna kao u seriji onda je baš pravo vreme emitovanja. Prilično jasna i jaka poruka o ljudskim pravima, slobodama, rasizmu, homofobiji, jednakosti polova. Sve to smućkano u priču protkanu magijom, hororom i sf-om. Gledaću i drugu sezonu, ako je bude.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Squabbit said:

Haunting of Bly Manor

Meni superichka, kao horor ovo ono a dobra prica. I nije ista fora kao Hill House.  

Dajte neke preporuke ako nemate vremena

Amazon Prime odje u chemerikama

Serija ima ozbiljnih problema. Prvi i možda najveći problem, koji naravno nije samo problem ove serije nego postaje generalni problem, je što su uspeli da osakate jedan filmski klasik. Ok i film i serija se baziraju na istoj knjizi, ali film je takav da serija izgleda kao lošija kopija.

Radnja serije je dosta spora, to je takođe bitna zamerka, i u svakom slučaju ne dostiže onaj nivo koji je postigla Haunting of Hill House. Još jedna moja zamerka je što ova serija samo koketira sa hororom, a u suštini je horor ovde samo mamac da se navuče pubika, a pretvara se u melodramu koja u određenim momentima se preliva u patetiku. Iz nekog razloga su radnju serije smestili u osamdesete godine, totalno bez potrebe, a kada su je već smestili tamo, trebali su malo i da prenesu duh osamdesetih. Ovako je totalno irelevantno i nebitno da li su osamdesete, sedamdesete ili se radnja desilo prošli četvrtak uveče. 

Flanagan je odličan autor novije generacije i podigao je standard u hororima sa Gerald's Game i Haunting of Hill House, ovo je po meni jedan ozbiljan korak unazad, makar što se tiče žanra. Ako ga gledamo kao melodramu, onda tu već nisam kompetentan. To bi možda mogle bolje da odgovore ljudi koji gledaju Hallmark ili slične stvari..

 

Što se tiče serije The Boys, dostupna je i u Srbiji preko Prime-a.

 

 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

 

kad sam vec tu dajte preporuku za neku noviju seriju, SF ili mistery

 


Fin novi uradak o finacijskim urotama u bankarskom svijetu... izmisljena prica ukomponirana u istinite dogadjaje kojima smo svi svjedocili tj skori financijski krah prije nekih 8-10 godina 5 europskih drzava(grcke italije portugala irske i spanije). Odlicni Borghi iz Suburre u glavnoj ulozi... doza misterije kriminala... extra stivo za ove hladne jesenske dane...
https://www.imdb.com/title/tt7939218/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...