Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

2 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

odgledamo Dark i Expanse.

 

Gledao sam The Expanse pre par meseci i u početku mi je bila odlična. Dobro zamišljen svet, zanimljivi likovi i radnja... ma praktično dobra politička sci-fi drama. Plus je verovatno vizuelno najlepša serija koju sam gledao.

 

Spoiler

Najviše me je zainteresovao taj odnos Zemlje, Marsa (njihove nekadašnje kolonije a sad vojne supersile) i Belt-a i mentalitet koji su tamošnji ljudi razvili tokom godina.

 

Onda su od sredine druge sezone počeli sve veću pažnju da daju neobjašnjivim vanzemaljskim stvarima (Protomolekul) i ton serije je polako odlazio u nekom drugom pravcu.

 

Dovršio sam drugu sezonu, nekako pogledao i treću, ali tu sam stao i ne planiram da se vraćam...

Edited by extremesportist
Link to comment
Share on other sites

Kako izgleda Fimmel u seriji ? Toliko sam ga gledao u istorijskim ulogama da se pribojavam da mi se neće uklopiti u moju percepciju o njemu u nekoj SF ulozi ?
Kao što Gordan Kičić uglavnom glumi Gordana Kičića, tako i Fimmel glumi sebe. ;)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ne sam Safete said:

https://www.whats-on-netflix.com/news/vikings-spin-off-vikings-valhalla-everything-we-know-so-far-09-15-2020/amp/

 

Sta je sa 'orginalnim' Vikingsima, zna li se kad ce biti emitovana zavrsnica serije?

 

Ja sam bas kopao taj podatak pre neki dan i nigde ne mogu da pronadjem. Sve kao ove godine, ali kad tacno - ne zna se.

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2020 at 5:46 PM, Takeshi_Kovacs said:

Raised by Wolves - HBO

vrlo dobro do odlicno

raised-by-wolves-8.jpg

 

#Mother je odlična... vidi držanje tela kad se digne u zrak. Ima neke simbolike zašto baš tako i onda te oči... (zato ocena 7,8/10...inače bi bilo 7,3).

 

##I uvodna pesma je dobra...

 

 

The door that finally opens

With light flooding in

Spilling out on the floor

The core that never was

Now it will be

The bones of

What was there before

Every step, every beat

Every thought, every breath

Everything is longing

Every wind, every wave

Every sky, every cloud

Every grave is longing

Pulling you from the sky

Just like love will do

Pulling you from the ground

Just like love will do

Link to comment
Share on other sites

Raised by Wolves

 

Verovatno prva spica koju ne preskacem, fenomenalna traka.Glumac koji tumaci Oca(Father) je fenomenalan, usudio bi se da kazem da je ono masterclass glume.

 

Pokusacu da se suzdrzim do kraja sezone u vezi konacnog suda ali za sada deluje da ce to biti tropina.

Ne mogu da predjem preko toga da su u buducnosti neki verujuci ziloti ti koji su prednacili u naucnim dostgnucima, premisa je potpuno suluda.Ta ekipa obicno regresira i trazi povratak na traditional ways, na nesto sto je bilo ranije.Ne prave androide i varp pogone.

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Krava kaze mu said:

Raised by Wolves

 

Verovatno prva spica koju ne preskacem, fenomenalna traka.Glumac koji tumaci Oca(Father) je fenomenalan, usudio bi se da kazem da je ono masterclass glume.

 

Pokusacu da se suzdrzim do kraja sezone u vezi konacnog suda ali za sada deluje da ce to biti tropina.

Ne mogu da predjem preko toga da su u buducnosti neki verujuci ziloti ti koji su prednacili u naucnim dostgnucima, premisa je potpuno suluda.Ta ekipa obicno regresira i trazi povratak na traditional ways, na nesto sto je bilo ranije.Ne prave androide i varp pogone.

 

 

Da i Father je dobar, ali nekako Mother je ta što vuče napred seriju.

 

Pa i danas imaš dobrih naučnika koji su vernici. No, možda če još serija šta da ispriča u vezi toga.

 

Inače, biče 10 delova.

 

I snima se/snima če se i 2.sezona.

Hteo bi da serija ostane nekako underdog/daleko od šire mase.... kao npr. The Dark.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema šanse da ostane ispod radara. Ulažu ozbiljno u marketing a tu je Ridli Skot, glavna uloga Fimmel. Ovo će biti AAA serija osim ukoliko je ne ugrobare kritike posle prve dve sezone. Za sada su kritike prosečne no videćemo do kraja. ja čekam da se završi prva sezona pa da pogledam celu u par dana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Krava kaze mu said:

Ne mogu da predjem preko toga da su u buducnosti neki verujuci ziloti ti koji su prednacili u naucnim dostgnucima, premisa je potpuno suluda.Ta ekipa obicno regresira i trazi povratak na traditional ways, na nesto sto je bilo ranije. Ne prave androide i varp pogone.

 

Nista cudno,religija cesto igra vaznu ulogu u SF, tako je npr. u Hiperionu, Dini... 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Crni Bombarder said:

"Watchmen" dobila Emmy za najbolju mini-seriju.

Ok,te&takve nagrade sve vise gube na znacaju pa ovo i pisem vise zbog cinjenice da je serija ovde bila pohvaljena od mene i cini mi se @melankolic..ostalima se izgleda nije bas dopala..i Regina King dobila nagradu za najbolju glumicu u mini seriji.

 

Jeli serija The Dark osvojila šta?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije koliko mi je poznato.
Nisam siguran ni da je bila nominovana u kategoriji dramske serije. 

Inace su nagrade najvise isle u pravcu serija za koje nisam ni cuo,kao sto su: ShittCreek,Curb Your Enthusiasm..mada je bilo i onih koje sam gledao (Manadalorian,Watchhmen, Ozark, Stranger Things,Unorthodox..)

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Crni Bombarder said:

"Watchmen" dobila Emmy za najbolju mini-seriju.

Ok,te&takve nagrade sve vise gube na znacaju pa ovo i pisem vise zbog cinjenice da je serija ovde bila pohvaljena od mene i cini mi se @melankolic..ostalima se izgleda nije bas dopala..i Regina King dobila nagradu za najbolju glumicu u mini seriji.

 

Meni se isto dopala, hajde mozda mi je kraj malo slabiji ali sasvim dobra serija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O filmu, a ggggggg (zabrojah se u broju g :classic_biggrin: ) ga je valjda ovde pomenuo pošto je to deo onog Poaro serijala sa Sišeom. Ja bar te duže računam kao filmove, ne kao epizode kad već postoje regularne epizode od 45 minuta.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Nije koliko mi je poznato.
Nisam siguran ni da je bila nominovana u kategoriji dramske serije. 

Inace su nagrade najvise isle u pravcu serija za koje nisam ni cuo,kao sto su: ShittCreek,Curb Your Enthusiasm..mada je bilo i onih koje sam gledao (Manadalorian,Watchhmen, Ozark, Stranger Things,Unorthodox..)

 

Pa ovo je fenomenalno.

 

😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Crni Bombarder said:

"Watchmen" dobila Emmy za najbolju mini-seriju.

Ok,te&takve nagrade sve vise gube na znacaju pa ovo i pisem vise zbog cinjenice da je serija ovde bila pohvaljena od mene i cini mi se @melankolic..ostalima se izgleda nije bas dopala..i Regina King dobila nagradu za najbolju glumicu u mini seriji.

nije loša serija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DaVolimCrnoBele said:

https://www.imdb.com/title/tt2402207/

 

Gledao neko? Kakvi su utisci?

 

 

Ja sam gledao prve dve ili tri sezone. U principu isto kao i walking dead samo je radnja na brodu pa onda pristaju u razne luke i rešavaju razno razne zavrzlame koje nastaju. Nije zombi varijanta nego je u pitanju smrtonosna bolest od koje se umire pa je usled toga nastala anarahija istog tipa kao i u walking dead. Interesantna ideja ali mislim da je prati isuviše veliki deja vu. Tu treba dodati da se oseti niskobudžetni stil ali nije negledljivo. Ako voliš survival teme pogledaj je, nije loša, ali u suprotnom zaobiđi. Ja sam je totalno zaboravio i sad si me potsetio verovatno ću je odgledati do kraja kada završim seriju koju sada gledam.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...